Instagram
Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Na co idą moje pieniądze
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
  • Kolej na Pyskowice
Koronawirus
Koronawirus - nowy rok szkolny - ważne informacje dla rodziców
Ważne tematy
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Wykaz numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
System Informacji Przestrzennej
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
infoGZM - portal wiedzy o Metropolii
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

Archiwum: 2015 lipiec

2015-07-28

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gliwicach po przeanalizowaniu wyników badań próbek wody pobranych z instalacji wodociągowych w pierwszym półroczu 2015 r., do badań laboratoryjnych mikrobiologicznych i fizykochemicznych, z pięciu pyskowickich punktów stwierdza przydatność wody do spożycia na terenie miasta Pyskowice w zakresie oznaczeń objętych badaniami. Szczegółowa ocena jakości wody przeznaczonej do spożycia na terenie naszego miasta dostępna jest w zakładce: Gospodarka Komunalna/Ochrona Środowiska.

2015-07-23

Uwaga! Wczoraj koło godziny 17 przy ul. Chopina 6 znaleziony został wąż królewski! Zwierzę (długość ok. 80 cm, ciemnoczerwone z białymi prążkami) zostało odwiezione przez pyskowicką policję do lecznicy weterynaryjnej przy ul. Czyżyków. Właściciel zwierzęcia proszony jest o pilny kontakt z lecznicą (32) 233 22 65 lub z Urzędem Miejskim w Pyskowicach (32) 332 60 00. Do obioru „zguby” potrzebne będą dokumenty potwierdzające jej zakup.

2015-07-23

1 sierpnia br. o godz. 17.00 na terenie Miasta Pyskowice przeprowadzony zostanie trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności, umożliwiający jednocześnie upamiętnienie obchodów 71. rocznicy  wybuchu Powstania Warszawskiego. W ramach testu emitowany będzie dźwięk ciągły trwający 3 minuty-oznaczający odwołanie alarmu. 

2015-07-23

Stowarzyszenie Pamięci Armii Krajowej o/Pyskowice zaprasza na obchody 71. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, które odbędą się 1 sierpnia br. o godzinie 16.45 pod Pomnikiem Patriotycznym. Uroczystościom towarzyszyć będą efekty pirotechniczne. Dodatkową atrakcją tegorocznych obchodów będzie prezentacja brytyjskiego samochodu pancernego Daimler Ferret. Jest to konstrukcja powojenna (1947 rok), ale stanowi wersję rozwojową samochodu Daimler Dingo używanego w czasie II wojny światowej przez polskie Siły Zbrojne na Zachodzie. Serdecznie zapraszamy!

2015-07-22

Rusza kolejna edycja programu grantowego „Na dobry początek!”, którego organizatorem jest Fundacja BGK. Celem programu jest wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci wiejskich i z małych miejscowości. Do 10 września br. o dotacje mogą ubiegać się fundacje, stowarzyszenia, ośrodki kultury, biblioteki publiczne z siedzibą na terenach wiejskich lub w miejscowościach do 20 tys. mieszkańców. Dofinansowanie w wysokości od 3 do 10 tys. zł można przeznaczyć na przygotowanie i prowadzenie zajęć edukacyjnych dla dzieci w wieku 2-8 lat, porady specjalistyczne dla dzieci i warsztaty dla rodziców. Autorzy nagrodzonych projektów zostaną przeszkoleni w zakresie nowatorskich metod pracy z dziećmi.

2015-07-21

Regionalny System Ostrzegania (RSO) to program Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, dzięki któremu obywatele informowani są za pośrednictwem internetu, telewizji oraz smartfonów m.in. o nawałnicach, powodziach czy innych zdarzeniach, mogących zagrażać życiu lub zdrowiu. RSO to usługa powiadamiania o lokalnych zagrożeniach nie tylko na stronach internetowych urzędów wojewódzkich, ale też w telewizji i aplikacjach na komórki. Komunikaty dotyczą różnego rodzaju lokalnych zagrożeń, jak np. klęski żywiołowe i sytuacje na drogach.

2015-07-21

W związku z licznymi przypadkami zatruć substancjami psychotropowymi oferowanymi jako tzw. „dopalacze”, Główny Inspektor Sanitarny uruchomił pod numerem telefonu 800 060 800 bezpłatną infolinię. Pod tym numerem telefonu można uzyskać informacje o negatywnych skutkach zażywania dopalaczy oraz o możliwościach leczenia spowodowanych przez nie zatruć. Infolinia jest przeznaczona również dla rodziców, którzy mają podejrzenia, że ich dzieci zażywają dopalacze. Na wskazany numer można także przekazywać informacje, które mogą ułatwić służbom dotarcie do osób handlujących tymi substancjami.

 

2015-07-21

Ukazał się nowy, wakacyjny numer "Przeglądu Pyskowickiego". Można go również znaleźć na naszym serwisie internetowym: LIPIEC/SIERPIEŃ NR 7/8 (225/226).

2015-07-16

Działając na podstawie rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 14 września 2011 roku w sprawie warunków organizacyjno-technicznych doręczania dokumentów elektronicznych podmiotom publicznym (Dz. U. Nr 206 poz. 1216), Urząd Miejski w Pyskowicach uruchomił Elektroniczną Skrzynkę Podawczą, którą obsługują następujące systemy: 1. System Elektronicznej Komunikacji Administracji Publicznej - SEKAP; 2. Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej - ePUAP

2015-07-15

18 lipca br. (sobota) o godz. 21.00 w Koszęcinie (pałac przy ul. Zamkowej 3) z najnowszym spektaklem pt. „Przenikanie” wystąpi pyskowicki Teatr Tańca Alacarte

2015-07-14

Szpital Wielospecjalistyczny sp. z o.o. w Gliwicach (ul. Kościuszki 1) wdrożył program pn. „Zobacz swój świat jasno i wyraźnie”, który będzie realizowany do końca 2015 roku. Jest to program związany z ochroną zdrowia w zakresie okulistyki, dedykowany mieszkańcom powiatu gliwickiego. W ramach ww. programu szpital udziela 10% zniżki na cenę komercyjnego (odpłatnego) zabiegu usunięcia zaćmy

2015-07-13

17 lipca br. (piątek) o godzinie 17.00 w Muzeum Miejskim w pyskowickim Ratuszu odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy pt. „Pyskowickie kapliczki i krzyże przydrożne”. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy! 

2015-07-09

17 lipca br. (piątek) od godziny 17.00 na placu zabaw przy ul. Traugutta odbędzie się festyn lokalny dla dzieci. W programie m.in. dmuchany zamek, trampoliny, malowanie buziek, gry i zabawy sportowe oraz liczne konkursy z nagrodami. Serdecznie zapraszamy!

2015-07-06

10 lipca br. (piątek) o godz. 17.00 w Galerii Podcień w pyskowickim Ratuszu (II piętro) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Dietera Nowaka z katowickiej Grupy Janowskiej pt. "Śląsk malowany". Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy! 

2015-07-01

Wzorem lat ubiegłych, na obszarze województwa śląskiego, została podjęta akcja pn. "Bezpieczne wakacje", zmierzająca do skoordynowania przedsięwzięć podejmowanych na rzecz zapewnienia bezpiecznego wypoczynku dzieci i młodzieży. Akcja prowadzona będzie do 1 września 2015 r. Na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach: www.katowice.uw.gov.pl znajdują się informacje o koordynatorach wojewódzkich akcji oraz podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku.

2015-07-01

W związku z sygnałami dochodzącymi od osób zamieszkałych w bezpośrednim sąsiedztwie boiska usytuowanego przy ul. Wieczorka, Lompy i Matejki poddającymi w wątpliwość sens lokalizacji na ww. obiekcie betonowego stołu do gry w tenisa stołowego i słupków do gry w siatkówkę, władze miasta przygotowały stosowną ankietę, której celem było rozpoznanie skali problemu. 

2015-07-01

3 lipca br. (piątek) o godz. 17.00 w Galerii Podcień w pyskowickim Ratuszu odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa i rzeźby Piotra Gregulskiego z gliwickiej Grupy FAUN pn. „Wizje artystyczne”. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Unia Europejska - Pozyskane dotacje
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
izi.Travel - Pyskowicki Przewodnik Oczami Mieszkańców
Grobonet - internetowa wyszukiwarka grobów
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę