Instagram
Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Na co idą moje pieniądze
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
  • Kolej na Pyskowice
Koronawirus
Koronawirus - nowy rok szkolny - ważne informacje dla rodziców
Ważne tematy
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Wykaz numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
System Informacji Przestrzennej
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
infoGZM - portal wiedzy o Metropolii
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

Archiwum: 2014 styczeń

2014-01-29

W roku 2014 obchodzić będziemy 120. rocznicę urodzin i 70. rocznicę śmierci Henryka Sławika, powstańca śląskiego, posła do Sejmu Śląskiego, reprezentanta interesów Śląska w Lidze Narodów w Genewie, a w czasie II wojny światowej Delegata Rządu Polskiego ds. uchodźców na Węgrzech, bohatera trzech narodów – polskiego, węgierskiego i żydowskiego, zamordowanego w 1944 roku w niemieckim obozie koncentracyjnym w Mauthausen-Gusen za ratowanie żydowskich dzieci. Dla upamiętnienia tej wybitnej postaci Sejmik Województwa Śląskiego ogłosił rok 2014 Rokiem Henryka Sławika.

2014-01-28

Stowarzyszenie GTW Gliwice oraz MDS Centrum Wsparcia Biznesowego Mirella Doluk-Świerczek zapraszają bezrobotne osoby niepełnosprawne w wieku 45+ z Gliwic oraz z powiatu gliwickiego do brania udziału  w projekcie pn. „Gliwicki pakON". W ramach projektu realizowane będzie m.in. doradztwo zawodowe i psychologiczne; aktywne poszukiwanie pracy; szkolenia zawodowe; staże; wsparcie w zatrudnieniu na rynku pracy. „Gliwicki pakON" jest pracownią aktywności i kariery dla osób niepełnosprawnych. Celem projektu jest zwiększenie aktywności zawodowej 80 osób z niepełnosprawnością w grupie wiekowej 45+ z Gliwic i powiatu gliwickiego. Więcej informacji i szczegóły rekrutacji: www.gtwgliwice.pl.

2014-01-24

Zespół Obsługi Placówek Oświatowych w Pyskowicach poszukuje osób do pracy przy projekcie „Nowa jakość edukacji w Pyskowicach" (doradca zawodowy, przygotowanie kursów e-learningowych) oraz wykonawcy 2 wycieczek edukacyjnych dla uczestników ww. projektu. Szczegóły i więcej informacji w zakładce: Jednostki Organizacyjne/Zespół Obsługi Placówek Oświatowych/Ogłoszenia.

2014-01-22

28 stycznia br. (wtorek) o godzinie 19.15 w ramach 13. kolejki Futsal Ekstraklasy Remedium Pyskowice zmierzy się z drużyną Euromaster Chrobry Głogów. Mecz ten będzie na żywo transmitowany przez stację Orange Sport. Można go będzie zobaczyć na stronie internetowej: www.orange.pl.

2014-01-21

Ukazał się nowy numer "Przeglądu Pyskowickiego". Można go również znaleźć na naszym serwisie internetowym: STYCZEŃ NR 1 (207).

2014-01-21

Z inicjatywy Wojewody Śląskiego Zygmunta Łukaszczyka w dniu 17 stycznia br. na terenie województwa śląskiego rozpoczęła się akcja „Bezpieczne ferie 2014", która potrwa do 3 marca br. Więcej informacji i szczegóły akcji dostępne są na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

2014-01-20

W środę 22 stycznia br. o godzinie 16.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego odbędzie się XXXIX sesja Rady Miejskiej w Pyskowicach.

2014-01-20

24 stycznia br. (piątek) o godzinie 17.00 w Galerii PODcień w Ratuszu odbędzie się otwarcie wystawy fotografii Mariana Hrehorowicza pt. "Maroko". Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

2014-01-17

Zespół Obsługi Placówek Oświatowych w Pyskowicach ogłasza nabór członków do Komisji Rekrutacyjnej oraz nabór członków do Kadry Zarządzającej do projektu - "Wspólnie możemy więcej - program rozwojowy pyskowickich podstawówek". Szczegóły i więcej informacji z zakładce: Jednostki Organizacyjne/Zespół Obsługi Placówek Oświatowych/Ogłoszenia.

2014-01-15

Filia Młodzieżowego Biura Pracy OHP w Pyskowicach dysponuje następującymi ofertami pracy dla osób uczących się m.in. na okres ferii zimowych i nie tylko: pracownik magazynowy; osoby do roznoszenia ulotek reklamowych i rozwieszania plakatów; pracownik pomocniczy hali marketu/wykładanie towaru; kasjer/kasjerka – pracownik hali marketu; kolporter ulotek. Szczegółowych informacji nt. powyższych ofert pracy udziela pracownik Filii Młodzieżowego Biura Pracy OHP w Pyskowicach, ul. Strzelców Bytomskich 3. Dysponujemy również ofertami pracy stałej i krótkoterminowej dla absolwentów oraz osób pozostających bez pracy. Korzystanie z usług biura jest całkowicie bezpłatne. Ponadto, Filia Młodzieżowego Biura Pracy w Pyskowicach zaprasza na spotkanie informacyjne dot. „Sztuki pisania dokumentów aplikacyjnych".

2014-01-13

Uczniowie województwa śląskiego, w tym roku szkolnym, cieszyć się będą feriami zimowymi od 20 stycznia do 2 lutego br. Podczas przerwy w nauce zachęcamy wszystkie dzieci i młodzież do korzystania z bogatej oferty przygotowanej przez Urząd Miejski oraz jednostki organizacyjne gminy. Szczegółowe informacje w dziale: „Co? Gdzie? Kiedy?" - „Ferie w mieście".

2014-01-13

17 stycznia br. (piątek) o godzinie 17.00 w Muzeum Miejskim w  pyskowickim Ratuszu odbędzie się otwarcie wystawy historycznej autorstwa Władysława Macowicza pt. "Wybitne postaci Pyskowic związane z organizacją życia społeczno-gospodarczego w naszym mieście". Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

2014-01-10

Przypominamy przedsiębiorcom prowadzącym sprzedaż napojów alkoholowych, iż z dniem 31 stycznia 2014 roku upływa termin składania pisemnego oświadczenia o wartości sprzedaży poszczególnych rodzajów napojów alkoholowych za rok 2013 w danym punkcie sprzedaży oraz wniesienia opłaty za korzystanie z zezwolenia w roku 2014. Opłatę w należnej wysokości wnosi się gotówką w kasie lub bezgotówkowo na rachunek bankowy Urzędu: B.S. Gliwice/oddział Pyskowice 66 8457 0008 2003 0000 0316 0004.

2014-01-08

12 stycznia br. (niedziela) po raz 22. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Po raz drugi w historii WOŚP-u część zebranych środków zostanie przeznaczonych na wsparcie i leczenie osób starszych. Orkiestra zabrzmi również w Pyskowicach, które wspierają jej działania praktycznie od samego początku. Pyskowice grają z orkiestrą już 20 lat! W imieniu pyskowickiego sztabu oraz wolontariuszy zachęcamy do wspierania tej szczytnej inicjatywy i zapraszamy na występy artystyczne oraz „światełko do nieba" organizowane z tej okazji w Pyskowicach.

2014-01-07

Ośrodek Pomocy Społecznej w Pyskowicach zaprasza do korzystania z nowej strony internetowej www.opspyskowice.pl, na której znajdują się wszystkie niezbędne informacje dotyczące świadczeń, pracy ośrodka, pracowników socjalnych, realizowanych projektów, udzielanej pomocy itp.

2014-01-07

10 stycznia br. (piątek) o godzinie 17.00 w Galerii PODcień w Ratuszu odbędzie się otwarcie wystawy malarstwa Iwony i Sary Pojdiowskich pt. "Świat w odcieniach szarości". Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

2014-01-02

12 stycznia br. (niedziela) o godzinie 11.00 w gliwickim kinie Amok odbędzie się Dziecięcy Poranek Filmowy, którego gościem specjalnym będzie gliwiczanin, muzyk, osobowość internetu - Cezik. Podczas imprezy Cezik czytać będzie zgromadzonym dzieciom bajki. Szczegóły i dodatkowe informacje dostępne są na stronie internetowej: www.amok.gliwice.pl. Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z opiekunami na to wydarzenie!

2014-01-02

6 stycznia br. (poniedziałek), w święto Trzech Króli, o godzinie 17.00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Pyskowicach odbędzie się koncert noworoczny, podczas którego wystąpią grupy wokalne z Pyskowic i Toszka. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

2014-01-02

Na podstawie wprowadzonej definicji „odbiorca wrażliwy energii elektrycznej" wynikającej ze zmienionego prawa energetycznego (Dz. U. z 2013 r., poz. 984), osoby otrzymujące dodatek mieszkaniowy mają od 1 stycznia 2014 r. prawo do zryczałtowanego dodatku energetycznego. Zgodnie z ustawą odbiorcą wrażliwym energii elektrycznej jest osoba, której przyznano dodatek mieszkaniowy w rozumieniu art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 21 czerwca 2001 r. o dodatkach mieszkaniowych (Dz. U. z 2013r., poz. 966), która jest stroną umowy kompleksowej lub umowy sprzedaży energii elektrycznej zawartej z przedsiębiorstwem energetycznym i zamieszkuje w miejscu dostarczania energii elektrycznej. Więcej informacji oraz wniosek do pobrania dostepne są w zakładce Gospodarka Komunalna - Dodatek energetyczny.

Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Unia Europejska - Pozyskane dotacje
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
izi.Travel - Pyskowicki Przewodnik Oczami Mieszkańców
Grobonet - internetowa wyszukiwarka grobów
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę