Instagram
Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Na co idą moje pieniądze
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
  • Kolej na Pyskowice
Wybory prezydenckie 2020
Koronawirus
Ważne tematy
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Zmiana numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
System Informacji Przestrzennej
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

Archiwum: 2010 październik

2010-10-27

Do Pyskowic pierwszy raz zawitała akcja "Szlachetna Paczka" organizowana przez krakowskie Stowarzyszenie WIOSNA. W  piątek 29 października o godzinie 17.30 w sali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji spotka się grupa osób chętnych by zostać wolontariuszami "Szlachetnej Paczki". W tym samym dniu o godz.18.00 odbędzie się szkolenie, po którym pyskowiccy SuperW ruszą w teren, by dotrzeć do osób potrzebujących pomocy i wsparcia!

2010-10-26

Z myślą o osobach odwiedzających groby bliskich na cmentarzu przy ulicy Cichej informujemy, że w dniach 30.10-02.11 br. zostanie zorganizowany dodatkowy parking na płycie targowiska miejskiego przy ul. Strzelców Bytomskich. Zachęcamy również do korzystania z miejsc parkingowych przy ul. Wielowiejskiej oraz z nowej zatoki parkingowej przy ul. Wojska Polskiego. Organizacja ruchu na terenie miasta pozostaje bez zmian. W związku ze zwiększonym natężeniem ruchu w tym okresie apelujemy do wszystkich kierowców o szczególną ostrożność i rozwagę oraz przypominamy o policyjnej „Akcji Znicz".

2010-10-26

W ramach obchodzonego w tym roku jubileuszu 750-lecia nadania praw miejskich Pyskowicom 23 października br. na sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu odbyła się konferencja naukowa pn. „Pyskowice okiem historyków".

2010-10-21

Ukazał się październikowy numer "Przeglądu Pyskowickiego". Można go również znaleźć na naszym serwisie internetowym: PAŹDZIERNIK Nr 10 (168)

2010-10-18

W dniu 21 października 2010 r. (czwartek) o godz. 12.00 na terenie Miasta Pyskowice zostanie przeprowadzony głośny test sprawności syren alarmowych. W ramach testu emitowany będzie dźwięk ciągły trwający 3 minuty.

2010-10-18

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery pod hasłem „Poszukiwanie rozwiązań systemowych" Ochotnicze Hufce Pracy zapraszają na Dzień Otwarty MBP, który odbędzie się 19 października br. w godz. 9.00-13.00 w siedzibie Młodzieżowego Biura Pracy OHP w Pyskowicach, przy ul. Strzelców Bytomskich 3, pok. 106 (parter Urzędu Miejskiego) oraz na Targi Pracy, które odbędą się 22 października br. w godz. 9.00-12.00 w Gliwicach w siedzibie Gliwickiego Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Jagiellońskiej 21.

2010-10-15
W środę, 20 października o godzinie 16.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego odbędzie się LII sesja Rady Miejskiej w Pyskowicach.
2010-10-12
Samorząd Miasta Pyskowice serdecznie zaprasza  na konferencję naukową - "Pyskowice okiem historyków", która odbędzie się 23 października br. w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu w godzinach 10.00-15.15. Przyjdź i dowiedz się więcej o dziejach miasta, w którym żyjesz! Wstęp wolny! 

 

2010-10-12

8 października br. w Zabrzu podczas uroczystości z okazji „Dnia Budowlanych", zorganizowanej przez Związek Pracodawców Budowlanych w Gliwicach, Urząd Miejski w Pyskowicach oraz Gmina Pyskowice zostały nagrodzone medalem im. Króla Kazimierza Wielkiego za szczególne osiągnięcia w dziedzinie ekonomicznej Miasta i Gminy oraz jego promocję.

2010-10-12

Od 4 października br. po ulicach Pyskowic jeździ nowy radiowóz Straży Miejskiej. Procedura zakupu auta trwała od czerwca br. kiedy to został ogłoszony przetarg. W lipcu br. został wyłoniony wykonawca, który zgodnie z zawartą umową dostarczył radiowóz w ciągu trzech miesięcy do siedziby Straży Miejskiej w Pyskowicach.

2010-10-07

Informacje Wojskowej Komendy Uzupełnień w Gliwicach nt. Zawodowej Służby Wojskowej, Narodowych Sił Rezerwowych, Służby Przygotowawczej oraz Szkolnictwa Wojskowego zostały zamieszczone w dziale Bezpieczeństwo Publiczne/Sprawy wojskowe.

2010-10-07

W szeregach Szlachetnej Paczki już po raz dziesiąty rusza rekrutacja wolontariuszy. Jeśli jesteś zainteresowany wyślij maila do Lidera Zespołu Szlachetnej Paczki w Pyskowicach a.sieber.pyskowice@gmail.com. W mailu zatytułowanym "Wolontariusz" podaj nazwę dzielnicy lub miejscowości, gdzie chciałbyś włączyć się w akcję. Czekamy na Ciebie do 15 października.


2010-10-06

W mieście partnerskim Flörsheim nad Menem wybudowane zostało nowe rondo pn. „Pyskowice". Ozdobione zostało piękną rzeźbą Thomasa Reinelta. W oficjalnej uroczystości otwarcia, która odbyła się 2 października uczestniczyła delegacja z Pyskowic na czele z burmistrzem Wacławem Kęską. Do Niemiec pojechało również pięcioro wokalistów teatru młodzieżowego Carpe Diem, których występ został nagrodzony owacją na stojąco.

2010-10-06

Serdecznie zapraszamy 8 października (piątek) o godz. 17.00 do Muzeum Miejskiego w Ratuszu  na otwarcie wystawy "Historia Prasy lokalnej Pyskowic od XIX stulecia do dnia dzisiejszego". Wstęp wolny!

2010-10-06

Stowarzyszenie Wychowanków i Przyjaciół Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Pyskowicach oraz Dyrekcja Zespołu Szkół im. Marii Konopnickiej zapraszają wszystkich absolwentów szkoły na uroczystości związane z obchodami 65-lecia działalności Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Pyskowicach, które odbędą się 15 października 2010 r. w szkole.


2010-10-05

Trwa szósta edycja ogólnopolskiego programu realizowanego przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę" "Młodzi menedżerowie kultury w bibliotekach". Projekt skierowanego jest do młodych, aktywnych ludzi w wieku 15-25, którzy mają swój pomysł na lokalne działanie - społeczne, kulturalne, artystyczne.

Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
izi.Travel - Pyskowicki Przewodnik Oczami Mieszkańców
Grobonet - internetowa wyszukiwarka grobów
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę