Instagram
Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Na co idą moje pieniądze
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
  • Kolej na Pyskowice
Koronawirus
Koronawirus - nowy rok szkolny - ważne informacje dla rodziców
Ważne tematy
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Wykaz numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
System Informacji Przestrzennej
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
infoGZM - portal wiedzy o Metropolii
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

Archiwum: 2010 listopad

2010-11-30

W związku z rozpoczynającym się sezonem zimowym przedstawiamy informację dotyczącą jednostek odpowiedzialnych za stan dróg oraz chodników na terenie Gminy Pyskowice w sezonie zimowym 2010/2011.

2010-11-30

Informujemy, że w piątek 3 oraz 10 grudnia br. Urząd Miejski w Pyskowicach będzie czynny w godzinach od 7.30 do 14.30. W dniu 24 grudnia br. Urząd będzie nieczynny

2010-11-29

W środę, 1 grudnia o godz. 16.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego odbędzie się I sesja nowo wybranej Rady Miejskiej w Pyskowicach.

2010-11-29

Rodzice oraz Rodzina Przemka Primusa, cierpiącego na rdzeniowy zanik mięśni, składają serdeczne podziękowania wszystkim ludziom dobrej woli, którzy angażują się w akcję niesienia pomocy choremu chłopcu.

2010-11-29

Gmina Pyskowice na ręce Burmistrza Wacława Kęski otrzymała oficjalny list z wyrazami wdzięczności od Gminy Czechowice-Dziedzice, podpisany przez Burmistrza Mariana Błachutę, za okazane wsparcie i solidarność podczas tegorocznej powodzi oraz za udzieloną pomoc finansową, która pomogła zwalczyć skutki niszczycielskiego żywiołu.

2010-11-26

Serdecznie zapraszamy 27 listopada (sobota) o godz. 17.00 do Muzeum Miejskiego w Ratuszu na otwarcie wystawy materiałów i publikacji dotyczących mijającego roku obchodów 750-lecia nadania praw miejskich naszemu miastu. Wstęp wolny!

2010-11-23

Wacław Kęska po raz kolejny został wybrany przez mieszkańców Pyskowic do sprawowania funkcji burmistrza, uzyskując w pierwszej turze 71,91 % głosów. Wybrani zostali również przedstawiciele do Rady Miejskiej. Frekwencja wyborcza w Pyskowicach wyniosła 37,7 %.

2010-11-22
Burmistrz Miasta Pyskowice działając na podstawie art. 15 ust. 2d ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie zaprasza osoby reprezentujące organizacje pozarządowe lub podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego do pracy w Komisji Konkursowej ds. przeprowadzenia konkursów ofert realizacji zadań publicznych.
2010-11-19

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Pyskowic do wzięcia udziału w  koncercie charytatywnym, który odbędzie się 20 listopada br. (sobota) o godz. 19.00 w kościele p.w. MBNP w Pyskowicach. Dochód z koncertu zostanie przeznaczony na dalsze leczenie oraz poprawę warunków mieszkaniowych Przemka Primusa cierpiącego na rdzeniowy zanik mięśni.

2010-11-18

17 listopada br. w Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego w Pyskowicach odbyła się uroczystość z okazji przypadającego na 21 listopada Dnia Pracownika Socjalnego. Obchody tego święta odbyły się z inicjatywy pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w Pyskowicach, którzy spotkanie zorganizowali i przygotowali.

2010-11-16

27 listopada br. Polski Samorząd Notarialny organizuje po raz pierwszy Dni Otwarte Notariatu, które odbędą się w Katowicach w siedzibie Teatru Śląskiego, w godz. od 10.00-16.00. Tego dnia notariusze będą nieodpłatnie udzielać porad prawnych w sprawach spadkowych oraz szeroko rozumianego dziedziczenia.

2010-11-16

Samorząd Miasta Pyskowice wydał trzecią monetę okolicznościową z okazji obchodzonego w tym roku jubileuszu 750-lecia nadania praw miejskich Pyskowicom. Jubileuszowe monety z limitowanej serii 400 sztuk można już nabyć w cenie 15,00 zł w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy pl. Piłsudskiego w Pyskowicach.

2010-11-16

13 listopada br. w hali sportowej im. Huberta Wagnera w Pyskowicach odbyła się V edycja Mistrzostw Służb Mundurowych Powiatu Gliwickiego w Futsalu, w których wzięli udział przedstawiciele służb mundurowych oraz instytucji z nimi współpracujących. Najlepsza okazała się reprezentacja 6 Batalionu Powietrzno-Desantowego z Gliwic. Drugie miejsce zajęła drużyna z Komisariatu Policji I z Gliwic, przegrywając w finale ze zwycięzcą 1:2. W meczu o trzecie miejsce spotkali się ubiegłoroczni finaliści. Lepsi okazali się przedstawiciele Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej z Gliwic pokonując reprezentację Straży Miejskiej z Gliwic.

2010-11-16
Ukazał się listopadowy numer "Przeglądu Pyskowickiego". Można go również znaleźć na naszym serwisie internetowym: LISTOPAD Nr 11 (169).
2010-11-15

Zachęcamy wszystkie dzieci i młodzież do udziału w konkursie na najciekawszą szopkę bożonarodzeniową. Prace należy składać w Wydziale Kultury, Sportu i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego, pok. 102 w terminie od 15 listopada do 6 grudnia br. Konkurs organizowany jest w ramach obchodów jubileuszu 750-lecia nadania praw miejskich naszemu miastu.

2010-11-12

11 listopada br. w całym kraju miały miejsce uroczystości z okazji 92. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. W Pyskowicach uroczystości rozpoczęły się mszą św. za Ojczyznę w kościele pw. Św. Mikołaja. Następnie obchody przeniosły się pod Pomnik Patriotyczny przy Placu Piłsudskiego gdzie zebrani wysłuchali Mazurka Dąbrowskiego i krótkiego referatu historycznego Pana Władysława Macowicza oraz złożyli kwiaty. Tradycyjnie już atrakcją obchodów 11 listopada były spektakle młodzieżowego teatru Carpe Diem w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu.

2010-11-10

POLSKI KLUB EKOLOGICZNY Koło Miejskie w Gliwicach serdecznie zaprasza na spotkanie otwarte dla mieszkańców Gliwic i powiatu gliwickiego pt. "TRANSPORT W MIEŚCIE", które odbędzie się 17 listopada br. o godz. 17.00 w Centrum Organizacji Kulturalnych Perełka w Gliwicach przy ul. Studziennej 6. 


2010-11-10

9 listopada br. w siedzibie Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego odebrano 7 nowych ambulansów. Nowoczesne karetki Renault Master zostaną przekazane stacjom w:  Bytomiu, Katowicach (2), Knurowie, Pszczynie, Pyskowicach oraz Zabrzu. Nowe pojazdy zakupiono ze środków unijnych w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.

2010-11-09
W środę, 10 listopada o godz. 16.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego odbędzie się LIII sesja Rady Miejskiej w Pyskowicach.
2010-11-08

Na terenie naszego miasta zostały rozstawione platformy reklamowe dla Komitetów Wyborczych. Ich celem jest prezentacja kandydatów w Wyborach Samorządowych 2010.

2010-11-08

Informujemy o przypadkach wizyt u starszych mieszkańców Pyskowic osób podających się za pracowników socjalnych. W związku z tym wyjaśniamy, że podczas wizyty w środowisku pracownik socjalny okazuje legitymację służbową zaopatrzoną w fotografię i pieczęć okrągłą z napisem w otoku o treści: „Ośrodek Pomocy Społecznej w Pyskowicach". Pracownik socjalny w żadnym przypadku nie pobiera opłat ani też nie proponuje kwot pieniężnych wypłacanych do ręki.

2010-11-05

Rada Miejska, Burmistrz Miasta Pyskowice i Miejski Ośrodek Kultury i Sportu zapraszają 11 listopada br. na uroczyste obchody Święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
izi.Travel - Pyskowicki Przewodnik Oczami Mieszkańców
Grobonet - internetowa wyszukiwarka grobów
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę