Instagram
Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Na co idą moje pieniądze
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
  • Kolej na Pyskowice
Wybory prezydenckie 2020
Koronawirus
Ważne tematy
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Zmiana numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
System Informacji Przestrzennej
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

Archiwum: 2008 styczeń

2008-01-30

Jednym z najważniejszych zagadnień omawianych na XVI sesji Rady Miejskiej w dniu 30 stycznia była sprawa Poczty Polskiej w Pyskowicach. Na zaproszenie Przewodniczącej Rady Miejskiej Jolanty Drozd na sesję przybyli: Adam Lewandowski Dyrektor Centrum Sieci Pocztowej w Zabrzu, Zdzisław Mirowski Zastępca Dyrektora ds. Eksploatacji i Daniel Turski Naczelnik Urzędu Pocztowego w Pyskowicach.

2008-01-30

W połowie sezonu zimowego, mimo, że „zimy” tej zimy niewiele gmina Pyskowice jest do usuwania jej ewentualnych skutków w pełni przygotowana. Przedstawiamy zatem realizację „Akcji zima 2007/08”

2008-01-29

Ferie dobiegły końca i czas wrócić do szkoły. Mimo braku śniegu pyskowickie dzieci i młodzież na nudę narzekać nie mogły. O bogatą ofertę zimowego wypoczynku zadbał Samorząd, jednostki organizacyjne gminy oraz kluby sportowe.

2008-01-29

Zima jest okresem szczególnie niebezpiecznym dla osób bezdomnych. Nie bądźmy obojętni na ten problem. Jak pomóc?

2008-01-24
Nadchodzi okres rozliczeń z Urzędem Skarbowym.  Tradycyjnie już 1% podatku można przekazać na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego (OPP).
2008-01-24

W środę, 30 stycznia, w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego odbędzie się XVI sesja Rady Miejskiej w Pyskowicach.

2008-01-23

Pyskowicki samorząd zdecydował o przekazaniu kwoty 10.000,00 złotych na odbudowę gminy Mstów, zniszczonej przez trąbę powietrzną, która przeszła nad powiatem częstochowskim w dniu 20.07.2007 r.

2008-01-22

24 stycznia o godz. 16.00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Gliwicach (s. 360 - Powiatowe Centrum Organizacji Pozarządowych) odbędzie się spotkanie dotyczące wypełniania ofert przez organizacje pozarządowe i inne uprawnione podmioty prowadzące działalność gospodarczą pożytku publicznego.

2008-01-22

„Dni Pyskowic”, czyli tradycyjne święto miasta, odbędą się 13-15 czerwca, jednak już teraz ruszyły przygotowania. Tak jak w ubiegłym roku sami możecie zadecydować, która „gwiazda” wystąpi z koncertem w naszym mieście.

Na stronie Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu www.mokis.pyskowice.org zamieszczona została specjalna ankieta, gdzie można głosować. A jest w czym wybierać. Wśród propozycji znaleźli się: Big Stars, Kasia Cerekwicka, Leszcze, Norbi, Queens, Reni Jusis, Zakopower, Bracia Cugowscy, Łzy i Hey.

2008-01-21

Mieszkańcy budynków wielorodzinnych w Pyskowicach, którzy po 1 stycznia 2007 roku wykonali modernizację systemu ogrzewania przez zainstalowanie ekologicznego źródła ciepła mogą starać się o przyznanie dotacji na podstawie uchwały Rady Miejskiej XLV/423/06 z dnia 27 września 2006 r.

2008-01-21

Umowa na przyjmowanie bezdomnych zwierząt z terenu Pyskowic na 2008 rok została zawarta ze schroniskiem w Miedarach. Dotyczy to przede wszystkim bezpańskich psów.

Pyskowice współpracują z tym schroniskiem już od kilku lat. Rocznie odwożonych jest tam ok. 60 psów, co kosztuje naszą gminę ponad 20 tysięcy złotych.

2008-01-17

Kolejnej audycji z cyklu ”Poranna kawa w Radiu PLUS”, w której udział biorą burmistrzowie Pyskowic, Tarnowskich Gór, Radzionkowa oraz prezydent Knurowa można posłuchać już w najbliższą niedzielę o godzinie 10.00 oczywiście na antenie Radia PLUS.

Poranna kawa w Radiu PLUS jest autorskim programem redaktora Krzysztofa Kosińskiego.

2008-01-16

W Muzeum Miejskim w Ratuszu trwają ostatnie przygotowania wystawy pt. „Historia Pyskowic minionego stulecia na fotografii”.

Uroczyste otwarcie, na które serdecznie zapraszamy odbędzie się w sobotę, 19 stycznia o godzinie 17.00.

Wystawę będzie można oglądać do 29 lutego w godzinach pracy Ratusza. Wstęp wolny!

2008-01-14

Zgodnie z informacjami otrzymanymi z pyskowickiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Pyskowicach udało się zebrać ok. 15 tysięcy złotych. Dokładne informacje o pozyskanej kwocie zostaną przekazane 1 lutego. Do tego czasu Orkiestra nadal kwestuje - m.in. w szkołach trwają loterie i aukcje ciast.

2008-01-14

Dzisiaj rozpoczynają się ferie zimowe…

W tym roku ferie w województwie śląskim trwają od 14 do 26 stycznia i dzielimy je razem z województwem lubelskim, podkarpackim, pomorskim oraz warmińsko- mazurskim.

Uczniowie, którzy spędzają ferie w mieście mogą skorzystać z bogatej oferty przygotowanej przez Urząd Miejski oraz jednostki organizacyjne gminy. Więcej informacji na ten temat w dziale „Co, gdzie, kiedy?” - „Ferie zimowe”.

2008-01-11

W niedzielę, 13 stycznia - XVI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się pod hasłem „Finał z głową”. W tym roku zebrane środki przeznaczone zostaną na zakup specjalistycznego sprzętu dla dzieci ze schorzeniami laryngologicznymi.  

Jak co roku dyrektor Ogniska Pracy Pozaszkolnej Anna Smyl wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury i Sportu oraz  Miejską Biblioteką Publiczną organizuje finał WOŚP w naszym mieście. Sztab Miejski będzie mieścił się w bibliotece przy pl. Piłsudskiego 1, a 76 wolontariuszy będzie kwestować na terenie Pyskowic, jak również Toszka, Kotulina, Wielowsi, Świbia, Paczyny, Pniowa, Taciszowa, Ciochowic oraz w „Tesco” w Łabędach.
2008-01-10

11 stycznia od godz. 10.00 w Sali Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Pyskowicach odbędzie się IX Wojewódzki Przegląd Zespołów Szopkowych. Zespoły reprezentujące Szkoły, Ośrodki i Domy Kultury, Świetlice i Parafie rywalizować będą między sobą w dwóch kategoriach: dzieci i młodzież szkół podstawowych i gimnazjów.

2008-01-09

„Zapobieganie przestępczości poprzez kształtowanie bezpiecznych przestrzeni”. Pod takim hasłem w Urzędzie Miejskim w Gliwicach odbyła się konferencja-szkolenie, której organizatorami byli: Samorząd Miasta Gliwice, Powiat Gliwicki oraz Komenda Miejska Policji w Gliwicach. W konferencji udział wzięli włodarze miast ziemi gliwickiej, dyrektorzy jednostek organizacyjnych, osoby odpowiedzialne za kształtowanie przestrzeni publicznych w gminach, wykładowcy Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz funkcjonariusze policji.

W związku z wytypowaniem Pyskowic do programu „Bezpieczne Miasto” jednym z prelegentów na konferencji był burmistrz Wacław Kęska, który przedstawił działania pyskowickiego samorządu w zakresie poprawy bezpieczeństwa w mieście. W konferencji uczestniczył również przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Rady Miejskiej w Pyskowicach Andrzej Bąk.

2008-01-07

Od kilku miesięcy mieszkańcy, firmy i instytucje w naszym mieście zgłaszają skargi na działalność Poczty Polskiej. Głównym zarzutem jest nieterminowość, bądź wręcz niedostarczanie części przesyłek. Problem jest poważny, bowiem kłopoty poczty w coraz większym stopniu negatywnie wpływają na życie miasta. Sprawa poruszyła już media lokalne i regionalne. Od samego początku kilkakrotnie interweniował Burmistrz Miasta Wacław Kęska. Korespondencja w tej sprawie zamieszczona jest w dziale Samorząd - Burmistrz Miasta - Interwencja Burmistrza Miasta w sprawie nieprawidłowego funkcjonowania Poczty Polskiej w Pyskowicach http://www.pyskowice.pl/samorzad/interwencja-burmistrza-miasta-w-sprawie-nieprawidlowego-funkcjonowania-poczty-polskiej-w-pyskowicach.html

 

2008-01-02

Tradycyjnie już w noc sylwestrową mieszkańcy naszego miasta i goście spotkali się na Rynku by punktualnie o 24.00 złożyć sobie życzenia. Tuż przed północą z balkonu Ratusza życzenia noworoczne wygłosił Burmistrz Miasta Wacław Kęska. Następnie wszyscy zgromadzeni mogli zobaczyć piękny pokaz sztucznych ogni.

2008-01-02
W nowym 2008 roku życzymy Państwu zdrowia, szczęścia, samych radosnych chwil, pomyślności oraz sukcesów w życiu zawodowym i osobistym, by spełniły się wszystkie Państwa marzenia i plany, a także by udało Wam się zrealizować to wszystko czego zabrakło w roku poprzednim.

Wacław Kęska

Burmistrz Miasta 

                        Jolanta Drozd

                         Przewodnicząca Rady Miejskiej

2008-01-02

Uruchamiamy dziś nowy serws internetowy naszego miasta. Mamy nadzieję, że spełni on Państwa oczekiwania. Zapewniamy jednak, że prezentowana wersja będzie z tygodnia na tydzień rozbudowywana i będą się pojawiać nowe ważne i ciekawe informacje.

Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
izi.Travel - Pyskowicki Przewodnik Oczami Mieszkańców
Grobonet - internetowa wyszukiwarka grobów
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę