Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Lokalny Program Rewitalizacji
  • Strategia Rozwoju Miasta Pyskowice do roku 2030
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
  • Rok ks. Johannesa Chrząszcza
Profil zaufany
Portal mapowy
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
Cytat dnia
„Piękno świeci jaśniej w sercu tego, który za nim tęskni, niż w oczach tego, który je widzi”
(Khalil Gidran)
Newsletter

Instalacja fotowoltaiczna

Co to jest fotowoltaika?
Przy zastosowaniu instalacji fotowoltaicznej następuje wytwarzanie energii elektrycznej przy wykorzystaniu energii słońca. Pozyskaną energię możemy wykorzystać w dowolny sposób np. zasilając domowe urządzenia elektryczne. Dzięki temu zwiększamy efektywność energetyczną naszych gospodarstw domowych. W dużej mierze zmniejszamy ilość energii pobranej z sieci od dostawcy i tym samym zmniejszamy koszty związane z opłatami za energię elektryczną.
W związku z tym, iż w perspektywie czasu ceny za energię wzrastały i nadal przewiduje się ich wzrost, inwestycja w montaż ogniw fotowoltaicznych staje się bardzo korzystna i atrakcyjna.

 

Od 15 stycznia br. pracownicy firmy DMP Sp. z o.o., w zespołach 2-osobowych w godzinach popołudniowych, przeprowadzają wizje w nieruchomościach u mieszkańców, którzy złożyli ankiety dotyczące budowy instalacji fotowoltaicznych.

 

Wszelkich informacji udziela Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Pyskowicach: pokój 310 (II piętro) tel. 32 332 60 14.


DZIAŁANIA ZREALIZOWANE

 

  • SPOTKANIA INFORMACYJNE
Spotkanie - fotowoltaika

13 i 15 grudnia odbyły się spotkania informacyjne z mieszkańcami w sprawie projektu na dofinansowanie inwestycji polegającej na montażu instalacji fotowoltaicznych. Spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców naszego miasta. Na spotkaniach obecni byli Radni Rady Powiatu z ramienia Klastra Energii pn. Przyjazna Energia w Powiecie Gliwickim, którego Gmina Pyskowice jest członkiem. Na spotkaniach poruszone zostały kwestie związane z działalnością Klastra Energii takie jak: ograniczenia niskiej emisji, poprawa efektywności energetycznej, odnawialne źródła energii. Ponadto, przedstawione zostały zagadnienia techniczne związane z montażem instalacji fotowoltaicznych oraz korzyści z niego płynące.

 

Poniżej przedstawiamy prezentację, która była wyświetlana podczas spotkań 13 i 15 grudnia.

Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę