Instagram
Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Na co idą moje pieniądze
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
  • Kolej na Pyskowice
Koronawirus
Koronawirus - nowy rok szkolny - ważne informacje dla rodziców
Ważne tematy
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Wykaz numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
System Informacji Przestrzennej
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
infoGZM - portal wiedzy o Metropolii
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

Archiwum: 2013 kwiecień

2013-04-30

Trwa remont zdegradowanej nawierzchni ulicy Strzelców Bytomskich w Pyskowicach, który powiązany jest z poszerzeniem korony drogi. We współpracy z właścicielami sieci podziemnych (szczególnie z Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. w Gliwicach) zdecydowano się także na wymianę i wykonanie niezbędnych napraw infrastruktury znajdującej się pod powierzchnią przedmiotowej drogi. Niestety przy realizacji inwestycji, okazało się, że zamiast planowanego do wymiany odcinka kanalizacji sanitarnej o długości ok. 200 m. trzeba było wymienić i naprawić ok. 500 m. Natomiast po zimie, podczas kontrolnego monitoringu sieci kanalizacji deszczowej okazało się, że na najbardziej obciążonym odcinku drogi tj. między skrzyżowaniem z ul. Nową do skrzyżowania z ul. Szopena, sieć deszczowa uległa dalszej degradacji co wiązało się z wymianą tego odcinka. W związku z zaistniałą sytuacją prace remontowe na ulicy Strzelców Bytomskich się przedłużają. Za występujące utrudnienia w ruchu i wszelkie niedogodności przepraszamy wszystkich mieszkańców Pyskowic oraz pozostałych użytkowników ul. Strzelców Bytomskich. Dokładamy wszelkich niezbędnych starań by jak najszybciej zakończyć remont ul. Strzelców Bytomskich i przywrócić normalny ruch w mieście. Inwestycja zakończona zostanie w maju br.

2013-04-30

11 maja br. (sobota) o godz. 19.00 w kościele pw. św. Mikołaja w Pyskowicach odbędzie się koncert chóru Hochschule für Katholische Kirchenmusik und Musikpädagogik z Ratyzbony pod przewodnictwem dyrygenta prof. Kunibert Schaeffer. Serdecznie zapraszamy!

2013-04-29

Serdecznie zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „RADOŚĆ W MOIM ŻYCIU" pod patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty oraz Burmistrza Pyskowic. Konkurs organizowany jest w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Prace w technice dowolnej należy nadsyłać do 15 maja br. pocztą na adres: Zespół Szkół w Pyskowicach, ul. Szkolna 2, 44-120 Pyskowice z dopiskiem: „Radość w moim życiu".

2013-04-29

W związku z wejściem w życie 31 grudnia 2012 r. ustawy o zmianie ustawy o ewidencji ludności i dowodach osobistych oraz niektórych innych ustaw (DZ.U. Z 2012r., poz. 1407) informujemy, że: NIE TRZEBA SIĘ WYMELDOWYWAĆ W INNYM URZĘDZIE ABY MÓC ZAMELDOWAĆ SIĘ W NOWYM. Wszystkie te czynności wykonuje się w jednym urzędzie, z chwilą zameldowania w nowym miejscu.

2013-04-26

Samorząd Pyskowic oraz Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Pyskowicach serdecznie zapraszają na tegoroczne uroczystości upamiętniające 222. rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 maja oraz na imprezy towarzyszące tym obchodom tj. koncert pieśni operetkowych, wystawy czy zawody sportowe. 

2013-04-25

Stowarzyszenie „GTW" od 2010 roku prowadzi w Pyskowicach zajęcia ze wspinaczki sportowej. Trwa nowy nabór do sekcji wspinaczkowej. Serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane dzieci i młodzież w czwartki na darmowe zajęcia na hali widowiskowo-sportowej im. H. Wagnera w Pyskowicach. Grupa Młodsza (7-13 lat) - czwartek 16.00-17.30. Grupa Starsza (14-16 lat) - czwartek 17.30-19.00. Osoby dorosłe zainteresowane wspinaniem zapraszamy w czasie trwania zajęć grupy starszej. W celu usprawnienia organizacji ścianki prosimy jednak o wcześniejszy kontakt telefoniczny: Anna Moszyńska 784-293-372, Dariusz Opoka 500-170-516.

2013-04-25

Serdecznie zapraszamy wszystkie Panie w wieku 50-69 lat, które przez  ostatnie 24 miesiące nie miały wykonywanego refundowanego badania mammograficznego na kolejny cykl bezpłatnej mammografii. Badania będą prowadzone 10 maja br. od godziny 9.00 w specjalnym mammobusie zlokalizowanym na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Pyskowicach (ul. Strzelców Bytomskich 3). Zapisy prowadzone są w Wydziale Kultury Sportu i Spraw Społecznych w godzinach pracy Urzędu Miejskiego w Pyskowicach w pokoju 103 lub pod nr telefonu (32) 332 60 03. Do rejestracji potrzebny jest nr PESEL i nr telefonu kontaktowego. Na badania należy zgłosić się z dowodem osobistym.

2013-04-24

Od wczoraj, po oficjalnym zaktualizowaniu zdjęć przez Google, można oglądać także Pyskowice w Google Street View. ZOBACZ. Wystarczy wejść na stronę Google Maps, wpisać lokalizację, powiększyć i przeciągnąć pomarańczowego „ludka" na wybrane miejsce na mapie. Za pomocą białych strzałek można się przemieszczać, kamerę da się obracać o 360 stopni, obraz przybliżać i oddalać. Miłego oglądania!

2013-04-24

W Biurze Promocji i Współpracy z Zagranicą - Public Relations Urzędu Miejskiego w Pyskowicach (pok. 226) można kupić kolejny gadżet promocyjny miasta Pyskowice. Tym razem są to kubki termiczne, z logiem miasta, wykonane ze stali nierdzewnej, o pojemności 400 ml, w cenie 8,45 zł za sztukę. Więcej o materiałach promocyjnych w zakładce: MULTIMEDIA/MATERIAŁY PROMOCYJNE.

2013-04-24

Informujemy, iż z myślą o mieszkańcach Pyskowic i okolic 1 maja br. (środa) będzie czynne Targowisko Miejskie przy ul. Strzelców Bytomskich.

2013-04-23

Przypominamy mieszkańcom o obowiązku utrzymywania w należytym stanie zjazdów na nieruchomości przyległe do dróg publicznych. Obowiązek ten wynika z zapisu art. 30 ustawy z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych (tj. Dz. U. z 2013 r. poz. 260), zgodnie z którym „utrzymywanie zjazdów, łącznie ze znajdującymi się pod nimi przepustami, należy do właścicieli lub użytkowników gruntów przyległych do drogi". Brak stałej, systematycznej konserwacji przepustów prowadzi przy obfitych opadach deszczu do lokalnych podtopień i zalewania.

2013-04-23

We wtorek 30 kwietnia br. o godzinie 16.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego odbędzie się XXXI sesja Rady Miejskiej w Pyskowicach.

2013-04-17

Ukazał się nowy numer "Przeglądu Pyskowickiego". Można go również znaleźć na naszym serwisie internetowym: KWIECIEŃ NR 4 (198).

2013-04-17

18 kwietnia br. (czwartek) o godzinie 13.00 odbędzie się uroczystość oficjalnego otwarcia kompleksu boisk sportowych „Moje boisko - Orlik 2012" przy Szkole Podstawowej nr 6 w Pyskowicach (ul. Wyzwolenia 6). Przypominamy, że to już drugi „orlik" w Pyskowicach. Pierwszy został oficjalnie oddany do użytku w marcu ub. roku przy Zespole Szkół (ul. Szkolna 2).

2013-04-16

„Antymina" to artystyczny program profilaktyki uzależnień, podczas którego młodzież dowiaduje się o zagrożeniach jakie niosą ze sobą alkohol, narkotyki oraz inne używki. Wiedza ta jest podana w sposób atrakcyjny i interesujący dla młodego odbiorcy. Płaszczyzną i narzędziem do kontaktu jest muzyka rap oraz animacje multimedialne. 30 kwietnia br. w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu gimnazjaliści z Pyskowic wezmą udział w programie: godz. 11.00 Gimnazjum nr 2 i grupa z Gimnazjum nr 1; godz. 12.45 Gimnazjum nr 1. Zakończeniem przedsięwzięcia będzie koncert grupy hip-hopowej Royal Rap w MOKiS o godzinie 17.00, na który zapraszamy wszystkich mieszkańców Pyskowic, zwłaszcza młodzież. Bezpłatne wejściówki do nabycia w sekretariacie MOKiS (liczba miejsc ograniczona).

2013-04-15

25 kwietnia br. (czwartek) o godzinie 16.30 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Pyskowicach odbędzie się spotkanie z mieszkańcami miasta na temat nowych zasad odbioru odpadów komunalnych przez Gminę Pyskowice. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

2013-04-15

Serdecznie zapraszamy do Galerii PODcień w Ratuszu 19 kwietnia br. (piątek) o godz. 17.00 na wystawę grafiki i rysunku Małgorzaty Feliks, Pauliny Hangiel i Emilii Gondek "Od detalu w architekturze do pejzażu wewnętrznego". Wernisaż uświetni poezja śpiewana w wykonaniu Magdaleny Żyły. Wstęp wolny!

2013-04-11

Na podstawie zarządzenia nr 1 Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego z 25 marca br. zmieniającego zarządzenie w sprawie nadania statutu Urzędowi Statystycznemu w Katowicach, z dniem 1 kwietnia br. zlikwidowano Oddział w Gliwicach. Zadania związane z obsługą jednostek w zakresie sprawozdawczności ststystycznej oraz obsługą interesantów zlikwidowanego Oddziału w Gliwicach przejmuje Oddział w Bytomiu, ul. Moniuszki 26A. Zadania w zakresie badań ankietowych bedą prowadzone przez Wydział Badań Ankietowych z siedzibą w Gliwicach, ul. Zygmunta Starego 6, który będzie realizował ww. badania na terenie powiatu gliwickiego oraz miast na prawach powiatu - Gliwice, Ruda Śląska, Zabrze.

2013-04-10

Sejmik Województwa Śląskiego na XXVII sesji w dniu 15 października 2012 roku podjął uchwałę w sprawie przyjęcia rezolucji dotyczącej ogłoszenia roku 2013 rokiem Kardynała Augusta Hlonda – Syna Śląskiej Ziemi. Program obchodów przewiduje uroczystości zarówno na Śląsku, jak i w Warszawie. Szczegółowe informacje dostępne będą na stronie internetowej www.slaskie.pl.

2013-04-09

Rozpoczął się nabór do akcji Masz Głos, Masz Wybór. W akcji mogą wziąć udział organizacje, grupy nieformalne, uniwersytety trzeciego wieku, szkoły, biblioteki, domy kultury, młodzieżowe rady gminy - wszyscy, którzy chcieliby zmieniać swoje sąsiedztwo, a jednocześnie zacieśniać współpracę mieszkańców z lokalnymi władzami. W tym roku uczestnicy akcji będą m.in. zmieniać przestrzeń (np. rewitalizować skwery), usprawniać komunikację pomiędzy mieszkańcami a lokalną władzą, organizować pikniki, obchody świąt, lokalne igrzyska sportowe. Inni pozmieniają godziny pracy biblioteki, menu w szkolnej stołówce lub lokalne regulaminy konsultacji społecznych – by ludziom żyło się po prostu lepiej i wygodniej. Rejestracja i więcej informacji na stronie internetowej www.maszglos.pl. Organizatorem akcji jest Fundacja im. Stefana Batorego. Serdecznie zapraszamy!

2013-04-08

3 maja br. (piątek) o godz. 16.00 w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Pyskowicach odbędzie się koncert najpiękniejszych pieśni operetkowych w wykonaniu artystów krakowskich scen muzycznych. Wystąpią: Grzegorz Uniwersał - tenor, Jakub Pawlik - tenor, Wioletta Fluda - fortepian. Bilety w cenie 15 zł do nabycia w sekretariacie MOKiS od 10 kwietnia br. Serdecznie zapraszamy!

2013-04-02

Biuro Promocji i Współpracy z Zagranicą - Public Relations Urzędu Miejskiego w Pyskowicach powiększyło swoją ofertę gadżetów promocyjnych przeznaczonych do sprzedaży. W pokoju nr 226 (I piętro) można zakupić kolorowe odblaski z logiem Pyskowic - zawieszki w kształcie serduszek i koniczynek w cenie 1,11 zł za sztukę oraz opaski odblaskowe dostępne w sześciu wariantach kolorystycznych w cenie 1,41 zł za sztukę. Odblaski to świetne i praktyczne gadżety, które poprawiają bezpieczeństwo i komfort m.in. pieszych i rowerzystów na drogach. Więcej informacji o materiałach promocyjnych: Gadżety

2013-04-02

Serdecznie zapraszamy do Galerii PODcień w ratuszu 5 kwietnia br. (piątek) o godz. 17.00 na wystawę twórczości Agnieszki Dembończyk "Moja pasja". Wstęp wolny!

2013-04-02

Rusza wiosenna akcja szczepienia lisów. W okresie pomiędzy 14 a 23 kwietnia br. na terenie całego województwa śląskiego prowadzona będzie akcja wykładania z samolotów szczepionki dla lisów.

Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Unia Europejska - Pozyskane dotacje
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
izi.Travel - Pyskowicki Przewodnik Oczami Mieszkańców
Grobonet - internetowa wyszukiwarka grobów
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę