Instagram
Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Na co idą moje pieniądze
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
  • Kolej na Pyskowice
Koronawirus
Koronawirus - nowy rok szkolny - ważne informacje dla rodziców
Ważne tematy
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Wykaz numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
System Informacji Przestrzennej
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
infoGZM - portal wiedzy o Metropolii
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

Archiwum: 2013 listopad

2013-11-28

2 grudnia br. (poniedziałek) o godzinie 19.15 w ramach 8. kolejki Futsal Ekstraklasy Remedium Pyskowice zmierzy się z drużyną GAF Jasna Gliwice. Mecz ten będzie na żywo transmitowany przez stację Orange Sport. Można go będzie zobaczyć na stronie internetowej: www.orange.pl.

2013-11-27

1 grudnia br. przy kościele pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Pyskowicach (na placu księdza Chrząszcza) odbędzie się Kiermasz Świąteczny. Początek imprezy o godzinie 16.00. W programie wiele atrakcji i niespodzianek dla całych rodzin m.in. programy artystyczne dla dzieci oraz koncert piosenek zimowych, a także stragany z ozdobami świątecznymi, piernikami czy domowymi przetworami. Serdecznie zapraszamy! PROGRAM KIERMASZU.

2013-11-26

30 listopada br. w kilkunastu polskich miastach (m.in. w Katowicach, Częstochowie i Bielsku-Białej) odbędzie się Dzień Otwarty Notariatu. To ogólnopolska akcja poradnicza, podczas której notariusze nieodpłatnie udzielają porad prawnych. W tym roku tematem przewodnim będzie przekazanie majątku w rodzinie. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej www.porozmawiajznotariuszem.pl.

2013-11-26

W grudniu wystartowała bezpłatna aplikacja mobilna Pyskowic. Jest to nowoczesny i praktyczny przewodnik po mieście zarówno dla mieszkańców, jak i przyjezdnych. Dzięki tej aplikacji użytkownicy mogą posiadać w swoich telefonach wszystkie niezbędne i praktyczne informacje o Pyskowicach w szczególności: podstawowe informacje o mieście, kalendarium wydarzeń, aktualności, spis najpotrzebniejszych numerów telefonów, plan miasta, a także rozbudowaną bazę danych miejsc takich jak np. restauracje, obiekty sportowe, instytucje, banki i bankomaty czy apteki. Aplikacja dostępna jest w języku polskim oraz w języku angielskim. Można ją bezpłatnie pobrać i zainstalować na Google Play. POBIERZ lub pobrać z zewnętrznych źródeł, pod warunkiem, że na swoim telefonie użytkownik włączy taką funkcję. Wtedy instalacja jest z linka www.ksi.pl/download/Pyskowice.signed.apk, który należy wpisać w wyszukiwarce na swoim urządzeniu mobilnym. Serdecznie zapraszamy do pobierania i korzystania z tej aplikacji!

2013-11-22

Zachęcamy dzieci z pyskowickich przedszkoli, szkół podstawowych, młodzież gimnazjalną, podopiecznych świetlic środowiskowych, ognisk wychowawczych i innych organizacji prowadzących pracę środowiskową na rzecz dzieci i młodzieży na terenie Gminy Pyskowice do udziału w konkursie na najciekawszą szopkę bożonarodzeniową. Prace należy składać w Wydziale Kultury, Sportu i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego, pok. 102 do 13 grudnia br.

2013-11-22

W środę 27 listopada br. o godzinie 16.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego odbędzie się XXXVII sesja Rady Miejskiej w Pyskowicach.

2013-11-20

24 listopada br. (niedziela) o godz. 17.00 w kościele Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Pyskowicach odbędzie się koncert charytatywny pn. „Wieczór św. Cecylii". Dochód z wydarzenia przeznaczony zostanie na rzecz niepełnosprawnych dzieci z parafii MBNP. Podczas koncertu wystąpią: chór gospel "Przebudzenie"; Modesta Gorol; Elżbieta Szarek - Bukowska; Tomasz, Mateusz i Magda Czekaj; Schola ICHTIS. Serdecznie zapraszamy! 

2013-11-19

Ukazał się nowy numer "Przeglądu Pyskowickiego". Można go również znaleźć na naszym serwisie internetowym: LISTOPAD NR 11 (205).

2013-11-18

W związku z licznymi zapytaniami dotyczącymi części parkingu przy ulicy Wojska Polskiego obok Przychodni Wielospecjalistycznej nr 1 informujemy, iż związane jest to z rozbudową obiektu piekarni S. Szmidt, w którym docelowo powstanie m.in. sklep firmy Rossmann. Budowa potrwa do końca czerwca 2014 r. W tym czasie proponujemy korzystanie z parkingu przy sklepie Netto. W imieniu inwestora przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość.

2013-11-18

23 listopada br. (sobota) w hali widowiskowo-sportowej im. Huberta Wagnera (ul. Strzelców Bytomskich 1a) od godziny 9.00 odbędzie się II turniej cyklu Grand Prix Pyskowic w tenisie stołowym pod patronatem Burmistrza Pyskowic. Zapisywać można się na stronie internetowej www.feniks.pyskowice.biz lub w dniu zawodów. Serdecznie zapraszamy. 

2013-11-15

5 listopada 2013 r. w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Pyskowicach w obecności przedstawicieli służb biorących udział w zawodach tradycyjnie odbyła się uroczystość losowania grup eliminacyjnych ósmej edycji Mistrzostw Służb Mundurowych Powiatu Gliwickiego w Futsalu, które odbędą się 16 i 17 listopada 2013 r. w hali widowiskowo-sportowej im. Huberta Wagnera w Pyskowicach. Tegoroczna edycja nabiera szczególnego znaczenia, gdyż honorową patronką turnieju została dwuletnia Jagoda – córka jednego z Policjantów z Komisariatu Policji w Knurowie, chora na białaczkę. Organizatorzy turnieju postanowili część wpisowego przekazać na koszty leczenia dziecka.

2013-11-14

17 listopada br. o godz. 17.00 w kościele pw. św. Mikołaja w Pyskowicach odbędzie się koncert pyskowickiego chóru gospel "Przebudzenie". Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

2013-11-12

Serdecznie zapraszamy 15 listopada br. (piątek) o godz. 16.00 do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pyskowicach na spotkanie z Barbarą Kliś, pyskowiczanką i autorką książki "Ostatnia nadzieja". Wstęp wolny!

2013-11-12

Serdecznie zapraszamy 15 listopada (piątek) o godz. 17.00 do Muzeum Miejskiego w Ratuszu na otwarcie wystawy historycznej pt. "O tradycjach Bożego Narodzenia na Śląsku i w Pyskowicach". Wstęp wolny!

2013-11-05

Samorząd Pyskowic oraz Miejski Ośrodek Kultury i Sportu zapraszają na uroczyste obchody 95. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, które odbędą się 11 listopada br. w Pyskowicach. W ramach uroczystości odbędzie się m.in. msza św. w intencji ojczyzny oraz uroczystości rocznicowe pod Pomnikiem Patriotycznym.

2013-11-05

Serdecznie zapraszamy wszystkie Panie w wieku 50-69 lat, które przez ostatnie 24 miesiące nie miały wykonywanego refundowanego badania mammograficznego na kolejny cykl bezpłatnej mammografii. Badania będą prowadzone 15 listopada br. (piątek) od godziny 9.00 w mammobusie zlokalizowanym na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Pyskowicach. Zapisy są prowadzone w Wydziale Kultury Sportu i Spraw Społecznych w godzinach pracy Urzędu Miejskiego w Pyskowicach w pokoju 103 lub pod nr telefonu (32) 332 60 03. Do rejestracji potrzebny jest nr telefonu kontaktowego. Na badania należy zgłosić się z dowodem osobistym.

2013-11-04

7 listopada br. o godzinie 17.00 w Galerii PODcień w pyskowickim Ratuszu (Rynek 1) odbędzie się wernisaż malarstwa Anny Przybylskiej pt. "Moje fascynacje". Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Unia Europejska - Pozyskane dotacje
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
izi.Travel - Pyskowicki Przewodnik Oczami Mieszkańców
Grobonet - internetowa wyszukiwarka grobów
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę