Instagram
Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Na co idą moje pieniądze
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
  • Kolej na Pyskowice
Koronawirus
Koronawirus - nowy rok szkolny - ważne informacje dla rodziców
Ważne tematy
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Wykaz numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
System Informacji Przestrzennej
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
infoGZM - portal wiedzy o Metropolii
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

Archiwum: 2014 listopad

2014-11-27

Tragedie ludzkie są często konsekwencją niewiedzy. Sposoby na uniknięcie zatrucia tlenkiem węgla są bardzo proste. Do zatruć dochodzi, bo często nie zdajemy sobie sprawy, co może stać się, gdy nie przestrzegamy podstawowych zasad bezpieczeństwa, bo nie mamy świadomości, że tak naprawdę niewiele potrzeba, aby nasze mieszkania i domy stały się bardziej bezpieczne. Problem wzrasta szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Tlenek węgla w statystykach zatruć zajmuje trzecie miejsce po zatruciach lekami i alkoholem. Warto w domu lub mieszkaniu zainstalować czujkę dymu oraz czujkę tlenku węgla. Wszelkie informacje o prowadzonej przez Państwową Straż Pożarną akcji społecznej pt. „Nie dla czadu" (Skąd się bierze czad i dlaczego jest tak niebezpieczny? Jak zapobiegać zatruciu? Jak pomóc przy zatruciu tlenkiem węgla?) dostępne są na stronie internetowej www.straz.gov.pl.

2014-11-27

Apelujemy do wszystkich mieszkańców Pyskowic aby w trwającym okresie grzewczym nie palili śmieci w domowych piecach i kupowali węgiel tylko dobrej jakości. Spalanie śmieci daje złudne oszczędności. Wszyscy później płacimy zdrowiem. Szkodzi to głównie dzieciom, narażonym na choroby górnych dróg oddechowych, astmę czy alergie. Podczas spalania śmieci powstają tlenki węgla i azotu, dwutlenek siarki, cyjanowodór, metale ciężkie, a także rakotwórcze dioksyny i furany. Substancje te zanieczyszczają nasze najbliższe otoczenie, wody gruntowe i ziemię. Spalając plastikowe butelki i folie wytwarzasz chlorowodór, który w połączeniu z parą wodną tworzy kwas solny – kwaśne deszcze. Za palenie śmieci grozi grzywna w wysokości do 5000 zł. Prosimy też mieszkańców Pyskowic by zgłaszali w tutejszym Urzędzie Miejskim wszelkie nieprawidłowości związane z paleniem śmieci i zanieczyszczeniem środowiska. Czyste powietrze i zadbane otoczenie oraz środowisko to nasze wspólne dobro! 

2014-11-26

30 listopada br. (niedziela) przy kościele pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Pyskowicach (na placu księdza J. Chrząszcza) odbędzie się Kiermasz Świąteczny. Początek imprezy o godzinie 16.00. W programie wiele atrakcji i niespodzianek dla całych rodzin m.in. programy artystyczne dla dzieci, koncerty oraz spotkanie ze św. Mikołajem, a także stragany z ozdobami świątecznymi, piernikami czy domowymi przetworami. Serdecznie zapraszamy!

2014-11-26

W poniedziałek 1 grudnia br. o godzinie 16.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego odbędzie się pierwsza sesja nowo wybranej Rady Miejskiej w Pyskowicach, podczas której radni złożą ślubowania. 

2014-11-24

Ukazał się nowy numer "Przeglądu Pyskowickiego". Można go również znaleźć na naszym serwisie internetowym: LISTOPAD NR 11 (217).

2014-11-21

23 listopada br. (niedziela) o godz. 17.00 w kościele pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Pyskowicach odbędzie się Wieczór św. Cecylii połączony z koncertem charytatywnym. Wystąpią: Elżbieta Szarek- Bukowska; Ilona Jaworek; Modesta Gorol; Chór Gospel – Przebudzenie; Naira Ayvazyan; Schola Ichtis. Podczas koncertu odbędzie się zbiórka datków na rzecz chorego Radka. Serdecznie zapraszamy!

2014-11-19

W związku z tym, iż żaden z czterech kandydatów na burmistrza Pyskowic nie uzyskał więcej niż połowę ważnie oddanych głosów, w dniu 30 listopada br. w godz. 7.00-21.00 odbędzie się II tura wyborów, w której zostanie przeprowadzone ponowne głosowanie na dwóch kandydatów, którzy otrzymali największą liczbę ważnych głosów. Kandydatami na burmistrza Pyskowic w ponownym głosowaniu są: Kęska Wacław Wiesław - Komitet Wyborczy Wyborców Wacława Kęski "Twoje Miasto" oraz Paszkowski Waldemar Dariusz - Komitet Wyborczy Wyborców Waldemar Paszkowski Konkrety dla Pyskowic. Apelujemy do wszystkich pyskowiczan o wzięcie udziału w wyborach! 

2014-11-18

29 listopada br. Samorząd Notarialny już po raz piąty organizuje Dzień Otwarty Notariatu, który odbędzie się w kilkunastu miastach Polski. Dzień Otwarty Notariatu jest ogólnopolską akcją poradniczą, której w tym roku tematem przewodnim będzie bezpieczna jesień życia (majątek a prawo). Tego dnia notariusze będą nieodpłatnie udzielać porad prawnych w tematyce przewodniej Dnia Otwartego Notariatu.

2014-11-13

20 listopada br. (czwartek) o godz. 17.00 w Galerii Podcień w pyskowickim Ratuszu odbędzie się przegląd twórczości dzieci działających w sekcjach Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Pyskowicach pt. „Jesienne inspiracje". Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

2014-11-13

21 listopada br. (piątek) o godz. 17.00 w Muzeum Miejskim w pyskowickim Ratuszu odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy historycznej z okazji 20-lecia „Przeglądu Pyskowickiego". Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

2014-11-13

Biuro Promocji i Współpracy z Zagranicą – Public Relations Urzędu Miejskiego w Pyskowicach znów powiększyło swoją ofertę materiałów promocyjnych przeznaczonych do sprzedaży. W pokoju 226 (I piętro) UM w Pyskowicach można zakupić albumy informacyjno-fotograficzne formatu A4: „Pyskowice z lotu ptaka". Albumy dostępne są w cenie 14,70 zł za sztukę. Informacje o pozostałych materiałach i gadżetach promocyjnych oraz o sposobie ich dystrybucji dostępne są w zakładce: Multimedia/Materiały Promocyjne.

2014-11-10

Otwarty Regionalny System Informacji Przestrzennej (ORSIP) powstał by umożliwić szybki dostęp do zasobów informacyjnych o charakterze przestrzennym, w postaci interaktywnych map i związanych z nimi usług. W jednym miejscu dostęp do obszernych, aktualnych danych i informacji z terenu województwa śląskiego, pochodzących z różnych instytucji. Dzięki danym otrzymanym z Archiwum Państwowego w Katowicach i ORSIP można prześledzić zmiany w zagospodarowaniu terenu w ciągu ostatniego półwiecza na obszarze dzisiejszego województwa śląskiego. ORSIP posiada funkcję „Pasek czasu - Mapy topograficzne", która pozwala na płynne przechodzenie między mapami topograficznymi wykonanymi w różnych latach.

2014-11-06

Wszystkim właścicielom psów przypominamy o trwającej w Pyskowicach akcji bezpłatnego znakowania (czipowania) psów. Warunkiem oznakowania psa jest: okazanie dowodu tożsamości właściciela czworonoga; wypełnienie przez właściciela karty rejestracyjnej w lecznicy weterynaryjnej; okazanie aktualnego świadectwa szczepienia psa przeciwko wściekliźnie. Zaczipować psa można w Przychodni Weterynaryjnej Stanisława Marszałka w Pyskowicach przy ul. Czyżyków 9 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 11.00 oraz od godziny 18.00 do 19.30, w soboty od godziny 8.00 do 11.00. Elektroniczne znakowanie zwierząt jest prostą i bezbolesną metodą zapobiegania bezdomności psów, pozwalając w łatwy i szybki sposób odnaleźć właściciela, w sytuacji zagubienia się zwierzęcia.

2014-11-06

W środę 12 listopada br. o godzinie 16.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego odbędzie się ostatnia w VI kadencji, uroczysta XLVIII sesja Rady Miejskiej w Pyskowicach.

2014-11-06

Zachęcamy dzieci z pyskowickich przedszkoli, szkół podstawowych, młodzież gimnazjalną, podopiecznych świetlic środowiskowych, ognisk wychowawczych i innych organizacji prowadzących pracę środowiskową na rzecz dzieci i młodzieży na terenie Gminy Pyskowice do udziału w konkursie na najciekawszy stroik bożonarodzeniowy. Prace należy składać w Wydziale Kultury, Sportu i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego, pok. 102 w terminie do 28 listopada br.

Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Unia Europejska - Pozyskane dotacje
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
izi.Travel - Pyskowicki Przewodnik Oczami Mieszkańców
Grobonet - internetowa wyszukiwarka grobów
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę