Instagram
Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Na co idą moje pieniądze
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
  • Kolej na Pyskowice
Koronawirus
Koronawirus - nowy rok szkolny - ważne informacje dla rodziców
Ważne tematy
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Wykaz numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
System Informacji Przestrzennej
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
infoGZM - portal wiedzy o Metropolii
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

Archiwum: 2014 październik

2014-10-30

Samorząd Pyskowic oraz Miejski Ośrodek Kultury i Sportu zapraszają na uroczyste obchody 96. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, które odbędą się 11 listopada br. w Pyskowicach. W ramach uroczystości odbędzie się m.in. msza św. w intencji ojczyzny, uroczystości rocznicowe pod Pomnikiem Patriotycznym oraz spektakl pt. "A to Polska właśnie...!" w wykonaniu młodzieżowego teatru Carpe Diem. 

2014-10-30

Ministerstwo Sprawiedliwości informuje, że osoby pokrzywdzone przestępstwem oraz ich rodziny mogą korzystać z bezpłatnej pomocy. Może to być przede wszystkim informacja prawna, pomoc psychologiczna, pokrywanie kosztów rehabilitacji, pomoc finansowa i materialna. W całej Polsce działają podmioty – przede wszystkim organizacje pozarządowe, które uzyskały dotacje z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej na udzielanie bezpłatnej pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem. Osoby potrzebujące takiej pomocy mogą zwracać się do tych podmiotów. Lista adresów wraz z danymi kontaktowymi oraz wykazami dyżurów specjalistów, dostępna jest na stronie internetowej dla osób pokrzywdzonych www.pokrzywdzeni.gov.pl.

2014-10-30

Ukazał się nowy numer "Przeglądu Pyskowickiego". Można go również znaleźć na naszym serwisie internetowym: PAŹDZIERNIK NR 10 (216).

2014-10-30

28 października br. odbyła się konferencja prasowa połączona z oficjalnym otwarciem centrum dystrybucyjnego firmy Rossmann w Pyskowicach. W konferencji uczestniczyli przedstawiciele firmy Rossmann Polska, przedstawiciele pyskowickiego Samorządu oraz zaproszeni goście i dziennikarze. W pyskowickim centrum dystrybucyjnym firmy Rossmann rozpoczął działalność magazyn o powierzchni 25 tys. m². Budowa kosztowała 70 mln zł i trwała 11 miesięcy. W magazynie na różne stanowiska przyjęto do pracy 230 osób. Oprócz magazynierów zatrudnienie znaleźli informatycy oraz pracownicy działu administracji. Dodatkowo przy obsłudze centrum logistycznego w firmach zajmujących się transportem, ochroną, sprzątaniem i cateringiem zatrudniono około 70 osób. W tej chwili dzięki inwestycji Rossmann'a pracę znalazło 300 osób, z czego ponad 120 z samych Pyskowic. W ciągu 5 lat liczba pracowników magazynu powinna zwiększyć się o kolejnych 100 osób.

2014-10-29

Z myślą o osobach odwiedzających groby bliskich na cmentarzu przy ulicy Cichej w Pyskowicach informujemy, że w dniach: 30, 31 października oraz 1 i 2 listopada br. zostanie zorganizowany dodatkowy parking na płycie targowiska miejskiego przy ul. Strzelców Bytomskich.

2014-10-24

Rozstrzygnięty został konkurs plastyczny pn. „Ja i mój pies na spacerze – obowiązki posiadaczy pupili". Konkurs adresowany był do dzieci z przedszkoli, uczniów szkół podstawowych, świetlic socjoterapeutycznych, ognisk wychowawczych i innych organizacji prowadzących pracę środowiskową na rzecz dzieci i młodzieży na terenie Gminy Pyskowice. Zwycięzców konkursu serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystym wręczeniu dyplomów i nagród, które odbędzie się 4 listopada (wtorek) br. o godz. 10.00 w Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego w Pyskowicach. 

2014-10-23

W związku z zamiarem powołania komisji konkursowej do oceny ofert składanych na realizację zadań publicznych w 2015 roku, realizowanych w ramach ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie Burmistrz Pyskowic zaprasza organizacje pozarządowe lub podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do zgłaszania kandydatów do udziału w pracach ww. komisji. Szczegóły oraz formularz zgłoszeniowy do pobrania w zakładce: „Organizacje pozarządowe"/„Współpraca z organizacjami pozarządowymi"/„Aktualności".

2014-10-17

W środę 22 października br. o godzinie 16.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego odbędzie się XLVII sesja Rady Miejskiej w Pyskowicach.

2014-10-15

Wyższa Szkoła Bankowości i Finansów w Katowicach zaprasza pyskowickich seniorów na spotkanie organizacyjne dotyczące Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pyskowicach, które odbędzie się 16 października br. (czwartek) o godzinie 17.00 w świetlicy osiedlowej przy ul. Wojska Polskiego 3.

2014-10-14

25 października br. (sobota) od godziny 9.00 w hali widowiskowo-sportowej im. Huberta Wagnera w Pyskowicach odbywać się będą II Ogólnopolskie Spotkania Taneczne „Pląsy Dramy". Do uczestnictwa w festiwalu zgłosiło się ponad 100 zespołów tanecznych z całej Polski. Rywalizować będą w trzech kategoriach wiekowych oraz w kilku stylach tanecznych m.in. w tańcu nowoczesnym i tańcu współczesnym. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

2014-10-14

17 października br. (piątek) o godz. 17.00 w Galerii Podcień w pyskowickim Ratuszu, w ramach Małego Klubu Globtrotera, odbędzie się wernisaż wystawy Krystyny Sokołowskiej pt.: „Ludzie wśród kontrastów cywilizacji" przedstawiającej podróż autorki do Chin i Afryki. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

2014-10-13

Straż Miejska w Pyskowicach informuje, że w nagłych przypadkach, w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia, interwencje należy zgłaszać telefonicznie pod bezpłatnym numerem telefonu: 986. Każde zgłoszenie skierowane do tutejszej straży zostanie sprawdzone i podjęte zostaną stosowne czynności. Pod wskazanym wyżej numerem przyjmowane są również zgłoszenia od osób pragnących zachować anonimowość.

2014-10-13

Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych – Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. w Pyskowicach zaprasza do składania wniosków na mieszkania pod wynajem w systemie tbs. Spółka zamierza przebudować budynek usługowy na mieszkalno-usługowy zlokalizowany przy ul. Kopernika 2 w Pyskowicach. Remont budynku będzie przeprowadzony w ramach istniejącej struktury obiektu tak by spełniał aktualne standardy i wymagane przepisy. Przewiduje się, że 16 mieszkań o powierzchni od 33 m2 do 72 m2 zostanie oddanych pod klucz w połowie przyszłego roku. Szczegółowe informacje związane z wynajmem mieszkań można uzyskać pod nr tel. (32) 233-21-07 w godz. 7.00-14.00 oraz na stronie internetowej: www.mzbm-pyskowice.pl. Termin składania wniosków: do 10 grudnia 2014 r.

2014-10-10

W piątek, 10 października o godzinie 17.00, serdecznie zapraszamy do Muzeum Miejskiego na wystawę historyczną poświęconą jubileuszowi 60. lat edukacji w budynku przy ulicy Strzelców Bytomskich 1 w Pyskowicach, gdzie miała swoją siedzibę Szkoła Podstawowa nr 3 im. Józefa Lompy, a obecnie mieści się Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich.

Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Unia Europejska - Pozyskane dotacje
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
izi.Travel - Pyskowicki Przewodnik Oczami Mieszkańców
Grobonet - internetowa wyszukiwarka grobów
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę