Instagram
Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Na co idą moje pieniądze
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
  • Kolej na Pyskowice
Koronawirus
Koronawirus - nowy rok szkolny - ważne informacje dla rodziców
Ważne tematy
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Wykaz numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
System Informacji Przestrzennej
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
infoGZM - portal wiedzy o Metropolii
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

Archiwum: 2008 maj

2008-05-30

Serdecznie zapraszamy w niedzielę 1 czerwca na festyn z okazji Dnia Dziecka, który odbędzie się na dziedzińcu Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu. Wśród atrakcji m.in.: kramy z łakociami, koło fortuny dla najmłodszych, rzut piłeczką do celu, malowanie buzi, konkurs plastyczny.

2008-05-30

Z okazji Dnia Dziecka przygotowanych zostało kilka turniejów sportowych dla dzieci i młodzieży. Rozpoczynają się w ostatnią sobotę maja i trwać będą przez cały czerwiec.

Serdecznie zapraszamy - nagrody czekają! 

2008-05-26

Młodzieżowe Biura Pracy OHP w Pyskowicach, Gliwicach i Zabrzu wraz z Młodzieżowym Centrum Kariery w Gliwicach zapraszają na Targi Pracy „TWOJA KARIERA W TWOICH RĘKACH", które odbędą się w Gliwicach w Galerii Halogen przy ul. Dubois 22 w dniu 29 maja 2008 roku w godz. 10.00 - 13.00

2008-05-26

Polski Klub Ekologiczny Koło Miejskie w Gliwicach oraz Turystyczny Klub Kolarski PTTK im. Władysława Huzy w Gliwicach zapraszają na rajd rowerowy „O ZIELONY LIŚĆ KASZTANOWCA" w dniu 31 maja 2008r.

2008-05-26

Nikola Kania z III klasy Gimnazjum nr 1 w Pyskowicach wygrała organizowany przez Biuro Poselskie posła Jana Kaźmierczaka konkurs fotograficzny pt: "Znane i mniej znane oblicza mojego miasta". W nagrodę już 2 czerwca wyjedzie na pięć dni do Brukseli.

2008-05-26

Ukazał się majowy numer "Przeglądu Pyskowickiego". Można go również znaleźć na naszym serwisie internetowym: http://www.pyskowice.pl/files/pl/gazeta-lokalna/pp140.pdf

2008-05-26

Serdecznie zapraszamy do udziału w "Sportowym Turnieju Miast i Gmin", który odbędzie się 28 maja. W turnieju startować mogą wszyscy mieszkańcy naszego miasta.

Warunkiem zaliczenia uczestnictwa w turnieju jest udział w jednej z wielu form rekreacji fizycznej: sporcie indywidualnym lub zespołowym, turystyce lub innej aktywności ruchowej - nieprzerwanie przez 30 minut.

Wszystkich zainteresowanym prosimy o zgłoszenie się w Wydziale Kultury, Sportu i Spraw Społecznych - pok. 102; tel. (0 32) 332 60 77

2008-05-26

Kolejny raz pyskowicki Rynek zmienił się w jarmark średniowieczny na którym spróbować można było rzemiosł dawnych takich jak mincerstwo, kowalstwo, garncarstwo, zielarstwo, skórnictwo, bartnictwo, wikliniarstwo, kolczużnictwo, zobaczyć walki rycerzy, prezentacje średniowiecznych artystów, a przede wszystkich posłuchać "Opowieści o Białej Damie", pyskowickiej legendy przedstawionej przez teatr "A" z Gliwic.

2008-05-26

W środę, 28 maja o godzinie 16.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego odbędzie się XXII sesja Rady Miejskiej w Pyskowicach.

2008-05-14

Coraz więcej gmin w naszym kraju przeciwstawia się używaniu jednorazowych foliowych toreb na zakupy. Również Pyskowice postanowiły przyłączyć się do akcji eliminowania „foliówek" i zastępowania ich ekologicznymi torbami na zakupy. Ładne i wygodne torby mamy również dla Państwa.

2008-05-09

Już 18 maja kolejna odsłona naszej lokalnej historii, podana w barwny i ciekawy sposób podczas imprezy promocyjno-historyczno-kulturalnej „Legendy Pyskowickie”, uwieńczona jednym z największych w Europie spektakli ulicznych GENESIS. Zobacz program

2008-05-09

3 maja 1998 roku ówczesna burmistrz Pyskowic Alicja Wecel oraz Georges Berne - mer francuskiego miasta La Ricamarie podpisali umowę o partnerstwie. W tym roku świętujemy 10-lecie tego wydarzenia i wzajemnej współpracy. Z tej okazji od 14 do 19 maja gościć będziemy delegację francuską na czele z obecnym merem Marc’iem Faure. Szczególnym gościem podczas uroczystości będzie również Alicja Wecel.

2008-05-05

Serdecznie zapraszamy na pokaz motocykli przygotowany przez INVADERS POLAND, który odbędzie się 10 maja w godzinach 12.45-15.00 na Rynku w Pyskowicach. W ramach pokazu odbędą się zawody w kategoriach zręcznościowych, wolnej jeździe oraz toczeniu beczki.
Puchary za zdobycie pierwszych miejsc ufundował Burmistrz Miasta Pyskowice, który objął honorowy patronat nad imprezą.

2008-05-05

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Pyskowic i okolic, zarówno dużych jak i małych, do udziału w ogólnopolskiej akcji „POLSKA BIEGA".

"Bieg wiosny 2008" odbędzie się 16 maja br. o godz. 16.00 na Zaolszanach (weryfikacja uczestników biegu od godz. 15.00). Długość trasy: od 400 do 6000m (w zależności od wieku uczestnika). Dla zwycięzców biegu przewidziane są atrakcyjne nagrody!!!

Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Unia Europejska - Pozyskane dotacje
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
izi.Travel - Pyskowicki Przewodnik Oczami Mieszkańców
Grobonet - internetowa wyszukiwarka grobów
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę