Instagram
Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Na co idą moje pieniądze
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
  • Kolej na Pyskowice
Wybory prezydenckie 2020
Koronawirus
Ważne tematy
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Zmiana numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
System Informacji Przestrzennej
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

Archiwum: 2015 maj

2015-05-27

9 i 10 czerwca br. w godz. 10.00-14.00 w Urzędzie Miejskim w Pyskowicach (w holu na parterze) przy specjalnym stanowisku odbędzie się dyżur mobilnego stanowiska Zintegrowanego Informatora Pacjenta. Aby uzyskać dostęp do Zintegrowanego Informatora Pacjenta, wystarczy przyjść do mobilnego stanowiska ZIP z ważnym dowodem tożsamości (dowodem osobistym lub paszportem). Po otrzymaniu danych dostępowych w mobilnym punkcie ZIP (identyfikator użytkownika oraz tymczasowe hasło), można już w pełni korzystać z serwisu zip.nfz.gov.pl. Zarówno rejestracja jak i korzystanie ze Zintegrowanego Informatora Pacjenta są bezpłatne. ZIP to ogólnopolski serwis, który udostępnia pacjentom informacje o udzielonych im świadczeniach zdrowotnych od 2008 r. oraz kwocie środków publicznych wydanej na sfinansowanie leczenia.

2015-05-27

Starostwo Powiatowe w Gliwicach, w związku z obchodami Dnia Papieskiego Ziemi Gliwickiej, zaprasza na warsztaty z zespołem Trzecia Godzina Dnia. Dwudniowe warsztaty wokalne odbędą się 10 i 11 października br. w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Barlickiego 3 w Gliwicach, a prowadzone będą przez lidera zespołu – Piotra Nazaruka. Uczestnicy warsztatów zaprezentują się podczas koncertu 11 października br. w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej na Trynku. Ilość miejsc na warsztaty jest ograniczona. Więcej informacji oraz zapisy – sekretariat MDK nr te. (32) 232 69 54. 

2015-05-22

W czwartek 28 maja br. o godzinie 14.30 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego odbędzie się VIII sesja Rady Miejskiej w Pyskowicach.

2015-05-20

Ukazał się nowy numer "Przeglądu Pyskowickiego". Można go również znaleźć na naszym serwisie internetowym: MAJ NR 5 (223).

2015-05-19

Zapraszamy na serię koncertów spod znaku "Stacji Dźwięku". Trzy klimatyczne występy (13 czerwca - Time Fof Funk, 20 czerwca - Albo i Nie, 28 czerwca - Piotr Domagała & Quartet Pnącza) odbędą się we wspaniałych wnętrzach budynków Zabytkowej Stacji Wodociągowej "Zawada" w Karchowicach. Pierwszy z nich będzie zwieńczeniem Industriady - Święta Szlaku Zabytków Techniki. Na wszystkie koncerty wstęp jest darmowy, jednakże na koncerty w dniach 20 i 28 czerwca darmowe wejściówki należy rezerwować pod nr tel. 32 233 77 90 lub 32 233 77 89. Wszystkie koncerty rozpoczną się o godzinie 20.00. Szczegóły na stronie Gminy Zbrosławice na Facebook'u: www.facebook.com/gminazbroslawice.

2015-05-19

29 maja br. (piątek) o godz. 10.00 w Galerii Podcień w pyskowickim Ratuszu odbędzie się uroczyste otwarcie pokonkursowej wystawy twórczości dzieci pn. „Niepełnosprawni – dostrzegajmy ich”. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy! 

2015-05-14

30 maja br. (sobota) odbędzie się IV Rajd Rowerowy po Powiecie Gliwickim organizowany przez Starostwo Powiatowe w Gliwicach. Proponowane miejsce zbiórki to parking przed Starostwem Powiatowym w Gliwicach (ul. Zygmunta Starego 17) o godz. 10.00. Jednocześnie ze wszystkich gmin powiatu gliwickiego mogą wyjechać grupy rowerzystów. Możliwy jest też indywidualny dojazd do mety rajdu dowolną trasą. Metę rajdu wyznaczono na wałach nad Kanałem Gliwickim obok Pałacu w Pławniowicach ok. godz. 13.00, gdzie dla uczestników przewidziano dodatkowe atrakcje. Szczegóły oraz regulamin rajdu: www.starostwo.gliwice.pl. Serdecznie zapraszamy!

2015-05-14

Rozstrzygnięty został konkurs plastyczny pn. „O czym marzyli moi rodzice, dziadkowie 25 lat temu?". Konkurs adresowany był do dzieci z przedszkoli, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, świetlic socjoterapeutycznych, ognisk wychowawczych i innych organizacji prowadzących pracę środowiskową na rzecz dzieci i młodzieży na terenie Gminy Pyskowice. Zwycięzców konkursu serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystym wręczeniu dyplomów i nagród, które odbędzie się 11 czerwca br. o godz. 10.00 w Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego w Pyskowicach. Wszystkim uczestnikom i laureatom serdecznie gratulujemy! 

2015-05-14

31 grudnia 2015 r. upływa kadencja ławników wybranych w 2011 r. W związku z powyższym zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. Prawo o ustroju sądów powszechnych (t.j. Dz. U z 2015 r., poz. 133) Rada Miejska w Pyskowicach do końca października bieżącego roku dokona wyboru ławników na lata 2016 – 2019. Szczegółowe informacje oraz dokumenty do pobrania dostępne są w zakładce: Samorząd/Wybory Ławników 2015.

2015-05-13

Zapraszamy do zapoznania się z informacją Państwowej Komisji Wyborczej o warunkach udziału w ponownym głosowaniu w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, w obwodach głosowania utworzonych w kraju, które zostanie przeprowadzone 24 maja 2015 r. 

2015-05-11

Urząd Miejski w Pyskowicach informuje, że posiada do wynajęcia gablotę reklamową dwustronną o wymiarach 115 x 180 cm znajdującą się w pasie drogowym przy ul. Wojska Polskiego 19-21 (przystanek autobusowy). Osoby zainteresowane zapraszamy do złożenia w tut. Urzędzie wniosku o zajęcie pasa drogowego ze wskazaniem niniejszej lokalizacji. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zapraszamy!

2015-05-11

31 maja br. odbędą się wybory do Rady Powiatowej Śląskiej Izby Rolniczej. Głosowanie rolników odbędzie się w Pyskowicach w sali budynku Ratusza w godzinach 8.00 - 18.00. Szczegółowe informacje o zasadach wyborów do Śląskiej Izby Rolniczej można uzyskać na stronie internetowej www.sir-katowice.pl. Dodatkowych informacji można uzyskać w tut. Urzędzie pod nr tel. (32) 3326074, pok. 320.

2015-05-07

Miasto Pyskowice przystąpiło do opracowania „Planu Gospodarki Niskoemisyjnej" w ramach Priorytetu IX Infrastruktura energetyczna przyjazna środowisku i efektywność. "Plan Gospodarki Niskoemisyjnej" (PGN) to dokument strategiczny, opisujący kierunki działań zmierzających do osiągnięcia celów pakietu klimatyczno-energetycznego. Aby jak najlepiej rozpoznać i zdiagnozować potrzeby i możliwości miasta Pyskowice w zakresie modernizacji źródeł ciepła oraz termomodernizacji budynków przekazujemy ankietę z prośbą o jej wypełnienie i przekazanie do Urzędu Miejskiego w Pyskowicach, niezależnie od chęci uczestnictwa w programach wdrażanych przez miasto lub dedykowanych bezpośrednio do przedsiębiorców i mieszkańców. Więcej informacji o PGN oraz ankiety: Gospodarka Komunalna/Plan Gospodarki Niskoemisyjnej.

2015-05-07

12 maja br. (wtorek) w godzinach 6.00-19.00 prowadzone będzie krajowe ćwiczenie obronne Renegade-Kaper 15/1 połączone z uruchomieniem systemów alarmowania ludności. W związku z powyższym możemy otrzymać polecenie uruchomienia syren w celu przekazania sygnału alarmowego. W ramach takiego testu emitowany będzie dźwięk modulowany trwający 3 minuty - oznaczający ogłoszenie alarmu, a także dźwięk ciągły trwający 3 minuty - oznaczający odwołanie alarmu.

2015-05-05

15 maja br. (piątek) o godz. 9.00 (zgłoszenia zawodników u sędziego do godz. 8.30) w Szkole Podstawowej nr 6 w Pyskowicach odbędą się Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Szachach pod patronatem burmistrza Pyskowic. Turniej rozegrany zostanie w VII rundach w tempie gry 10 minut na zawodnika. Zgłaszać można się do 8 maja br. na alfakohut@gmail.com – uczestnicy mogą być zgłaszani przez opiekunów prawnych lub szkołę. Serdecznie zapraszamy!

2015-05-04

8 maja br. (piątek) o godz. 17.00 w Muzeum Miejskim w pyskowickim Ratuszu odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy historycznej „25-lecie działalności władz miejskich po zmianach społeczno-gospodarczych w Pyskowicach". Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
izi.Travel - Pyskowicki Przewodnik Oczami Mieszkańców
Grobonet - internetowa wyszukiwarka grobów
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę