Instagram
Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Na co idą moje pieniądze
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
  • Kolej na Pyskowice
Koronawirus
Koronawirus - nowy rok szkolny - ważne informacje dla rodziców
Ważne tematy
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Wykaz numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
System Informacji Przestrzennej
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
infoGZM - portal wiedzy o Metropolii
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

Archiwum: 2008 styczeń

2008-01-30

Jednym z najważniejszych zagadnień omawianych na XVI sesji Rady Miejskiej w dniu 30 stycznia była sprawa Poczty Polskiej w Pyskowicach. Na zaproszenie Przewodniczącej Rady Miejskiej Jolanty Drozd na sesję przybyli: Adam Lewandowski Dyrektor Centrum Sieci Pocztowej w Zabrzu, Zdzisław Mirowski Zastępca Dyrektora ds. Eksploatacji i Daniel Turski Naczelnik Urzędu Pocztowego w Pyskowicach.

2008-01-30

W połowie sezonu zimowego, mimo, że „zimy” tej zimy niewiele gmina Pyskowice jest do usuwania jej ewentualnych skutków w pełni przygotowana. Przedstawiamy zatem realizację „Akcji zima 2007/08”

2008-01-29

Ferie dobiegły końca i czas wrócić do szkoły. Mimo braku śniegu pyskowickie dzieci i młodzież na nudę narzekać nie mogły. O bogatą ofertę zimowego wypoczynku zadbał Samorząd, jednostki organizacyjne gminy oraz kluby sportowe.

2008-01-29

Zima jest okresem szczególnie niebezpiecznym dla osób bezdomnych. Nie bądźmy obojętni na ten problem. Jak pomóc?

2008-01-24
Nadchodzi okres rozliczeń z Urzędem Skarbowym.  Tradycyjnie już 1% podatku można przekazać na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego (OPP).
2008-01-24

W środę, 30 stycznia, w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego odbędzie się XVI sesja Rady Miejskiej w Pyskowicach.

2008-01-23

Pyskowicki samorząd zdecydował o przekazaniu kwoty 10.000,00 złotych na odbudowę gminy Mstów, zniszczonej przez trąbę powietrzną, która przeszła nad powiatem częstochowskim w dniu 20.07.2007 r.

2008-01-22

24 stycznia o godz. 16.00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Gliwicach (s. 360 - Powiatowe Centrum Organizacji Pozarządowych) odbędzie się spotkanie dotyczące wypełniania ofert przez organizacje pozarządowe i inne uprawnione podmioty prowadzące działalność gospodarczą pożytku publicznego.

2008-01-22

„Dni Pyskowic”, czyli tradycyjne święto miasta, odbędą się 13-15 czerwca, jednak już teraz ruszyły przygotowania. Tak jak w ubiegłym roku sami możecie zadecydować, która „gwiazda” wystąpi z koncertem w naszym mieście.

Na stronie Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu www.mokis.pyskowice.org zamieszczona została specjalna ankieta, gdzie można głosować. A jest w czym wybierać. Wśród propozycji znaleźli się: Big Stars, Kasia Cerekwicka, Leszcze, Norbi, Queens, Reni Jusis, Zakopower, Bracia Cugowscy, Łzy i Hey.

2008-01-21

Mieszkańcy budynków wielorodzinnych w Pyskowicach, którzy po 1 stycznia 2007 roku wykonali modernizację systemu ogrzewania przez zainstalowanie ekologicznego źródła ciepła mogą starać się o przyznanie dotacji na podstawie uchwały Rady Miejskiej XLV/423/06 z dnia 27 września 2006 r.

2008-01-21

Umowa na przyjmowanie bezdomnych zwierząt z terenu Pyskowic na 2008 rok została zawarta ze schroniskiem w Miedarach. Dotyczy to przede wszystkim bezpańskich psów.

Pyskowice współpracują z tym schroniskiem już od kilku lat. Rocznie odwożonych jest tam ok. 60 psów, co kosztuje naszą gminę ponad 20 tysięcy złotych.

2008-01-17

Kolejnej audycji z cyklu ”Poranna kawa w Radiu PLUS”, w której udział biorą burmistrzowie Pyskowic, Tarnowskich Gór, Radzionkowa oraz prezydent Knurowa można posłuchać już w najbliższą niedzielę o godzinie 10.00 oczywiście na antenie Radia PLUS.

Poranna kawa w Radiu PLUS jest autorskim programem redaktora Krzysztofa Kosińskiego.

2008-01-16

W Muzeum Miejskim w Ratuszu trwają ostatnie przygotowania wystawy pt. „Historia Pyskowic minionego stulecia na fotografii”.

Uroczyste otwarcie, na które serdecznie zapraszamy odbędzie się w sobotę, 19 stycznia o godzinie 17.00.

Wystawę będzie można oglądać do 29 lutego w godzinach pracy Ratusza. Wstęp wolny!

2008-01-14

Zgodnie z informacjami otrzymanymi z pyskowickiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Pyskowicach udało się zebrać ok. 15 tysięcy złotych. Dokładne informacje o pozyskanej kwocie zostaną przekazane 1 lutego. Do tego czasu Orkiestra nadal kwestuje - m.in. w szkołach trwają loterie i aukcje ciast.

2008-01-14

Dzisiaj rozpoczynają się ferie zimowe…

W tym roku ferie w województwie śląskim trwają od 14 do 26 stycznia i dzielimy je razem z województwem lubelskim, podkarpackim, pomorskim oraz warmińsko- mazurskim.

Uczniowie, którzy spędzają ferie w mieście mogą skorzystać z bogatej oferty przygotowanej przez Urząd Miejski oraz jednostki organizacyjne gminy. Więcej informacji na ten temat w dziale „Co, gdzie, kiedy?” - „Ferie zimowe”.

2008-01-11

W niedzielę, 13 stycznia - XVI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się pod hasłem „Finał z głową”. W tym roku zebrane środki przeznaczone zostaną na zakup specjalistycznego sprzętu dla dzieci ze schorzeniami laryngologicznymi.  

Jak co roku dyrektor Ogniska Pracy Pozaszkolnej Anna Smyl wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury i Sportu oraz  Miejską Biblioteką Publiczną organizuje finał WOŚP w naszym mieście. Sztab Miejski będzie mieścił się w bibliotece przy pl. Piłsudskiego 1, a 76 wolontariuszy będzie kwestować na terenie Pyskowic, jak również Toszka, Kotulina, Wielowsi, Świbia, Paczyny, Pniowa, Taciszowa, Ciochowic oraz w „Tesco” w Łabędach.
2008-01-10

11 stycznia od godz. 10.00 w Sali Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Pyskowicach odbędzie się IX Wojewódzki Przegląd Zespołów Szopkowych. Zespoły reprezentujące Szkoły, Ośrodki i Domy Kultury, Świetlice i Parafie rywalizować będą między sobą w dwóch kategoriach: dzieci i młodzież szkół podstawowych i gimnazjów.

2008-01-09

„Zapobieganie przestępczości poprzez kształtowanie bezpiecznych przestrzeni”. Pod takim hasłem w Urzędzie Miejskim w Gliwicach odbyła się konferencja-szkolenie, której organizatorami byli: Samorząd Miasta Gliwice, Powiat Gliwicki oraz Komenda Miejska Policji w Gliwicach. W konferencji udział wzięli włodarze miast ziemi gliwickiej, dyrektorzy jednostek organizacyjnych, osoby odpowiedzialne za kształtowanie przestrzeni publicznych w gminach, wykładowcy Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz funkcjonariusze policji.

W związku z wytypowaniem Pyskowic do programu „Bezpieczne Miasto” jednym z prelegentów na konferencji był burmistrz Wacław Kęska, który przedstawił działania pyskowickiego samorządu w zakresie poprawy bezpieczeństwa w mieście. W konferencji uczestniczył również przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Rady Miejskiej w Pyskowicach Andrzej Bąk.

2008-01-07

Od kilku miesięcy mieszkańcy, firmy i instytucje w naszym mieście zgłaszają skargi na działalność Poczty Polskiej. Głównym zarzutem jest nieterminowość, bądź wręcz niedostarczanie części przesyłek. Problem jest poważny, bowiem kłopoty poczty w coraz większym stopniu negatywnie wpływają na życie miasta. Sprawa poruszyła już media lokalne i regionalne. Od samego początku kilkakrotnie interweniował Burmistrz Miasta Wacław Kęska. Korespondencja w tej sprawie zamieszczona jest w dziale Samorząd - Burmistrz Miasta - Interwencja Burmistrza Miasta w sprawie nieprawidłowego funkcjonowania Poczty Polskiej w Pyskowicach http://www.pyskowice.pl/samorzad/interwencja-burmistrza-miasta-w-sprawie-nieprawidlowego-funkcjonowania-poczty-polskiej-w-pyskowicach.html

 

2008-01-02

Tradycyjnie już w noc sylwestrową mieszkańcy naszego miasta i goście spotkali się na Rynku by punktualnie o 24.00 złożyć sobie życzenia. Tuż przed północą z balkonu Ratusza życzenia noworoczne wygłosił Burmistrz Miasta Wacław Kęska. Następnie wszyscy zgromadzeni mogli zobaczyć piękny pokaz sztucznych ogni.

2008-01-02
W nowym 2008 roku życzymy Państwu zdrowia, szczęścia, samych radosnych chwil, pomyślności oraz sukcesów w życiu zawodowym i osobistym, by spełniły się wszystkie Państwa marzenia i plany, a także by udało Wam się zrealizować to wszystko czego zabrakło w roku poprzednim.

Wacław Kęska

Burmistrz Miasta 

                        Jolanta Drozd

                         Przewodnicząca Rady Miejskiej

2008-01-02

Uruchamiamy dziś nowy serws internetowy naszego miasta. Mamy nadzieję, że spełni on Państwa oczekiwania. Zapewniamy jednak, że prezentowana wersja będzie z tygodnia na tydzień rozbudowywana i będą się pojawiać nowe ważne i ciekawe informacje.

Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Unia Europejska - Pozyskane dotacje
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
izi.Travel - Pyskowicki Przewodnik Oczami Mieszkańców
Grobonet - internetowa wyszukiwarka grobów
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę