Instagram
Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Na co idą moje pieniądze
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
  • Kolej na Pyskowice
Koronawirus
Koronawirus - nowy rok szkolny - ważne informacje dla rodziców
Ważne tematy
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Wykaz numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
System Informacji Przestrzennej
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
infoGZM - portal wiedzy o Metropolii
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

Archiwum: 2013 listopad

2013-11-28

2 grudnia br. (poniedziałek) o godzinie 19.15 w ramach 8. kolejki Futsal Ekstraklasy Remedium Pyskowice zmierzy się z drużyną GAF Jasna Gliwice. Mecz ten będzie na żywo transmitowany przez stację Orange Sport. Można go będzie zobaczyć na stronie internetowej: www.orange.pl.

2013-11-27

1 grudnia br. przy kościele pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Pyskowicach (na placu księdza Chrząszcza) odbędzie się Kiermasz Świąteczny. Początek imprezy o godzinie 16.00. W programie wiele atrakcji i niespodzianek dla całych rodzin m.in. programy artystyczne dla dzieci oraz koncert piosenek zimowych, a także stragany z ozdobami świątecznymi, piernikami czy domowymi przetworami. Serdecznie zapraszamy! PROGRAM KIERMASZU.

2013-11-26

30 listopada br. w kilkunastu polskich miastach (m.in. w Katowicach, Częstochowie i Bielsku-Białej) odbędzie się Dzień Otwarty Notariatu. To ogólnopolska akcja poradnicza, podczas której notariusze nieodpłatnie udzielają porad prawnych. W tym roku tematem przewodnim będzie przekazanie majątku w rodzinie. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej www.porozmawiajznotariuszem.pl.

2013-11-26

W grudniu wystartowała bezpłatna aplikacja mobilna Pyskowic. Jest to nowoczesny i praktyczny przewodnik po mieście zarówno dla mieszkańców, jak i przyjezdnych. Dzięki tej aplikacji użytkownicy mogą posiadać w swoich telefonach wszystkie niezbędne i praktyczne informacje o Pyskowicach w szczególności: podstawowe informacje o mieście, kalendarium wydarzeń, aktualności, spis najpotrzebniejszych numerów telefonów, plan miasta, a także rozbudowaną bazę danych miejsc takich jak np. restauracje, obiekty sportowe, instytucje, banki i bankomaty czy apteki. Aplikacja dostępna jest w języku polskim oraz w języku angielskim. Można ją bezpłatnie pobrać i zainstalować na Google Play. POBIERZ lub pobrać z zewnętrznych źródeł, pod warunkiem, że na swoim telefonie użytkownik włączy taką funkcję. Wtedy instalacja jest z linka www.ksi.pl/download/Pyskowice.signed.apk, który należy wpisać w wyszukiwarce na swoim urządzeniu mobilnym. Serdecznie zapraszamy do pobierania i korzystania z tej aplikacji!

2013-11-22

Zachęcamy dzieci z pyskowickich przedszkoli, szkół podstawowych, młodzież gimnazjalną, podopiecznych świetlic środowiskowych, ognisk wychowawczych i innych organizacji prowadzących pracę środowiskową na rzecz dzieci i młodzieży na terenie Gminy Pyskowice do udziału w konkursie na najciekawszą szopkę bożonarodzeniową. Prace należy składać w Wydziale Kultury, Sportu i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego, pok. 102 do 13 grudnia br.

2013-11-22

W środę 27 listopada br. o godzinie 16.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego odbędzie się XXXVII sesja Rady Miejskiej w Pyskowicach.

2013-11-20

24 listopada br. (niedziela) o godz. 17.00 w kościele Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Pyskowicach odbędzie się koncert charytatywny pn. „Wieczór św. Cecylii". Dochód z wydarzenia przeznaczony zostanie na rzecz niepełnosprawnych dzieci z parafii MBNP. Podczas koncertu wystąpią: chór gospel "Przebudzenie"; Modesta Gorol; Elżbieta Szarek - Bukowska; Tomasz, Mateusz i Magda Czekaj; Schola ICHTIS. Serdecznie zapraszamy! 

2013-11-19

Ukazał się nowy numer "Przeglądu Pyskowickiego". Można go również znaleźć na naszym serwisie internetowym: LISTOPAD NR 11 (205).

2013-11-18

W związku z licznymi zapytaniami dotyczącymi części parkingu przy ulicy Wojska Polskiego obok Przychodni Wielospecjalistycznej nr 1 informujemy, iż związane jest to z rozbudową obiektu piekarni S. Szmidt, w którym docelowo powstanie m.in. sklep firmy Rossmann. Budowa potrwa do końca czerwca 2014 r. W tym czasie proponujemy korzystanie z parkingu przy sklepie Netto. W imieniu inwestora przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość.

2013-11-18

23 listopada br. (sobota) w hali widowiskowo-sportowej im. Huberta Wagnera (ul. Strzelców Bytomskich 1a) od godziny 9.00 odbędzie się II turniej cyklu Grand Prix Pyskowic w tenisie stołowym pod patronatem Burmistrza Pyskowic. Zapisywać można się na stronie internetowej www.feniks.pyskowice.biz lub w dniu zawodów. Serdecznie zapraszamy. 

2013-11-15

5 listopada 2013 r. w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Pyskowicach w obecności przedstawicieli służb biorących udział w zawodach tradycyjnie odbyła się uroczystość losowania grup eliminacyjnych ósmej edycji Mistrzostw Służb Mundurowych Powiatu Gliwickiego w Futsalu, które odbędą się 16 i 17 listopada 2013 r. w hali widowiskowo-sportowej im. Huberta Wagnera w Pyskowicach. Tegoroczna edycja nabiera szczególnego znaczenia, gdyż honorową patronką turnieju została dwuletnia Jagoda – córka jednego z Policjantów z Komisariatu Policji w Knurowie, chora na białaczkę. Organizatorzy turnieju postanowili część wpisowego przekazać na koszty leczenia dziecka.

2013-11-14

17 listopada br. o godz. 17.00 w kościele pw. św. Mikołaja w Pyskowicach odbędzie się koncert pyskowickiego chóru gospel "Przebudzenie". Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

2013-11-12

Serdecznie zapraszamy 15 listopada br. (piątek) o godz. 16.00 do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pyskowicach na spotkanie z Barbarą Kliś, pyskowiczanką i autorką książki "Ostatnia nadzieja". Wstęp wolny!

2013-11-12

Serdecznie zapraszamy 15 listopada (piątek) o godz. 17.00 do Muzeum Miejskiego w Ratuszu na otwarcie wystawy historycznej pt. "O tradycjach Bożego Narodzenia na Śląsku i w Pyskowicach". Wstęp wolny!

2013-11-05

Samorząd Pyskowic oraz Miejski Ośrodek Kultury i Sportu zapraszają na uroczyste obchody 95. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, które odbędą się 11 listopada br. w Pyskowicach. W ramach uroczystości odbędzie się m.in. msza św. w intencji ojczyzny oraz uroczystości rocznicowe pod Pomnikiem Patriotycznym.

2013-11-05

Serdecznie zapraszamy wszystkie Panie w wieku 50-69 lat, które przez ostatnie 24 miesiące nie miały wykonywanego refundowanego badania mammograficznego na kolejny cykl bezpłatnej mammografii. Badania będą prowadzone 15 listopada br. (piątek) od godziny 9.00 w mammobusie zlokalizowanym na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Pyskowicach. Zapisy są prowadzone w Wydziale Kultury Sportu i Spraw Społecznych w godzinach pracy Urzędu Miejskiego w Pyskowicach w pokoju 103 lub pod nr telefonu (32) 332 60 03. Do rejestracji potrzebny jest nr telefonu kontaktowego. Na badania należy zgłosić się z dowodem osobistym.

2013-11-04

7 listopada br. o godzinie 17.00 w Galerii PODcień w pyskowickim Ratuszu (Rynek 1) odbędzie się wernisaż malarstwa Anny Przybylskiej pt. "Moje fascynacje". Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
izi.Travel - Pyskowicki Przewodnik Oczami Mieszkańców
Grobonet - internetowa wyszukiwarka grobów
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę