Instagram
Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Na co idą moje pieniądze
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
  • Kolej na Pyskowice
Koronawirus
Koronawirus - nowy rok szkolny - ważne informacje dla rodziców
Ważne tematy
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Wykaz numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
System Informacji Przestrzennej
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
infoGZM - portal wiedzy o Metropolii
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

Archiwum: 2011 czerwiec

2011-06-29

Trwa  kolejna edycja konkursu na najładniejszy balkon lub ogródek w naszym mieście. Zgodnie z regulaminem konkursu zgłoszenia przyjmowane są do 18 lipca. Dla laureatów przewidziano atrakcyjne nagrody. Serdecznie zapraszamy do udziału.

2011-06-27

Serdecznie zapraszamy 8 lipca br. o godzinie 17.00 do Muzeum Miejskiego na uroczyste otwarcie wystawy historycznej pt. „Historia turystyki i krajoznawstwa w Pyskowicach". Wstęp wolny!

2011-06-27

Serdecznie zapraszamy 1 lipca br. o godzinie 17.00 do Galerii PODcień w Ratuszu na wernisaż zbiorowej wystawy malarstwa Zofii Misiaszek - Sałańskiej, Barbary Guziakiewicz i Jerzego Woźniaka pt. "Przez widzialny obraz do mistycznej wielkości bóstwa". Wstęp wolny!

2011-06-27

Parafia M.B.N.P. w Pyskowicach zaprasza mieszkańców Pyskowic na Festyn Parafialny, który odbędzie się  w niedzielę 3 lipca 2011r. na placu Kościelnym przy ul. Chrząszcza. Początek Festynu  o godz. 15.00.

2011-06-27

Informujemy, że wzorem lat ubiegłych, na obszarze województwa śląskiego, została podjęta akcja pn. "Bezpieczne wakacje 2011", zmierzająca do skoordynowania przedsięwzięć podejmowanych na rzecz zapewnienia bezpiecznego wypoczynku. Akcja prowadzona będzie do 1 września 2011 r.

2011-06-27

W środę, 29 czerwca o godzinie 16.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego odbędzie się IX sesja Rady Miejskiej w Pyskowicach.

2011-06-22

Od 13 czerwca br. prowadzony jest na ul. Zaolszany na odcinku od ul. Powstańców Śląskich do ul. Gliwickiej remont drogi. Zakres prac remontowych obejmuje uregulowanie szerokości jezdni do min. 6,5 m, zastąpienie krawężników wtopionych w jezdnię krawężnikami odkrytymi, remont nawierzchni jezdni polegający na sfrezowaniu istniejącej nawierzchni i wykonaniu nakładki bitumicznej. Celem remontu jest również oprócz pogrubienia i wyrównania nawierzchni jezdni poprawa odwodnienia. Aktualnie prace remontowe wchodzą w fazę, która może spowodować znaczne utrudnienia ruchu drogowego na w/w odcinku ul. Zaolszany oraz dojazd do przedsiębiorstw i placówek handlowo-usługowych zlokalizowanych w tym miejscu.

2011-06-17

Informujemy, że w związku z organizacją imprezy plenerowej XII Dni Rodziny i XXVI Dni Pyskowic w dniach 18-19 czerwca 2011r., zostaną wprowadzone zmiany w obowiązującej organizacji ruchu drogowego na ulicach przylegających do placu gminnego położonego w trójkącie ulic: Wojska Polskiego, Szpitalnej i Dworcowej.

2011-06-16

Przypominamy, że trwa konkurs 100 placów zabaw na 100 lat NIVEA, w którym z powodzeniem bierze udział nasze miasto. W chwili obecnej Pyskowice zajmują wysokie 2 miejsce! Dziękujemy za każdy dotychczas oddany głos, zachęcamy do mobilizacji i propagowania tej szczytnej inicjatywy. Dodatkowo przypominamy, że dla osób nieposiadających Internetu lub mających problem z zagłosowaniem, zostało utworzone specjalne stanowisko do głosowania w Urzędzie Miejskim w Pyskowicach, parter - pokój 108. Zapraszamy do głosowania również na www.nivea.pl.

2011-06-16

Ukazał się czerwcowy numer "Przeglądu Pyskowickiego". Można go również znaleźć na naszym serwisie internetowym: CZERWIEC nr 6 (176) .

2011-06-16

Meningokoki to bakterie wywołujące groźne zakażenia określane mianem inwazyjnej choroby meningokokowej. Najczęstszymi skutkami zakażeń wywoływanych przez te bakterie są posocznica (sepsa), czyli zakażenie krwi oraz zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych. Co dziesiąta osoba umiera w wyniku zakażenia meningokokami, a u 20% pacjentów występują powikłania, takie jak uszkodzenie słuchu lub niedowład kończyn. Zakażeniom możemy skutecznie zapobiegać poprzez szczepienia.

2011-06-15

Wszystkie dzieci i młodzież, które na okres wakacji pozostają w Pyskowicach serdecznie zapraszamy do korzystania z bogatej oferty spędzania letniego czasu przygotowanej przez Urząd Miejski, Miejski Ośrodek Kultury i Sportu oraz Miejską Bibliotekę Publiczną. Szczegółowe informacje w dziale Co, gdzie, kiedy? - Wakacje.

2011-06-14

Szukasz pracy na wakacje? Zgłoś się do Filii Młodzieżowego Biura Pracy w Pyskowicach, która mieści się przy ul. Strzelców Bytomskich 3 na parterze w pok. 106 w budynku Urzędu Miejskiego w Pyskowicach.

2011-06-13
Od 15 do 19 czerwca br. odbywać się będą w naszym mieście "XII Dni Rodziny i XXVI Dni Pyskowic", czyli wielkie święto miasta. Wśród licznych atrakcji nie zabraknie koncertów gwiazd. Przed pyskowicką publicznością wystąpią m.in. Irena Jarocka, zespół TSA czy Grupa Operacyjna.
2011-06-09

Burmistrz Miasta Pyskowice informuje, że w dniu 31 grudnia 2011 r. upływa kadencja ławników wybranych w 2007 r. W związku z powyższym zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy z dnia 27 lipca 2001r. Prawo o ustroju sądów powszechnych ( Dz. U z 2001r., Nr 98, poz. 1070 z późn. zm.) Rada Miejska w Pyskowicach do końca października bieżącego roku dokona wyboru ławników na lata 2012 - 2015r.

2011-06-08

Pyskowice zgłosiły się do ogólnopolskiej akcji marki NIVEA, w ramach której organizowany jest konkurs 100 placów zabaw na 100 lat NIVEA. Z okazji setnych urodzin NIVEA ufunduje i wybuduje 100 bezpiecznych i funkcjonalnych placów zabaw w całej Polsce. Aby taki plac zabaw powstał właśnie w naszym mieście wystarczy bezpłatnie zarejestrować się na stronie www.nivea.pl i zagłosować na Pyskowice i wskazaną lokalizację, którą jest plac „Dożynkowy".

2011-06-07

W niedzielę 5 czerwca br. na deskach Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Pyskowicach odbyły się dwa jubileuszowe spektakle teatru Carpe Diem obchodzącego w tym roku 10-lecie artystycznej działalności. Licznie zgromadzoną publiczność oczarowali obecni oraz byli aktorzy teatru prezentując swój kunszt aktorski, taneczny oraz wokalny, a także niezwykłą wrażliwość artystyczną i sceniczną.

Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Unia Europejska - Pozyskane dotacje
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
izi.Travel - Pyskowicki Przewodnik Oczami Mieszkańców
Grobonet - internetowa wyszukiwarka grobów
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę