Instagram
Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Na co idą moje pieniądze
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
  • Kolej na Pyskowice
Koronawirus
Koronawirus - nowy rok szkolny - ważne informacje dla rodziców
Ważne tematy
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Wykaz numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
System Informacji Przestrzennej
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
infoGZM - portal wiedzy o Metropolii
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

Archiwum: 2015 grudzień

Informacja Urzędu Miejskiego
2015-12-31

Z dniem 31.12.2015 r. nie będą udzielane porady prawne, jak miało to miejsce w każdy czwartek w Urzędzie Miejskim. Na mocy ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U z 2015r. poz. 1255) z dniem 4 stycznia 2016 r. uruchomiony zostanie PUNKT NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ. Punkt zlokalizowany będzie w Pyskowicach w Urzędzie Miejskim przy ul. Strzelców Bytomskich 3 na parterze, a czynny będzie: poniedziałek, wtorek, środa w godzinach 11.30-15.30, czwartek w godzinach 9.30-17.30. Więcej o nowym systemie darmowej pomocy prawnej można przeczytać na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości www.darmowapomocprawna.ms.gov.pl.

Informacja Urzędu Miejskiego
2015-12-30

Urząd Miejski w Pyskowicach informuje, że w celu usprawnienia obsługi oraz podnoszenia poziomu wykonywania zadań publicznych prowadzi badanie oceny zadowolenia klienta z usług świadczonych przez tut. Urząd. W komórkach organizacyjnych Urzędu oraz w zakładce: Urząd Miejski/Ankieta dla wszystkich zainteresowanych dostępna jest ankieta, którą - aby wziąć udział w badaniu - należy anonimowo wypełnić i wrzucić do urny znajdującej się w holu przy głównym wejściu do budynku Urzędu Miejskiego w Pyskowicach. Zachęcamy do uczestnictwa w badaniu i dziękujemy za wyrażenie opinii na temat pracy naszego Urzędu. Państwa opinie będą cenną wskazówką w ulepszaniu i usprawnianiu usług świadczonych przez tut. Urząd Miejski.

Informacja Urzędu Miejskiego
2015-12-29

W sylwestra 31 grudnia br. (czwartek), Kasa Urzędu Miejskiego w Pyskowicach czynna będzie w godzinach 7.30-10.00. W pozostałe dni kasa czynna jest codziennie w godzinach pracy urzędu z wyjątkiem: ostatniego roboczego dnia miesiąca (7.30-13.00); ostatniego roboczego dnia roku (7.30-10.00). Uwaga! Jeżeli ostatni roboczy dzień miesiąca przypada w czwartek, wówczas kasa czynna jest w godzinach 7.30-15.00, a jeżeli ostatni roboczy dzień miesiąca przypada w piątek wówczas kasa czynna jest w godzinach 7.30-11.00.

Orszak Trzech Króli
2015-12-28

6 stycznia 2016 r. (środa) ulicami Pyskowic przejdzie Orszak Trzech Króli. Rozpocznie się on o godz. 14.00 z trzech różnych miejsc na terenie miasta, a zakończy o godz. 16.00 na Rynku. Wyjście i przemarsz poszczególnych grup zaplanowano następująco: Grupa I niebieska Parafia Matki Boskiej Nieustającej Pomocy przejdzie ulicami: ks. Chrząszcza, Sikorskiego, Parkowa (Park Miejski – przejście przez obwodnicę), Cmentarna, Armii Krajowej, Wielowiejska, Strzelców Bytomskich (plac targowy); Grupa II żółta Parafia Nawrócenia św. Pawła przejdzie ulicami: Mieszka I, Wieczorka, Szpitalna, Wojska Polskiego, Cicha, Strzelców Bytomskich (plac targowy); Grupa III czerwona Parafia św. Mikołaja przejdzie ulicami: Poniatowskiego, kard. Stefana Wyszyńskiego, Nowa, Strzelców Bytomskich (plac targowy). Przejście wszystkich trzech grup nastąpi ulicami: Wielowiejska, Armii Krajowej, Rynek. Każda grupa będzie prowadzona przez konie z jeźdźcami przebranymi za poszczególnych królów. Zapraszamy!

Bezpłatny kurs samoobrony dla kobiet
2015-12-23

Samorząd Pyskowic oraz Komisariat Policji w Pyskowicach zapraszają panie w każdym wieku na bezpłatny kurs samoobrony „Bezpieczna kobieta”. Zajęcia, z profesjonalnym instruktorem, odbywać się będą w hali widowiskowo-sportowej im. Huberta Wagnera w Pyskowicach od 11 do 28 stycznia 2016 r. w poniedziałki i czwartki w godz.16.30-18.00. Zapisywać można się do 10 stycznia 2016 r. Ilość miejsc ograniczona. Szczegółowe informacje i zapisy: tel. 607 894 460, st. asp. Robert Bonk. Serdecznie polecamy!

Stroik świąteczny wykonany przez podopiecznych pyskowickich Warsztatów Terapii Zajęciowej „Tęcza”
2015-12-21

Zdrowych, rodzinnych,

radosnych, a także spokojnych

Świąt Bożego Narodzenia

spędzonych w gronie najbliższych

w magicznej, świątecznej atmosferze

oraz

wszelkiej pomyślności i realizacji planów w 2016 roku

wszystkim mieszkańcom Pyskowic

życzą: Rada Miejska oraz Burmistrz Pyskowic

Informacja Urzędu Miejskiego
2015-12-21

W związku z organizacją sylwestra plenerowego na pyskowickim Rynku, 31 grudnia br. oraz 1 stycznia 2016 r. zostaną wprowadzone zmiany w obowiązującej organizacji ruchu drogowego na ulicach sąsiadujących z płytą Rynku w Pyskowicach. W celu zapewnienia bezpieczeństwa nastąpi: wyłączenie z ogólnomiejskiego ruchu drogowego ulic w Rynku oraz wprowadzenie objazdów.

Sylwester na pyskowickim rynku
2015-12-21

31 grudnia (czwartek) na pyskowickim Rynku od godz. 23.00 odbędzie się zabawa sylwestrowa. Wśród atrakcji m.in. pokaz sztucznych ogni oraz muzyczne hity mijającego rokuŻyczenia noworoczne pyskowiczanom złoży Burmistrz Pyskowic Wacław Kęska. Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy! Organizatorzy: Samorząd Pyskowic i Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Pyskowicach.

2015-12-18

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) 19 grudnia br. dostępny będzie w godzinach: 8.00-13.00.

Przegląd Pyskowicki -grudzień
2015-12-16

Ukazał się nowy, grudniowy numer "Przeglądu Pyskowickiego". Można go również znaleźć w naszym serwisie internetowym: GRUDZIEŃ NR 12 (230).

System zastrzegania kart
2015-12-16

System Zastrzegania Kart jest to narzędzie, które pozwala na szybkie i efektywne zastrzeganie skradzionych lub zagubionych kart płatniczych. Wystarczy zadzwonić pod numer telefonu: (+48) 828 828 828 by zastrzec swoją kartę. Można to zrobić z każdego miejsca na świecie, o każdej porze, zarówno z telefonów stacjonarnych jak i komórkowych. Numer jest dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Jedynym ponoszonym kosztem dla użytkownika (posiadacza karty) jest koszt połączenia, zgodny z tabelą opłat jego operatora. Więcej informacji o systemie dostępne jest na stronie internetowej www.zastrzegam.pl.

System "Dokumenty zastrzeżone"
2015-12-16

System DOKUMENTY ZASTRZEŻONE chroni osoby, które utraciły swoje dokumenty tożsamości. Ogranicza możliwość ich późniejszego wykorzystania do celów przestępczych popełnianych w imieniu i na szkodę osoby, która dokumenty utraciła. Należy pamiętać, że wobec nasilających się prób wyłudzeń z wykorzystaniem cudzej tożsamości, samo zgłoszenie utraty dokumentów na Policji czy w urzędzie już nie wystarcza! Powinno się jak najszybciej, dla własnego bezpieczeństwa oraz ochrony swojego mienia, zgłosić to w Banku, składając stosowny wniosek o dokonanie zastrzeżenia w Systemie DOKUMENTY ZASTRZEŻONE. Więcej informacji o systemie dostępne jest na stronie internetowej www.dokumentyzastrzezone.pl.

Portal obywatel.gov.pl
2015-12-16

Zachęcamy do korzystania z portalu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych obywatel.gov.pl oraz z infolinii 222 500 115. Zarówno strona, jak i infolinia służą temu, żeby obywatele mogli uzyskać prostą i zrozumiałą informację, jak załatwić najpopularniejsze sprawy w urzędzie. Na stronie www.obywatel.gov.pl znajdują się opisy najpopularniejszych usług, jakie administracja świadczy dla obywateli np. jak wyrobić dowód, paszport, prawo jazdy czy Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). System informacji telefonicznej to rozwiązanie dla tych, którzy nie korzystają z internetu. Dzwoniąc pod 222 500 115, dowiedzą się, gdzie załatwić swoją sprawę.

Akademia Bezpieczeństwa - prace przedszkolaków
2015-12-15

Jak się zachować, gdy komuś dzieje się krzywda, jak wezwać policję, pogotowie ratunkowe czy straż pożarną? Dzieci z Przedszkola nr 3 w Pyskowicach znają już odpowiedź na każde z tych pytań. Przedszkolaki wzięły udział w pięciodniowych warsztatach, w trakcie których nie zabrakło wspólnych gier, świątecznych prezentów oraz teatrzyku, pt. "Pies z ulicy Bałamutów". Akcja przeprowadzona została przez pracowników DB Schenker Logistics w ramach programu wolontariackiego „Świąteczny Czas Pomagania”.

Informacja Urzędu Miejskiego
2015-12-14

W związku z koniecznością zachowania obowiązującego w okresie rozliczeniowym wymiaru czasu pracy w wigilię 24 grudnia br. (czwartek) Urząd Miejski w Pyskowicach będzie nieczynny. Natomiast w sylwestra 31 grudnia br. (czwartek) Urząd Miejski w Pyskowicach czynny będzie w godzinach 7.30-15.30.

Informacja Rady Miejskiej
2015-12-11

W czwartek 17 grudnia br. o godzinie 14.30 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego odbędzie się XVI sesja Rady Miejskiej w Pyskowicach.

2015-12-10

W ofercie materiałów promocyjnych Pyskowic przeznaczonych do sprzedaży pojawił się nowy, bardzo praktyczny gadżet. W Biurze Promocji i Współpracy Partnerskiej Urzędu Miejskiego w Pyskowicach (pokój 226 – pierwsze piętro) można już zakupić bawełniane (drelich) torby ekologiczne z logiem naszego miasta. Torby o wymiarach 40x38 cm +/- 1 cm (szer. x wys.), w 6 wariantach kolorystycznych (czarny, granatowy, ciemny szary, niebieski, pomarańczowy, turkus, lemon) dostępne są w cenie 8,67 zł. Informacje o pozostałych materiałach i gadżetach promocyjnych oraz o sposobie ich dystrybucji dostępne są w zakładce: Multimedia/Materiały Promocyjne. Polecamy!

Toszecki Jarmark Adwentowy
2015-12-10

12 grudnia br. (sobota) w Toszku odbędzie się Toszecki Jarmark Adwentowy. Na gości czekać będzie wiele atrakcji m.in. koncerty, występy artystyczne, wspólne kolędowanie czy warsztaty gotowania i zdobienia pierników z Remigiuszem Rączką. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Universe. Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest na stronie internetowej www.toszek.pl.

"Najciekawszy stroik bożonarodzeniowy" - konkurs
2015-12-09

Rozstrzygnięty został konkurs pn. „Najciekawszy stroik bożonarodzeniowy”. Konkurs adresowany był do dzieci z przedszkoli, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, świetlic socjoterapeutycznych, ognisk wychowawczych i innych organizacji prowadzących pracę środowiskową na rzecz dzieci i młodzieży na terenie Gminy Pyskowice. 

Album - "Pyskowice na starych pocztówkach"
2015-12-08

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym pyskowickim wydawnictwem pt. „Pyskowice na starych pocztówkach”, które przedstawia nasze miasto na widokówkach z przełomu XIX i XX wieku, a także opisuje krótko historię Pyskowic oraz pyskowickich pocztówek. 72-stronicowy album, w twardej oprawie formatu B5, z tłumaczeniami tekstów na języki: niemiecki, angielski, francuski można nabyć w cenie 14,72 zł za sztukę w Biurze Promocji i Współpracy Partnerskiej Urzędu Miejskiego w Pyskowicach (pokój 226 – pierwsze piętro). Informacje o pozostałych materiałach i gadżetach promocyjnych oraz o sposobie ich dystrybucji dostępne są w zakładce:Multimedia/Materiały Promocyjne. Polecamy!

Akcja "Czas pomagania"
2015-12-07

11 grudnia br.  (piątek) w godzinach 13.00-15.00 na pyskowickim rynku odbędzie się finał akcji charytatywnej pn. „Czas pomagania". Podczas wydarzenia przeprowadzona zostanie zbiórka darów dla potrzebujących rodzin, osób starszych i samotnych z Pyskowic. Najbardziej przyda się żywność długoterminowa, środki czystości, odzież, pościel czy ręczniki, a dla najmłodszych zabawki, słodycze i artykuły szkolne. Zbiórka prowadzona będzie też w dniach 8-11 grudnia br. w ratuszu (w godz. 10.00-18.00) oraz w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu (w godz. 8.00-16.00) Serdecznie zapraszamy wszystkich pyskowiczan do uczestnictwa w akcji!

Mistrzostwa Powiatu Gliwickiego w tenisie stołowym
2015-12-07

12 grudnia br. w hali sportowej w Wielowsi (ul. Zamkowa 24) odbędą się XVI Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Gliwickiego w Tenisie Stołowym. Zawody skierowane są do mieszkańców powiatu gliwickiego oraz organizacji sportowych, w których działają mieszkańcy naszego powiatu.

Informacja Urzędu Miejskiego w Pyskowicach
2015-12-07

Bezpłatne porady prawne dla mieszkańców Pyskowic, które są udzielane w siedzibie Urzędu Miejskiego w Pyskowicach przy ul. Strzelców Bytomskich 3 (pok. 224, I piętro), w czwartek 10 grudnia br. będą udzielane w godzinach 15.30-17.00 (normalnie w godzinach 15.00-17.00). Zapraszamy. 

Jarmark rękodzieła artystycznego
2015-12-07

11 grudnia br. (piątek) o godz. 17.00 w Galerii PODcień w pyskowickim ratuszu odbędzie się uroczyste otwarcie I jarmarku rękodzieła artystycznego pn. "Ozdoby bożonarodzeniowe". Jarmark trwać będzie do 20 grudnia br. w godzinach pracy galerii (wtorek – sobota 10.00-18.00, niedziela 15.00-17.00). Serdecznie zapraszamy!

2015-12-03

W związku z organizacją imprezy plenerowej zaplanowanej w dniach 5 i 6 grudnia br. pn. „Festyn Świąteczny Świętego Mikołaja" zostaną wprowadzone zmiany w obowiązującej organizacji ruchu drogowego na ulicach sąsiadujących z płytą Rynku w Pyskowicach, która jest miejscem ww. imprezy.

Budynek mieszkalny przy ul. Strzelców Bytomskich
2015-12-03

1 grudnia br. została podpisana umowa pomiędzy MTBS Sp. z o.o. z Tarnowskich Gór a Przedsiębiorstwem Produkcyjno-Handlowym „BUDMEX” Sp. z o. o. z Nowego Sącza na budowę bliźniaczego budynku mieszkalnego przy ul. Strzelców Bytomskich w Pyskowicach, zlokalizowanego obok już wybudowanego budynku. Inwestycja będzie kosztowała ok. 3 mln złotych i ma zostać zakończona do 28 lutego 2017 r. Budynek będzie się składał z 24 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej 1.166,60 m2 (6 mieszkań jednopokojowych o średniej powierzchni 34,63 m2, 16 mieszkań dwupokojowych o średniej powierzchni 51,73 m2, 2 mieszkania trzypokojowe o średniej powierzchni 65,50 m2).

Festyn Świąteczny św. Mikołaja
2015-12-01

Serdecznie zapraszamy na Festyn Świąteczny Świętego Mikołaja, który odbędzie się 5 i 6 grudnia na pyskowickim Rynku. Podczas wydarzenia na odwiedzających czekać będą m.in. kramy i stragany, koncerty, występy artystyczne dla dzieci, spotkanie ze św. Mikołajem i wiele innych atrakcji.

Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Unia Europejska - Pozyskane dotacje
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
izi.Travel - Pyskowicki Przewodnik Oczami Mieszkańców
Grobonet - internetowa wyszukiwarka grobów
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę