Instagram
Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Na co idą moje pieniądze
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
  • Kolej na Pyskowice
Wybory prezydenckie 2020
Koronawirus
Ważne tematy
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Zmiana numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
System Informacji Przestrzennej
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

Archiwum: 2014 kwiecień

2014-04-29

3 maja br. (sobota) o godz. 16.00 i 18.00 w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Pyskowicach odbędzie się Koncert Papieski. Podczas koncertu wystąpią: Schola Cantamus Domino; Dziecięca Schola NicWielKiego; Studio wokalne MOKiS; Paradoks Mini; Paradoks I; Paradoks; Plum; Alacarte. Natomiast 4 maja br. (niedziela) o godzinie 16.00 w kościele pw. św. Mikołaja w Pyskowicach odbędzie się Koncert Papieski w wykonaniu pyskowickiego chóru gospel "Przebudzenie".

2014-04-29

Serdecznie zapraszamy na uroczystości upamiętniające 223. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja, które odbędą się w Pyskowicach. W programie uroczystości: 10.00 uroczysta msza św. w kościele pw. św. Mikołaja; 11.00 uroczystości rocznicowe - Pomnik Patriotyczny: wartę honorową wystawi I klasa mundurowa Liceum Ogólnokształcącego z Zespołu Szkół im. Marii Konopnickiej w Pyskowicach; rys historyczny - prelegent Władysław Macowicz; złożenie kwiatów.

2014-04-28

Pod koniec 2013 roku wystartowała bezpłatna aplikacja mobilna Pyskowic, która działa na smartfonach i tabletach z systemem operacyjnym Android. Z aplikacji mogą teraz korzystać także właściciele iPhone'ów, posiadający urządzenia z systemem operacyjnym iOS. Pyskowicka aplikacja to bezpłatny, nowoczesny i praktyczny przewodnik po mieście, w którym znajdują się aktualności, kalendarium wydarzeń, podstawowe informacje o Pyskowicach, spis najpotrzebniejszych numerów telefonów, plan miasta, a także rozbudowana baza danych miejsc takich jak np. punkty gastronomiczne, obiekty sportowe, instytucje, banki i bankomaty czy apteki. Dodatkowym atutem aplikacji jest funkcja wytyczania trasy do wskazanych miejsc przy użyciu geolokalizacji. Aplikacja współpracuje z GPS. Można z niej wejść na pyskowickiego Facebook'a czy sprawdzić rozkłady jazdy autobusów PKS i KZK GOP oraz pociągów PKP. Serdecznie zapraszamy do pobierania i do korzystania!

2014-04-25

W środę 30 kwietnia br. o godzinie 16.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego odbędzie się XLII sesja Rady Miejskiej w Pyskowicach.

2014-04-23

W dniach roboczych od 24 do 30 kwietnia 2014 r. w godz. 8.00 - 14.30, a w piątek (25 kwietnia) w godz. 8.00 - 13.00 przedstawiciel II Urzędu Skarbowego w Gliwicach będzie przyjmował zeznania podatkowe za 2013 r. w Urzędzie Miejskim w Pyskowicach, pok. 100 (parter).

2014-04-23

30 kwietnia br. (środa) o godzinie 17.00 w Galerii PODcień w pyskowickim ratuszu odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy rzeźby Zygmunta Boka i malarstwa Leona Kozoka pt. „Nie jesteśmy trendy". Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

2014-04-17

Z okazji zbliżających się świąt Wielkiej Nocy

mieszkańcom Pyskowic

życzymy zdrowia, spokoju, radości,

a także powodzenia i sukcesów

w życiu osobistym oraz zawodowym

2014-04-16

Biuro Promocji i Współpracy z Zagranicą – Public Relations Urzędu Miejskiego w Pyskowicach powiększyło swoją ofertę materiałów promocyjnych przeznaczonych do sprzedaży. W pokoju 226 (I piętro) UM w Pyskowicach można zakupić ramki pod tablice rejestracyjne z logiem Pyskowic. Ramki dostępne są w cenie 2,95 zł za sztukę (komplet dwóch ramek 5,90 zł). Informacje o pozostałych materiałach promocyjnych oraz o sposobie ich dystrybucji dostępne są w zakładce: Multimedia/Materiały Promocyjne.

2014-04-16

Ukazał się nowy numer "Przeglądu Pyskowickiego". Można go również znaleźć na naszym serwisie internetowym: KWIECIEŃ NR 4 (210).

2014-04-10

Rusza bezpłatna akcja elektronicznego znakowania psów (czipowania). Zainteresowanych mieszkańców Pyskowic zapraszamy ze swoim pupilem do Przychodni Weterynaryjnej Stanisława Marszałka w Pyskowicach przy ul. Czyżyków 9. Warunkiem bezpłatnego oznakowania psa jest: okazanie dowodu tożsamości, wypełnienie przez właściciela karty rejestracyjnej w lecznicy weterynaryjnej, okazanie aktualnego świadectwa szczepienia psa przeciwko wściekliźnie. Do przychodni weterynaryjnej można się zgłaszać od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 11.00 oraz od godziny 18.00 do godziny 19.30, w soboty od godziny 8.00 do godziny 11.00. Elektroniczne znakowanie (czipowanie) zwierząt jest jedną z metod zapobiegania bezdomności zwierząt oraz pozwala odnaleźć właściciela, w sytuacji zagubienia się zwierzęcia. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w akcji wszystkich właścicieli czworonogów w Pyskowicach!

2014-04-10

Rusza wiosenna akcja szczepienia lisów. W okresie pomiędzy 15 a 24 kwietnia br. na terenie całego województwa śląskiego prowadzona będzie akcja wykładania z samolotów szczepionki dla lisów.

2014-04-08

Przypominamy o obowiązku umieszczenia w widocznym miejscu tabliczki z nazwą ulicy i numerem porządkowym budynku. Właściciele nieruchomości zabudowanych lub inne podmioty uwidocznione w ewidencji gruntów i budynków, które takimi nieruchomościami władają, mają obowiązek umieszczenia w widocznym miejscu na ścianie frontowej budynku tabliczki z numerem porządkowym w terminie 30 dni od dnia otrzymania zawiadomienia o ustaleniu tego numeru. Niewykonanie powyższego obowiązku podlega karze grzywny do 250 zł lub karze nagany. Właściciele nieruchomości zabudowanych nieposiadający nadanego numeru porządkowego, powinni złożyć wniosek do tut. Urzędu o nadanie numeracji porządkowej. Wzór wniosku można pobrać w Biurze Obsługi Interesanta pok. 107 Urzędu Miejskiego w Pyskowicach lub z zakładki: Gospodarka Komunalna/Numeracja nieruchomości.

2014-04-07

11 kwietnia br. (piątek) o godz. 17.00 w Galerii Podcień w pyskowickim Ratuszu odbędzie się otwarcie zbiorowej wystawy artystów śląskich pt. "Kanonizacja Jana Pawła II". Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

2014-04-04

W celu ułatwienia dłużnikom, będącym w trudnej sytuacji materialnej i życiowej, spłaty zadłużenia z tytułu użytkowania komunalnych lokali mieszkalnych, Urząd Miejski w Pyskowicach umożliwia odpracowywanie zaległości czynszowych. Warunki uczestnictwa w Programie pomocy w spłacie zadłużenia są określone w zarządzeniu Burmistrza Miasta Pyskowice. Wniosek i zarządzenie dostępne są w dziale: Gospodarka Komunalna/Odpracowanie zaległości czynszowych. Więcej informacji poniżej.

2014-04-04

W związku z okresem składania zeznań podatkowych PIT za 2013 r. informujemy, iż obowiązujące przepisy stanowią, że od każdej osoby fizycznej płacącej podatek dochodowy od osób fizycznych, podatek ten wraca w formie udziału do gminy, którą podatnik wskaże, jako miejsce zamieszkania. Zachęcamy i zwracamy się z prośbą do wszystkich zamieszkujących na terenie Pyskowic, aby rozliczyli swój PIT zgodnie z faktycznym miejscem zamieszkania. Konsekwencją takiego działania będzie przekazanie przez Urząd Skarbowy udziałów z podatku dochodowego na konto budżetu naszej gminy. Dochody te zostaną przeznaczone na dalszy rozwój naszego miasta.

2014-04-04

NZOZ Przychodnia Profilaktyki i Diagnostyki Obrazowej T.N.N. zaprasza wszystkie zainteresowane panie w wieku 50-69 lat (rocznik 1945 -1964) na bezpłatne badania mammograficzne. Panie z ww. przedziału wiekowego, które przez ostatnie 24 miesiące nie miały wykonywanego refundowanego badania mogą poddać się kolejnej mammografii. Badania będą prowadzone 9 kwietnia br. (środa) od godziny 9.00 do 13.30 oraz od 15.00 do 17.00 w mammobusie zlokalizowanym na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Pyskowicach. Zapisy prowadzone są telefoniczne w godzinach 8.00 – 20.00 pod nr telefonów: (85) 676 03 32; (85) 676 13 22. Serdecznie zapraszamy!

2014-04-02

Firma Parker, Księgarnia Drama, Miejska Biblioteka Publiczna w Pyskowicach oraz Samorząd Pyskowic ogłaszają Konkurs Pięknego Pisania Piórem, reaktywując tym samym umiejętność pięknego, ręcznego pisania zarówno wśród dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Niech sztuka kaligrafii i kunszt pisania piórem znów uszlachetni uczniowskie zeszyty i pamiętniki ludzi w każdym wieku. Dla finalistów i laureatów konkursu przewidziane są atrakcyjne nagrody rzeczowe. Serdecznie zapraszamy!

2014-04-01

6 kwietnia br. w hali widowiskowo - sportowej im. Huberta Wagnera w Pyskowicach od godziny 14.00 odbędzie się halowy turniej piłki nożnej, w którym weźmie udział sześć drużyn: IPA Pyskowice, IPA Gliwice, Team 801, Sieroty–Pniów, Marcotran i Auto–Truck. Organizatorzy: IPA Pyskowice oraz Tomasz Sceplik. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy do kibicowania!

Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
izi.Travel - Pyskowicki Przewodnik Oczami Mieszkańców
Grobonet - internetowa wyszukiwarka grobów
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę