Instagram
Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Na co idą moje pieniądze
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
  • Kolej na Pyskowice
Koronawirus
Koronawirus - nowy rok szkolny - ważne informacje dla rodziców
Ważne tematy
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Wykaz numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
System Informacji Przestrzennej
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
infoGZM - portal wiedzy o Metropolii
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

Archiwum: 2014 marzec

2014-03-27

Ośrodek Pomocy Społecznej w Pyskowicach organizuje spotkania informacyjne dla seniorów na temat: „Zakres i formy pomocy dla osób starszych, chorych, niepełnosprawnych". Spotkania odbędą się 7 i 10 kwietnia br. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

2014-03-25

3 kwietnia br. (czwartek) o godz. 9.00 w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Pyskowicach odbędą się  10. Pyskowickie Targi Edukacyjne, podczas których zaprezentują swoją ofertę edukacyjną zaproszone szkoły ponadgimnazjalne z Gliwic, Pyskowic i Powiatu Tarnogórskiego. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy zwłaszcza gimnazjalistów oraz ich rodziców.

2014-03-24

5 kwietnia br. (sobota) w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Pyskowicach odbędą się bezpłatne warsztaty pod nazwą: „Animacja czasu wolnego" organizowane przez pyskowickie stowarzyszenie Ludzie Miasta. Ilość miejsc na wydarzenie jest ograniczona. Zgłoszenia pod adresem mailowym: ludzie.miastapce@gmail.com.

2014-03-24

W środę 26 marca br. o godzinie 16.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego odbędzie się XLI sesja Rady Miejskiej w Pyskowicach.

2014-03-21

24 marca br. (poniedziałek) o godzinie 19.15 w hali widowiskowo-sportowej im. Huberta Wagnera w Pyskowicach w ramach 18. kolejki Futsal Ekstraklasy Remedium Pyskowice zmierzy się na własnym parkiecie z aktualnym mistrzem Polski Wisłą Kraków. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców do wzięcia udziału w tym wydarzeniu i do kibicowania naszym zawodnikom. Pozostałych zapraszamy przed ekrany telewizorów. Mecz ten będzie na żywo transmitowany przez stację Orange Sport. Można go będzie też zobaczyć na stronie internetowej: http://www.orange.pl/ogladaj-Orange-sport.phtml. Zapraszamy do kibicowania!

2014-03-20

Projekt „Trasa 78", działający przy Gliwickim Centrum Organizacji Pozarządowych zaprasza 25 marca br. (wtorek) na bezpłatne szkolenie w ramach spotkania sieciującego „Jak pisać dobre projekty, realizowane na terenie powiatu gliwickiego?". Szkolenie jest adresowane do pracowników, członków, wolontariuszy organizacji pozarządowych z terenu powiatu. Jego celem jest wzrost wiedzy i umiejętności wśród lokalnych liderów organizacji z zakresu pisania projektów i skutecznego pozyskiwania środków na działania społeczne realizowane na terenie powiatu gliwickiego. Spotkanie odbędzie się o godz. 16.30 w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Pyskowicach. Dokumenty do pobrania: Organizacje pozarządowe/Współpraca z organizacjami pozarządowymi

2014-03-18

Ukazał się nowy numer "Przeglądu Pyskowickiego". Można go również znaleźć na naszym serwisie internetowym: MARZEC NR 3 (209).

2014-03-18

22 marca br. (sobota) w hali widowiskowo-sportowej im. Huberta Wagnera w Pyskowicach (ul. Strzelców Bytomskich 1a) odbędzie się III turniej z cyklu I Grand Prix Pyskowic w tenisie stołowym pod patronatem burmistrza Pyskowic. Więcej informacji o turnieju oraz formularz zgłoszeniowy: www.feniks.pyskowice.biz. Serdecznie zapraszamy!

2014-03-17

Firma DB Schenker Logistics ogłasza nabór do programu stażowego Sales Consulting Trainee Programme. Więcej informacji o programie w zakładce Urząd Miejski/Praca-nabory.

2014-03-17

Związek Gmin i Powiatów Subregionu Centralnego Województwa Śląskiego ogłasza nabór na pracownika Biura Związku Gmin i Powiatów Subregionu Centralnego Województwa Śląskiego. Szegóły naboru oraz dokumenty do pobrania dostepne są w zakładce: Urząd Miejski/Praca-nabory.

2014-03-17

21 marca br. (piątek) o godzinie 17.00 w Galerii PODcień w Ratuszu odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy malarstwa i fotografii Bożeny Ewy Kozłowskiej pt. "Inny wymiar rzeczywistości". Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy! 

2014-03-14

Geneva Trust Polska Sp. z o.o. NZOZ Profilaktyka i Diagnostyka zaprasza wszystkie zainteresowane panie w wieku 50-69 lat (rocznik 1945 -1964) na bezpłatne badania mammograficzne. Panie z ww. przedziału wiekowego, które przez ostatnie 24 miesiące nie miały wykonywanego refundowanego badania mogą poddać się kolejnej mammografii. Badania będą prowadzone 17 marca br. (poniedziałek) od godziny 9.00 do 13.00 oraz od 14.00 do 17.00 w mammobusie zlokalizowanym na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Pyskowicach. Zapisy telefoniczne pod nr telefonów: (58) 325 76 20 lub (58) 325 76 21. Serdecznie zapraszamy!

2014-03-13

Pyskowice włączyły się do akcji pod nazwą „Skup Kultury" gliwickiego stowarzyszenia kulturalno-charytatywnego „Cała Naprzód". Inicjatywa ta polega na zbieraniu w punktach skupu niepotrzebnych już książek, komiksów, kaset, płyt CD czy DVD, winyli, rękodzieł itp. W Pyskowicach punktem skupu jest Miejska Biblioteka Publiczna. Serdecznie zapraszamy do przynoszenia do niej powyższych przedmiotów. Wszystkie zebrane rzeczy zostaną wystawione podczas wielkiego finału imprezy już tego lata na gliwickim rynku. Podczas kiermaszu można będzie nabyć m.in. książki, płyty, kasety za „przysłowiową złotówkę". Cały dochód z przedsięwzięcia pójdzie na pomoc niepełnosprawnym. Serdecznie zapraszamy!  https://www.facebook.com/SkupKulturyCN

2014-03-12

14 marca br. (piątek) o godzinie 17.00 w Muzeum Miejskim w  Ratuszu odbędzie się uroczyste otwarcie ekspozycji historycznej pt. "Kanonizacja Jana Pawła II". Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

2014-03-11

14 marca br. (piątek) w godzinach 16.30-18.30 w Szkole Podstawowej nr 5 w Pyskowicach (ul. Szkolna 2) odbędzie się Dzień Otwarty dla przyszłych uczniów. W programie m.in.: spotkanie z nauczycielami; zapoznanie się ze szkołą i ofertą szkolną; zawody sportowe dla dzieci; nauka gry w warcaby i szachy; zajęcia z tablicą interaktywną; zabawy dla dzieci na świetlicy, „Mały Einstein"- eksperymenty z fizyki i chemii. Serdecznie zapraszamy zwłaszcza dzieci w wieku 6 i 7 lat wraz z opiekunami do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

2014-03-06

W hali widowiskowo-sportowej im. Huberta Wagnera w Pyskowicach (ul. Strzelców Bytomskich 1a) organizowana jest zbiórka darów dla 22 potrzebujących yorków, które zostały zabrane przez gliwicki oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami z nielegalnej pseudohodowli w Knurowie. Pieski są bardzo zaniedbane, większość z nich jest chora i wymaga leczenia. W chwili obecnej przebywają w dwóch hotelikach, gdzie zapewnioną mają pomoc behawiorysty, weterynarza itp. Yorki za jakiś czas będą potrzebowały też nowych domów. W korytarzu przy wejściu do pyskowickiej hali ustawiony został specjalnie oznakowany pojemnik, do którego można wrzucać przede wszystkim: kocyki, ubranka, szampony dla zwierząt, obroże, smycze, karmę itp. Więcej o tych yorkach oraz o innych możliwościach pomocy można przeczytać na stronie internetowej: www.bezpiecznalapa.pl.

2014-03-05

7 marca br. (piątek) na stronie internetowej www.rossmann.com.pl/kariera/aktualne-oferty-pracy/centrum-logistyczne-w-pyskowicach pojawią się pierwsze ogłoszenia o naborach do pracy w centrum logistycznym firmy Rossmann w Pyskowicach. Rekrutacja dotyczyć będzie następujących stanowisk: Koordynator Administrowania Obiektem – 1 osoba, specjalista p-poż. – 1 osoba, Koordynator Sekcji Bezpieczeństwa Magazynu – 1 osoba, Kierownik Zmiany – 3 osoby, Administrator Systemów Komputerowych – 3 osoby. Zgodnie z planem firmy Rossmann kandydaci na ww. stanowiska zostaną zatrudnieni od 5 maja br. O następnych naborach będziemy informować na bieżąco.

2014-03-04

8 marca br. (sobota) w godzinach 9.00-13.00 w Szkole Podstawowej nr 4 w Pyskowicach (ul. Wojska Polskiego 23) odbędzie się „Sobota logopedyczna". Logopedzi ze Szkoły Podstawowej nr 4 zapraszają rodziców z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym na darmową diagnozę i poradę logopedyczną. Podczas konsultacji rodzice zaniepokojeni stanem mowy swoich dzieci będą mogli zdobyć wiedzę na temat rozwoju mowy czy poznać specjalistyczne ćwiczenia logopedyczne. Serdecznie zapraszamy!

2014-03-03

Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Pyskowicach informuje, iż zgodnie z rozporządzeniem ministra finansów z 13 lutego br. następuje zaniechanie poboru opłaty skarbowej od decyzji w sprawie przyznania dodatku energetycznego, o której mowa w art. 5d ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. – Prawo energetyczne (Dz. U. z 2012 r. poz. 1059 oraz z 2013 r. poz. 984 i 1238), wydawanej odbiorcy wrażliwemu energii elektrycznej. Wniosek do pobrania oraz więcej informacji dotyczących dodatku energetycznego znajduje się z zakładce: Gospodarka Komunalna/Dodatek energetyczny.

2014-03-03

W związku z licznymi zapytaniami mieszkańców informujemy, że firma Rossmann przeprowadziła do tej pory tylko nabór na stanowisko Kierownika Centrum Dystrybucji w Pyskowicach. O pozostałych naborach, które odbędą się wiosną br. informować będziemy na bieżąco. Wszelkie informacje dotyczące rekrutacji dostępne będą na stronie internetowej www.rossmann.com.pl/kariera/aktualne-oferty-pracy/centrum-logistyczne-w-pyskowicach. Dodatkowo przypominamy o porozumieniu zawartym pomiędzy firmą Rossmann a Burmistrzem Pyskowic. List intencyjny dostępny jest w zakładce: Samorząd/Burmistrz Miasta/Inwestycja firmy Rossmann w Pyskowicach.

Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Unia Europejska - Pozyskane dotacje
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
izi.Travel - Pyskowicki Przewodnik Oczami Mieszkańców
Grobonet - internetowa wyszukiwarka grobów
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę