Instagram
Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Na co idą moje pieniądze
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
  • Kolej na Pyskowice
Koronawirus
Koronawirus - nowy rok szkolny - ważne informacje dla rodziców
Ważne tematy
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Wykaz numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
System Informacji Przestrzennej
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
infoGZM - portal wiedzy o Metropolii
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

Archiwum: 2015 maj

2015-05-27

9 i 10 czerwca br. w godz. 10.00-14.00 w Urzędzie Miejskim w Pyskowicach (w holu na parterze) przy specjalnym stanowisku odbędzie się dyżur mobilnego stanowiska Zintegrowanego Informatora Pacjenta. Aby uzyskać dostęp do Zintegrowanego Informatora Pacjenta, wystarczy przyjść do mobilnego stanowiska ZIP z ważnym dowodem tożsamości (dowodem osobistym lub paszportem). Po otrzymaniu danych dostępowych w mobilnym punkcie ZIP (identyfikator użytkownika oraz tymczasowe hasło), można już w pełni korzystać z serwisu zip.nfz.gov.pl. Zarówno rejestracja jak i korzystanie ze Zintegrowanego Informatora Pacjenta są bezpłatne. ZIP to ogólnopolski serwis, który udostępnia pacjentom informacje o udzielonych im świadczeniach zdrowotnych od 2008 r. oraz kwocie środków publicznych wydanej na sfinansowanie leczenia.

2015-05-27

Starostwo Powiatowe w Gliwicach, w związku z obchodami Dnia Papieskiego Ziemi Gliwickiej, zaprasza na warsztaty z zespołem Trzecia Godzina Dnia. Dwudniowe warsztaty wokalne odbędą się 10 i 11 października br. w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Barlickiego 3 w Gliwicach, a prowadzone będą przez lidera zespołu – Piotra Nazaruka. Uczestnicy warsztatów zaprezentują się podczas koncertu 11 października br. w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej na Trynku. Ilość miejsc na warsztaty jest ograniczona. Więcej informacji oraz zapisy – sekretariat MDK nr te. (32) 232 69 54. 

2015-05-22

W czwartek 28 maja br. o godzinie 14.30 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego odbędzie się VIII sesja Rady Miejskiej w Pyskowicach.

2015-05-20

Ukazał się nowy numer "Przeglądu Pyskowickiego". Można go również znaleźć na naszym serwisie internetowym: MAJ NR 5 (223).

2015-05-19

Zapraszamy na serię koncertów spod znaku "Stacji Dźwięku". Trzy klimatyczne występy (13 czerwca - Time Fof Funk, 20 czerwca - Albo i Nie, 28 czerwca - Piotr Domagała & Quartet Pnącza) odbędą się we wspaniałych wnętrzach budynków Zabytkowej Stacji Wodociągowej "Zawada" w Karchowicach. Pierwszy z nich będzie zwieńczeniem Industriady - Święta Szlaku Zabytków Techniki. Na wszystkie koncerty wstęp jest darmowy, jednakże na koncerty w dniach 20 i 28 czerwca darmowe wejściówki należy rezerwować pod nr tel. 32 233 77 90 lub 32 233 77 89. Wszystkie koncerty rozpoczną się o godzinie 20.00. Szczegóły na stronie Gminy Zbrosławice na Facebook'u: www.facebook.com/gminazbroslawice.

2015-05-19

29 maja br. (piątek) o godz. 10.00 w Galerii Podcień w pyskowickim Ratuszu odbędzie się uroczyste otwarcie pokonkursowej wystawy twórczości dzieci pn. „Niepełnosprawni – dostrzegajmy ich”. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy! 

2015-05-14

30 maja br. (sobota) odbędzie się IV Rajd Rowerowy po Powiecie Gliwickim organizowany przez Starostwo Powiatowe w Gliwicach. Proponowane miejsce zbiórki to parking przed Starostwem Powiatowym w Gliwicach (ul. Zygmunta Starego 17) o godz. 10.00. Jednocześnie ze wszystkich gmin powiatu gliwickiego mogą wyjechać grupy rowerzystów. Możliwy jest też indywidualny dojazd do mety rajdu dowolną trasą. Metę rajdu wyznaczono na wałach nad Kanałem Gliwickim obok Pałacu w Pławniowicach ok. godz. 13.00, gdzie dla uczestników przewidziano dodatkowe atrakcje. Szczegóły oraz regulamin rajdu: www.starostwo.gliwice.pl. Serdecznie zapraszamy!

2015-05-14

Rozstrzygnięty został konkurs plastyczny pn. „O czym marzyli moi rodzice, dziadkowie 25 lat temu?". Konkurs adresowany był do dzieci z przedszkoli, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, świetlic socjoterapeutycznych, ognisk wychowawczych i innych organizacji prowadzących pracę środowiskową na rzecz dzieci i młodzieży na terenie Gminy Pyskowice. Zwycięzców konkursu serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystym wręczeniu dyplomów i nagród, które odbędzie się 11 czerwca br. o godz. 10.00 w Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego w Pyskowicach. Wszystkim uczestnikom i laureatom serdecznie gratulujemy! 

2015-05-14

31 grudnia 2015 r. upływa kadencja ławników wybranych w 2011 r. W związku z powyższym zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. Prawo o ustroju sądów powszechnych (t.j. Dz. U z 2015 r., poz. 133) Rada Miejska w Pyskowicach do końca października bieżącego roku dokona wyboru ławników na lata 2016 – 2019. Szczegółowe informacje oraz dokumenty do pobrania dostępne są w zakładce: Samorząd/Wybory Ławników 2015.

2015-05-13

Zapraszamy do zapoznania się z informacją Państwowej Komisji Wyborczej o warunkach udziału w ponownym głosowaniu w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, w obwodach głosowania utworzonych w kraju, które zostanie przeprowadzone 24 maja 2015 r. 

2015-05-11

Urząd Miejski w Pyskowicach informuje, że posiada do wynajęcia gablotę reklamową dwustronną o wymiarach 115 x 180 cm znajdującą się w pasie drogowym przy ul. Wojska Polskiego 19-21 (przystanek autobusowy). Osoby zainteresowane zapraszamy do złożenia w tut. Urzędzie wniosku o zajęcie pasa drogowego ze wskazaniem niniejszej lokalizacji. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zapraszamy!

2015-05-11

31 maja br. odbędą się wybory do Rady Powiatowej Śląskiej Izby Rolniczej. Głosowanie rolników odbędzie się w Pyskowicach w sali budynku Ratusza w godzinach 8.00 - 18.00. Szczegółowe informacje o zasadach wyborów do Śląskiej Izby Rolniczej można uzyskać na stronie internetowej www.sir-katowice.pl. Dodatkowych informacji można uzyskać w tut. Urzędzie pod nr tel. (32) 3326074, pok. 320.

2015-05-07

Miasto Pyskowice przystąpiło do opracowania „Planu Gospodarki Niskoemisyjnej" w ramach Priorytetu IX Infrastruktura energetyczna przyjazna środowisku i efektywność. "Plan Gospodarki Niskoemisyjnej" (PGN) to dokument strategiczny, opisujący kierunki działań zmierzających do osiągnięcia celów pakietu klimatyczno-energetycznego. Aby jak najlepiej rozpoznać i zdiagnozować potrzeby i możliwości miasta Pyskowice w zakresie modernizacji źródeł ciepła oraz termomodernizacji budynków przekazujemy ankietę z prośbą o jej wypełnienie i przekazanie do Urzędu Miejskiego w Pyskowicach, niezależnie od chęci uczestnictwa w programach wdrażanych przez miasto lub dedykowanych bezpośrednio do przedsiębiorców i mieszkańców. Więcej informacji o PGN oraz ankiety: Gospodarka Komunalna/Plan Gospodarki Niskoemisyjnej.

2015-05-07

12 maja br. (wtorek) w godzinach 6.00-19.00 prowadzone będzie krajowe ćwiczenie obronne Renegade-Kaper 15/1 połączone z uruchomieniem systemów alarmowania ludności. W związku z powyższym możemy otrzymać polecenie uruchomienia syren w celu przekazania sygnału alarmowego. W ramach takiego testu emitowany będzie dźwięk modulowany trwający 3 minuty - oznaczający ogłoszenie alarmu, a także dźwięk ciągły trwający 3 minuty - oznaczający odwołanie alarmu.

2015-05-05

15 maja br. (piątek) o godz. 9.00 (zgłoszenia zawodników u sędziego do godz. 8.30) w Szkole Podstawowej nr 6 w Pyskowicach odbędą się Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Szachach pod patronatem burmistrza Pyskowic. Turniej rozegrany zostanie w VII rundach w tempie gry 10 minut na zawodnika. Zgłaszać można się do 8 maja br. na alfakohut@gmail.com – uczestnicy mogą być zgłaszani przez opiekunów prawnych lub szkołę. Serdecznie zapraszamy!

2015-05-04

8 maja br. (piątek) o godz. 17.00 w Muzeum Miejskim w pyskowickim Ratuszu odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy historycznej „25-lecie działalności władz miejskich po zmianach społeczno-gospodarczych w Pyskowicach". Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Unia Europejska - Pozyskane dotacje
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
izi.Travel - Pyskowicki Przewodnik Oczami Mieszkańców
Grobonet - internetowa wyszukiwarka grobów
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę