Instagram
Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Na co idą moje pieniądze
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
  • Kolej na Pyskowice
Koronawirus
Koronawirus - nowy rok szkolny - ważne informacje dla rodziców
Ważne tematy
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Wykaz numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
System Informacji Przestrzennej
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
infoGZM - portal wiedzy o Metropolii
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

Archiwum: 2010 październik

2010-10-27

Do Pyskowic pierwszy raz zawitała akcja "Szlachetna Paczka" organizowana przez krakowskie Stowarzyszenie WIOSNA. W  piątek 29 października o godzinie 17.30 w sali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji spotka się grupa osób chętnych by zostać wolontariuszami "Szlachetnej Paczki". W tym samym dniu o godz.18.00 odbędzie się szkolenie, po którym pyskowiccy SuperW ruszą w teren, by dotrzeć do osób potrzebujących pomocy i wsparcia!

2010-10-26

Z myślą o osobach odwiedzających groby bliskich na cmentarzu przy ulicy Cichej informujemy, że w dniach 30.10-02.11 br. zostanie zorganizowany dodatkowy parking na płycie targowiska miejskiego przy ul. Strzelców Bytomskich. Zachęcamy również do korzystania z miejsc parkingowych przy ul. Wielowiejskiej oraz z nowej zatoki parkingowej przy ul. Wojska Polskiego. Organizacja ruchu na terenie miasta pozostaje bez zmian. W związku ze zwiększonym natężeniem ruchu w tym okresie apelujemy do wszystkich kierowców o szczególną ostrożność i rozwagę oraz przypominamy o policyjnej „Akcji Znicz".

2010-10-26

W ramach obchodzonego w tym roku jubileuszu 750-lecia nadania praw miejskich Pyskowicom 23 października br. na sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu odbyła się konferencja naukowa pn. „Pyskowice okiem historyków".

2010-10-21

Ukazał się październikowy numer "Przeglądu Pyskowickiego". Można go również znaleźć na naszym serwisie internetowym: PAŹDZIERNIK Nr 10 (168)

2010-10-18

W dniu 21 października 2010 r. (czwartek) o godz. 12.00 na terenie Miasta Pyskowice zostanie przeprowadzony głośny test sprawności syren alarmowych. W ramach testu emitowany będzie dźwięk ciągły trwający 3 minuty.

2010-10-18

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery pod hasłem „Poszukiwanie rozwiązań systemowych" Ochotnicze Hufce Pracy zapraszają na Dzień Otwarty MBP, który odbędzie się 19 października br. w godz. 9.00-13.00 w siedzibie Młodzieżowego Biura Pracy OHP w Pyskowicach, przy ul. Strzelców Bytomskich 3, pok. 106 (parter Urzędu Miejskiego) oraz na Targi Pracy, które odbędą się 22 października br. w godz. 9.00-12.00 w Gliwicach w siedzibie Gliwickiego Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Jagiellońskiej 21.

2010-10-15
W środę, 20 października o godzinie 16.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego odbędzie się LII sesja Rady Miejskiej w Pyskowicach.
2010-10-12
Samorząd Miasta Pyskowice serdecznie zaprasza  na konferencję naukową - "Pyskowice okiem historyków", która odbędzie się 23 października br. w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu w godzinach 10.00-15.15. Przyjdź i dowiedz się więcej o dziejach miasta, w którym żyjesz! Wstęp wolny! 

 

2010-10-12

8 października br. w Zabrzu podczas uroczystości z okazji „Dnia Budowlanych", zorganizowanej przez Związek Pracodawców Budowlanych w Gliwicach, Urząd Miejski w Pyskowicach oraz Gmina Pyskowice zostały nagrodzone medalem im. Króla Kazimierza Wielkiego za szczególne osiągnięcia w dziedzinie ekonomicznej Miasta i Gminy oraz jego promocję.

2010-10-12

Od 4 października br. po ulicach Pyskowic jeździ nowy radiowóz Straży Miejskiej. Procedura zakupu auta trwała od czerwca br. kiedy to został ogłoszony przetarg. W lipcu br. został wyłoniony wykonawca, który zgodnie z zawartą umową dostarczył radiowóz w ciągu trzech miesięcy do siedziby Straży Miejskiej w Pyskowicach.

2010-10-07

Informacje Wojskowej Komendy Uzupełnień w Gliwicach nt. Zawodowej Służby Wojskowej, Narodowych Sił Rezerwowych, Służby Przygotowawczej oraz Szkolnictwa Wojskowego zostały zamieszczone w dziale Bezpieczeństwo Publiczne/Sprawy wojskowe.

2010-10-07

W szeregach Szlachetnej Paczki już po raz dziesiąty rusza rekrutacja wolontariuszy. Jeśli jesteś zainteresowany wyślij maila do Lidera Zespołu Szlachetnej Paczki w Pyskowicach a.sieber.pyskowice@gmail.com. W mailu zatytułowanym "Wolontariusz" podaj nazwę dzielnicy lub miejscowości, gdzie chciałbyś włączyć się w akcję. Czekamy na Ciebie do 15 października.


2010-10-06

W mieście partnerskim Flörsheim nad Menem wybudowane zostało nowe rondo pn. „Pyskowice". Ozdobione zostało piękną rzeźbą Thomasa Reinelta. W oficjalnej uroczystości otwarcia, która odbyła się 2 października uczestniczyła delegacja z Pyskowic na czele z burmistrzem Wacławem Kęską. Do Niemiec pojechało również pięcioro wokalistów teatru młodzieżowego Carpe Diem, których występ został nagrodzony owacją na stojąco.

2010-10-06

Serdecznie zapraszamy 8 października (piątek) o godz. 17.00 do Muzeum Miejskiego w Ratuszu  na otwarcie wystawy "Historia Prasy lokalnej Pyskowic od XIX stulecia do dnia dzisiejszego". Wstęp wolny!

2010-10-06

Stowarzyszenie Wychowanków i Przyjaciół Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Pyskowicach oraz Dyrekcja Zespołu Szkół im. Marii Konopnickiej zapraszają wszystkich absolwentów szkoły na uroczystości związane z obchodami 65-lecia działalności Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Pyskowicach, które odbędą się 15 października 2010 r. w szkole.


2010-10-05

Trwa szósta edycja ogólnopolskiego programu realizowanego przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę" "Młodzi menedżerowie kultury w bibliotekach". Projekt skierowanego jest do młodych, aktywnych ludzi w wieku 15-25, którzy mają swój pomysł na lokalne działanie - społeczne, kulturalne, artystyczne.

Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Unia Europejska - Pozyskane dotacje
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
izi.Travel - Pyskowicki Przewodnik Oczami Mieszkańców
Grobonet - internetowa wyszukiwarka grobów
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę