Instagram
Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Na co idą moje pieniądze
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
  • Kolej na Pyskowice
Koronawirus
Koronawirus - nowy rok szkolny - ważne informacje dla rodziców
Ważne tematy
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Wykaz numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
System Informacji Przestrzennej
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
infoGZM - portal wiedzy o Metropolii
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

Archiwum: 2013 październik

2013-10-31

W ramach uroczystości żałobnych po śmierci Tadeusza Mazowieckiego prezydent ogłosił jednodniową żałobę narodową. Bronisław Komorowski wyznaczył ją na 3 listopada - poinformowała Kancelaria Prezydenta. Tego dnia odbędzie się pogrzeb byłego premiera. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w niedzielę o godz. 11 w Bazylice Archikatedralnej w Warszawie pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela. Pogrzeb będzie miał charakter państwowy i będzie organizowany przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. Trumna z ciałem Tadeusza Mazowieckiego spocznie w grobie rodzinnym na cmentarzu w Laskach.

2013-10-28

Zachęcamy dzieci i młodzież do udziału w konkursie plastycznym pn. „Moja kartka bożonarodzeniowa". Uczestnicy konkursu wykonują prace dowolną techniką plastyczną (rysowanie, malowanie, wyklejanie, wydzieranie). Prace należy składać w Wydziale Kultury, Sportu i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Pyskowicach, pok. 102 do 29 listopada br. Dla zwycięzców przewidziane są atrakcyjne nagrody. Szczegóły konkursu w regulaminie. 

2013-10-24

Centrum Onkologii - Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie Oddział w Gliwicach informuje, iż z powodu awarii mammografu znajdującego się w mammobusie, przeprowadzenie akcji badań mammograficznych przy Urzędzie Miejskim w Pyskowicach w dniach 5-7 listopada 2013 roku, będzie niemożliwe. W związku z niepomyślną realizacją przedsięwzięcia przepraszamy wszystkie Panie, które chciały skorzystać z badań w naszym mammobusie. Jednocześnie zachęcamy do zgłaszania się na mammografię w dowolnym terminie do Zakładu Radiologii i Diagnostyki Obrazowej Centrum Onkologii w Gliwicach (ul. Wybrzeże Armii Krajowej 15). Badania wykonywane są na bieżąco (bez wcześniejszych zapisów) od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 17.00. Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikłe z braku możliwości zrealizowania zaplanowanej akcji.

2013-10-24

Z myślą o osobach odwiedzających groby bliskich na cmentarzu przy ulicy Cichej w Pyskowicach informujemy, że w dniach 31 października oraz 1 i 2 listopada br. zostanie zorganizowany dodatkowy parking na płycie targowiska miejskiego przy ul. Strzelców Bytomskich. Zachęcamy również do korzystania z miejsc parkingowych przy ul. Wielowiejskiej oraz z zatoki parkingowej przy ul. Wojska Polskiego. Organizacja ruchu na terenie miasta pozostaje bez zmian. W związku ze zwiększonym natężeniem ruchu w tym okresie apelujemy do wszystkich kierowców o szczególną ostrożność i rozwagę oraz przypominamy o policyjnej „Akcji Znicz".

2013-10-24

Szkoła Podstawowa nr 6 w Pyskowicach już po raz drugi wzięła udział w konkursie Ministerstwa Spraw Zagranicznych "Polska dla wszystkich". Podczas historycznego happeningu, który odbył się 17 października br. w parku przy Pl. Piłsudskiego, promowano tolerancję, wielokulturowość oraz szacunek wobec innych. Przeszłość Pyskowic okazała się znakomitym pretekstem do promocji tolerancji. Prace wykonane przez artystkę-malarkę Zdzisławę Walczyk, przedstawiające portrety siedmiu postaci z historii miasta wraz z życiorysami, ustawiono na sztalugach w pyskowickim parku. Dodatkowo dla uczniów zorganizowano historyczną grę patrolową, a mieszkańcom rozdawano ulotki propagujące akcję "Polska dla wszystkich". Akcję zakończył przemarsz na grób ks. Johannesa Chrząszcza.

2013-10-23

26 października br. (sobota) w hali widowiskowo-sportowej im. H. Wagnera w Pyskowicach (ul. Strzelców Bytomskich 1a) od godziny 10.00 odbędą się ogólnopolskie spotkania taneczne pn. „Pląsy Dramy". Weźmie w nich udział ponad 60 zespołów z całej Polski, które rywalizować będą w 2 kategoriach tanecznych: taniec nowoczesny i taniec współczesny oraz w 3 podkategoriach wiekowych. Dla wszystkich uczestników przewidziane są dyplomy i upominki. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc w poszczególnych kategoriach otrzymają pamiątkowe puchary. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

2013-10-22

24 października br. (czwartek) o godz. 12.00 na terenie Miasta Pyskowice przeprowadzony zostanie trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności. W ramach testu emitowany będzie dźwięk ciągły trwający 3 minuty.

2013-10-18

Ukazał się nowy numer "Przeglądu Pyskowickiego". Można go również znaleźć na naszym serwisie internetowym: PAŹDZIERNIK NR 10 (204).

2013-10-17

W środę 23 października br. o godzinie 16.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego odbędzie się XXXVI sesja Rady Miejskiej w Pyskowicach.

2013-10-15

17 października br. (czwartek) od godz. 9.00 na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Pyskowicach prowadzone będą bezpłatne badania mammograficzne realizowane przez firmę MEDICA z Łodzi. Bezpłatne badanie mammograficzne przysługuje kobietom w wieku od 50 do 69 lat (w 2013 roku są to roczniki od 1944 do 1963), które przez dwa ostatnie lata nie miały wykonywanego refundowanego badania. Badanie mammograficzne jest proste, krótkie, bezpieczne i nieinwazyjne. Dawka promieniowania podczas mammografii jest niska i bezpieczna dla zdrowia. Badanie nie wymaga żadnego dodatkowego przygotowania. Na badanie należy się zgłosić z dowodem osobistym. Zapisywać można się osobiście w Urzędzie Miejskim w Pyskowicach (pok. 103) lub pod nr tel. (32) 332 60 03.

2013-10-09

15-16 października br. firma Polmarkus sp. z o.o. organizuje XI edycję Dni Otwartych: imprezy dla branży piekarniczo - cukiernicznej, będącej przeglądem najważniejszych trendów, nowości rynkowych oraz wykładów. Organizowane cyklicznie dwa razy w roku Dni Otwarte firmy Polmarkus są wydarzeniem jednoczącym branżę oraz prezentującą najnowsze trendy rynkowe dla piekarni, cukierni, czy lodziarni. Szczegółowe informacje dotyczące tego wydarzenia znajdują się na stronie internetowej www. polmarkus.com.pl. Serdecznie zapraszamy!

2013-10-08

W związku z rozpoczęciem projektu konkursowego pn. „Nowa jakość edukacji w Pyskowicach" realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki  Priorytet  IX, Działanie 9.1., Poddziałanie 9.1.2., współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, dyrektor Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych w Pyskowicach ogłasza nabór kadry zarządzającej, kadry pedagogicznej oraz doradców zawodowych na następujące stanowiska: I. Kadra zarządzająca: Koordynator/koordynatorka projektu, Specjalista/specjalistka ds. finansów, Specjalista/specjalistka ds. ewaluacji i monitoringu, Specjalista/specjalistka ds. informatyki, II. Kadra pedagogiczna: Gimnazjum nr 1 w Pyskowicach: Specjalista/specjalistka do prowadzenia zajęć korekcyjno-kompensacyjnych, Specjalista/specjalistka do prowadzenia zajęć terapii logopedycznej, Specjalista/specjalistka do prowadzenia zajęć terapii dysleksji, Specjalista/specjalistka do prowadzenia zajęć wyrównawczych z języka polskiego, Specjalista/specjalistka do prowadzenia zajęć wyrównawczych z języka angielskiego; Gimnazjum nr 2 w Pyskowicach: Nauczyciel/nauczycielka matematyki do prowadzenia zajęć pozalekcyjnych z matematyki, Nauczyciel/nauczycielka języka angielskiego do prowadzenia zajęć pozalekcyjnych z języka angielskiego, Nauczyciel/nauczycielka do prowadzenia zajęć pozalekcyjnych przyrodniczych ze wskazaniem biologii jako przedmiotu wiodącego. III. Doradcy  zawodowi  do prowadzenia indywidualnych konsultacji z uczniami i uczennicami - Gimnazjum nr 1 w  Pyskowicach i Gimnazjum nr 2 w Pyskowicach w obszarze doradztwa edukacyjno-zawodowego. Szczegóły i dokumenty do pobrania znajdują się w zakładce: Jednostki Organizacyjne/Zespół Obsługi Placówek Oświatowych/Ogłoszenia.

2013-10-08

Zapraszamy wszystkich rolników do wzięcia udziału w V edycji konkursu pt. „Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym", organizowanego przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (Placówka Terenowa w Gliwicach) i Śląską Izbę Rolniczą przy współpracy Burmistrza Toszka oraz sołtysów gminy Toszek i Centrum Kultury „Zamek w Toszku". Zgłoszenia do konkursu (pisemne lub telefoniczne) przyjmowane będą do 15 listopada br. Adres: Placówka Terenowa KRUS w Gliwicach, ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 11, 44-100 Gliwice, tel. (32) 230-83-41, (32) 302-90-10, (32) 302-90-12. Konkurs odbędzie się 24 listopada br. o godz. 15.00 na Zamku w Toszku. Główną nagrodą w konkursie jest wyjazd studyjny do Brukseli ufundowany przez Małgorzatę Handzlik.

2013-10-08

Rusza jesienna akcja szczepienia lisów. W dniach 11-20 października br. na terenie całego województwa śląskiego prowadzona będzie akcja wykładania z samolotów szczepionki dla lisów. Szczepionka zatopiona jest w przynęcie w postaci małych brunatnych kostek o zapachu mocno zepsutej ryby. Zapach ten lisy wyczuwają z odległości ok. 800 metrów. Szczepionki zostaną włożone nie tylko w lasach, ale i na pozostałych terenach zielonych np. na polach, łąkach, w ogródkach działkowych, a nawet w parkach. W sumie na terenie całego województwa śląskiego zostanie wyłożonych 222 810 dawek szczepionki. 

2013-10-07

Serdecznie zapraszamy 11 października br. (piątek) o godz. 17.00 do Galerii Podcień w ratuszu na otwarcie zbiorowej wystawy Artystów Śląskich chcących uświetnić Rok Wiary. Wstęp wolny!

2013-10-07

W związku z zamiarem powołania komisji konkursowej do oceny ofert składanych na realizację zadań publicznych w 2014 roku, realizowanych w ramach ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie Burmistrz Pyskowic zaprasza organizacje pozarządowe lub podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do zgłaszania kandydatów do udziału w pracach ww. komisji. Szczegóły oraz formularz zgłoszeniowy do pobrania w dziale: Organizacje pozarządowe/Współpraca z organizacjami pozarządowymi.

2013-10-03

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież z pyskowickich szkół podstawowych (klasy III-VI) i gimnazjalnych oraz zawodników licencjonowanych do udziału w Międzyszkolnych Zawodach Rowerowych MTB, które odbędą się w piątek 11 października br. o godz. 11.00 w lesie przy ul. Poznańskiej. Weryfikacja zawodników rozpocznie się o godz. 10.00. Każdy zawodnik musi posiadać rower, kask oraz zgodę rodzica dopuszczającą do udziału w zawodach. Wszyscy zainteresowani udziałem w zawodach proszeni są o zgłoszenie się w Wydziale Kultury, Sportu i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Pyskowicach pok. 102, tel. (32) 332 60 77 do 9 października br.

2013-10-02

12 października br. w godz. 10.00-14.00 na Zamku w Toszku (ul. Zamkowa 10) odbędzie się X Powiatowy Turniej Skata Sportowego o tytuł najlepszego Szkaciorza Powiatu Gliwickiego dla mieszkańców Powiatu Gliwickiego. Zgłoszenia przyjmowane są do 12 października br. u Tadeusza Żogały, tel. 503 926 979 lub u Winfryda Ficonia, tel. 508 589 262 oraz w Wydziale Edukacji, Kultury Sportu i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Gliwicach, tel. (32) 332 66 70, e - mail: wes@starostwo.gliwice.pl. Zwycięzcy otrzymają: puchary, dyplomy, atrakcyjne nagrody. Serdecznie zapraszamy!

2013-10-01

4 października w Pyskowicach odbędzie się Konwent Burmistrzów i Wójtów Śląskiego Związku Gmin i Powiatów. W programie obrad jest m.in. prelekcja Zygmunta Łukaszczyka, Wojewody Śląskiego nt. współpracy w zakresie zarządzania sytuacją kryzysową w okresie powodzi oraz usuwania ich skutków w małych i średnich gminach, a także wystąpienie Mirosława Sekuły, Marszałka Województwa Śląskiego nt. planowanych możliwości dofinansowania przedsięwzięć z zakresu gospodarki wodno-ściekowej oraz gospodarki odpadami w małych i średnich gminach w kolejnym okresie programowania 2014-2020 w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego oraz Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. W tym niezwykle ważnym wydarzeniu weźmie udział około 60 burmistrzów i wójtów gmin województwa śląskiego, jak również przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego i Urzędu Marszałkowskiego, prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz oraz Starosta Gliwicki Michał Nieszporek. Gospodarzami spotkania są Ferdynand Morski Dyrektor Biura Związku Gmin i Powiatów oraz Wacław Kęska Burmistrz Pyskowic.

Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Unia Europejska - Pozyskane dotacje
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
izi.Travel - Pyskowicki Przewodnik Oczami Mieszkańców
Grobonet - internetowa wyszukiwarka grobów
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę