29 finał WOŚP za nami! Czas na podsumowania

2021-02-03

64 348,77 zł – tyle dokładnie udało nam się wspólnie zebrać w Pyskowicach podczas 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To oczywiście jeszcze nie koniec, wciąż liczone są pieniądze z puszek, kończy się podliczanie licytacji. Pyskowicki sztab grał w naszym mieście, ale także w okolicznych miejscowościach. Tym razem zbierano dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Zdjęcie wolontariuszy i darczyńców ze sztabu WOŚP w Pyskowicach

W niedzielę 31 stycznia działo się sporo. Było słonecznie, radośnie, kolorowo i hojnie. Dzięki mieszkańcom atmosfera była wspaniała i na każdym kroku odczuwana była ludzka życzliwość. Była energia i moc.
W tym roku nie było występów ale nie było też miejsca na nudę. Powstał kolorowy łańcuch serc (i to nie jeden), wypuściliśmy w niebo wiele czerwonych balonów, pospacerowaliśmy zbierając kroki w akcji zdrowoczesni.pl, pobiegaliśmy z Night Runners Pyskowice.

Wolontariusze z pyskowickiego sztabu zbierali w różnych miejscach, m.in. : w Pyskowicach, Bojszowie, Poniszowicach, Łączy, Rudnie, Rudzińcu, Pławniowicach, Taciszowie, Bycinie, Paczynie, Pniowie, Sierotach, Wiśniczu, Świbiu, Kleszczowie, Zacharzowicach, Wojsce, Wielowsi, Świniowicach, Dąbrówce
Wielkie brawa i podziękowania dla organizatorów, wolontariuszy, darczyńców i każdego kto dołożył do tego wyniku przysłowiową cegiełkę. Kolejny raz Pyskowice i pyskowiczanie pokazali solidarność, zaangażowanie i wielkie serca.

Pyskowice grały z WOŚP – Sztab Pyskowice, Miejską Biblioteką Publiczną, Miejskim Ośrodkiem Kultury i Sportu oraz samorządem Pyskowic.