1 proc. podatku dla potrzebujących. Zachęcamy do okazania serca

2021-04-02

Przypominamy, że powstał rejestr osób potrzebujących pomocy, np. na sfinansowanie rehabilitacji, które korzystają już w tym celu z pośrednictwa organizacji pożytku publicznego. Akcja służy pomocy ciężko chorym mieszkańcom Pyskowic i miejscowości okolicznych. Nasza inicjatywa wzbudziła odzew zainteresowanych. Teraz czas na nas wszystkich. Wpłacajmy środki i wspólnie pomóżmy spełnić marzenia o powrocie do zdrowia.

Najnowsze zgłoszenie przyszło od rodziny Jakuba Wyrostka. Kubuś to mieszkaniec Pyskowic, u którego w marcu 2012 roku stwierdzono posocznicę meningokokową, inaczej zwaną sepsą. Choroba przez długi czas nie dawała za wygraną, w wyniku czego przeszedł amputację kończyn dolnych i paliczków kończyn górnych, liczne przeszczepy skóry. Niestety chłopczyk stracił również wzrok. Ma za sobą kilkadziesiąt operacji i na pewno jeszcze wiele zabiegów oraz leczenia przed sobą. Pojawiła się również padaczka. Jedna chwila, jeden moment odmienił życie małego chłopca i jego rodziny. Mimo swojej niepełnosprawności jest pogodnym i uśmiechniętym dzieckiem, który chce się uczyć, mieć kontakt z rówieśnikami, a przede wszystkim spełniać swoje marzenia.

Każdy dzień jest walką o jakość życia i o samodzielność Kuby. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na rehabilitację, protezy, zwłaszcza kończyn dolnych, sprzęt medyczny oraz medykamenty.

Jeżeli chcesz pomóc Kubusiowi przekaż swój 1 proc. podatku na konto Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” (KRS 0000037904) o numerze 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994, tytułem „18905 Wyrostek Jakub Pyskowice”.

Apelujemy o przekazywanie 1 proc. podatku na rzecz naszych małych mieszkańców, którzy potrzebują wsparcia. Rejestr wraz z potrzebnymi danymi dostępny jest pod tym linkiem. Jednocześnie zachęcamy, by nie była to pomoc jednorazowa. Na podane konta można wpłacać darowizny przez cały czas, niezależnie od akcji 1 proc. podatku.

Nasz rejestr nie jest zamknięty. Nadal oczekujemy na zgłoszenia. Jeżeli jesteś ciężko chory i walczysz o zdrowie? Wychodzisz z choroby i potrzebujesz środków na rehabilitację? A może ktoś z Twojej rodziny czeka na pomoc? Wyślij zgłoszenie na adres a.pikul@pyskowice.pl. Informacja powinna zawierać imię i nazwisko beneficjenta, nazwę i numer KRS organizacji pożytku publicznego, z której wsparcia on korzysta oraz cel szczegółowy z numerem referencyjnym.

Przed wysłaniem zgłoszenia prosimy o zapoznanie się z klauzulą informacyjną dotyczącą przetwarzania danych osobowych dostępną pod tym linkiem.