Instagram
Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Na co idą moje pieniądze
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
  • Kolej na Pyskowice
Wybory prezydenckie 2020
Koronawirus
Ważne tematy
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Zmiana numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
System Informacji Przestrzennej
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

Archiwum: 2014 styczeń

2014-01-29

W roku 2014 obchodzić będziemy 120. rocznicę urodzin i 70. rocznicę śmierci Henryka Sławika, powstańca śląskiego, posła do Sejmu Śląskiego, reprezentanta interesów Śląska w Lidze Narodów w Genewie, a w czasie II wojny światowej Delegata Rządu Polskiego ds. uchodźców na Węgrzech, bohatera trzech narodów – polskiego, węgierskiego i żydowskiego, zamordowanego w 1944 roku w niemieckim obozie koncentracyjnym w Mauthausen-Gusen za ratowanie żydowskich dzieci. Dla upamiętnienia tej wybitnej postaci Sejmik Województwa Śląskiego ogłosił rok 2014 Rokiem Henryka Sławika.

2014-01-28

Stowarzyszenie GTW Gliwice oraz MDS Centrum Wsparcia Biznesowego Mirella Doluk-Świerczek zapraszają bezrobotne osoby niepełnosprawne w wieku 45+ z Gliwic oraz z powiatu gliwickiego do brania udziału  w projekcie pn. „Gliwicki pakON". W ramach projektu realizowane będzie m.in. doradztwo zawodowe i psychologiczne; aktywne poszukiwanie pracy; szkolenia zawodowe; staże; wsparcie w zatrudnieniu na rynku pracy. „Gliwicki pakON" jest pracownią aktywności i kariery dla osób niepełnosprawnych. Celem projektu jest zwiększenie aktywności zawodowej 80 osób z niepełnosprawnością w grupie wiekowej 45+ z Gliwic i powiatu gliwickiego. Więcej informacji i szczegóły rekrutacji: www.gtwgliwice.pl.

2014-01-24

Zespół Obsługi Placówek Oświatowych w Pyskowicach poszukuje osób do pracy przy projekcie „Nowa jakość edukacji w Pyskowicach" (doradca zawodowy, przygotowanie kursów e-learningowych) oraz wykonawcy 2 wycieczek edukacyjnych dla uczestników ww. projektu. Szczegóły i więcej informacji w zakładce: Jednostki Organizacyjne/Zespół Obsługi Placówek Oświatowych/Ogłoszenia.

2014-01-22

28 stycznia br. (wtorek) o godzinie 19.15 w ramach 13. kolejki Futsal Ekstraklasy Remedium Pyskowice zmierzy się z drużyną Euromaster Chrobry Głogów. Mecz ten będzie na żywo transmitowany przez stację Orange Sport. Można go będzie zobaczyć na stronie internetowej: www.orange.pl.

2014-01-21

Ukazał się nowy numer "Przeglądu Pyskowickiego". Można go również znaleźć na naszym serwisie internetowym: STYCZEŃ NR 1 (207).

2014-01-21

Z inicjatywy Wojewody Śląskiego Zygmunta Łukaszczyka w dniu 17 stycznia br. na terenie województwa śląskiego rozpoczęła się akcja „Bezpieczne ferie 2014", która potrwa do 3 marca br. Więcej informacji i szczegóły akcji dostępne są na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

2014-01-20

W środę 22 stycznia br. o godzinie 16.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego odbędzie się XXXIX sesja Rady Miejskiej w Pyskowicach.

2014-01-20

24 stycznia br. (piątek) o godzinie 17.00 w Galerii PODcień w Ratuszu odbędzie się otwarcie wystawy fotografii Mariana Hrehorowicza pt. "Maroko". Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

2014-01-17

Zespół Obsługi Placówek Oświatowych w Pyskowicach ogłasza nabór członków do Komisji Rekrutacyjnej oraz nabór członków do Kadry Zarządzającej do projektu - "Wspólnie możemy więcej - program rozwojowy pyskowickich podstawówek". Szczegóły i więcej informacji z zakładce: Jednostki Organizacyjne/Zespół Obsługi Placówek Oświatowych/Ogłoszenia.

2014-01-15

Filia Młodzieżowego Biura Pracy OHP w Pyskowicach dysponuje następującymi ofertami pracy dla osób uczących się m.in. na okres ferii zimowych i nie tylko: pracownik magazynowy; osoby do roznoszenia ulotek reklamowych i rozwieszania plakatów; pracownik pomocniczy hali marketu/wykładanie towaru; kasjer/kasjerka – pracownik hali marketu; kolporter ulotek. Szczegółowych informacji nt. powyższych ofert pracy udziela pracownik Filii Młodzieżowego Biura Pracy OHP w Pyskowicach, ul. Strzelców Bytomskich 3. Dysponujemy również ofertami pracy stałej i krótkoterminowej dla absolwentów oraz osób pozostających bez pracy. Korzystanie z usług biura jest całkowicie bezpłatne. Ponadto, Filia Młodzieżowego Biura Pracy w Pyskowicach zaprasza na spotkanie informacyjne dot. „Sztuki pisania dokumentów aplikacyjnych".

2014-01-13

Uczniowie województwa śląskiego, w tym roku szkolnym, cieszyć się będą feriami zimowymi od 20 stycznia do 2 lutego br. Podczas przerwy w nauce zachęcamy wszystkie dzieci i młodzież do korzystania z bogatej oferty przygotowanej przez Urząd Miejski oraz jednostki organizacyjne gminy. Szczegółowe informacje w dziale: „Co? Gdzie? Kiedy?" - „Ferie w mieście".

2014-01-13

17 stycznia br. (piątek) o godzinie 17.00 w Muzeum Miejskim w  pyskowickim Ratuszu odbędzie się otwarcie wystawy historycznej autorstwa Władysława Macowicza pt. "Wybitne postaci Pyskowic związane z organizacją życia społeczno-gospodarczego w naszym mieście". Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

2014-01-10

Przypominamy przedsiębiorcom prowadzącym sprzedaż napojów alkoholowych, iż z dniem 31 stycznia 2014 roku upływa termin składania pisemnego oświadczenia o wartości sprzedaży poszczególnych rodzajów napojów alkoholowych za rok 2013 w danym punkcie sprzedaży oraz wniesienia opłaty za korzystanie z zezwolenia w roku 2014. Opłatę w należnej wysokości wnosi się gotówką w kasie lub bezgotówkowo na rachunek bankowy Urzędu: B.S. Gliwice/oddział Pyskowice 66 8457 0008 2003 0000 0316 0004.

2014-01-08

12 stycznia br. (niedziela) po raz 22. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Po raz drugi w historii WOŚP-u część zebranych środków zostanie przeznaczonych na wsparcie i leczenie osób starszych. Orkiestra zabrzmi również w Pyskowicach, które wspierają jej działania praktycznie od samego początku. Pyskowice grają z orkiestrą już 20 lat! W imieniu pyskowickiego sztabu oraz wolontariuszy zachęcamy do wspierania tej szczytnej inicjatywy i zapraszamy na występy artystyczne oraz „światełko do nieba" organizowane z tej okazji w Pyskowicach.

2014-01-07

Ośrodek Pomocy Społecznej w Pyskowicach zaprasza do korzystania z nowej strony internetowej www.opspyskowice.pl, na której znajdują się wszystkie niezbędne informacje dotyczące świadczeń, pracy ośrodka, pracowników socjalnych, realizowanych projektów, udzielanej pomocy itp.

2014-01-07

10 stycznia br. (piątek) o godzinie 17.00 w Galerii PODcień w Ratuszu odbędzie się otwarcie wystawy malarstwa Iwony i Sary Pojdiowskich pt. "Świat w odcieniach szarości". Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

2014-01-02

12 stycznia br. (niedziela) o godzinie 11.00 w gliwickim kinie Amok odbędzie się Dziecięcy Poranek Filmowy, którego gościem specjalnym będzie gliwiczanin, muzyk, osobowość internetu - Cezik. Podczas imprezy Cezik czytać będzie zgromadzonym dzieciom bajki. Szczegóły i dodatkowe informacje dostępne są na stronie internetowej: www.amok.gliwice.pl. Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z opiekunami na to wydarzenie!

2014-01-02

6 stycznia br. (poniedziałek), w święto Trzech Króli, o godzinie 17.00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Pyskowicach odbędzie się koncert noworoczny, podczas którego wystąpią grupy wokalne z Pyskowic i Toszka. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

2014-01-02

Na podstawie wprowadzonej definicji „odbiorca wrażliwy energii elektrycznej" wynikającej ze zmienionego prawa energetycznego (Dz. U. z 2013 r., poz. 984), osoby otrzymujące dodatek mieszkaniowy mają od 1 stycznia 2014 r. prawo do zryczałtowanego dodatku energetycznego. Zgodnie z ustawą odbiorcą wrażliwym energii elektrycznej jest osoba, której przyznano dodatek mieszkaniowy w rozumieniu art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 21 czerwca 2001 r. o dodatkach mieszkaniowych (Dz. U. z 2013r., poz. 966), która jest stroną umowy kompleksowej lub umowy sprzedaży energii elektrycznej zawartej z przedsiębiorstwem energetycznym i zamieszkuje w miejscu dostarczania energii elektrycznej. Więcej informacji oraz wniosek do pobrania dostepne są w zakładce Gospodarka Komunalna - Dodatek energetyczny.

Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
izi.Travel - Pyskowicki Przewodnik Oczami Mieszkańców
Grobonet - internetowa wyszukiwarka grobów
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę