Instagram
Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Na co idą moje pieniądze
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
  • Kolej na Pyskowice
Koronawirus
Koronawirus - nowy rok szkolny - ważne informacje dla rodziców
Ważne tematy
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Wykaz numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
System Informacji Przestrzennej
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
infoGZM - portal wiedzy o Metropolii
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

Archiwum: 2013 czerwiec

2013-06-27

Zapraszamy wszystkie osoby, które złożyły „Deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi" po odbiór zawiadomienia o indywidualnym numerze rachunku bankowego, na który należy wnosić opłatę. Zawiadomienia są do odebrania w pokojach 309 i 310 Urzędu Miejskiego w Pyskowicach w godzinach pracy Urzędu. Przypominamy, iż opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi wskazaną w złożonej deklaracji należy wnosić: przelewem na indywidualny numer rachunku bankowego lub gotówką w kasie Urzędu Miejskiego w Pyskowicach. Apelujemy również do wszystkich osób, które nie dostarczyły deklaracji, o niezwłoczne jej złożenie w tut. Urzędzie.

2013-06-27

Ze względu na nienależyty sposób realizacji prac związanych z utrzymaniem zieleni w części północnej miasta Pyskowice tzw. Rejonie I, 26.06.2013r. odstąpiono od umowy z firmą F.P.H.U. „FRESCO-ECO"  z siedzibą w Zabrzu. W zaistniałej sytuacji dalsze prowadzenie prac zlecono Miejskiemu Zarządowi Budynków Mieszkalnych - Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. z siedzibą w Pyskowicach, który przystąpił do realizacji zadań związanych z utrzymaniem zieleni w części północnej miasta Pyskowice. Aktualnie utrzymaniem zieleni na terenie miasta Pyskowice zajmują się 3 firmy: Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych - Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. z siedzibą w Pyskowicach, Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. z siedzibą w Pyskowicach, oraz BiG PROJEKT, Artur Ball z siedzibą w Solarni. Prowadzony jest stały nadzór i kontrola nad realizacją prac przez ww. firmy.

2013-06-27

Dostępne są już harmonogramy wywozu odpadów zarówno z zabudowy jednorodzinnej jak i z zabudowy wielorodzinnej do końca 2013 roku. Szczegóły oraz pozostałe informacje dotyczące odpadów znajdują się z dziale: Gospodarka Komunalna/Odpady.

2013-06-26

1 lipca br. uruchomiony zostanie punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych tzw. PSZOK, który zlokalizowany będzie w Pyskowicach przy ul. Zaolszany 3 – baza MPGK Sp. z o.o. PSZOK będzie czynny: w poniedziałki, wtorki, środy, piątki od 7.00 do 16.00, czwartki od 7.00 do 17.00 oraz w każdą ostatnią sobotę miesiąca od 8.00 do 13.00.

2013-06-24

Filie Młodzieżowych Biur Pracy OHP w Pyskowicach, Gliwicach i Zabrzu zapraszają na Wakacyjne Targi Pracy w Gliwicach, które odbędą się 26 czerwca br. w godz. 10.00 – 13.00 w Centrum Organizacji Kulturalnych „Perełka" w Gliwicach przy ul. Studziennej 6. Udział w targach jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

2013-06-24

Serdecznie zapraszamy na Festyn Parafialny w dniach 29-30 czerwca br., który odbędzie się na placu przy ulicy ks. Chrząszcza. W sobotę zabawę taneczną poprowadzi Marcin Kowarsz. W niedzielę zapraszamy na programy dla dzieci, koncerty, biesiady. Podczas festynu będzie można nabyć cegiełki, a także spróbować śląskiego jadła oraz skorzystać z mini wesołego miasteczka dla dzieci.

2013-06-24

W środę 26 czerwca br. o godzinie 16.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego odbędzie się XXXIII sesja Rady Miejskiej w Pyskowicach.

2013-06-21

W celu poprawy obsługi komunikacyjnej południowej części miasta Pyskowice w dni wolne, KZK GOP w Katowicach z dniem 01.07.2013r. wprowadza zmianę przebiegu trasy linii nr 677 w wariancie prowadzonym ulicą Gliwicką w Pyskowicach. Docelowo wariant ten przebiegać będzie w co drugim kursie ulicami: Gliwicka, Czechowicka, Wolności, Sikorskiego. Dodatkowo, nastąpią korekty godzin odjazdów autobusów na ww. linii. ZOBACZ ROZKŁAD.

2013-06-19

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w konkursach organizowanych przez pyskowickie stowarzyszenie Ludzie Miasta: fotograficznym „Pyskowice magicznie" oraz literackim „Pyskowice z historią w tle". Do konkursu fotograficznego zgłaszać można się do 2 lipca, a do literackiego do 25 czerwca br. Dla laureatów konkursów przewidziane są atrakcyjne nagrody rzeczowe. Ponadto najlepsze opowiadania zostaną opublikowane w lokalnej prasie, a fotografie zostaną zaprezentowane na wystawie w Galerii PodCień w pyskowickim ratuszu. Szczegóły konkursów dostępne na stronie internetowej www.ludziemiastapce.hpu.pl. Zapraszamy!

2013-06-18

Ukazał się nowy numer "Przeglądu Pyskowickiego". Można go również znaleźć na naszym serwisie internetowym: CZERWIEC NR 6 (200).

2013-06-13

Wszystkie dzieci i młodzież, które na okres wakacji pozostają w Pyskowicach serdecznie zapraszamy do korzystania z bogatej oferty spędzania letniego czasu przygotowanej przez Urząd Miejski, Miejski Ośrodek Kultury i Sportu oraz Miejską Bibliotekę Publiczną. Szczegółowe informacje w dziale: Co, gdzie, kiedy? - Wakacje.

2013-06-12

22 czerwca br. (sobota) od godziny 9.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej im. H. Wagnera w Pyskowicach odbędą się II Otwarte Mistrzostwa Hufca Ziemi Gliwickiej ZHP we wspinaczce. W zawodach mogą wziąć udział harcerze i harcerski ze wszystkich jednostek hufca, a także osoby cywilne. Zawody odbędą się w konkurencji „na czas". Zgłoszenia przyjmowane są drogą emailową do 17 czerwca br. na adres darekopoka@poczta.fm (należy wysłać kartę zgłoszeń). Szczegóły i dokumenty do pobrania: TUTAJ.

2013-06-12

Serdecznie zapraszamy 16 czerwca br. (niedziela) o godz. 11.00 do Muzeum Miejskiego w Ratuszu na otwarcie ekspozycji historycznej "15. rocznica partnerstwa i przyjaźni Pyskowic z La Ricamarie". Wstęp wolny!

2013-06-11

W piątek 14 czerwca br., w ramach tegorocznych Dni Pyskowic, na rynku w Pyskowicach o godz. 13.00 odbędzie się finał konkursu „Twoja Minuta" organizowanego przez telewizję Sfera TV. Finalistów oglądać można na antenie Telewizji Sfera codziennie o godzinie 9.25, 13.30, 16.05, 18.00 i 21.30. Wszystkie odcinki oraz odcinek finałowy dostępne będą także na stronach internetowych www.traco.pl oraz www.sferatv.pl. Zachęcamy do głosowania na finalistów konkursu, którymi są pyskowickie przedszkolaki.

2013-06-10

W związku z organizacją imprezy plenerowej w dniach 15 i 16 czerwca 2013 r. pn. „XIV Dni Rodziny i XXVIII Dni Pyskowic", zostaną wprowadzone zmiany w obowiązującej organizacji ruchu drogowego na ulicach przylegających do placu gminnego położonego w trójkącie ulic: Wojska Polskiego, Szpitalnej i Dworcowej. 

2013-06-06

8 czerwca br. od godz. 10.00 przy Szkole Podstawowej nr 4 (ul. Wojska Polskiego 23) odbędzie się rowerowy festyn rodzinny w ramach akcji "Polska na rowery". Współorganizatorem festynu jest Rudzka Rowerowa Masa Krytyczna z Rudy Śląskiej oraz Stowarzyszenie Ratownicze "Iskra" z Żor. Działania obu grup wpisują się w  Kampanię „Bezpiecznie na Drodze" Wojewody Śląskiego, Komendanta Wojewódzkiego Policji i Śląskiego Kuratora Oświaty na rzecz popularyzacji idei jazdy na rowerach oraz koordynacji działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w województwie śląskim. Dla uczestników przewidziane są liczne atrakcje, konkursy z nagrodami i pokazy. Serdecznie zapraszamy!

2013-06-06

W dniach 26 maja - 1 czerwca br. odbył się XIX Sportowy Turniej Miast i Gmin 2013 zorganizowany w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla wszystkich. ZOBACZ sprawozdanie z turnieju.

2013-06-06

24 maja br. uroczyście została opublikowana przez Biuro Bezpieczeństwa Narodowego Biała Księga Bezpieczeństwa Narodowego RP. To dokument, w którym spójnie i kompleksowo przedstawiony oraz oceniony został cały system bezpieczeństwa państwa – obejmujący sferę obronną, ochronną, społeczną i gospodarczą. Opracowanie dostępne jest w dziale Bezpieczeństwo Publiczne/Obrona Cywilna: ZOBACZ oraz na stronie internetowej www.spbn.gov.pl.

2013-06-06

Szkolny Związek Sportowy działając na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki już po raz czwarty organizuje Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska. Dzięki współpracy i wsparciu samorządów Turniej Orlika stał się największym w kraju turniejem piłkarskim dla dzieci, ciesząc się stale rosnącym zainteresowaniem. W ubiegłorocznej edycji na 1209 Orlikach zagrało ponad 150 000 dziewcząt i chłopców. IV Turniej Orlika  rozpocznie się 1 września, a zakończy 12 października 2013 r. wielkim finałem w Warszawie. Zgłoszenia Orlików przyjmowane są do 30 czerwca 2013 roku. Animatorzy - organizatorzy turniejów eliminacyjnych na Orlikach otrzymają dofinansowanie kosztów organizacji turniejów oraz pamiątkowe koszulki dla wszystkich uczestników. Więcej informacji na stronie internetowej: www.turniejorlika.pl.

2013-06-04

Od 14 do 16 czerwca br. odbywać się będą w Pyskowicach XIV Dni Rodziny i XXVIII Dni Pyskowic. W piątek zapraszamy zwłaszcza najmłodszych, na pyskowicki rynek, gdzie przedszkolaki przemaszerują w barwnym korowodzie i odbiorą z rąk burmistrza Pyskowic klucz do miasta. W sobotę i niedzielę obchody tegorocznych Dni Pyskowic przeniosą się na tzw. „plac dożynkowy" przy zbiegu ulic: Szpitalna, Dworcowa, Wojska Polskiego, gdzie przez dwa dni trwać będzie huczna zabawa. W sobotę na pyskowickiej scenie zaprezentują się wykonawcy znani z popularnych programów typu talent show. Gwiazdą wieczoru będzie Gienek Loska. Natomiast w niedzielę, na zakończenie imprezy, zaśpiewa Małgorzata Ostrowska. Serdecznie zapraszamy!

2013-06-03

8 czerwca br. (sobota) o godz. 9.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Huberta Wagnera w Pyskowicach odbędzie się Turniej Tenisa Stołowego o Tytuł Mistrza Pyskowic. Dla uczestników przewidziane są atrakcyjne nagrody. Organizatorem turnieju jest Uczniowski Klub Sportowy „FENIKS" Pyskowice. Serdecznie zapraszamy!

2013-06-03

Serdecznie zapraszamy 5 czerwca br. (środa) o godz. 17.00 do Galerii Podcień w ratuszu na otwarcie wystawy rzeźby i malarstwa Krzysztofa Websa "Dłutem i pędzlem...". Wstęp wolny!

Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Unia Europejska - Pozyskane dotacje
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
izi.Travel - Pyskowicki Przewodnik Oczami Mieszkańców
Grobonet - internetowa wyszukiwarka grobów
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę