Instagram
Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Na co idą moje pieniądze
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
  • Kolej na Pyskowice
Koronawirus
Koronawirus - nowy rok szkolny - ważne informacje dla rodziców
Ważne tematy
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Wykaz numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
System Informacji Przestrzennej
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
infoGZM - portal wiedzy o Metropolii
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

Archiwum: 2014 grudzień

2014-12-29

8 stycznia 2015 roku o godz. 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pyskowicach (pl. Piłsudskiego 1) odbędzie się spotkanie z Judytą Watołą i Dariuszem Kortko – autorami książki pt. „Religa". Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

2014-12-29

4 stycznia 2015 roku o godz. 16.00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Pyskowicach odbędzie się Koncert Kolęd w wykonaniu pyskowickiego chóru gospel "Przebudzenie". Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy! 

2014-12-29

W związku z organizacją sylwestra plenerowego na pyskowickim Rynku, 31 grudnia br. zostaną wprowadzone zmiany w obowiązującej organizacji ruchu drogowego na ulicach sąsiadujących z płytą Rynku w Pyskowicach. W celu zapewnienia bezpieczeństwa nastąpi: wyłączenie z ogólnomiejskiego ruchu drogowego ulic w Rynku oraz wprowadzenie objazdów.

2014-12-22

Zdrowych, radosnych oraz spokojnych

Świąt Bożego Narodzenia
spędzonych w gronie najbliższych
w cudownej świątecznej atmosferze
oraz
wszystkiego co dobre w nowym 2015 roku
wszystkim mieszkańcom Pyskowic
życzą Rada Miejska oraz Burmistrz Pyskowic

2014-12-18

31 grudnia (środa) na pyskowickim Rynku od godz. 23.00 odbędzie się zabawa sylwestrowa. Na zgromadzonych czekać będzie pokaz sztucznych ogni oraz muzyczne hity mijającego roku, a życzenia noworoczne pyskowiczanom złoży Burmistrz Pyskowic Wacław Kęska. Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy! Organizatorzy: Samorząd Pyskowic i Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Pyskowicach.

2014-12-17

We wtorek, 6 stycznia 2015 roku w czterech miastach: Gliwicach, Zabrzu, Bytomiu i po raz pierwszy w Pyskowicach, odbędzie się Orszak Trzech Króli. W Pyskowicach orszak wyruszy o godz. 14.00 z trzech różnych miejsc równocześnie. Będą go tworzyć trzy grupy symbolizujące trzy kontynenty: Europę, Azję i Afrykę, które połączą się w jeden barwny korowód na pyskowickim Rynku. Każda z grup będzie prowadzona przez jednego „króla" jadącego na koniu. 

2014-12-16

Ukazał się nowy numer "Przeglądu Pyskowickiego". Można go również znaleźć na naszym serwisie internetowym: GRUDZIEŃ NR 12 (218).

2014-12-16

System Zastrzegania Kart to narzędzie, które pozwala na szybkie i efektywne zastrzeganie skradzionych lub zaginionych kart płatniczych. Wystarczy zadzwonić pod numer telefonu: (+48) 828 828 828 i zastrzec swoją kartę. Jest to możliwe z każdego miejsca na świecie, o każdej porze, zarówno z telefonów stacjonarnych jak i komórkowych. Numer jest dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, ułatwia kontakt z wydawcą karty i jej zastrzeżenie w sytuacji, gdy czas odgrywa istotną rolę. Jedynym ponoszonym kosztem dla użytkownika (posiadacza karty) jest koszt połączenia, zgodny z tabelą opłat jego operatora. Szczegóły dostępne są na stronie www.zastrzegam.pl.

2014-12-16

System „Dokumenty zastrzeżone" to ogólnopolska baza danych zastrzeżonych dokumentów tożsamości. Projekt ma na celu przeciwdziałanie wyrafinowanym formom działalności przestępczej z wykorzystaniem skradzionych i zagubionych dokumentów tożsamości. Codziennie przestępcy podejmują dziesiątki prób użycia cudzych dokumentów: wyłudzenia kredytów, wynajem nieruchomości, przestępstwa podatkowe przeciwko budżetowi (np. fikcyjna działalność gospodarcza). Kampania mówi o potrzebie zastrzegania w bankach utraconych dokumentów. Szczegóły dostępne są na stronie www.dokumentyzastrzezone.pl.

2014-12-15

22 grudnia br. (poniedziałek) o godz. 16.00 w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Pyskowicach odbędzie się Koncert Świąteczny. Na scenie zaprezentują się grupy taneczne i wokalne: Gama, Plum, Alacarte, Paradox Mini, Studio wokalne (MOKiS), Miniaturki (grupa III), Rythmos CK (Zamek w Toszku), Paradox. Bilety dostępne w sekretariacie Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu od 15 grudnia br.

2014-12-12

11 grudnia br. w godzinach popołudniowych w rejonie ul. Sikorskiego w Pyskowicach została znaleziona ranna tchórzofretka. Zwierzę zostało odwiezione przez patrol Straży Miejskiej do przychodni weterynaryjnej przy ul. Czyżyków 9 (tel. 32 233 22 65), gdzie zostało opatrzone i w chwili obecnej przebywa. Poszukiwany jest właściciel tchórzofretki. W przypadku gdy nikt się po nią nie zgłosi, zostanie ona przewieziona do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Chorzowie.

2014-12-11

Komisariat Policji w Pyskowicach prowadzi czynności w sprawie ujawnienia w dniu 19.11.2014 r. w jednej z altan ogródków działkowych "Zorza" w Pyskowicach przy ul. Traugutta uszkodzonych liczników wody. Ww. liczniki znajdują się w Komisariacie Policji w Pyskowicach. Prosimy o kontakt osoby poszkodowane w tej sprawie.

2014-12-11

W związku z koniecznością zachowania obowiązującego w okresie rozliczeniowym wymiaru czasu pracy, 24 grudnia br. Urząd Miejski w Pyskowicach będzie nieczynny. 27 grudnia br. w godz. 7.30-13.30 w Urzędzie Stanu Cywilnego będą załatwiane sprawy dotyczące rejestracji aktów zgonów.

2014-12-08

12 grudnia br. w godzinach 14.00-16.00 na pyskowickim Rynku odbędzie się akcja charytatywna pn. „Czas pomagania". Podczas wydarzenia przeprowadzona zostanie zbiórka darów dla potrzebujących rodzin, osób starszych i samotnych z Pyskowic. Najbardziej przyda się żywność długoterminowa, kosmetyki, środki czystości, odzież, a dla najmłodszych zabawki, słodycze i artykuły szkolne. Serdecznie zapraszamy wszystkich pyskowiczan do uczestnictwa w tej akcji!

2014-12-08

Rozstrzygnięty został konkurs pn. „Najciekawszy stroik bożonarodzeniowy". W konkursie wzięły udział dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjalnych. Na konkurs wpłynęło 80 pięknych i pomysłowych stroików. W związku z powyższym Burmistrz Pyskowic postanowił nagrodzić wszystkich autorów prac. Wręczenie nagród odbędzie się 12 grudnia br. o godz. 11.15 w pyskowickim Ratuszu. Wystawę stroików można podziwiać od 9 do 12 grudnia br. w Ratuszu. Później, z okazji zbliżających się świąt, stroiki zostaną przekazane potrzebującym rodzinom, osobom starszym i samotnym z Pyskowic.

2014-12-08

11 grudnia br. (czwartek) o godz. 17.00 w Galerii Podcień w pyskowickim Ratuszu odbędzie się wystawa grupy plastycznej „Perełka" przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Gliwicach pt. „Barwy zimy". Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

2014-12-04

Biuro Promocji i Współpracy z Zagranicą – Public Relations Urzędu Miejskiego w Pyskowicach powiększyło swoją ofertę materiałów promocyjnych przeznaczonych do sprzedaży. W pokoju 226 (I piętro) UM w Pyskowicach można zakupić samozaciskowe opaski oraz zawieszki odblaskowe. Opaski w cenie 1,23 zł za sztukę dostępne są w sześciu kolorach. Zawieszki w cenie 0,98 zł za sztukę dostępne są w różnych kształtach i wersjach kolorystycznych. Informacje o pozostałych materiałach i gadżetach promocyjnych oraz o sposobie ich dystrybucji dostępne są w zakładce: Multimedia/Materiały Promocyjne.

2014-12-03

W czwartek, 4 grudnia br. o godzinie 16.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego odbędzie się sesja Rady Miejskiej w Pyskowicach, podczas której burmistrz Wacław Kęska złoży uroczyste ślubowanie.

2014-12-03

6 grudnia br. w hali sportowej przy ul. Zamkowej 24 w Wielowsi odbędą się „XIV Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Gliwickiego w Tenisie Stołowym". Szczegóły dotyczące zapisów oraz regulamin dostępny jest na stronie internetowej: www.starostwo.gliwice.pl. Serdecznie zapraszamy! 

2014-12-03

W związku z organizacją imprezy plenerowej zaplanowanej w dniach 6 i 7 grudnia br. pn. „Festyn Świąteczny Świętego Mikołaja", zostaną wprowadzone zmiany w obowiązującej organizacji ruchu drogowego na ulicach sąsiadujących z płytą Rynku w Pyskowicach, która jest miejscem ww. imprezy.

2014-12-01

W weekend 6-7 grudnia br. na pyskowickim Rynku odbędzie się Festyn Świąteczny Świętego Mikołaja, podczas którego na odwiedzających czekać będą m.in. kramy i stragany, koncerty, występy artystyczne dla dzieci, spotkanie ze św. Mikołajem i wiele innych atrakcji. Serdecznie zapraszamy!

2014-12-01

W niedzielę, 30 listopada br. odbyła się druga tura wyborów samorządowych, w której pyskowiczanie wybrali burmistrza na kolejne 4 lata (2014-2018). Wyniki wyborów przedstawiają się następująco: Kęska Wacław Wiesław - KWW Wacława Kęski "Twoje Miasto" 2 606 głosów (51,4%), Paszkowski Waldemar Dariusz - KWW Waldemar Paszkowski Konkrety dla Pyskowic 2 464 głosów (48,6%). Szczegółowe wyniki wyborów dostępne są na stronie internetowej: www.wybory2014.pkw.gov.pl. 

2014-12-01

Szkoła Podstawowa nr 6 w Pyskowicach bierze udział w programie "Wzorowa łazienka". Na stronie www.wzorowalazienka.pl zamieszczone są prace plastyczne uczniów „szóstki", które przedstawiają łazienki jakie dzieci chciałyby mieć w swojej szkole. W konkursie można wygrać 3 remonty łazienek szkolnych o wartości 30 tysięcy zł każdy oraz zestawy Domestos'a na rok. Zachęcamy do głosowania (do 10 grudnia br.) na galerię prac uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 6. Szkoły, które zdobędą najwięcej głosów wygrają wzorowe i przyjazne łazienki szkolne. Zagłosuj! 

2014-12-01

Uczniowie klasy Va ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Pyskowicach, dzięki projektowi „Pociąg do tolerancji" wygrali ogólnopolski konkurs pt. „Polska dla wszystkich". Zajmując 1 miejsce w konkursie dzieci wraz z nauczycielem historii i koordynatorem projektu Błażejem Kupskim wygrały 5 tysięcy zł dla SP nr 6. W grudniu pojadą do Warszawy, gdzie odbiorą nagrodę od samego Ministra Spraw Zagranicznych – Grzegorza Schetyny!

Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Unia Europejska - Pozyskane dotacje
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
izi.Travel - Pyskowicki Przewodnik Oczami Mieszkańców
Grobonet - internetowa wyszukiwarka grobów
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę