28 listopada - dzień darmowych porad notarialnych

2020-11-16

Pilnuj swoich spraw. Chroń majątek. Porozmawiaj o tym z notariuszem – to temat przewodni 11. edycji Dnia Otwartego Notariatu. W sobotę 28 listopada br. w godzinach 10-16 notariusze będą udzielać bezpłatnych informacji prawnych pozwalających lepiej chronić majątek – zarówno telefonicznie, mailowo, jak i za pośrednictwem mediów społecznościowych. Zachęcamy do skorzystania.

Plakat o treści opisanej w ifnormacji

Dzień Otwarty Notariatu to akcja realizowana już po raz 11. przez Krajową Radę Notarialną i rady izb notarialnych mająca na celu podnoszenie świadomości prawnej obywateli poprzez informowanie o rodzajach umów i czynnościach notarialnych.


O co można zapytać ?
Warto skorzystać z okazji i zapytać notariusza, jak bezpiecznie zawrzeć umowę najmu, jak podzielić majątek spadkowy, dokonać podziału majątku przed rozwodem i po rozwodzie, jak  prawidłowo sporządzić testament, odrzucić spadek czy zrzec się dziedziczenia. Rejenci doradzą również, jak ustrzec się przed złymi pożyczkami oraz nie dać się oszukać przy umowach przewłaszczenia nieruchomości na zabezpieczenie.
W tym roku notariuszom będą towarzyszyć eksperci z biura Rzecznika Finansowego, którzy mailowo i na czacie poinformują, na co należy zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy kredytu, także hipotecznego, oraz zawieraniu umowy pożyczki.


W jaki sposób możesz porozmawiać z notariuszem?
W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich uczestników organizatorzy zrezygnowali z dotychczasowej formuły stacjonarnych spotkań. W tym roku informację prawną będzie można uzyskać na kilka sposobów:
- w indywidualnych rozmowach prowadzonych telefonicznie – numer dla dzwoniących zz województwa śląskiego to 32 205 05 08,
- w odpowiedzi na pytania nadesłane mailem na adres pytanie@porozmawiajznotariuszem.pl,
- na czacie i w trakcie transmisji prowadzonej na żywo na profilu Porozmawiaj z Notariuszem na FB.


Szczegółowe informacje:
www.porozmawiajznotariuszem.pl