Instagram
Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Na co idą moje pieniądze
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
  • Kolej na Pyskowice
Wybory prezydenckie 2020
Koronawirus
Ważne tematy
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Zmiana numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
System Informacji Przestrzennej
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

Archiwum: 2010 maj

2010-05-28

W związku z organizacją imprezy plenerowej "Legendy Pyskowickie" w dniu 30 maja w godzinach 9.00 - 24.00 zostaną wprowadzone zmiany w obowiązującej organizacji ruchu drogowego na ulicach sąsiadujących z płytą Rynku.

2010-05-27

To będzie wspaniała zabawa! Już dziś warto zaznaczyć tę datę w kalendarzu. Kto tak zrobi, z pewnością nie pożałuje. Już 30 maja na pyskowickim Rynku kolejna odsłona Legend Pyskowickich. Tym razem przedstawiona zostanie zupełne nowa i mało znana legenda o nawiedzonym młynie. Zapraszamy także na średniowieczny jarmark, na który jak zwykle zjadą rzemieślnicy z całej Polski, prezentując dawne wyroby prowadzić będą warsztaty m.in. ceramiczne, kowalskie, mincerskie, czerpanie papieru, hafciarskie oraz zielarskie.

2010-05-27

W związku z planowaną przez firmę VATTENFALL przerwą w dostawie prądu przy ul. Strzelców Bytomskich w dniu 1 czerwca br. (wtorek), klienci, którzy w tym dniu załatwiają sprawy w Wydziale Spraw Obywatelskich, Urzędzie Stanu Cywilnego oraz w kasie tut. Urzędu Miejskiego, będą przyjmowani w godzinach od 7.30-8.00, a następnie od 14.00-15.30. Za niedogodności uprzejmie przepraszamy.

2010-05-26

Z dniem 25 maja 2010 roku od godziny 12.00 przestał w naszym mieście obowiązywać stan pogotowia przeciwpowodziowego. Czytaj zarządzenie

2010-05-25

Obfite opady deszczu jakie w ostatnim czasie nawiedziły naszą Gminę ujawniły stan przepustów wodnych oraz rowów melioracyjnych. Ich właściwe utrzymanie ograniczyłoby liczne podtopienia lub zalania posesji z jakimi mieliśmy do czynienia w drugiej połowie maja.

2010-05-24

Serdecznie zapraszamy do udziału w "Sportowym Turnieju Miast i Gmin" organizowanym w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla wszystkich, który odbędzie się w dniach 26 maja - 1 czerwca.

2010-05-21

W środę, 26 maja o godzinie 16.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego odbędzie się XLVII sesja Rady Miejskiej w Pyskowicach.

2010-05-20
Ukazał się majowy numer "Przeglądu Pyskowickiego". Można go również znaleźć na naszym serwisie internetowym: MAJ nr 5 (163)
2010-05-19

Burmistrz Miasta informuje, że osoby, które w związku z zaistniałą sytuacją zostały poszkodowane, mogą ubiegać się o uzyskanie doraźnej pomocy od Gminy Pyskowice. Informacja ta skierowana jest głównie do mieszkańców ul. Nad Łąkami oraz ul. Mickiewicza. W w/w rejony udali się już pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych Sp. z o.o. w Pyskowicach.

2010-05-19

Od wczoraj sytuacja powodziowa w naszym mieście znacznie się poprawiła, w związku z czym burmistrz Wacław Kęska podjął decyzję o odwołaniu alarmu powodziowego wprowadzając ponownie stan pogotowia powodziowego.

2010-05-18

W związku z zanikaniem opadów deszczu i powolnym obniżaniem poziomu lustra wody rzeki Dramy przywrócona została przejezdność drogi powiatowej DP S 2905 ul. Gliwicka / ul. Wyzwolenia na odcinku od skrzyżowania z drogą krajową DK 94 do skrzyżowania z ul. Kard. Wyszyńskiego w kierunku Tworogu ( przy zalanej Stacji Paliw „ORLEN").

Informujemy jednocześnie, że w dalszym ciągu nie przejezdna ul. Wiejska - obręb dzielnicy Czerwionka na trasie Dzierżno - ZM BUMAR ŁABĘDY.


2010-05-18

W związku z pismem Głównego Inspektora Sanitarnego oraz ogłoszeniem przez Wojewodę Śląskiego pogotowia przeciwpowodziowego na terenie województwa Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gliwicach przekazuje do wykorzystania przez mieszkańców zalanych terenów ulotki dot. dezynfekcji studni, postępowania z żywnością oraz postępowania z pomieszczeniami i przedmiotami użytku.

2010-05-18

W związku z występującymi anomaliami pogodowymi jak na miesiąc maj tj. gwałtownym spadkiem temperatury powietrza, zimnymi i silnymi wiatrami oraz ciągłymi opadami deszczu, operator miejskiej sieci ciepłowniczej - Firma IDEA 98 Sp. z o. o. przystąpiła w dniu dzisiejszym do uruchomienia sieci grzewczej. Ciepło zostanie dostarczone do wszystkich budynków ogrzewanych centralnie z Zakładu Cieplnego przy ul. Poznańskiej. Pierwsze dostawy ciepła należy oczekiwać ok. godz. 14.00

2010-05-18

Ciągłe opady deszczu na terenie całego Województwa Śląskiego są bezpośrednim powodem podtopień terenów zalewowych sąsiadujących z korytem rzeki Drama i jeziorem Dzierżno Małe oraz terenów rolnych, leśnych i łąk w granicach administracyjnych Gminy Pyskowice. Konsekwencją występujących anomalii pogodowych jest również zalanie kilku dróg stanowiących podstawowe połączenia Pyskowic głównie z Gliwicami.
Aktualnie nie przejezdne na terenie naszego miasta są następujące drogi:

2010-05-18

Od kilku lat prowadzona jest na terenie naszego Miasta selektywna zbiórka odpadów komunalnych. Zbiórka tą zostały objęte takie odpady jak: szkło białe, szkło kolorowe, odpady typy PET, makulatura, które gromadzone są przez mieszkańców zabudowy jedno i wielorodzinnej w oznaczonych pojemnikach zlokalizowanych w tzw „gniazdach". W tym roku zapraszamy mieszkańców zabudowy jednorodzinnej do segregacji odpadów komunalnych „ u źródła" tj. już w miejscu ich powstawania tzn. na terenie własnej nieruchomości.

2010-05-17

Utrzymujące się opady spowodowały podtopienie bardzo ważnych dróg stanowiących główne połączenia komunikacyjne na trasie Bytom - Toszek oraz Gliwice - Tworóg. Nie przejezdne na terenie naszego miasta są następujące drogi:

2010-05-17

W związku z ogłoszeniem alarmu powodziowego w naszym mieście, spotkanie z Kazimierzem Kutzem, które ma odbyć się 17 maja zostaje odwołane.

2010-05-17
Zapowiadana przez firmę Vattefall przerwa w dostawie energii elektrycznej w dniach 18 i 19 maja br. zostaje odwołana. Prąd w tych dniach popłynie normalnie.
2010-05-17

W związku z pogarszającą się sytuacją powodziową na terenie Pyskowic burmistrz miasta wydał zarządzenie dotyczące stanu alarmowego w naszym mieście.

2010-05-17

W związku z zagrożeniami powodziowymi  w naszym mieście informujemy o bieżącej sytuacji w Pyskowicach - stan na godzinę 13.00

2010-05-17

W związku z intensywnymi opadami deszczu i gwałtownymi wzrostami stanów wód w rzekach województwa śląskiego oraz pogarszającą się sytuacją powodziową w naszym mieście burmistrz Wacław Kęska wydał zarządzenie dotyczące wprowadzenia pogotowia przeciwpowodziowego w Pyskowicach.

2010-05-11
Rozstrzygnięty został konkurs plastyczny pn. „Moje wymarzone miasto". Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych, świetlic socjoterapeutycznych, ognisk wychowawczych i innych organizacji prowadzących pracę środowiskową na rzecz dzieci i młodzieży na terenie Gminy Pyskowice. Komisja Konkursowa dokonała oceny prac w trzech kategoriach wiekowych. Wszystkich uczestników, którzy wzięli udział w konkursie serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystym wręczeniu dyplomów, nagród i upominków, które odbędzie się 13.05.2010r. o godz. 11.00 w Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego w Pyskowicach.
2010-05-05

Najważniejsza uroczystość tegorocznej majówki miała miejsce 3 maja. Podczas uroczystej mszy świętej odprawionej przez biskupa Gerarda Kusza poświęcone zostały Sztandar Miasta i insygnia władzy samorządowej, wykonane z okazji 750-lecia nadania praw miejskich.

2010-05-05

Serdecznie zapraszamy 8 maja (sobota) o godzinie 16.00 do Galerii PODcień w Ratuszu na wystawę fotografii Izabeli Smyl z cyklu spotkania w klubie Globtrotera "Chorwacja". Wstęp wolny!

2010-05-04

To będzie wspaniała zabawa! Już dziś warto zaznaczyć tę datę w kalendarzu i zarezerwować na wyjazd nad jezioro Dzierżno Małe. Kto tak zrobi, z pewnością nie pożałuje.

Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
izi.Travel - Pyskowicki Przewodnik Oczami Mieszkańców
Grobonet - internetowa wyszukiwarka grobów
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę