Instagram
Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Na co idą moje pieniądze
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
  • Kolej na Pyskowice
Koronawirus
Koronawirus - nowy rok szkolny - ważne informacje dla rodziców
Ważne tematy
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Wykaz numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
System Informacji Przestrzennej
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
infoGZM - portal wiedzy o Metropolii
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

Archiwum: 2014 sierpień

2014-08-28

Śląski Urząd Wojewódzki informuje, iż pomiędzy Wojewodą Śląskim a Ministrem Pracy i Polityki Społecznej podpisane zostało porozumienie w zakresie realizacji zadania polegającego na zawieraniu umów z podmiotami przystępującymi do rządowego programu dla rodzin wielodzietnych – Karta Dużej Rodziny. Wojewoda Śląski posiada umocowanie do podpisywania umów z partnerami (podmiotami publicznymi i prywatnymi, niezależnie od sektora i branż) działającymi lokalnie – tj. na terenie województwa śląskiego. Szczegółowe informacje na temat programu i możliwości przystąpienia do niego przez podmioty z województwa śląskiego (tj. hotele, obiekty turystyczne i rekreacyjne, muzea, obiekty gastronomiczne, handlowe itp.) dostępne są na stronie internetowej www.katowice.uw.gov.pl.

2014-08-27

Biuro Promocji i Współpracy z Zagranicą – Public Relations Urzędu Miejskiego w Pyskowicach powiększyło swoją ofertę materiałów promocyjnych przeznaczonych do sprzedaży. W pokoju 226 (I piętro) UM w Pyskowicach można zakupić kubki porcelanowe Royal White z logiem Pyskowic, o pojemności 250 ml. Kubki dostępne są w cenie 12,13 zł za sztukę. Informacje o pozostałych materiałach promocyjnych oraz o sposobie ich dystrybucji dostępne są w zakładce: Multimedia/Materiały Promocyjne.

2014-08-27

1 września br. (poniedziałek) o godz. 17.00 pod Pomnikiem Patriotycznym w Pyskowicach odbędą się uroczystości upamiętniające 75. rocznicę wybuchu II wojny światowej - "W hołdzie poległym, pomordowanym i zamęczonym Polakom - obrońcom Ojczyzny". W programie m.in.: rys historyczny, złożenie kwiatów, minuta ciszy, modlitwa pod przewodnictwem ks. proboszcza Jana Podstawki. W imieniu organizatorów: Stowarzyszenia Pamięci Armii Krajowej, Samorządu Pyskowic oraz Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu serdecznie zapraszamy!

2014-08-26

Pyskowickie Stowarzyszenie Ludzie Miasta, klub motocyklowy „Sąsiedzi" i Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Pyskowicach zapraszają na ostatnie w tym roku Kino Letnie. 29 sierpnia br. (piątek) o godz. 20.00 w Starym Parku odbędzie się Moto Kino. Podczas wydarzenia będzie można zobaczyć dwa filmy: „Moto Rumunia Trip" oraz „Droga wolna!". Serdecznie zapraszamy! Uwaga, w przypadku niesprzyjających warunków pogodowych impreza zostanie przeniesiona do Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Pyskowicach. 

2014-08-26

W dniach 6-7 września br. w Pyskowicach odbędą się XXI Dożynki Miejskie. Podczas dwudniowego wydarzenia na „placu dożynkowym" nie zabraknie atrakcji i dobrej zabawy dla całych rodzin, wszystkich mieszkańców Pyskowic oraz przyjezdnych. Na uczestników czekać będą liczne koncerty i występy artystyczne, uroczysta msz św. dożynkowa, największy na Śląsku korowód dożynkowy oraz loteria z atrakcyjnymi nagrodami. Na pyskowickiej scenie zlokalizowanej przy zbiegu ulic Dworcowa, Szpitalna, Wojska Polskiego zaprezentują się gwiazdy polskiej piosenki: Wojciech Gąssowski, Halina Frąckowiak czy Paweł Stasiak z zespołem Papa D. Serdecznie zapraszamy!

2014-08-22

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Gliwicach informuje, że w związku z awarią sieci magistralnej DN 350 mm w poniedziałek 25 sierpnia br. w godz. 8.00-17.00 przystąpi do usunięcia awarii. W związku z powyższym podczas prowadzenia prac, w obrębie miasta Pyskowice nastąpi czasowe obniżenie ciśnienia wody a w wyższych kondygnacjach budynków również jej brak. Prace będą wykonywane tylko i wyłącznie w przypadku bezdeszczowej pogody. O ewentualnej zmianie terminu wykonywania prac będziemy informować na bieżąco.

2014-08-22

Od 1 do 15 września br. można składać wnioski o przyznanie stypendium szkolnego w roku szkolnym 2014/2015. Szczegółowe informacje dotyczące pomocy materialnej dla uczniów w nadchodzącym roku szkolnym znajdują się w zakładce: Jednostki Organizacyjne/Zespół Obsługi Placówek Oświatowych/Informacje bieżące.

2014-08-22

W środę 27 sierpnia br. o godzinie 16.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego odbędzie się XLV sesja Rady Miejskiej w Pyskowicach.

2014-08-21

5 września br. (piątek) o godz. 17.00 w Galerii Podcień w pyskowickim Ratuszu odbędzie się wernisaż malarstwa Mieczysława Filipiaka z gliwickiej grupy plastycznej Faun pt. "Osobliwa wizja świata". Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

2014-08-20

Stowarzyszenie GTW Gliwice oraz MDS Centrum Wsparcia Biznesowego Mirella Doluk-Świerczek zapraszają bezrobotne/nieaktywne zawodowo osoby niepełnosprawne w wieku 45+ z powiatu gliwickiego i Gliwic do udziału w projekcie „Gliwicki pakON". Zostały ostatnie miejsca na szkolenia zawodowe: indywidualne oraz na szkolenie pn. „Pracownik utrzymania czystości z obsługą mechanicznych urządzeń". Chętne osoby zapraszamy do biura projektu w Gliwicach przy ulicy Plebiscytowej 1/19, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00. Więcej informacji pod numerami telefonu: 501 203 025 i 500 170 518 lub na stronie internetowej www.gtwgliwice.pl.

2014-08-19

„Gwarancje dla młodzieży" to nowy program finansowany ze środków Unii Europejskiej, który realizowany będzie m.in. przez jednostki Ochotniczych Hufców Pracy w tym: Punkty Pośrednictwa Pracy, Młodzieżowe Centra Kariery oraz Ośrodki Szkolenia Zawodowego. ,,Gwarancje dla młodzieży – Równi na rynku pracy" to projekt mający na celu pomoc młodym ludziom w zdobyciu kwalifikacji i znalezieniu zatrudnienia. Rozpoczęcie projektu nastąpi we wrześniu, a projekt trwać będzie do 31 grudnia 2015 roku. Rekrutacja do projektu trwa. Serdecznie zapraszamy!

2014-08-19

Pyskowickie Stowarzyszenie Ludzie Miasta zaprasza na Kino Letnie, które odbywa się przez okres wakacji letnich w Parku Miejskim w Pyskowicach. 22 sierpnia br. (piątek) ok. godz. 20.00 można będzie zobaczyć klasyk kina grozy – film pt. "Noc żywych trupów". Serdecznie zapraszamy! Uwaga, w przypadku niesprzyjających warunków pogodowych impreza zostanie odwołana.

2014-08-19

30 sierpnia br. (sobota) o godz. 12.00 na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 6 w Pyskowicach odbędzie się amatorski turniej piłki siatkowej dla osób w wieku 16+. Natomiast 31 sierpnia br. (niedziela) o godz. 10.00 na tym samym obiekcie odbędzie się turniej piłki nożnej firm, w którym mogą wziąć udział pracownicy firm w wieku 16+.

2014-08-18

W związku z pojawiającymi się sygnałami, świadczącymi o tym, że boisko zlokalizowane w kwartale ulic Wieczorka, Matejki, Konopnickiej i Orzeszkowej tzw. ,,Wembley" rodzi wśród mieszkających w jego sąsiedztwie osób pewne kontrowersje - w celu rozpoznania skali problemu – Urząd Miejski w Pyskowicach przygotował stosowną ankietę. Ankieta była anonimowa i zawierała zasadniczo dwa pytania: 1. czy jest Pan/Pani za likwidacją boiska tzw. ,,Wembley" - Tak/Nie; 2. czy ma Pan/Pani propozycję zagospodarowania terenu po ewentualnej likwidacji boiska? Jaką (prosimy o krótki opis)? Wyniki przeprowadzonego sondażu przedstawiają się następująco: 57 osób opowiedziało się przeciw likwidacji boiska, a 5 osób za likwidacją, wskazując hałas i wulgaryzmy jako główną uciążliwość.

2014-08-18

W związku ze zmianą przepisów regulujących nowe zasady wydawania kart parkingowych (Ustawa z dnia 23 października 2013 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw – Dz. U. 2013 r., poz. 1446) wydane dotychczas karty parkingowe tracą ważność z dniem 30 listopada 2014 r. W związku z tym od początku wakacji organem wydającym kartę parkingową jest przewodniczący powiatowego zespołu do spraw orzekania o niepełnosprawności właściwego ze względu na miejsce stałego pobytu osoby niepełnosprawnej w rozumieniu przepisów o ewidencji ludności i dowodach osobistych lub siedzibę placówki. Szczegółowe informacje oraz wnioski do pobrania dostępne są na stronie internetowej www.mzon.gliwice.pl.

2014-08-18

Pyskowickie Stowarzyszenie Ludzie Miasta zaprasza do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym "Fotografią oPowiecie", którego przedmiotem są fotografie prezentujące ciekawe miejsca powiatu gliwickiego oraz miasta Gliwice. Szczegóły konkursu, regulamin i karta zgłoszeniowa dostępne są na stronie internetowej stowarzyszenia: www.ludziemiastapce.hpu.pl. Serdecznie zapraszamy!

2014-08-07

W dniu 4.08.2014 r. Prezes Zarządu firmy Ekofol II SA poinformował Urząd Miejski  o złożeniu przez Zarząd spółki wniosku o ogłoszenie upadłości. Burmistrz Miasta niezwłocznie wystąpił w tej sprawie do właścicieli firmy tj. WFOŚiGW w Katowicach i Opolu. Przeczytaj. Jednocześnie informujemy, że odbiór śmieci przez wyłonioną w przetargu firmę Tönsmeier Południe nie ulega zmianie.

2014-08-05

16 i 17 sierpnia br. na boisku w Dzierżnie przy ul. Piaskowej odbędzie się festyn rodzinny, na który zaprasza Samorząd Pyskowic oraz Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Pyskowicach. W programie koncerty, występy artystyczne, śląskie jadło, mini wesołe miasteczko. Serdecznie zapraszamy! 

2014-08-05

W ramach corocznej akcji „LATO Z OHP" w większości powiatów województwa śląskiego organizowane są liczne seminaria, spotkania rekrutacyjne z pracodawcami, targi i kiermasze pracy wakacyjnej, „Dni Otwarte", warsztaty tematyczne, konsultacje indywidualne badające predyspozycje zawodowe i prelekcje filmów edukacyjnych dla osób powyżej 15. roku życia oraz promocje nowych projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Na warsztaty, konsultacje i spotkania informacyjne z doradcami zawodowymi można zgłaszać się do Młodzieżowych Centrów Kariery OHP i Mobilnych Centrów Informacji Zawodowej OHP, natomiast konkretnymi ofertami pracy dysponują Młodzieżowe Biura Pracy OHP oraz Punkty Pośrednictwa Pracy OHP.

2014-08-05

Od 5 sierpnia br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pyskowicach czytelnicy będą mieli dostęp do bezpłatnej internetowej czytelni on-line IBUK Libra oferowanej przez Wydawnictwo Naukowe PWN. Ibuk.pl to pierwsza i największa czytelnia on-line podręczników akademickich, książek naukowych i popularnonaukowych w języku polskim. Zawiera elektroniczne wersje kilku tysięcy książek najlepszych wydawnictw, w tym oficyn uczelnianych. Dostęp czytelników MBP w Pyskowicach do serwisu IBUK jest możliwy dzięki zawiązanemu konsorcjum 17 bibliotek z województwa śląskiego. Lista tytułów zasobu znajduje się na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pyskowicach www.bibliotekapyskowice.pl. oraz na stronie platformy www.libra.ibuk.pl Serdecznie zapraszamy do korzystania!

2014-08-04

Gliwickie Centrum Organizacji Pozarządowych serdecznie zaprasza organizacje pozarządowe do udziału w spotkaniu, na którym zostanie przedstawiony mechanizm lokalnego konkursu grantowego. W jego ramach organizacje pozarządowe i grupy nieformalne będą mogły ubiegać się o małe granty do kwoty 5000 zł. Spotkanie odbędzie się 5 sierpnia o godz. 18.00 w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Pyskowicach. Warunkiem udziału w spotkaniu jest wypełnienie karty danych organizacji i karty danych osobowych, niezbędnych na potrzeby projektu. Więcej informacji i szczegóły dostępne są na stronie internetowej www.gcop.gliwice.pl. Zapraszamy!

Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Unia Europejska - Pozyskane dotacje
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
izi.Travel - Pyskowicki Przewodnik Oczami Mieszkańców
Grobonet - internetowa wyszukiwarka grobów
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę