Instagram
Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Na co idą moje pieniądze
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
  • Kolej na Pyskowice
Koronawirus
Koronawirus - nowy rok szkolny - ważne informacje dla rodziców
Ważne tematy
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Wykaz numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
System Informacji Przestrzennej
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
infoGZM - portal wiedzy o Metropolii
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

Archiwum: 2014 kwiecień

2014-04-29

3 maja br. (sobota) o godz. 16.00 i 18.00 w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Pyskowicach odbędzie się Koncert Papieski. Podczas koncertu wystąpią: Schola Cantamus Domino; Dziecięca Schola NicWielKiego; Studio wokalne MOKiS; Paradoks Mini; Paradoks I; Paradoks; Plum; Alacarte. Natomiast 4 maja br. (niedziela) o godzinie 16.00 w kościele pw. św. Mikołaja w Pyskowicach odbędzie się Koncert Papieski w wykonaniu pyskowickiego chóru gospel "Przebudzenie".

2014-04-29

Serdecznie zapraszamy na uroczystości upamiętniające 223. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja, które odbędą się w Pyskowicach. W programie uroczystości: 10.00 uroczysta msza św. w kościele pw. św. Mikołaja; 11.00 uroczystości rocznicowe - Pomnik Patriotyczny: wartę honorową wystawi I klasa mundurowa Liceum Ogólnokształcącego z Zespołu Szkół im. Marii Konopnickiej w Pyskowicach; rys historyczny - prelegent Władysław Macowicz; złożenie kwiatów.

2014-04-28

Pod koniec 2013 roku wystartowała bezpłatna aplikacja mobilna Pyskowic, która działa na smartfonach i tabletach z systemem operacyjnym Android. Z aplikacji mogą teraz korzystać także właściciele iPhone'ów, posiadający urządzenia z systemem operacyjnym iOS. Pyskowicka aplikacja to bezpłatny, nowoczesny i praktyczny przewodnik po mieście, w którym znajdują się aktualności, kalendarium wydarzeń, podstawowe informacje o Pyskowicach, spis najpotrzebniejszych numerów telefonów, plan miasta, a także rozbudowana baza danych miejsc takich jak np. punkty gastronomiczne, obiekty sportowe, instytucje, banki i bankomaty czy apteki. Dodatkowym atutem aplikacji jest funkcja wytyczania trasy do wskazanych miejsc przy użyciu geolokalizacji. Aplikacja współpracuje z GPS. Można z niej wejść na pyskowickiego Facebook'a czy sprawdzić rozkłady jazdy autobusów PKS i KZK GOP oraz pociągów PKP. Serdecznie zapraszamy do pobierania i do korzystania!

2014-04-25

W środę 30 kwietnia br. o godzinie 16.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego odbędzie się XLII sesja Rady Miejskiej w Pyskowicach.

2014-04-23

W dniach roboczych od 24 do 30 kwietnia 2014 r. w godz. 8.00 - 14.30, a w piątek (25 kwietnia) w godz. 8.00 - 13.00 przedstawiciel II Urzędu Skarbowego w Gliwicach będzie przyjmował zeznania podatkowe za 2013 r. w Urzędzie Miejskim w Pyskowicach, pok. 100 (parter).

2014-04-23

30 kwietnia br. (środa) o godzinie 17.00 w Galerii PODcień w pyskowickim ratuszu odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy rzeźby Zygmunta Boka i malarstwa Leona Kozoka pt. „Nie jesteśmy trendy". Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

2014-04-17

Z okazji zbliżających się świąt Wielkiej Nocy

mieszkańcom Pyskowic

życzymy zdrowia, spokoju, radości,

a także powodzenia i sukcesów

w życiu osobistym oraz zawodowym

2014-04-16

Biuro Promocji i Współpracy z Zagranicą – Public Relations Urzędu Miejskiego w Pyskowicach powiększyło swoją ofertę materiałów promocyjnych przeznaczonych do sprzedaży. W pokoju 226 (I piętro) UM w Pyskowicach można zakupić ramki pod tablice rejestracyjne z logiem Pyskowic. Ramki dostępne są w cenie 2,95 zł za sztukę (komplet dwóch ramek 5,90 zł). Informacje o pozostałych materiałach promocyjnych oraz o sposobie ich dystrybucji dostępne są w zakładce: Multimedia/Materiały Promocyjne.

2014-04-16

Ukazał się nowy numer "Przeglądu Pyskowickiego". Można go również znaleźć na naszym serwisie internetowym: KWIECIEŃ NR 4 (210).

2014-04-10

Rusza bezpłatna akcja elektronicznego znakowania psów (czipowania). Zainteresowanych mieszkańców Pyskowic zapraszamy ze swoim pupilem do Przychodni Weterynaryjnej Stanisława Marszałka w Pyskowicach przy ul. Czyżyków 9. Warunkiem bezpłatnego oznakowania psa jest: okazanie dowodu tożsamości, wypełnienie przez właściciela karty rejestracyjnej w lecznicy weterynaryjnej, okazanie aktualnego świadectwa szczepienia psa przeciwko wściekliźnie. Do przychodni weterynaryjnej można się zgłaszać od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 11.00 oraz od godziny 18.00 do godziny 19.30, w soboty od godziny 8.00 do godziny 11.00. Elektroniczne znakowanie (czipowanie) zwierząt jest jedną z metod zapobiegania bezdomności zwierząt oraz pozwala odnaleźć właściciela, w sytuacji zagubienia się zwierzęcia. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w akcji wszystkich właścicieli czworonogów w Pyskowicach!

2014-04-10

Rusza wiosenna akcja szczepienia lisów. W okresie pomiędzy 15 a 24 kwietnia br. na terenie całego województwa śląskiego prowadzona będzie akcja wykładania z samolotów szczepionki dla lisów.

2014-04-08

Przypominamy o obowiązku umieszczenia w widocznym miejscu tabliczki z nazwą ulicy i numerem porządkowym budynku. Właściciele nieruchomości zabudowanych lub inne podmioty uwidocznione w ewidencji gruntów i budynków, które takimi nieruchomościami władają, mają obowiązek umieszczenia w widocznym miejscu na ścianie frontowej budynku tabliczki z numerem porządkowym w terminie 30 dni od dnia otrzymania zawiadomienia o ustaleniu tego numeru. Niewykonanie powyższego obowiązku podlega karze grzywny do 250 zł lub karze nagany. Właściciele nieruchomości zabudowanych nieposiadający nadanego numeru porządkowego, powinni złożyć wniosek do tut. Urzędu o nadanie numeracji porządkowej. Wzór wniosku można pobrać w Biurze Obsługi Interesanta pok. 107 Urzędu Miejskiego w Pyskowicach lub z zakładki: Gospodarka Komunalna/Numeracja nieruchomości.

2014-04-07

11 kwietnia br. (piątek) o godz. 17.00 w Galerii Podcień w pyskowickim Ratuszu odbędzie się otwarcie zbiorowej wystawy artystów śląskich pt. "Kanonizacja Jana Pawła II". Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

2014-04-04

W celu ułatwienia dłużnikom, będącym w trudnej sytuacji materialnej i życiowej, spłaty zadłużenia z tytułu użytkowania komunalnych lokali mieszkalnych, Urząd Miejski w Pyskowicach umożliwia odpracowywanie zaległości czynszowych. Warunki uczestnictwa w Programie pomocy w spłacie zadłużenia są określone w zarządzeniu Burmistrza Miasta Pyskowice. Wniosek i zarządzenie dostępne są w dziale: Gospodarka Komunalna/Odpracowanie zaległości czynszowych. Więcej informacji poniżej.

2014-04-04

W związku z okresem składania zeznań podatkowych PIT za 2013 r. informujemy, iż obowiązujące przepisy stanowią, że od każdej osoby fizycznej płacącej podatek dochodowy od osób fizycznych, podatek ten wraca w formie udziału do gminy, którą podatnik wskaże, jako miejsce zamieszkania. Zachęcamy i zwracamy się z prośbą do wszystkich zamieszkujących na terenie Pyskowic, aby rozliczyli swój PIT zgodnie z faktycznym miejscem zamieszkania. Konsekwencją takiego działania będzie przekazanie przez Urząd Skarbowy udziałów z podatku dochodowego na konto budżetu naszej gminy. Dochody te zostaną przeznaczone na dalszy rozwój naszego miasta.

2014-04-04

NZOZ Przychodnia Profilaktyki i Diagnostyki Obrazowej T.N.N. zaprasza wszystkie zainteresowane panie w wieku 50-69 lat (rocznik 1945 -1964) na bezpłatne badania mammograficzne. Panie z ww. przedziału wiekowego, które przez ostatnie 24 miesiące nie miały wykonywanego refundowanego badania mogą poddać się kolejnej mammografii. Badania będą prowadzone 9 kwietnia br. (środa) od godziny 9.00 do 13.30 oraz od 15.00 do 17.00 w mammobusie zlokalizowanym na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Pyskowicach. Zapisy prowadzone są telefoniczne w godzinach 8.00 – 20.00 pod nr telefonów: (85) 676 03 32; (85) 676 13 22. Serdecznie zapraszamy!

2014-04-02

Firma Parker, Księgarnia Drama, Miejska Biblioteka Publiczna w Pyskowicach oraz Samorząd Pyskowic ogłaszają Konkurs Pięknego Pisania Piórem, reaktywując tym samym umiejętność pięknego, ręcznego pisania zarówno wśród dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Niech sztuka kaligrafii i kunszt pisania piórem znów uszlachetni uczniowskie zeszyty i pamiętniki ludzi w każdym wieku. Dla finalistów i laureatów konkursu przewidziane są atrakcyjne nagrody rzeczowe. Serdecznie zapraszamy!

2014-04-01

6 kwietnia br. w hali widowiskowo - sportowej im. Huberta Wagnera w Pyskowicach od godziny 14.00 odbędzie się halowy turniej piłki nożnej, w którym weźmie udział sześć drużyn: IPA Pyskowice, IPA Gliwice, Team 801, Sieroty–Pniów, Marcotran i Auto–Truck. Organizatorzy: IPA Pyskowice oraz Tomasz Sceplik. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy do kibicowania!

Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Unia Europejska - Pozyskane dotacje
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
izi.Travel - Pyskowicki Przewodnik Oczami Mieszkańców
Grobonet - internetowa wyszukiwarka grobów
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę