Instagram
Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Na co idą moje pieniądze
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
  • Kolej na Pyskowice
Wybory prezydenckie 2020
Koronawirus
Ważne tematy
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Zmiana numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
System Informacji Przestrzennej
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

Archiwum: 2014 październik

2014-10-30

Samorząd Pyskowic oraz Miejski Ośrodek Kultury i Sportu zapraszają na uroczyste obchody 96. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, które odbędą się 11 listopada br. w Pyskowicach. W ramach uroczystości odbędzie się m.in. msza św. w intencji ojczyzny, uroczystości rocznicowe pod Pomnikiem Patriotycznym oraz spektakl pt. "A to Polska właśnie...!" w wykonaniu młodzieżowego teatru Carpe Diem. 

2014-10-30

Ministerstwo Sprawiedliwości informuje, że osoby pokrzywdzone przestępstwem oraz ich rodziny mogą korzystać z bezpłatnej pomocy. Może to być przede wszystkim informacja prawna, pomoc psychologiczna, pokrywanie kosztów rehabilitacji, pomoc finansowa i materialna. W całej Polsce działają podmioty – przede wszystkim organizacje pozarządowe, które uzyskały dotacje z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej na udzielanie bezpłatnej pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem. Osoby potrzebujące takiej pomocy mogą zwracać się do tych podmiotów. Lista adresów wraz z danymi kontaktowymi oraz wykazami dyżurów specjalistów, dostępna jest na stronie internetowej dla osób pokrzywdzonych www.pokrzywdzeni.gov.pl.

2014-10-30

Ukazał się nowy numer "Przeglądu Pyskowickiego". Można go również znaleźć na naszym serwisie internetowym: PAŹDZIERNIK NR 10 (216).

2014-10-30

28 października br. odbyła się konferencja prasowa połączona z oficjalnym otwarciem centrum dystrybucyjnego firmy Rossmann w Pyskowicach. W konferencji uczestniczyli przedstawiciele firmy Rossmann Polska, przedstawiciele pyskowickiego Samorządu oraz zaproszeni goście i dziennikarze. W pyskowickim centrum dystrybucyjnym firmy Rossmann rozpoczął działalność magazyn o powierzchni 25 tys. m². Budowa kosztowała 70 mln zł i trwała 11 miesięcy. W magazynie na różne stanowiska przyjęto do pracy 230 osób. Oprócz magazynierów zatrudnienie znaleźli informatycy oraz pracownicy działu administracji. Dodatkowo przy obsłudze centrum logistycznego w firmach zajmujących się transportem, ochroną, sprzątaniem i cateringiem zatrudniono około 70 osób. W tej chwili dzięki inwestycji Rossmann'a pracę znalazło 300 osób, z czego ponad 120 z samych Pyskowic. W ciągu 5 lat liczba pracowników magazynu powinna zwiększyć się o kolejnych 100 osób.

2014-10-29

Z myślą o osobach odwiedzających groby bliskich na cmentarzu przy ulicy Cichej w Pyskowicach informujemy, że w dniach: 30, 31 października oraz 1 i 2 listopada br. zostanie zorganizowany dodatkowy parking na płycie targowiska miejskiego przy ul. Strzelców Bytomskich.

2014-10-24

Rozstrzygnięty został konkurs plastyczny pn. „Ja i mój pies na spacerze – obowiązki posiadaczy pupili". Konkurs adresowany był do dzieci z przedszkoli, uczniów szkół podstawowych, świetlic socjoterapeutycznych, ognisk wychowawczych i innych organizacji prowadzących pracę środowiskową na rzecz dzieci i młodzieży na terenie Gminy Pyskowice. Zwycięzców konkursu serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystym wręczeniu dyplomów i nagród, które odbędzie się 4 listopada (wtorek) br. o godz. 10.00 w Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego w Pyskowicach. 

2014-10-23

W związku z zamiarem powołania komisji konkursowej do oceny ofert składanych na realizację zadań publicznych w 2015 roku, realizowanych w ramach ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie Burmistrz Pyskowic zaprasza organizacje pozarządowe lub podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do zgłaszania kandydatów do udziału w pracach ww. komisji. Szczegóły oraz formularz zgłoszeniowy do pobrania w zakładce: „Organizacje pozarządowe"/„Współpraca z organizacjami pozarządowymi"/„Aktualności".

2014-10-17

W środę 22 października br. o godzinie 16.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego odbędzie się XLVII sesja Rady Miejskiej w Pyskowicach.

2014-10-15

Wyższa Szkoła Bankowości i Finansów w Katowicach zaprasza pyskowickich seniorów na spotkanie organizacyjne dotyczące Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pyskowicach, które odbędzie się 16 października br. (czwartek) o godzinie 17.00 w świetlicy osiedlowej przy ul. Wojska Polskiego 3.

2014-10-14

25 października br. (sobota) od godziny 9.00 w hali widowiskowo-sportowej im. Huberta Wagnera w Pyskowicach odbywać się będą II Ogólnopolskie Spotkania Taneczne „Pląsy Dramy". Do uczestnictwa w festiwalu zgłosiło się ponad 100 zespołów tanecznych z całej Polski. Rywalizować będą w trzech kategoriach wiekowych oraz w kilku stylach tanecznych m.in. w tańcu nowoczesnym i tańcu współczesnym. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

2014-10-14

17 października br. (piątek) o godz. 17.00 w Galerii Podcień w pyskowickim Ratuszu, w ramach Małego Klubu Globtrotera, odbędzie się wernisaż wystawy Krystyny Sokołowskiej pt.: „Ludzie wśród kontrastów cywilizacji" przedstawiającej podróż autorki do Chin i Afryki. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

2014-10-13

Straż Miejska w Pyskowicach informuje, że w nagłych przypadkach, w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia, interwencje należy zgłaszać telefonicznie pod bezpłatnym numerem telefonu: 986. Każde zgłoszenie skierowane do tutejszej straży zostanie sprawdzone i podjęte zostaną stosowne czynności. Pod wskazanym wyżej numerem przyjmowane są również zgłoszenia od osób pragnących zachować anonimowość.

2014-10-13

Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych – Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. w Pyskowicach zaprasza do składania wniosków na mieszkania pod wynajem w systemie tbs. Spółka zamierza przebudować budynek usługowy na mieszkalno-usługowy zlokalizowany przy ul. Kopernika 2 w Pyskowicach. Remont budynku będzie przeprowadzony w ramach istniejącej struktury obiektu tak by spełniał aktualne standardy i wymagane przepisy. Przewiduje się, że 16 mieszkań o powierzchni od 33 m2 do 72 m2 zostanie oddanych pod klucz w połowie przyszłego roku. Szczegółowe informacje związane z wynajmem mieszkań można uzyskać pod nr tel. (32) 233-21-07 w godz. 7.00-14.00 oraz na stronie internetowej: www.mzbm-pyskowice.pl. Termin składania wniosków: do 10 grudnia 2014 r.

2014-10-10

W piątek, 10 października o godzinie 17.00, serdecznie zapraszamy do Muzeum Miejskiego na wystawę historyczną poświęconą jubileuszowi 60. lat edukacji w budynku przy ulicy Strzelców Bytomskich 1 w Pyskowicach, gdzie miała swoją siedzibę Szkoła Podstawowa nr 3 im. Józefa Lompy, a obecnie mieści się Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich.

Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
izi.Travel - Pyskowicki Przewodnik Oczami Mieszkańców
Grobonet - internetowa wyszukiwarka grobów
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę