Instagram
Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Na co idą moje pieniądze
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
  • Kolej na Pyskowice
Wybory prezydenckie 2020
Koronawirus
Ważne tematy
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Zmiana numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
System Informacji Przestrzennej
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

Archiwum: 2014 sierpień

2014-08-28

Śląski Urząd Wojewódzki informuje, iż pomiędzy Wojewodą Śląskim a Ministrem Pracy i Polityki Społecznej podpisane zostało porozumienie w zakresie realizacji zadania polegającego na zawieraniu umów z podmiotami przystępującymi do rządowego programu dla rodzin wielodzietnych – Karta Dużej Rodziny. Wojewoda Śląski posiada umocowanie do podpisywania umów z partnerami (podmiotami publicznymi i prywatnymi, niezależnie od sektora i branż) działającymi lokalnie – tj. na terenie województwa śląskiego. Szczegółowe informacje na temat programu i możliwości przystąpienia do niego przez podmioty z województwa śląskiego (tj. hotele, obiekty turystyczne i rekreacyjne, muzea, obiekty gastronomiczne, handlowe itp.) dostępne są na stronie internetowej www.katowice.uw.gov.pl.

2014-08-27

Biuro Promocji i Współpracy z Zagranicą – Public Relations Urzędu Miejskiego w Pyskowicach powiększyło swoją ofertę materiałów promocyjnych przeznaczonych do sprzedaży. W pokoju 226 (I piętro) UM w Pyskowicach można zakupić kubki porcelanowe Royal White z logiem Pyskowic, o pojemności 250 ml. Kubki dostępne są w cenie 12,13 zł za sztukę. Informacje o pozostałych materiałach promocyjnych oraz o sposobie ich dystrybucji dostępne są w zakładce: Multimedia/Materiały Promocyjne.

2014-08-27

1 września br. (poniedziałek) o godz. 17.00 pod Pomnikiem Patriotycznym w Pyskowicach odbędą się uroczystości upamiętniające 75. rocznicę wybuchu II wojny światowej - "W hołdzie poległym, pomordowanym i zamęczonym Polakom - obrońcom Ojczyzny". W programie m.in.: rys historyczny, złożenie kwiatów, minuta ciszy, modlitwa pod przewodnictwem ks. proboszcza Jana Podstawki. W imieniu organizatorów: Stowarzyszenia Pamięci Armii Krajowej, Samorządu Pyskowic oraz Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu serdecznie zapraszamy!

2014-08-26

Pyskowickie Stowarzyszenie Ludzie Miasta, klub motocyklowy „Sąsiedzi" i Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Pyskowicach zapraszają na ostatnie w tym roku Kino Letnie. 29 sierpnia br. (piątek) o godz. 20.00 w Starym Parku odbędzie się Moto Kino. Podczas wydarzenia będzie można zobaczyć dwa filmy: „Moto Rumunia Trip" oraz „Droga wolna!". Serdecznie zapraszamy! Uwaga, w przypadku niesprzyjających warunków pogodowych impreza zostanie przeniesiona do Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Pyskowicach. 

2014-08-26

W dniach 6-7 września br. w Pyskowicach odbędą się XXI Dożynki Miejskie. Podczas dwudniowego wydarzenia na „placu dożynkowym" nie zabraknie atrakcji i dobrej zabawy dla całych rodzin, wszystkich mieszkańców Pyskowic oraz przyjezdnych. Na uczestników czekać będą liczne koncerty i występy artystyczne, uroczysta msz św. dożynkowa, największy na Śląsku korowód dożynkowy oraz loteria z atrakcyjnymi nagrodami. Na pyskowickiej scenie zlokalizowanej przy zbiegu ulic Dworcowa, Szpitalna, Wojska Polskiego zaprezentują się gwiazdy polskiej piosenki: Wojciech Gąssowski, Halina Frąckowiak czy Paweł Stasiak z zespołem Papa D. Serdecznie zapraszamy!

2014-08-22

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Gliwicach informuje, że w związku z awarią sieci magistralnej DN 350 mm w poniedziałek 25 sierpnia br. w godz. 8.00-17.00 przystąpi do usunięcia awarii. W związku z powyższym podczas prowadzenia prac, w obrębie miasta Pyskowice nastąpi czasowe obniżenie ciśnienia wody a w wyższych kondygnacjach budynków również jej brak. Prace będą wykonywane tylko i wyłącznie w przypadku bezdeszczowej pogody. O ewentualnej zmianie terminu wykonywania prac będziemy informować na bieżąco.

2014-08-22

Od 1 do 15 września br. można składać wnioski o przyznanie stypendium szkolnego w roku szkolnym 2014/2015. Szczegółowe informacje dotyczące pomocy materialnej dla uczniów w nadchodzącym roku szkolnym znajdują się w zakładce: Jednostki Organizacyjne/Zespół Obsługi Placówek Oświatowych/Informacje bieżące.

2014-08-22

W środę 27 sierpnia br. o godzinie 16.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego odbędzie się XLV sesja Rady Miejskiej w Pyskowicach.

2014-08-21

5 września br. (piątek) o godz. 17.00 w Galerii Podcień w pyskowickim Ratuszu odbędzie się wernisaż malarstwa Mieczysława Filipiaka z gliwickiej grupy plastycznej Faun pt. "Osobliwa wizja świata". Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

2014-08-20

Stowarzyszenie GTW Gliwice oraz MDS Centrum Wsparcia Biznesowego Mirella Doluk-Świerczek zapraszają bezrobotne/nieaktywne zawodowo osoby niepełnosprawne w wieku 45+ z powiatu gliwickiego i Gliwic do udziału w projekcie „Gliwicki pakON". Zostały ostatnie miejsca na szkolenia zawodowe: indywidualne oraz na szkolenie pn. „Pracownik utrzymania czystości z obsługą mechanicznych urządzeń". Chętne osoby zapraszamy do biura projektu w Gliwicach przy ulicy Plebiscytowej 1/19, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00. Więcej informacji pod numerami telefonu: 501 203 025 i 500 170 518 lub na stronie internetowej www.gtwgliwice.pl.

2014-08-19

„Gwarancje dla młodzieży" to nowy program finansowany ze środków Unii Europejskiej, który realizowany będzie m.in. przez jednostki Ochotniczych Hufców Pracy w tym: Punkty Pośrednictwa Pracy, Młodzieżowe Centra Kariery oraz Ośrodki Szkolenia Zawodowego. ,,Gwarancje dla młodzieży – Równi na rynku pracy" to projekt mający na celu pomoc młodym ludziom w zdobyciu kwalifikacji i znalezieniu zatrudnienia. Rozpoczęcie projektu nastąpi we wrześniu, a projekt trwać będzie do 31 grudnia 2015 roku. Rekrutacja do projektu trwa. Serdecznie zapraszamy!

2014-08-19

Pyskowickie Stowarzyszenie Ludzie Miasta zaprasza na Kino Letnie, które odbywa się przez okres wakacji letnich w Parku Miejskim w Pyskowicach. 22 sierpnia br. (piątek) ok. godz. 20.00 można będzie zobaczyć klasyk kina grozy – film pt. "Noc żywych trupów". Serdecznie zapraszamy! Uwaga, w przypadku niesprzyjających warunków pogodowych impreza zostanie odwołana.

2014-08-19

30 sierpnia br. (sobota) o godz. 12.00 na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 6 w Pyskowicach odbędzie się amatorski turniej piłki siatkowej dla osób w wieku 16+. Natomiast 31 sierpnia br. (niedziela) o godz. 10.00 na tym samym obiekcie odbędzie się turniej piłki nożnej firm, w którym mogą wziąć udział pracownicy firm w wieku 16+.

2014-08-18

W związku z pojawiającymi się sygnałami, świadczącymi o tym, że boisko zlokalizowane w kwartale ulic Wieczorka, Matejki, Konopnickiej i Orzeszkowej tzw. ,,Wembley" rodzi wśród mieszkających w jego sąsiedztwie osób pewne kontrowersje - w celu rozpoznania skali problemu – Urząd Miejski w Pyskowicach przygotował stosowną ankietę. Ankieta była anonimowa i zawierała zasadniczo dwa pytania: 1. czy jest Pan/Pani za likwidacją boiska tzw. ,,Wembley" - Tak/Nie; 2. czy ma Pan/Pani propozycję zagospodarowania terenu po ewentualnej likwidacji boiska? Jaką (prosimy o krótki opis)? Wyniki przeprowadzonego sondażu przedstawiają się następująco: 57 osób opowiedziało się przeciw likwidacji boiska, a 5 osób za likwidacją, wskazując hałas i wulgaryzmy jako główną uciążliwość.

2014-08-18

W związku ze zmianą przepisów regulujących nowe zasady wydawania kart parkingowych (Ustawa z dnia 23 października 2013 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw – Dz. U. 2013 r., poz. 1446) wydane dotychczas karty parkingowe tracą ważność z dniem 30 listopada 2014 r. W związku z tym od początku wakacji organem wydającym kartę parkingową jest przewodniczący powiatowego zespołu do spraw orzekania o niepełnosprawności właściwego ze względu na miejsce stałego pobytu osoby niepełnosprawnej w rozumieniu przepisów o ewidencji ludności i dowodach osobistych lub siedzibę placówki. Szczegółowe informacje oraz wnioski do pobrania dostępne są na stronie internetowej www.mzon.gliwice.pl.

2014-08-18

Pyskowickie Stowarzyszenie Ludzie Miasta zaprasza do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym "Fotografią oPowiecie", którego przedmiotem są fotografie prezentujące ciekawe miejsca powiatu gliwickiego oraz miasta Gliwice. Szczegóły konkursu, regulamin i karta zgłoszeniowa dostępne są na stronie internetowej stowarzyszenia: www.ludziemiastapce.hpu.pl. Serdecznie zapraszamy!

2014-08-07

W dniu 4.08.2014 r. Prezes Zarządu firmy Ekofol II SA poinformował Urząd Miejski  o złożeniu przez Zarząd spółki wniosku o ogłoszenie upadłości. Burmistrz Miasta niezwłocznie wystąpił w tej sprawie do właścicieli firmy tj. WFOŚiGW w Katowicach i Opolu. Przeczytaj. Jednocześnie informujemy, że odbiór śmieci przez wyłonioną w przetargu firmę Tönsmeier Południe nie ulega zmianie.

2014-08-05

16 i 17 sierpnia br. na boisku w Dzierżnie przy ul. Piaskowej odbędzie się festyn rodzinny, na który zaprasza Samorząd Pyskowic oraz Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Pyskowicach. W programie koncerty, występy artystyczne, śląskie jadło, mini wesołe miasteczko. Serdecznie zapraszamy! 

2014-08-05

W ramach corocznej akcji „LATO Z OHP" w większości powiatów województwa śląskiego organizowane są liczne seminaria, spotkania rekrutacyjne z pracodawcami, targi i kiermasze pracy wakacyjnej, „Dni Otwarte", warsztaty tematyczne, konsultacje indywidualne badające predyspozycje zawodowe i prelekcje filmów edukacyjnych dla osób powyżej 15. roku życia oraz promocje nowych projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Na warsztaty, konsultacje i spotkania informacyjne z doradcami zawodowymi można zgłaszać się do Młodzieżowych Centrów Kariery OHP i Mobilnych Centrów Informacji Zawodowej OHP, natomiast konkretnymi ofertami pracy dysponują Młodzieżowe Biura Pracy OHP oraz Punkty Pośrednictwa Pracy OHP.

2014-08-05

Od 5 sierpnia br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pyskowicach czytelnicy będą mieli dostęp do bezpłatnej internetowej czytelni on-line IBUK Libra oferowanej przez Wydawnictwo Naukowe PWN. Ibuk.pl to pierwsza i największa czytelnia on-line podręczników akademickich, książek naukowych i popularnonaukowych w języku polskim. Zawiera elektroniczne wersje kilku tysięcy książek najlepszych wydawnictw, w tym oficyn uczelnianych. Dostęp czytelników MBP w Pyskowicach do serwisu IBUK jest możliwy dzięki zawiązanemu konsorcjum 17 bibliotek z województwa śląskiego. Lista tytułów zasobu znajduje się na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pyskowicach www.bibliotekapyskowice.pl. oraz na stronie platformy www.libra.ibuk.pl Serdecznie zapraszamy do korzystania!

2014-08-04

Gliwickie Centrum Organizacji Pozarządowych serdecznie zaprasza organizacje pozarządowe do udziału w spotkaniu, na którym zostanie przedstawiony mechanizm lokalnego konkursu grantowego. W jego ramach organizacje pozarządowe i grupy nieformalne będą mogły ubiegać się o małe granty do kwoty 5000 zł. Spotkanie odbędzie się 5 sierpnia o godz. 18.00 w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Pyskowicach. Warunkiem udziału w spotkaniu jest wypełnienie karty danych organizacji i karty danych osobowych, niezbędnych na potrzeby projektu. Więcej informacji i szczegóły dostępne są na stronie internetowej www.gcop.gliwice.pl. Zapraszamy!

Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
izi.Travel - Pyskowicki Przewodnik Oczami Mieszkańców
Grobonet - internetowa wyszukiwarka grobów
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę