Instagram
Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Na co idą moje pieniądze
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
  • Kolej na Pyskowice
Wybory prezydenckie 2020
Koronawirus
Ważne tematy
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Zmiana numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
System Informacji Przestrzennej
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

Archiwum: 2013 czerwiec

2013-06-27

Zapraszamy wszystkie osoby, które złożyły „Deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi" po odbiór zawiadomienia o indywidualnym numerze rachunku bankowego, na który należy wnosić opłatę. Zawiadomienia są do odebrania w pokojach 309 i 310 Urzędu Miejskiego w Pyskowicach w godzinach pracy Urzędu. Przypominamy, iż opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi wskazaną w złożonej deklaracji należy wnosić: przelewem na indywidualny numer rachunku bankowego lub gotówką w kasie Urzędu Miejskiego w Pyskowicach. Apelujemy również do wszystkich osób, które nie dostarczyły deklaracji, o niezwłoczne jej złożenie w tut. Urzędzie.

2013-06-27

Ze względu na nienależyty sposób realizacji prac związanych z utrzymaniem zieleni w części północnej miasta Pyskowice tzw. Rejonie I, 26.06.2013r. odstąpiono od umowy z firmą F.P.H.U. „FRESCO-ECO"  z siedzibą w Zabrzu. W zaistniałej sytuacji dalsze prowadzenie prac zlecono Miejskiemu Zarządowi Budynków Mieszkalnych - Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. z siedzibą w Pyskowicach, który przystąpił do realizacji zadań związanych z utrzymaniem zieleni w części północnej miasta Pyskowice. Aktualnie utrzymaniem zieleni na terenie miasta Pyskowice zajmują się 3 firmy: Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych - Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. z siedzibą w Pyskowicach, Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. z siedzibą w Pyskowicach, oraz BiG PROJEKT, Artur Ball z siedzibą w Solarni. Prowadzony jest stały nadzór i kontrola nad realizacją prac przez ww. firmy.

2013-06-27

Dostępne są już harmonogramy wywozu odpadów zarówno z zabudowy jednorodzinnej jak i z zabudowy wielorodzinnej do końca 2013 roku. Szczegóły oraz pozostałe informacje dotyczące odpadów znajdują się z dziale: Gospodarka Komunalna/Odpady.

2013-06-26

1 lipca br. uruchomiony zostanie punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych tzw. PSZOK, który zlokalizowany będzie w Pyskowicach przy ul. Zaolszany 3 – baza MPGK Sp. z o.o. PSZOK będzie czynny: w poniedziałki, wtorki, środy, piątki od 7.00 do 16.00, czwartki od 7.00 do 17.00 oraz w każdą ostatnią sobotę miesiąca od 8.00 do 13.00.

2013-06-24

Filie Młodzieżowych Biur Pracy OHP w Pyskowicach, Gliwicach i Zabrzu zapraszają na Wakacyjne Targi Pracy w Gliwicach, które odbędą się 26 czerwca br. w godz. 10.00 – 13.00 w Centrum Organizacji Kulturalnych „Perełka" w Gliwicach przy ul. Studziennej 6. Udział w targach jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

2013-06-24

Serdecznie zapraszamy na Festyn Parafialny w dniach 29-30 czerwca br., który odbędzie się na placu przy ulicy ks. Chrząszcza. W sobotę zabawę taneczną poprowadzi Marcin Kowarsz. W niedzielę zapraszamy na programy dla dzieci, koncerty, biesiady. Podczas festynu będzie można nabyć cegiełki, a także spróbować śląskiego jadła oraz skorzystać z mini wesołego miasteczka dla dzieci.

2013-06-24

W środę 26 czerwca br. o godzinie 16.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego odbędzie się XXXIII sesja Rady Miejskiej w Pyskowicach.

2013-06-21

W celu poprawy obsługi komunikacyjnej południowej części miasta Pyskowice w dni wolne, KZK GOP w Katowicach z dniem 01.07.2013r. wprowadza zmianę przebiegu trasy linii nr 677 w wariancie prowadzonym ulicą Gliwicką w Pyskowicach. Docelowo wariant ten przebiegać będzie w co drugim kursie ulicami: Gliwicka, Czechowicka, Wolności, Sikorskiego. Dodatkowo, nastąpią korekty godzin odjazdów autobusów na ww. linii. ZOBACZ ROZKŁAD.

2013-06-19

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w konkursach organizowanych przez pyskowickie stowarzyszenie Ludzie Miasta: fotograficznym „Pyskowice magicznie" oraz literackim „Pyskowice z historią w tle". Do konkursu fotograficznego zgłaszać można się do 2 lipca, a do literackiego do 25 czerwca br. Dla laureatów konkursów przewidziane są atrakcyjne nagrody rzeczowe. Ponadto najlepsze opowiadania zostaną opublikowane w lokalnej prasie, a fotografie zostaną zaprezentowane na wystawie w Galerii PodCień w pyskowickim ratuszu. Szczegóły konkursów dostępne na stronie internetowej www.ludziemiastapce.hpu.pl. Zapraszamy!

2013-06-18

Ukazał się nowy numer "Przeglądu Pyskowickiego". Można go również znaleźć na naszym serwisie internetowym: CZERWIEC NR 6 (200).

2013-06-13

Wszystkie dzieci i młodzież, które na okres wakacji pozostają w Pyskowicach serdecznie zapraszamy do korzystania z bogatej oferty spędzania letniego czasu przygotowanej przez Urząd Miejski, Miejski Ośrodek Kultury i Sportu oraz Miejską Bibliotekę Publiczną. Szczegółowe informacje w dziale: Co, gdzie, kiedy? - Wakacje.

2013-06-12

22 czerwca br. (sobota) od godziny 9.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej im. H. Wagnera w Pyskowicach odbędą się II Otwarte Mistrzostwa Hufca Ziemi Gliwickiej ZHP we wspinaczce. W zawodach mogą wziąć udział harcerze i harcerski ze wszystkich jednostek hufca, a także osoby cywilne. Zawody odbędą się w konkurencji „na czas". Zgłoszenia przyjmowane są drogą emailową do 17 czerwca br. na adres darekopoka@poczta.fm (należy wysłać kartę zgłoszeń). Szczegóły i dokumenty do pobrania: TUTAJ.

2013-06-12

Serdecznie zapraszamy 16 czerwca br. (niedziela) o godz. 11.00 do Muzeum Miejskiego w Ratuszu na otwarcie ekspozycji historycznej "15. rocznica partnerstwa i przyjaźni Pyskowic z La Ricamarie". Wstęp wolny!

2013-06-11

W piątek 14 czerwca br., w ramach tegorocznych Dni Pyskowic, na rynku w Pyskowicach o godz. 13.00 odbędzie się finał konkursu „Twoja Minuta" organizowanego przez telewizję Sfera TV. Finalistów oglądać można na antenie Telewizji Sfera codziennie o godzinie 9.25, 13.30, 16.05, 18.00 i 21.30. Wszystkie odcinki oraz odcinek finałowy dostępne będą także na stronach internetowych www.traco.pl oraz www.sferatv.pl. Zachęcamy do głosowania na finalistów konkursu, którymi są pyskowickie przedszkolaki.

2013-06-10

W związku z organizacją imprezy plenerowej w dniach 15 i 16 czerwca 2013 r. pn. „XIV Dni Rodziny i XXVIII Dni Pyskowic", zostaną wprowadzone zmiany w obowiązującej organizacji ruchu drogowego na ulicach przylegających do placu gminnego położonego w trójkącie ulic: Wojska Polskiego, Szpitalnej i Dworcowej. 

2013-06-06

8 czerwca br. od godz. 10.00 przy Szkole Podstawowej nr 4 (ul. Wojska Polskiego 23) odbędzie się rowerowy festyn rodzinny w ramach akcji "Polska na rowery". Współorganizatorem festynu jest Rudzka Rowerowa Masa Krytyczna z Rudy Śląskiej oraz Stowarzyszenie Ratownicze "Iskra" z Żor. Działania obu grup wpisują się w  Kampanię „Bezpiecznie na Drodze" Wojewody Śląskiego, Komendanta Wojewódzkiego Policji i Śląskiego Kuratora Oświaty na rzecz popularyzacji idei jazdy na rowerach oraz koordynacji działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w województwie śląskim. Dla uczestników przewidziane są liczne atrakcje, konkursy z nagrodami i pokazy. Serdecznie zapraszamy!

2013-06-06

W dniach 26 maja - 1 czerwca br. odbył się XIX Sportowy Turniej Miast i Gmin 2013 zorganizowany w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla wszystkich. ZOBACZ sprawozdanie z turnieju.

2013-06-06

24 maja br. uroczyście została opublikowana przez Biuro Bezpieczeństwa Narodowego Biała Księga Bezpieczeństwa Narodowego RP. To dokument, w którym spójnie i kompleksowo przedstawiony oraz oceniony został cały system bezpieczeństwa państwa – obejmujący sferę obronną, ochronną, społeczną i gospodarczą. Opracowanie dostępne jest w dziale Bezpieczeństwo Publiczne/Obrona Cywilna: ZOBACZ oraz na stronie internetowej www.spbn.gov.pl.

2013-06-06

Szkolny Związek Sportowy działając na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki już po raz czwarty organizuje Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska. Dzięki współpracy i wsparciu samorządów Turniej Orlika stał się największym w kraju turniejem piłkarskim dla dzieci, ciesząc się stale rosnącym zainteresowaniem. W ubiegłorocznej edycji na 1209 Orlikach zagrało ponad 150 000 dziewcząt i chłopców. IV Turniej Orlika  rozpocznie się 1 września, a zakończy 12 października 2013 r. wielkim finałem w Warszawie. Zgłoszenia Orlików przyjmowane są do 30 czerwca 2013 roku. Animatorzy - organizatorzy turniejów eliminacyjnych na Orlikach otrzymają dofinansowanie kosztów organizacji turniejów oraz pamiątkowe koszulki dla wszystkich uczestników. Więcej informacji na stronie internetowej: www.turniejorlika.pl.

2013-06-04

Od 14 do 16 czerwca br. odbywać się będą w Pyskowicach XIV Dni Rodziny i XXVIII Dni Pyskowic. W piątek zapraszamy zwłaszcza najmłodszych, na pyskowicki rynek, gdzie przedszkolaki przemaszerują w barwnym korowodzie i odbiorą z rąk burmistrza Pyskowic klucz do miasta. W sobotę i niedzielę obchody tegorocznych Dni Pyskowic przeniosą się na tzw. „plac dożynkowy" przy zbiegu ulic: Szpitalna, Dworcowa, Wojska Polskiego, gdzie przez dwa dni trwać będzie huczna zabawa. W sobotę na pyskowickiej scenie zaprezentują się wykonawcy znani z popularnych programów typu talent show. Gwiazdą wieczoru będzie Gienek Loska. Natomiast w niedzielę, na zakończenie imprezy, zaśpiewa Małgorzata Ostrowska. Serdecznie zapraszamy!

2013-06-03

8 czerwca br. (sobota) o godz. 9.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Huberta Wagnera w Pyskowicach odbędzie się Turniej Tenisa Stołowego o Tytuł Mistrza Pyskowic. Dla uczestników przewidziane są atrakcyjne nagrody. Organizatorem turnieju jest Uczniowski Klub Sportowy „FENIKS" Pyskowice. Serdecznie zapraszamy!

2013-06-03

Serdecznie zapraszamy 5 czerwca br. (środa) o godz. 17.00 do Galerii Podcień w ratuszu na otwarcie wystawy rzeźby i malarstwa Krzysztofa Websa "Dłutem i pędzlem...". Wstęp wolny!

Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
izi.Travel - Pyskowicki Przewodnik Oczami Mieszkańców
Grobonet - internetowa wyszukiwarka grobów
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę