Instagram
Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Na co idą moje pieniądze
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
  • Kolej na Pyskowice
Koronawirus
Koronawirus - nowy rok szkolny - ważne informacje dla rodziców
Ważne tematy
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Wykaz numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
System Informacji Przestrzennej
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
infoGZM - portal wiedzy o Metropolii
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

Archiwum: 2011 maj

2011-05-30

W niedzielę, 29 maja br. na pyskowickim Rynku już po raz piąty odbyły się „Legendy Pyskowickie - między historią a legendą". Tym razem inspiracją i tematem przewodnim wydarzenia była legenda o Mistrzu Janie.

2011-05-27

1 czerwca w godzinach 16.00 - 21.00 na sztucznej ściance wspinaczkowej w Hali Widowiskowo-Sportowej w Pyskowicach (ul. Strzelców Bytomskich 1a) odbędą się Zawody Wspinaczkowe z okazji Dnia Dziecka pod hasłem „Wolę wspinanie zamiast branie".

2011-05-26

W dniach 21-27 sierpnia br. w Gravelines (Nord-Pas-De-Calais, Francja), odbędzie się XI Szczyt Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego. Młodzi ludzie z Województwa Śląskiego, Północnej Nadrenii-Westfalii (Niemcy) oraz Nord-Pas de Calais będą, jak co roku, mieli okazję spotkać się z rówieśnikami z krajów Regionalnego Trójkąta Weimarskiego: Polski, Niemiec i Francji. Koordynatorem tegorocznej edycji Szczytu ze strony polskiej jest Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej.

2011-05-25

W związku z organizacją imprezy plenerowej "Legendy Pyskowickie" w dniu 29 maja w godzinach 9.00 - 24.00 zostaną wprowadzone zmiany w obowiązującej organizacji ruchu drogowego na ulicach sąsiadujących z płytą Rynku w Pyskowicach.

2011-05-24

Informujemy, że w Ewidencji Działalności Gospodarczej prowadzonej przez Burmistrza Miasta Pyskowice figurują nieaktualne wpisy - bez numeru PESEL i określenia przedmiotu wykonywanej działalności zgodnie z Polską Klasyfikacją Działalności (PKD 2007). 1 lipca 2011 r. powstanie Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej (CEIDG)  - elektroniczna baza przedsiębiorców prowadzona przez Ministra Gospodarki.

2011-05-23

20 maja br. w Urzędzie Miejskim w Pyskowicach zawitał wyjątkowy podróżnik z Łotwy - Leontijs Romanovskis, który od siedmiu lat zwiedza świat na rowerze. Łotysz podczas swojej wyprawy przejechał już ponad 27 tysięcy kilometrów. Jego następnym celem jest słoneczna Hiszpania, a zimę zamierza spędzić w egzotycznym Maroku. Niezwykłego gościa przyjął Burmistrz Miasta Wacław Kęska.

2011-05-20
W środę, 25 maja o godzinie 16.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego odbędzie się VIII sesja Rady Miejskiej w Pyskowicach.
2011-05-20

Serdecznie zapraszamy do udziału w "XVII Sportowym Turnieju Miast i Gmin 2011" organizowanym w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu, który odbędzie się w dniach 26 maja - 1 czerwca br.

2011-05-19

Ukazał się majowy numer "Przeglądu Pyskowickiego". Można go również znaleźć na naszym serwisie internetowym: MAJ nr 5 (175).

2011-05-18

29 maja br. na pyskowickim Rynku już po raz piąty odbędą się „Legendy Pyskowickie - między historią a legendą". W tym roku cała impreza i wszystkie towarzyszące jej wydarzenia inspirowane będą legendą o Mistrzu Janie, prezentowaną podczas kolorowego jarmarku połączonego ze średniowiecznym Dniem Dziecka, paradą szczudlarzy, bębniarzy, kuglarzy oraz pokazami walk rycerskich i żonglerki. Uroczystym finałem będzie spektakl uliczny pt. „Kuglarze" w wykonaniu Teatru „Gry i Ludzie" z Katowic.

2011-05-18

Biuro Rady Miejskiej w Pyskowicach informuje, że z dniem 31 grudnia 2011 r. upływa kadencja ławników wybranych w roku 2007. W związku z powyższym Rada Miejska w Pyskowicach jesienią bieżącego roku dokona wyboru ławników na lata 2012 - 2015.

2011-05-16

Informujemy, że w piątek 20 maja br. Urząd Miejski w Pyskowicach będzie czynny dwie godziny dłużej tj. od 7.30 do 15.30.

2011-05-16

Koło Terenowe Związku Wypędzonych z Kresów Wschodnich Rzeczypospolitej Polskiej w Pyskowicach zaprasza mieszkańców Pyskowic na pokaz filmu pt. "Lwów - ogród snu i pamięci" prof. Stanisława Sławomira Nicieji, który odbędzie się 18 maja br. o godzinie 16.00 w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu. Po prelekcji można będzie nabyć wydawnictwa o tematyce kresowej oraz autograf autora. Wstęp wolny.

2011-05-10

6 maja br. w ramach akcji Polska Biega odbył się w Pyskowicach Bieg Wiosny pod hasłem „Zachowaj trzeźwy umysł". Impreza od lat służy popularyzacji biegów jako jednej z powszechnie dostępnej formy aktywnego wypoczynku. Tegoroczny bieg zgromadził rekordową liczbę uczestników.  Na starcie stanęło aż 320 biegaczy.

2011-05-10

Rozstrzygnięty został konkurs plastyczny pn. „Jak spędzam czas z moją rodziną", organizowany w ramach kampanii „Postaw na Rodzinę". Konkurs adresowany był do dzieci z przedszkoli, uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych, świetlic socjoterapeutycznych, ognisk wychowawczych i innych organizacji prowadzących pracę środowiskową na rzecz dzieci i młodzieży na terenie Gminy Pyskowice.

2011-05-06

W związku z pojawiającymi się na lokalnych forach internetowych informacjami i zapytaniami, dotyczącymi możliwości wglądu do projektów aktualnie opracowywanych miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego w południowej części naszego miasta informujemy, że w/w projekty mpzp są wyłożone do publicznego wglądu w Urzędzie Miejskim w Pyskowicach przy ul. Strzelców Bytomskich 3, w pokoju nr 302 w godzinach pracy urzędu.

2011-05-05

Serdecznie zapraszamy na koncert papieski w wykonaniu Scholi Cantamus Domino "O Człowieku, Który Kochał", który odbędzie się 8 maja o godzinach 16.00 oraz 18.00 w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu. Bezpłatne wejściówki (ostatnie sztuki) są do odebrania w sekretariacie MOKiS. Rezerwacja pod numerem telefonu 32 233 25 34.

2011-05-04

Serdecznie zapraszamy 6 maja br. o godzinie 17.00 do Galerii PODcień w Ratuszu na wernisaż wystawy malarstwa Marii Olesiejuk zatytułowanej "To, co nie przemija". Wstęp wolny!

Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Unia Europejska - Pozyskane dotacje
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
izi.Travel - Pyskowicki Przewodnik Oczami Mieszkańców
Grobonet - internetowa wyszukiwarka grobów
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę