Instagram
Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
 • Na co idą moje pieniądze
 • Plan Miasta Pyskowice
 • Wirtualny spacer po Pyskowicach
 • Pyskowicki Budżet Obywatelski
 • Działania proekologiczne
 • Kolej na Pyskowice
Koronawirus
Koronawirus - nowy rok szkolny - ważne informacje dla rodziców
Ważne tematy
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Wykaz numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
System Informacji Przestrzennej
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
infoGZM - portal wiedzy o Metropolii
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

Archiwum: 2015 październik

Informacja Urzędu Miejskiego
2015-10-29

Zgodnie z art. 17 pkt 1) ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (tj. Dz. U. z 2015 r., poz. 199 z późn. zm.) od 29 października do 18 listopada br. (przez okres 21 dni) można składać wnioski do obecnie sporządzanych miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego (zgodnie z obwieszczeniami Burmistrza Miasta - http://bip.pyskowice.pl/bipkod/052).

Informacja Urzędu Miejskiego
2015-10-28

29 października br. (czwartek) o godz. 14.00 i 15.00 w siedzibie Urzędu Miejskiego w Pyskowicach, ul. Strzelców Bytomskich 3, sala sesyjna (parter), odbędą się dyskusje publiczne nad przyjętymi rozwiązaniami w projektach planu miejscowego dzielnicy Pyskowice - Południe oraz fragmentu gminy Pyskowice w rejonie strefy komercyjnej wraz z prognozami oddziaływania na środowisko. Obwieszenia dotyczące ww. dostępne są na stronie internetowej http://bip.pyskowice.pl/bipkod/052.

Mecz FC Remedium Hybryd Pyskowice - Heiro Rzeszów: plakat
2015-10-28

29 października br. (czwartek) o godz. 19.00 w hali widowiskowo-sportowej im. Huberta Wagnera w Pyskowicach (ul. Strzelców Bytomskich 1a) w ramach pierwszej ligi polskiego futsalu odbędzie się mecz FC Remedium Hybryd Pyskowice - Heiro Rzeszów. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy wszystkich pyskowiczan do wspólnego kibicowania naszej drużynie.

Wysadzony bankomat przy ul. Zaolszany
2015-10-26

Trwa poszukiwanie sprawców po włamaniu do bankomatu przy ul. Zaolszany. Włamywacze doprowadzili do wybuchu, po czym ukradli część gotówki. O zdarzeniu poinformowali świadkowie, którzy około godziny 2.00 w niedzielę usłyszeli wybuch. Komenda Miejska Policji w Gliwicach zwraca się z apelem do osób, które były świadkami zdarzenia bądź zauważyły coś, co może mieć związek ze sprawą, o kontakt z KMP w Gliwicach. Całodobowy telefon kontaktowy: (32) 33 69 255. 

Informacja Urzędu Miejskiego
2015-10-21

Przypominamy o trwającym wyłożeniu do publicznego wglądu miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego dzielnicy Pyskowice-Południe oraz fragmentu gminy Pyskowice w rejonie strefy komercyjnej wraz z prognozami oddziaływania na środowisko. Stosowne obwieszczenia dostępne są na stronie internetowej: http://bip.pyskowice.pl/bipkod/052.

Informacja Urzędu Miejskiego
2015-10-21

Z myślą o osobach odwiedzających groby bliskich na cmentarzu przy ulicy Cichej w Pyskowicach informujemy, że w dniach: 30, 31 października oraz 1 listopada br. zostanie zorganizowany dodatkowy parking na płycie targowiska miejskiego przy ul. Strzelców Bytomskich. Dojazd do cmentarza komunalnego przy ul. Poznańskiej będzie zapewniony, jednakże w związku z remontem drogi wojewódzkiej nr 901 występują utrudnienia. Dlatego zachęcamy odwiedzających groby na tym cmentarzu do zostawiania samochodów w centrum miasta m.in. na parkingach przy ulicach: Wojska Polskiego, Szpitalnej i Dworcowej. 

Październikowy numer "Przeglądu Pyskowickiego"
2015-10-19

Ukazał się nowy, październikowy numer "Przeglądu Pyskowickiego". Można go również znaleźć w naszym serwisie internetowym: PAŹDZIERNIK NR 10 (228). 

"Pląsy Dramy" - plakat
2015-10-19

24 października br. (sobota) od godziny 9.00 w hali widowiskowo-sportowej im. Huberta Wagnera w Pyskowicach (ul. Strzelców Bytomskich 1a) odbędą się III Ogólnopolskie Spotkania Taneczne „Pląsy Dramy”. Młodzi tancerze rywalizować będą w kilku kategoriach wiekowych (7-11 lat, 12-15 lat, pow. 15 lat) oraz tanecznych (taniec nowoczesny mini formacje i formacje, miniatura taneczna, etiuda taneczna, inscenizacja taneczna, teatr tańca). W pyskowickich spotkaniach tanecznych weźmie udział kilkadziesiąt grup tanecznych z całej Polski. Serdecznie zapraszamy!

Informacja Rady Miejskiej
2015-10-16

W czwartek 22 października br. o godzinie 14.30 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego odbędzie się XIV sesja Rady Miejskiej w Pyskowicach.

Mecz FC Remedium Pyskowice - OKS EKOM Futsal Nowiny
2015-10-15

18 października  br. (niedziela) o godzinie 18.00 w hali widowiskowo-sportowej im. Huberta Wagnera w Pyskowicach klub futsalowy FC Remedium Hybryd Pyskowice zagra przed własną publicznością pierwszy mecz w I lidze futsalu z UKS EKOM Futsal Nowiny. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, m.in. pokaz młodych zawodników Futsal Akademii Pyskowice, specjalny kącik dla dzieci prowadzony przez animatorów gliwickiej Stacji Artystycznej Rynek, a także wiele konkursów i zabaw. Zawodników do gry będzie zagrzewać muzyka C-Boola, popularnego pyskowickiego DJ-a i producenta muzycznego. Szczegóły dotyczące meczu oraz informacje o klubie dostępne są na stronie internetowej www.fcpyskowice.pl

Palenie śmieci zabija - plakat
2015-10-15

W trosce o zdrowie mieszkańców naszej Gminy oraz o stan środowiska naturalnego Burmistrz Pyskowic apeluje do wszystkich pyskowiczan, aby nie palili śmieci w przydomowych piecach i kotłowniach. Każdego roku w sezonie grzewczym odnotowuje się liczne skargi mieszkańców na uciążliwe i duszące zapachy pochodzące ze spalania śmieci w domowych piecach. Zgodnie z ustawą o odpadach oraz kodeksem wykroczeń – zakazane jest spalanie odpadów w piecach i kotłowniach domowych oraz na wolnym powietrzu. Za palenie śmieci grozi kara grzywny w wysokości 5000 zł.

Powiatowy Urząd Pracy - logo
2015-10-13

W dniach 19-23 października br. Powiatowy Urząd Pracy w Gliwicach organizuje III Dni Otwarte Poradnictwa Zawodowego w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery 2015. III Dni Otwarte Poradnictwa Zawodowego promuje hasło: "Poznaj swojego doradcę kariery!". Celem inicjatywy jest uświadomienie osobom bezrobotnym, że w tak trudnym procesie, jakim jest poszukiwanie pracy, mogą liczyć na pomoc i wsparcie swojego doradcy zawodowego - doradcy kariery. Szczegółowe informacje nt. imprezy udzielane są pod adresem e-mail: klub.pracy@pup.gliwice.pl. Cały program III Dni Otwartych Poradnictwa Zawodowego oraz imprez towarzyszących dostępny jest na stronie internetowej www.pup.gliwice.pl.

Leśna Kraina Górnego Śląska - logo
2015-10-13

W związku z opracowywaniem Lokalnej Strategii Rozwoju przez Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania ,,Leśna Kraina Górnego Śląska” zachęcamy organizacje pozarządowe (stowarzyszenia, kluby, fundacje) jak również OPS, MOKiS, MBP oraz przedsiębiorców do przystąpienia do Stowarzyszenia LGD. W celu przystąpienia do stowarzyszenia wystarczy wypełnić deklarację i dokonać opłaty w wysokości 10 zł. Szczegóły oraz formularze do wypełnienia dostępne są w zakładce: Organizacje Pozarządowe/Współpraca z organizacjami pozarządowymi/Aktualności. 

Informacja Urzędu Miejskiego
2015-10-09

Urząd Miejski w Pyskowicach zatrudni dwie osoby na stanowiska obsługi w charakterze robotników gospodarczych w wymiarze 1/2 etatu. Do zadań ww. osób należeć będzie w szczególności:

 • otwieranie i zamykanie urzędu,
 • dozorowanie budynku urzędu,
 • całoroczne utrzymanie czystości terenu przyległego do budynku Urzędu Miejskiego (w tym zamiatanie, koszenie, grabienie i odśnieżanie)
 • nadzór i obsługa urządzeń CO,
 • ewentualne przenoszenie różnych materiałów i wyposażenia wg potrzeb,
 • wykonywanie drobnych awaryjnych napraw.

Podanie wraz z kwestionariuszem osobowym dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie należy złożyć w terminie do 21.10.2015 r. w Biurze Obsługi Interesanta (pok. 107) – tel. 32 332 60 00.

Informacja Urzędu Miejskiego
2015-10-09

W związku z planowanym krajowym ćwiczeniem RENEGADE–SAREX 15/II, organizowanym przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych, w dniach 13-14 października br. w godzinach 8.00-16.00 może odbyć się trening systemu alarmowania i ostrzegania, podczas którego zostanie wyemitowany dźwięk modulowany trwający trzy minuty, oznaczający ogłoszenie alarmu oraz dźwięk ciągły trwający trzy minuty, oznaczający odwołanie alarmu. Apelujemy do mieszkańców Pyskowic o traktowanie nadawanych sygnałów jako ćwiczenia, a nie rzeczywistego zagrożenia.

Próba bicia rekordu Guinnessa
2015-10-09

11 października br. (niedziela) na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 6 w Pyskowicach odbędzie  się próba bicia rekordu Guinnessa w największym treningu piłki ręcznej. Aby wziąć udział w akcji należy zgłosić się telefonicznie do animatora obiektu: tel. 601 538 921. Zapisy na listę rozpoczną się o godz. 15.30. Czas trwania treningu: 16.00-16.45. Uczestników obowiązuje strój sportowy. O wzięciu udziału w przedsięwzięciu zadecyduje kolejność zgłoszeń. Wydarzenie objęte jest patronatem Fundacji Rozwoju Kultury Fizycznej oraz Szkoły Podstawowej nr 6. Serdecznie zapraszamy! 

Pyskowicki magnes
2015-10-07

W Biurze Promocji i Współpracy Partnerskiej Urzędu Miejskiego w Pyskowicach (pok. 226, I piętro) można nabyć nowy pyskowicki gadżet. Tym razem asortyment materiałów promocyjnych przeznaczonych do sprzedaży powiększył się o magnesy pamiątkowe przedstawiające rynek Pyskowic. Cena: 2,50 zł brutto za sztukę. Wymiary: 90/65 mm. Informacje o pozostałych materiałach i gadżetach promocyjnych oraz o sposobie ich dystrybucji dostępne są w zakładce: Multimedia/Materiały Promocyjne. Polecamy!

Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Unia Europejska - Pozyskane dotacje
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
izi.Travel - Pyskowicki Przewodnik Oczami Mieszkańców
Grobonet - internetowa wyszukiwarka grobów
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę