Instagram
Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Na co idą moje pieniądze
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
  • Kolej na Pyskowice
Koronawirus
Koronawirus - nowy rok szkolny - ważne informacje dla rodziców
Ważne tematy
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Wykaz numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
System Informacji Przestrzennej
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
infoGZM - portal wiedzy o Metropolii
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

Archiwum: 2010 listopad

2010-11-30

W związku z rozpoczynającym się sezonem zimowym przedstawiamy informację dotyczącą jednostek odpowiedzialnych za stan dróg oraz chodników na terenie Gminy Pyskowice w sezonie zimowym 2010/2011.

2010-11-30

Informujemy, że w piątek 3 oraz 10 grudnia br. Urząd Miejski w Pyskowicach będzie czynny w godzinach od 7.30 do 14.30. W dniu 24 grudnia br. Urząd będzie nieczynny

2010-11-29

W środę, 1 grudnia o godz. 16.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego odbędzie się I sesja nowo wybranej Rady Miejskiej w Pyskowicach.

2010-11-29

Rodzice oraz Rodzina Przemka Primusa, cierpiącego na rdzeniowy zanik mięśni, składają serdeczne podziękowania wszystkim ludziom dobrej woli, którzy angażują się w akcję niesienia pomocy choremu chłopcu.

2010-11-29

Gmina Pyskowice na ręce Burmistrza Wacława Kęski otrzymała oficjalny list z wyrazami wdzięczności od Gminy Czechowice-Dziedzice, podpisany przez Burmistrza Mariana Błachutę, za okazane wsparcie i solidarność podczas tegorocznej powodzi oraz za udzieloną pomoc finansową, która pomogła zwalczyć skutki niszczycielskiego żywiołu.

2010-11-26

Serdecznie zapraszamy 27 listopada (sobota) o godz. 17.00 do Muzeum Miejskiego w Ratuszu na otwarcie wystawy materiałów i publikacji dotyczących mijającego roku obchodów 750-lecia nadania praw miejskich naszemu miastu. Wstęp wolny!

2010-11-23

Wacław Kęska po raz kolejny został wybrany przez mieszkańców Pyskowic do sprawowania funkcji burmistrza, uzyskując w pierwszej turze 71,91 % głosów. Wybrani zostali również przedstawiciele do Rady Miejskiej. Frekwencja wyborcza w Pyskowicach wyniosła 37,7 %.

2010-11-22
Burmistrz Miasta Pyskowice działając na podstawie art. 15 ust. 2d ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie zaprasza osoby reprezentujące organizacje pozarządowe lub podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego do pracy w Komisji Konkursowej ds. przeprowadzenia konkursów ofert realizacji zadań publicznych.
2010-11-19

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Pyskowic do wzięcia udziału w  koncercie charytatywnym, który odbędzie się 20 listopada br. (sobota) o godz. 19.00 w kościele p.w. MBNP w Pyskowicach. Dochód z koncertu zostanie przeznaczony na dalsze leczenie oraz poprawę warunków mieszkaniowych Przemka Primusa cierpiącego na rdzeniowy zanik mięśni.

2010-11-18

17 listopada br. w Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego w Pyskowicach odbyła się uroczystość z okazji przypadającego na 21 listopada Dnia Pracownika Socjalnego. Obchody tego święta odbyły się z inicjatywy pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w Pyskowicach, którzy spotkanie zorganizowali i przygotowali.

2010-11-16

27 listopada br. Polski Samorząd Notarialny organizuje po raz pierwszy Dni Otwarte Notariatu, które odbędą się w Katowicach w siedzibie Teatru Śląskiego, w godz. od 10.00-16.00. Tego dnia notariusze będą nieodpłatnie udzielać porad prawnych w sprawach spadkowych oraz szeroko rozumianego dziedziczenia.

2010-11-16

Samorząd Miasta Pyskowice wydał trzecią monetę okolicznościową z okazji obchodzonego w tym roku jubileuszu 750-lecia nadania praw miejskich Pyskowicom. Jubileuszowe monety z limitowanej serii 400 sztuk można już nabyć w cenie 15,00 zł w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy pl. Piłsudskiego w Pyskowicach.

2010-11-16

13 listopada br. w hali sportowej im. Huberta Wagnera w Pyskowicach odbyła się V edycja Mistrzostw Służb Mundurowych Powiatu Gliwickiego w Futsalu, w których wzięli udział przedstawiciele służb mundurowych oraz instytucji z nimi współpracujących. Najlepsza okazała się reprezentacja 6 Batalionu Powietrzno-Desantowego z Gliwic. Drugie miejsce zajęła drużyna z Komisariatu Policji I z Gliwic, przegrywając w finale ze zwycięzcą 1:2. W meczu o trzecie miejsce spotkali się ubiegłoroczni finaliści. Lepsi okazali się przedstawiciele Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej z Gliwic pokonując reprezentację Straży Miejskiej z Gliwic.

2010-11-16
Ukazał się listopadowy numer "Przeglądu Pyskowickiego". Można go również znaleźć na naszym serwisie internetowym: LISTOPAD Nr 11 (169).
2010-11-15

Zachęcamy wszystkie dzieci i młodzież do udziału w konkursie na najciekawszą szopkę bożonarodzeniową. Prace należy składać w Wydziale Kultury, Sportu i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego, pok. 102 w terminie od 15 listopada do 6 grudnia br. Konkurs organizowany jest w ramach obchodów jubileuszu 750-lecia nadania praw miejskich naszemu miastu.

2010-11-12

11 listopada br. w całym kraju miały miejsce uroczystości z okazji 92. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. W Pyskowicach uroczystości rozpoczęły się mszą św. za Ojczyznę w kościele pw. Św. Mikołaja. Następnie obchody przeniosły się pod Pomnik Patriotyczny przy Placu Piłsudskiego gdzie zebrani wysłuchali Mazurka Dąbrowskiego i krótkiego referatu historycznego Pana Władysława Macowicza oraz złożyli kwiaty. Tradycyjnie już atrakcją obchodów 11 listopada były spektakle młodzieżowego teatru Carpe Diem w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu.

2010-11-10

POLSKI KLUB EKOLOGICZNY Koło Miejskie w Gliwicach serdecznie zaprasza na spotkanie otwarte dla mieszkańców Gliwic i powiatu gliwickiego pt. "TRANSPORT W MIEŚCIE", które odbędzie się 17 listopada br. o godz. 17.00 w Centrum Organizacji Kulturalnych Perełka w Gliwicach przy ul. Studziennej 6. 


2010-11-10

9 listopada br. w siedzibie Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego odebrano 7 nowych ambulansów. Nowoczesne karetki Renault Master zostaną przekazane stacjom w:  Bytomiu, Katowicach (2), Knurowie, Pszczynie, Pyskowicach oraz Zabrzu. Nowe pojazdy zakupiono ze środków unijnych w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.

2010-11-09
W środę, 10 listopada o godz. 16.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego odbędzie się LIII sesja Rady Miejskiej w Pyskowicach.
2010-11-08

Na terenie naszego miasta zostały rozstawione platformy reklamowe dla Komitetów Wyborczych. Ich celem jest prezentacja kandydatów w Wyborach Samorządowych 2010.

2010-11-08

Informujemy o przypadkach wizyt u starszych mieszkańców Pyskowic osób podających się za pracowników socjalnych. W związku z tym wyjaśniamy, że podczas wizyty w środowisku pracownik socjalny okazuje legitymację służbową zaopatrzoną w fotografię i pieczęć okrągłą z napisem w otoku o treści: „Ośrodek Pomocy Społecznej w Pyskowicach". Pracownik socjalny w żadnym przypadku nie pobiera opłat ani też nie proponuje kwot pieniężnych wypłacanych do ręki.

2010-11-05

Rada Miejska, Burmistrz Miasta Pyskowice i Miejski Ośrodek Kultury i Sportu zapraszają 11 listopada br. na uroczyste obchody Święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Unia Europejska - Pozyskane dotacje
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
izi.Travel - Pyskowicki Przewodnik Oczami Mieszkańców
Grobonet - internetowa wyszukiwarka grobów
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę