Instagram
Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Na co idą moje pieniądze
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
  • Kolej na Pyskowice
Koronawirus
Koronawirus - nowy rok szkolny - ważne informacje dla rodziców
Ważne tematy
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Wykaz numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
System Informacji Przestrzennej
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
infoGZM - portal wiedzy o Metropolii
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

Archiwum: 2013 luty

2013-02-28

Serdecznie zapraszamy szkoły podstawowe z Pyskowic i okolic do wzięcia udziału w prestiżowym i największym Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej dla dzieci do lat 10 „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku", czyli mistrzostwach dziewcząt i chłopców w kategorii U-10, w którym nagrodą główną jest w tym roku wyjazd na mecz Anglia - Polska na słynnym stadionie Wembley. Organizatorem i pomysłodawcą Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym, od siedmiu lat, firma Tymbark. Patronat honorowy nad Turniejem objęli: UEFA Grassroots, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej. Rozpoczęły się zapisy do Turnieju, które potrwają do 31 marca 2013 roku, dlatego gorąco zachęcamy szkoły podstawowe regionu, do zgłaszania już teraz swoich drużyn na stronie www.zpodworkanastadion.pl.

2013-02-27

5-6 marca br. firma Polmarkus sp. z o.o. organizuje X edycję Dni Otwartych: imprezy dla branży piekarniczo - cukiernicznej, będącej przeglądem najważniejszych trendów, nowości rynkowych na sezon 2013 oraz wykładów. Organizowane cyklicznie dwa razy w roku Dni Otwarte firmy Polmarkus są wydarzeniem jednoczącym branżę oraz prezentującą najnowsze trendy rynkowe dla piekarni, cukierni, czy lodziarni. W tej edycji wystawiać się będzie ponad 40 producentów polskich i zagranicznych, prezentujących m.in. nowości surowcowe, sprzętowe, nowe wzornictwo opakowań, ofertę dla gastronomii.

2013-02-25

Serdecznie zapraszamy do Muzeum Miejskiego w Ratuszu 1 marca br. (piątek) o godzinie 17.00 na uroczyste otwarcie ekspozycji historycznej pt. "Początki budowy osiedla w Pyskowicach i plan perspektywiczny na kolejne lata". Wstęp wolny!

2013-02-25

W środę 27 lutego br. o godzinie 16.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego odbędzie się XXVIII sesja Rady Miejskiej w Pyskowicach.

2013-02-19

Przypominamy wszystkim użytkownikom wieczystym gruntów stanowiących własność Gminy Pyskowice, że w tym roku wyjątkowo z dniem 2 kwietnia upływa termin wniesienia opłaty rocznej. Wszelkich informacji udziela Wydział Gospodarki Nieruchomościami i Rolnictwa Urzędu Miejskiego, pok. 319 tel. (32)332 60 73.

2013-02-19
Ukazał się nowy numer "Przeglądu Pyskowickiego". Można go również znaleźć na naszym serwisie internetowym: LUTY NR 2 (196).
2013-02-14

W chwili obecnej Gmina Pyskowice przygotowuje się do wybrania w drodze przetargu operatora, który będzie od 1 lipca bieżącego roku, odbierać odpady z wszystkich zamieszkałych nieruchomości na terenie Gminy. Firma, która wygra przetarg będzie odbierała od mieszkańców odpady komunalne, zarówno zmieszane jak i posegregowane, a także odpady biodegradowalne i wielkogabarytowe. Utworzy też i będzie prowadziła na terenie Pyskowic Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów, w którym przez cały rok każdy mieszkaniec będzie mógł nieodpłatnie zostawić odpady, zamiast porzucić je w ustronnym miejscu.

2013-02-14

Serdecznie zapraszamy do Galerii PODcień w Ratuszu 15 lutego br. (piątek) o godz. 17.00 na wernisaż wystawy połączonej z instalacją artystyczną Jerzego Woźniaka "Spojrzenie w siebie Ja-Ty=My?". Wstęp wolny!

2013-02-12

W Walentynki 14 lutego o godzinie 18:40 Telewizja Sfera zaprasza przed ekrany widzów z Pyskowic. Po raz pierwszy w pyskowickim kanale wyemitowany zostanie Koncert Życzeń. Widzowie będą mogli przekazywać życzenia i pozdrowienia w programie na żywo. Oczywiście do życzeń dołączona zostanie piosenka z repertuaru śląskich wykonawców. Życzenia do Koncertu przyjmowane są za pośrednictwem sms-ów na numer 71100 (koszt 1,23 z Vat), oraz pocztą elektroniczną pod adresem koncertzyczen@sferatv.pl. Wśród wszystkich składających życzenia losowane są nagrody niespodzianki. Serdecznie zapraszamy!

2013-02-08

Filia Młodzieżowego Biura Pracy OHP w Pyskowicach, która mieści się przy ul. Strzelców Bytomskich 3 na parterze w pok. 106 w budynku Urzędu Miejskiego w Pyskowicach dysponuje następującymi ofertami pracy dla osób uczących się na okres ferii zimowych i nie tylko: 1. pracownik pomocniczy hali marketu/wykładanie towaru, 2. kasjer/kasjerka - pracownik hali marketu, 3. pracownik magazynowy, 4. kolporter ulotek, 5. osoby do roznoszenia ulotek reklamowych i rozwieszania plakatów, 6. hostessa/promotor.

2013-02-07

Przypominamy i informujemy o możliwości przekazania 1% podatku dochodowego za 2012 rok na rzecz wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego znajdującej się na oficjalnej liście tego typu organizacji: www.mpips.gov.pl. Zachęcamy do korzystania z takiej formy wspierania finansowego organizacji, które pomagają potrzebującym. Polecamy kilka fundacji i instytucji, które związane są bezpośrednio bądź pośrednio z Pyskowicami i ich mieszkańcami. Znajdują się one w dziale Organizacje Pozarządowe/1% podatku.

2013-02-06

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Państwowa Inspekcja Pracy oraz inne instytucje i organizacje działające na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa i higieny pracy w rolnictwie organizują: Ogólnokrajowy konkurs „BEZPIECZNE GOSPODARSTWO ROLNE", którego celem jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwach rolnych.

2013-02-05

Pyskowice, tak jak większość miast i instytucji, posiada swoje logo, czyli graficzny znak identyfikacyjny i promocyjny. Podobnie jak pozostałe symbole Pyskowic, logo wpisuje się w spójną politykę promocyjną miasta. Powstało w związku z obchodzonym hucznie w 2010 roku jubileuszem 750-lecia nadania praw miejskich Pyskowicom i z powodzeniem od tamtego czasu funkcjonuje, także w świadomości mieszkańców, partnerów, inwestorów. Ze względu na rosnące zainteresowanie oraz chęć korzystania z loga przez m.in. organizacje i instytucje, powstała konieczność wprowadzenia uregulowań prawnych z nim związanych, takich jak zasady udostępniania czy stosowania.

2013-02-04

Zapraszamy Panie w wieku 50-69, które przez dwa ostatnie lata (24 miesiące) nie miały wykonywanego refundowanego badania mammograficznego, na kolejny cykl bezpłatnej mammografii. Badania będą prowadzone 22 lutego od godziny 9.00 w mammobusie zlokalizowanym na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Pyskowicach. Zapisy prowadzone będą od 11 lutego w Wydziale Kultury Sportu i Spraw Społecznych w godzinach pracy Urzędu Miejskiego w pokoju 103 lub pod nr telefonu (32) 332 60 03. Do rejestracji potrzebny jest nr PESEL i nr telefonu kontaktowego. Na badania należy zgłosić się z dowodem osobistym.

Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Unia Europejska - Pozyskane dotacje
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
izi.Travel - Pyskowicki Przewodnik Oczami Mieszkańców
Grobonet - internetowa wyszukiwarka grobów
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę