Instagram
Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Na co idą moje pieniądze
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
  • Kolej na Pyskowice
Koronawirus
Koronawirus - nowy rok szkolny - ważne informacje dla rodziców
Ważne tematy
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Wykaz numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
System Informacji Przestrzennej
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
infoGZM - portal wiedzy o Metropolii
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

Archiwum: 2015 marzec

2015-03-31

17 kwietnia br. (piątek) od godz. 9.00 w Szkole Podstawowej nr 6 w Pyskowicach odbędzie się Powiatowy Turniej Szachowy Szkół Podstawowych. Zawody zostaną rozegrane w VII rundach w tempie gry 15 minut/zawodnika. Szczegóły w regulaminie. Zapraszamy!

2015-03-31

29 marca br. Straż Miejska otrzymała zgłoszenie o pozostawionym w Pyskowicach przy ul. Poznańskiej rowerze. Ww. rower znajdował się na terenie opuszczonego ogródka działkowego, właściciela nie ustalono. Rower można odebrać w siedzibie Straży Miejskiej w Pyskowicach ul. Strzelców Bytomskich 3 pok. 102.

2015-03-31

W związku z obchodami jubileuszu 25-lecia samorządu gminnego oraz upamiętnienia pierwszych, w pełni demokratycznych wyborów samorządowych, zachęcamy dzieci z pyskowickich przedszkoli, szkół podstawowych, młodzież gimnazjalną, podopiecznych świetlic środowiskowych, ognisk wychowawczych i innych organizacji prowadzących pracę środowiskową na rzecz dzieci i młodzieży na terenie Gminy Pyskowice do udziału w konkursie plastycznym pt. „O czym marzyli moi rodzice, dziadkowie 25 lat temu?". Prace należy składać w Wydziale Kultury, Sportu i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Pyskowicach, pok. 102 do 30 kwietnia br. lub wysłać na adres: Urząd Miejski w Pyskowicach, wydział KSiSS, ul. Strzelców Bytomskich 3, 44-120 Pyskowice.

2015-03-31

Serdecznie zapraszamy gimnazjalistów, ich rodziców oraz wszystkich zainteresowanych na 11. Pyskowickie Targi Edukacyjne, które odbędą się 8 kwietnia br. o godz. 9.00 w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Pyskowicach. W czasie trwania targów zaprezentują swoją ofertę edukacyjną zaproszone szkoły ponadgimnazjalne z Gliwic, Pyskowic, Ornontowic i Powiatu Tarnogórskiego. Wstęp wolny.

2015-03-27

1 kwietnia br. (środa) o godz. 17.00 w Galerii Podcień w pyskowickim Ratuszu odbędzie się uroczyste otwarcie zbiorowej wystawy rękodzieła artystycznego pn. „Wielkanocne ozdoby świąteczne". Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

2015-03-24

Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS oraz Fundusz Lokalny "Ramża" ogłaszają nabór wniosków na realizację projektów w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Cel konkursu: zwiększenie zaangażowania obywateli (grup nieformalnych i samopomocowych) oraz organizacji pozarządowych w życie publiczne poprzez wsparcie inicjatyw służących rozwojowi społeczności lokalnych na obszarze województwa śląskiego. Masz pomysł na ciekawy projekt dla mieszkańców - złóż wniosek i zdobądź do 4 tyś. zł. Szczegóły konkursu dostępne są na stronie internetowej www.slaskielokalnie.pl.

2015-03-24

Rusza polska edycja My Street Films - międzynarodowego projektu filmowego, którego uczestnicy mają za zadanie stworzenie krótkiego filmu dokumentalnego na temat wybranej okolicy. W projekcie mogą wziąć udział wszyscy, którzy pragną pokazać fragment swojej codzienności lub chcą podzielić się niezwykłymi historiami związanymi z konkretną okolicą. Projekt ma na celu odkrycie nowych miejsc i nieznanych ulic, które umieszczone na mapie Google stworzą filmową mapę Polski. 20 nagrodzonych filmów zostanie zaprezentowanych w czerwcu w trakcie 55. Krakowskiego Festiwalu Filmowego, na zwycięzców czekają także profesjonalne warsztaty. Więcej informacji na stronie internetowej: www.mystreetfilms.pl.

2015-03-23

20 marca br. rozpoczął się nabór dzieci do przedszkoli w gminie Pyskowice. Gmina dysponuje ogółem 525 miejscami w 5 przedszkolach: Przedszkole nr 1 ul. Oświęcimska 28; Przedszkole nr 2 ul. Wyzwolenia Boczna 2; Przedszkole nr 3 ul. Wojska Polskiego 19; Przedszkole nr 4 ul. Dąbrowskiego 3; Przedszkole nr 5 ul. Szopena 9B. Do przedszkoli przyjmowane będą dzieci w wieku 3-5 lat oraz 6-latki, którym odroczono obowiązek szkolny. W roku szkolnym 2015/2016 obowiązkowym rocznym przygotowaniem przedszkolnym objęte będą wszystkie dzieci 5-letnie tj. urodzone w 2010 roku. Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola dostępny jest w zakładce Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych – Rekrutacja do przedszkoli oraz w pyskowickich przedszkolach. Szczegółowych informacji w sprawie rekrutacji udzielają dyrektorzy poszczególnych przedszkoli.

2015-03-20

Ukazał się nowy numer "Przeglądu Pyskowickiego". Można go również znaleźć na naszym serwisie internetowym: MARZEC NR 3 (221).

2015-03-20

W czwartek 26 marca br. o godzinie 14.30 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego odbędzie się VI sesja Rady Miejskiej w Pyskowicach.

2015-03-18

Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej - Szef Obrony Cywilnej Kraju - zorganizował XVII edycję Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem: „Bezpieczeństwo i rozwaga – tego od Ciebie każdy wymaga", którego celem było zainteresowanie tematem bezpieczeństwa dzieci i młodzież, gdyż właściwa postawa oraz świadomość występowania zagrożeń może uratować życie lub zdrowie. Poprzez przekaz artystyczny można zwrócić uwagę na sytuacje, jakie mogą pojawić się w codziennym życiu oraz nauczyć właściwego zachowania i prawidłowego postępowania już od najmłodszych lat. Konkurs rozwija dziecięcą wyobraźnię i świadomość, co może się stać, gdy nie przestrzegamy podstawowych zasad bezpieczeństwa w domu, w szkole, na wycieczce, podczas zabawy.

2015-03-18

Pyskowice znów powalczą o nagrody w konkursie NIVEA! Tym razem walczyć będziemy o jedno z Rodzinnych Miejsc Zabaw NIVEA. Lokalizacja została już zgłoszona do konkursu przez pyskowicki Urząd Miejski. Przez dwa miesiące – kwiecień, maj powalczymy o nowoczesne, rodzinne, kolorowe i co najważniejsze bezpieczne oraz funkcjonalne podwórko NIVEA w części południowej miasta (ul. Jaworowa). Zasady są proste – trzeba oddać na pyskowicką lokalizację jak najwięcej głosów. Głosować można przez internetową stronę www.nivea.pl/podworko. Dlatego też wszystkich pyskowiczan prosimy o codzienne oddawanie głosów oraz o rozpowszechnianie akcji. Głosować można od 1 kwietnia br. Do wygrania jest 40 takich Rodzinnych Miejsc Zabaw od NIVEA.

2015-03-16

W imieniu organizatora – stowarzyszenia Ludzie Miasta – serdecznie zapraszamy 21 marca br. w godz. 15.00-17.00 do Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Pyskowicach na kolejną edycję wydarzenia pn. „Zamieniada". Podczas imprezy odbywać się będzie m.in. bezgotówkowa wymiana przyniesionych przedmiotów (ubrań, biżuterii, książek, bibelotów itp.) czy warsztaty artystyczne dla uczestników – decoupage oraz kartki okolicznościowe. Szczegóły i zasady wymiany dostępne są na stronie internetowej stowarzyszenia: www.ludziemiastapce.hpu.pl. Polecamy!

2015-03-13

W dniach 27-30 kwietnia 2015 r. w godz. 9.00 - 15.00 przedstawiciel II Urzędu Skarbowego w Gliwicach będzie przyjmował zeznania podatkowe za 2014 r. w Urzędzie Miejskim w Pyskowicach, pok. 100 (parter).

2015-03-11

Miejska Biblioteka Publiczna w Pyskowicach informuje, że co miesiąc (począwszy od marca br.), na stronie głównej IBUK LIBRA będzie zamieszczona jedna z książkowych nowości Domu Wydawniczego PWN. Wśród tytułów nie zabraknie beletrystyki, literatury faktu czy publikacji popularnonaukowych. Czytelnicy będą mieli możliwość zapoznania się z Książką Miesiąca przez 30 dni. Czas na jej przeczytanie będzie odmierzał specjalny zegar. Pierwsza książka pojawiła się na platformie IBUK LIBRA w pierwszym tygodniu marca, dlatego też zachęcamy do odbioru bezpłatnych kodów PIN w każdej placówce Biblioteki.

2015-03-11

18 marca br. (środa) o godz. 17.00 w Galerii Podcień w pyskowickim Ratuszu odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy fotograficznej Janiny Koniecznej pn. „Paryż, Szwajcaria, Portugalia, Hiszpania, Francja – okiem turysty". Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

2015-03-10

Przypominamy i informujemy o możliwości przekazania 1% podatku dochodowego za 2014 rok na rzecz wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego. Zachęcamy do korzystania z takiej formy wspierania finansowego organizacji, które pomagają potrzebującym. Polecamy kilka fundacji, instytucji i podmiotów, które związane są z Pyskowicami i ich mieszkańcami. Znajdują się one w zakładce: Organizacje Pozarządowe/1% podatku.

2015-03-10

20 marca br. godz. 17.00 w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Pyskowicach odbędą się bezpłatne warsztaty (dla dorosłych) robienia artystycznych pisanek z karczochów. Materiały zapewnia organizator – stowarzyszenie Ludzie Miasta. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy: ludzie.miastapce@gmail.com, 503-649-169. Serdecznie zapraszamy!

2015-03-09

13 marca br. (piątek) o godz. 17.00 w Muzeum Miejskim w pyskowickim Ratuszu odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy historycznej „70-lecie włączenia Śląska w tym Pyskowic w granice Rzeczpospolitej Polskiej". Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

2015-03-05

W związku z przystąpieniem Gminy Pyskowice do opracowania „Planu Gospodarki Niskoemisyjnej" 10 marca br. (wtorek) o godz. 10.00 w sali nr 13 Urzędu Miejskiego w Pyskowicach odbędzie się spotkanie mające na celu uszczegółowienie zadań wynikających z realizacji projektu. Jednym z założeń projektu jest podłączenie budynków wielorodzinnych do miejskiej sieci ciepłowniczej. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie wszystkich zainteresowanych mieszkańców Pyskowic. 

2015-03-04

W imieniu organizatorów – portali kulturalnych: duzeka.pl oraz papierowypies.pl zapraszamy mieszkańców Pyskowic do wzięcia udziału w konkursie literacko-plastycznym „Bazgroł" organizowanym pod honorowym patronatem Anny Komorowskiej – małżonki Prezydenta RP. W konkursie mogą brać udział duety (zespoły) autorskie dziecko-dziecko, dziecko-dorosły, gdzie jedna osoba pisze bajkę/baśń/opowiadanie/scenariusz komiksu, druga wykonuje do tak powstałego dzieła ilustracje/zdjęcia/rysuje komiks. Finał konkursu odbędzie się 16 maja br. o godz. 12.00 na Stadionie Narodowym podczas Warszawskich Targów Książki. Regulamin konkursu i szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: www.paierowypies.pl.

2015-03-04

Punkt Pośrednictwa Pracy w Pyskowicach (budynek Urzędu Miejskiego, parter, pok. 106, tel. 32 332 60 05) organizuje 10 marca br. (wtorek) o godz. 10.00 Giełdę Pracy. Poszukiwane są osoby na stanowisko opiekun/opiekunka osoby starszej. Serdecznie zapraszamy!

2015-03-03

Przypominamy, że trwa kulturalno-charytatywna akcja pn. Skup Kultury. Przez cały rok trwa zbiórka wszelkich dzieł kultury - książek, komiksów, płyt winylowych/cd/dvd, gier planszowych czy rękodzieła. Podsumowaniem akcji będzie wielki kiermasz charytatywny, który odbędzie się już 7 czerwca br. na gliwickim rynku. Podczas wydarzenia za dowolne datki będzie można nabywać wszystkie zebrane dary kultury. Całkowity dochód ze Skupu Kultury zostanie przekazany na pomoc niepełnosprawnym podopiecznym gliwickiego stowarzyszenia Cała Naprzód. Przypominamy, że pyskowickim punktem zbiórki książek i innych dzieł kultury już po raz drugi jest Miejska Biblioteka Publiczna (pl. Piłsudskiego 1). Zachęcamy wszystkich pyskowiczan do oddawania niepotrzebnych im już rzeczy - niech cieszą się one drugim życiem i przy okazji pomagają potrzebującym!

2015-03-02

W każdy trzeci czwartek miesiąca o godz. 19.30 w lokalnej telewizji TVT emitowany będzie program pn. „Informator Pyskowicki", poruszający ważne i aktualne tematy dla naszego miasta. Informator dostępny będzie też na stronie internetowej telewizji TVT. Pierwszy „Informator Pyskowicki" miał swoją premierę 26 lutego br. na antenie TVT. Można go także zobaczyć na stronie internetowej: www.telewizjatvt.pl. Polecamy!

Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Unia Europejska - Pozyskane dotacje
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
izi.Travel - Pyskowicki Przewodnik Oczami Mieszkańców
Grobonet - internetowa wyszukiwarka grobów
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę