Instagram
Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Na co idą moje pieniądze
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
  • Kolej na Pyskowice
Koronawirus
Koronawirus - nowy rok szkolny - ważne informacje dla rodziców
Ważne tematy
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Wykaz numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
System Informacji Przestrzennej
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
infoGZM - portal wiedzy o Metropolii
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

Archiwum: 2010 maj

2010-05-28

W związku z organizacją imprezy plenerowej "Legendy Pyskowickie" w dniu 30 maja w godzinach 9.00 - 24.00 zostaną wprowadzone zmiany w obowiązującej organizacji ruchu drogowego na ulicach sąsiadujących z płytą Rynku.

2010-05-27

To będzie wspaniała zabawa! Już dziś warto zaznaczyć tę datę w kalendarzu. Kto tak zrobi, z pewnością nie pożałuje. Już 30 maja na pyskowickim Rynku kolejna odsłona Legend Pyskowickich. Tym razem przedstawiona zostanie zupełne nowa i mało znana legenda o nawiedzonym młynie. Zapraszamy także na średniowieczny jarmark, na który jak zwykle zjadą rzemieślnicy z całej Polski, prezentując dawne wyroby prowadzić będą warsztaty m.in. ceramiczne, kowalskie, mincerskie, czerpanie papieru, hafciarskie oraz zielarskie.

2010-05-27

W związku z planowaną przez firmę VATTENFALL przerwą w dostawie prądu przy ul. Strzelców Bytomskich w dniu 1 czerwca br. (wtorek), klienci, którzy w tym dniu załatwiają sprawy w Wydziale Spraw Obywatelskich, Urzędzie Stanu Cywilnego oraz w kasie tut. Urzędu Miejskiego, będą przyjmowani w godzinach od 7.30-8.00, a następnie od 14.00-15.30. Za niedogodności uprzejmie przepraszamy.

2010-05-26

Z dniem 25 maja 2010 roku od godziny 12.00 przestał w naszym mieście obowiązywać stan pogotowia przeciwpowodziowego. Czytaj zarządzenie

2010-05-25

Obfite opady deszczu jakie w ostatnim czasie nawiedziły naszą Gminę ujawniły stan przepustów wodnych oraz rowów melioracyjnych. Ich właściwe utrzymanie ograniczyłoby liczne podtopienia lub zalania posesji z jakimi mieliśmy do czynienia w drugiej połowie maja.

2010-05-24

Serdecznie zapraszamy do udziału w "Sportowym Turnieju Miast i Gmin" organizowanym w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla wszystkich, który odbędzie się w dniach 26 maja - 1 czerwca.

2010-05-21

W środę, 26 maja o godzinie 16.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego odbędzie się XLVII sesja Rady Miejskiej w Pyskowicach.

2010-05-20
Ukazał się majowy numer "Przeglądu Pyskowickiego". Można go również znaleźć na naszym serwisie internetowym: MAJ nr 5 (163)
2010-05-19

Burmistrz Miasta informuje, że osoby, które w związku z zaistniałą sytuacją zostały poszkodowane, mogą ubiegać się o uzyskanie doraźnej pomocy od Gminy Pyskowice. Informacja ta skierowana jest głównie do mieszkańców ul. Nad Łąkami oraz ul. Mickiewicza. W w/w rejony udali się już pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych Sp. z o.o. w Pyskowicach.

2010-05-19

Od wczoraj sytuacja powodziowa w naszym mieście znacznie się poprawiła, w związku z czym burmistrz Wacław Kęska podjął decyzję o odwołaniu alarmu powodziowego wprowadzając ponownie stan pogotowia powodziowego.

2010-05-18

W związku z zanikaniem opadów deszczu i powolnym obniżaniem poziomu lustra wody rzeki Dramy przywrócona została przejezdność drogi powiatowej DP S 2905 ul. Gliwicka / ul. Wyzwolenia na odcinku od skrzyżowania z drogą krajową DK 94 do skrzyżowania z ul. Kard. Wyszyńskiego w kierunku Tworogu ( przy zalanej Stacji Paliw „ORLEN").

Informujemy jednocześnie, że w dalszym ciągu nie przejezdna ul. Wiejska - obręb dzielnicy Czerwionka na trasie Dzierżno - ZM BUMAR ŁABĘDY.


2010-05-18

W związku z pismem Głównego Inspektora Sanitarnego oraz ogłoszeniem przez Wojewodę Śląskiego pogotowia przeciwpowodziowego na terenie województwa Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gliwicach przekazuje do wykorzystania przez mieszkańców zalanych terenów ulotki dot. dezynfekcji studni, postępowania z żywnością oraz postępowania z pomieszczeniami i przedmiotami użytku.

2010-05-18

W związku z występującymi anomaliami pogodowymi jak na miesiąc maj tj. gwałtownym spadkiem temperatury powietrza, zimnymi i silnymi wiatrami oraz ciągłymi opadami deszczu, operator miejskiej sieci ciepłowniczej - Firma IDEA 98 Sp. z o. o. przystąpiła w dniu dzisiejszym do uruchomienia sieci grzewczej. Ciepło zostanie dostarczone do wszystkich budynków ogrzewanych centralnie z Zakładu Cieplnego przy ul. Poznańskiej. Pierwsze dostawy ciepła należy oczekiwać ok. godz. 14.00

2010-05-18

Ciągłe opady deszczu na terenie całego Województwa Śląskiego są bezpośrednim powodem podtopień terenów zalewowych sąsiadujących z korytem rzeki Drama i jeziorem Dzierżno Małe oraz terenów rolnych, leśnych i łąk w granicach administracyjnych Gminy Pyskowice. Konsekwencją występujących anomalii pogodowych jest również zalanie kilku dróg stanowiących podstawowe połączenia Pyskowic głównie z Gliwicami.
Aktualnie nie przejezdne na terenie naszego miasta są następujące drogi:

2010-05-18

Od kilku lat prowadzona jest na terenie naszego Miasta selektywna zbiórka odpadów komunalnych. Zbiórka tą zostały objęte takie odpady jak: szkło białe, szkło kolorowe, odpady typy PET, makulatura, które gromadzone są przez mieszkańców zabudowy jedno i wielorodzinnej w oznaczonych pojemnikach zlokalizowanych w tzw „gniazdach". W tym roku zapraszamy mieszkańców zabudowy jednorodzinnej do segregacji odpadów komunalnych „ u źródła" tj. już w miejscu ich powstawania tzn. na terenie własnej nieruchomości.

2010-05-17

Utrzymujące się opady spowodowały podtopienie bardzo ważnych dróg stanowiących główne połączenia komunikacyjne na trasie Bytom - Toszek oraz Gliwice - Tworóg. Nie przejezdne na terenie naszego miasta są następujące drogi:

2010-05-17

W związku z ogłoszeniem alarmu powodziowego w naszym mieście, spotkanie z Kazimierzem Kutzem, które ma odbyć się 17 maja zostaje odwołane.

2010-05-17
Zapowiadana przez firmę Vattefall przerwa w dostawie energii elektrycznej w dniach 18 i 19 maja br. zostaje odwołana. Prąd w tych dniach popłynie normalnie.
2010-05-17

W związku z pogarszającą się sytuacją powodziową na terenie Pyskowic burmistrz miasta wydał zarządzenie dotyczące stanu alarmowego w naszym mieście.

2010-05-17

W związku z zagrożeniami powodziowymi  w naszym mieście informujemy o bieżącej sytuacji w Pyskowicach - stan na godzinę 13.00

2010-05-17

W związku z intensywnymi opadami deszczu i gwałtownymi wzrostami stanów wód w rzekach województwa śląskiego oraz pogarszającą się sytuacją powodziową w naszym mieście burmistrz Wacław Kęska wydał zarządzenie dotyczące wprowadzenia pogotowia przeciwpowodziowego w Pyskowicach.

2010-05-11
Rozstrzygnięty został konkurs plastyczny pn. „Moje wymarzone miasto". Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych, świetlic socjoterapeutycznych, ognisk wychowawczych i innych organizacji prowadzących pracę środowiskową na rzecz dzieci i młodzieży na terenie Gminy Pyskowice. Komisja Konkursowa dokonała oceny prac w trzech kategoriach wiekowych. Wszystkich uczestników, którzy wzięli udział w konkursie serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystym wręczeniu dyplomów, nagród i upominków, które odbędzie się 13.05.2010r. o godz. 11.00 w Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego w Pyskowicach.
2010-05-05

Najważniejsza uroczystość tegorocznej majówki miała miejsce 3 maja. Podczas uroczystej mszy świętej odprawionej przez biskupa Gerarda Kusza poświęcone zostały Sztandar Miasta i insygnia władzy samorządowej, wykonane z okazji 750-lecia nadania praw miejskich.

2010-05-05

Serdecznie zapraszamy 8 maja (sobota) o godzinie 16.00 do Galerii PODcień w Ratuszu na wystawę fotografii Izabeli Smyl z cyklu spotkania w klubie Globtrotera "Chorwacja". Wstęp wolny!

2010-05-04

To będzie wspaniała zabawa! Już dziś warto zaznaczyć tę datę w kalendarzu i zarezerwować na wyjazd nad jezioro Dzierżno Małe. Kto tak zrobi, z pewnością nie pożałuje.

Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Unia Europejska - Pozyskane dotacje
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
izi.Travel - Pyskowicki Przewodnik Oczami Mieszkańców
Grobonet - internetowa wyszukiwarka grobów
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę