Instagram
Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Na co idą moje pieniądze
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
  • Kolej na Pyskowice
Wybory prezydenckie 2020
Koronawirus
Ważne tematy
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Zmiana numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
System Informacji Przestrzennej
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

Archiwum: 2015 sierpień

Informacje Urzędu Miejskiego w Pyskowicach
2015-08-31

Z dniem 28 sierpnia 2015 r. weszły w życie długo wyczekiwane zmiany ustawy o ochronie przyrody, które wymusił wyrok Trybunału Konstytucyjnego dotyczący zbyt wysokich i nieproporcjonalnych kar za usunięcie drzew lub krzewów bez wymaganego zezwolenia. Ustawodawca dokonał również obniżenia wysokości opłat za usunięcie drzew lub krzewów oraz kar administracyjnych z tym związanych, zróżnicował wysokości kar w zależności od okoliczności sprawy, uregulował kwestię usuwania drzew w stanie wyższej konieczności oraz usprawnił procedury związane z wydawaniem zezwoleń na usunięcie drzew.

Znaleziono suczkę
2015-08-28

Dzisiaj tj. 28 sierpnia w rejonie ulic Chopina/Paderewskiego została znaleziona suczka. Właściciela prosi się o kontakt ze Strażą Miejską pod numerem telefonu 986.

Rocznica wybuchu II wojny światowej - plakat
2015-08-26

1 września br. (wtorek) o godz. 17.00 pod Pomnikiem Patriotycznym w Pyskowicach odbędą się uroczystości upamiętniające 76. rocznicę wybuchu II wojny światowej - "W hołdzie poległym, pomordowanym i zamęczonym Polakom - obrońcom Ojczyzny". W programie m.in.: rys historyczny, złożenie kwiatów, minuta ciszy, modlitwa pod przewodnictwem ks. proboszcza Jana Podstawki. W imieniu organizatorów: Samorządu Pyskowic oraz Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu serdecznie zapraszamy!

Informacja Urzędu Miejskiego
2015-08-25

W piątek, 28 sierpnia br. o godz. 17.00 w Galerii Podcień w pyskowickim Ratuszu odbędzie się II edycja wystawy pyskowickich pasjonatów: Barbary Guziakiewicz, Zofii Bortel, Krystyny Sokołowskiej, Leopolda Krochmalskiego, Romana Wilka, Marcina Guziakiewicza, Krzyszfof Leji, Jakuba Kazanców pt. "Pozytywnie zakręceni". Wstęp wolny! Serdecznie zapraszamy! 

Etui na karty zbliżeniowe
2015-08-24

W Biurze Promocji i Współpracy Partnerskiej Urzędu Miejskiego w Pyskowicach (pok. 226, I piętro) można nabyć nowy pyskowicki gadżet. Tym razem asortyment materiałów promocyjnych przeznaczonych do sprzedaży powiększył się o etui na karty zbliżeniowe z logiem naszego miasta oraz adresem strony internetowej. Etui oprócz walorów estetycznych, chroni kartę przed uszkodzeniami mechanicznymi, a co najważniejsze zabezpiecza zgromadzone na niej środki uniemożliwiając kopiowanie danych. Cena: 2,44 zł brutto za sztukę. Wymiary: 87/57 mm. Informacje o pozostałych materiałach i gadżetach promocyjnych oraz o sposobie ich dystrybucji dostępne są w zakładce: Multimedia/Materiały Promocyjne. Polecamy! 

Informacje Urzędu Miejskiego w Pyskowicach
2015-08-24

W zakładce Jednostki Organizacyjne / Zespół Obsługi Placówek Oświatowych / Informacje bieżące można znaleźć wszelkie informacje, wnioski, dokumenty do pobrania dotyczące udzielanej pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie gminy Pyskowice (stypendium szkolne, zasiłek szkolny) oraz dofinansowania zakupu podręczników szkolnych (wyprawka szkolna) na rok szkolny 2015/2016. 

Rada Miejska - Informacja
2015-08-21

W czwartek 27 sierpnia br. o godzinie 14.30 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego odbędzie się XII sesja Rady Miejskiej w Pyskowicach.

Logo - Leśna Kraina
2015-08-20

Co najmniej 16 milionów złotych w formie dotacji zostanie przekazanych za pośrednictwem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Leśna Kraina Górnego Śląska” (LGD). Szanse na dotacje w ramach nowego budżetu 2014-2020 mają przedsiębiorcy, urzędy gmin, organizacje pozarządowe oraz osoby prywatne z 16 gmin, w tym z Pyskowic, które przystąpiły do Stowarzyszenia. Jak ubiegać się o dofinansowanie? Szczegóły można poznać na stronie internetowej www.lesnakrainalgd.pl oraz na warsztatach poprzedzonych prezentacją o programie, które w Pyskowicach odbędą się 3 września br. w godzinach 10.00 – 16.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego, ul. Strzelców Bytomskich 3. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców, organizacje pozarządowe oraz przedsiębiorców, najlepiej z dobrymi pomysłami, którym zależy na rozwoju naszego miasta.  

XXII Dożynki Miejskie w Pyskowicach - plakat
2015-08-19

W dniach 5-6 września br. w Pyskowicach odbędą się XXII Dożynki Miejskie. Podczas dwudniowego wydarzenia na „placu dożynkowym" nie zabraknie atrakcji i dobrej zabawy dla całych rodzin, wszystkich mieszkańców Pyskowic oraz przyjezdnych. Na uczestników czekać będą koncerty i występy artystyczne, uroczysta msza św. dożynkowa, korowód dożynkowy oraz loteria z atrakcyjnymi nagrodami. Na pyskowickiej scenie zlokalizowanej przy zbiegu ulic: Dworcowej, Szpitalnej, Wojska Polskiego zagrają m.in.: FEEL, Formacja Nieżywych Schabuff, C-BOOL. Serdecznie zapraszamy!

Informacje Urzędu Miejskiego
2015-08-17

W zakładce Gospodarka Komunalna/Odpady/Harmonogramy znajduje się zaktualizowany harmonogram wywozu odpadów komunalnych oraz odpadów ulegających biodegradacji dla mieszkańców zabudowy jednorodzinnej w poszczególnych rejonach. 

Logo Punktu Pośrednictwa Pracy
2015-08-11

Punkt Pośrednictwa Pracy w Pyskowicach zaprasza na Giełdę Pracy, która odbędzie się w środę 12 sierpnia br. o godz. 10.00 w budynku Urzędu Miejskiego w Pyskowicach, parter, pok. 106, ul. Strzelców Bytomskich 3. Poszukiwane są osoby na stanowisko opiekun/opiekunka osoby starszej. Więcej informacji można uzyskać pod nr tel. (32) 332 60 05.

Bezpłatna mammografia - plakat
2015-08-11

18 sierpnia br. w godzinach 9.00-17.00 grupa LUX MED Diagnostyka w ramach akcji profilaktycznych przeprowadzi w Pyskowicach, przy Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu, bezpłatne badania mammograficzne finansowane przez NFZ dla pań w wieku 50-69 lat. Bez skierowania, bez zapisów – wystarczy dowód osobisty. W celu sprawnego przeprowadzenia badania oraz uniknięcia kolejek można dokonać wcześniejszej rejestracji pod nr tel. 58 666 24 44. Szczegóły na stronie internetowej www.mammo.pl

Uwaga, upał!
2015-08-07

W związku z trwającymi w Polsce upałami prosimy pyskowiczan o zachowanie szczególnej ostrożności. Pamiętajmy o piciu wody i noszeniu nakryć głowy. Zwracajmy szczególną uwagę na osoby starsze oraz dzieci. Pamiętajmy również o zwierzętach. Jeśli to możliwe zostańmy w domu bądź udajmy się nad wodę. Prosimy również o zapoznanie się z aktualnym ostrzeżeniem meteorologicznym nr 65 dostępnym w zakładce: Bezpieczeństwo Publiczne/Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego/Komunikaty Meteorologiczne.

Plakat zapowiadający Festyn w Dzierżnie
2015-08-06

W dniach 15-16 sierpnia br. na boisku w Dzierżnie przy ul. Piaskowej odbędzie się festyn rodzinny, na który zaprasza Samorząd Pyskowic oraz Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Pyskowicach. W programie koncerty, zawody strzeleckie, śląskie jadło, mini wesołe miasteczko. Serdecznie zapraszamy!

Logo Otwartego Regionalnego Systemu Informacji Przestrzennej
2015-08-06

W Otwartym Regionalnym Systemie Informacji Przestrzennej (ORSIP), oficjalnym portalu mapowym Województwa Śląskiego, zostały udostępnione historyczne mapy z lat 1958-61, 1901 oraz 1883, obejmujące znaczną część obszaru województwa śląskiego. Dane znajdują się w module: Archiwum Państwowe w Katowicach i są podpięte do paska czasu, dzięki czemu można prześledzić zmiany zachodzące na przestrzenni 100 lat. Więcej o systemie można przeczytać na stronie internetowej www.orsip.pl, gdzie można się zapoznać z historią województwa śląskiego na mapach. 

2015-08-05

Wydział Kultury, Sportu i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Pyskowicach informuje, że zostały ostatnie miejsca na jednodniową wycieczkę dzieci do Kudowy Zdroju, która odbędzie się 6 sierpnia (czwartek) br. Rodziców lub opiekunów zainteresowanych zapisaniem dziecka na tę wycieczkę zapraszamy do ww. wydziału (UM w Pyskowicach, parter, pok. 102) dzisiaj tj. 5 sierpnia br. do godziny 15.30, tel. (32) 332 60 77.

2015-08-05

Stowarzyszenie GTW w ramach Śląskiej Akademii Futbolu ogłasza nabór dziewczyn do sekcji piłki nożnej, futsalu i beach soccera. Roczniki 2003 i młodsze oraz 2000 i młodsze. Zajęcia w Pyskowicach w sierpniu br. będą się odbywały w dniach 17 sierpnia, 24 sierpnia oraz 31 sierpnia o godzinie 12.00 w hali widowiskowo-sportowej im. Huberta Wagnera. Szczegółowe informacje i zapisy: trener Dariusz Opoka, tel. 500 170 516, e-mail d.opoka@gtwgliwice.pl. Więcej informacji o Śląskiej Akademii Futbolu: www.saf.org.pl

2015-08-05

Punkt Pośrednictwa Pracy w Pyskowicach dysponuje następującymi ofertami pracy dla osób uczących się m.in. na okres wakacji i nie tylko: kolportaż ulotek, praca w magazynie, pomoc w drukarni, kontrola jakości, tajemniczy klient, pomocnik budowlańca, obsługa imprez plenerowych, kelner. Szczegółowych informacji nt. powyższych ofert pracy można uzyskać w Punkcie Pośrednictwa Pracy w Pyskowicach przy ul. Strzelców Bytomskich 3 lub pod nr. tel. (32) 332 60 05. Biuro dysponuje również ofertami pracy stałej i krótkoterminowej dla absolwentów szkół oraz osób bezrobotnych. Korzystanie z usług biura jest całkowicie bezpłatne. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy. 

2015-08-04

3 sierpnia br. rozpoczął się remont drogi wojewódzkiej nr 901 w Wielowsi i Pyskowicach. Trasa będzie przebudowana na odcinkach: Wielowieś -Sieroty (ok. 3,5 km), a w Pyskowicach (ok. 2 km) od ronda przy firmie Schenker do skrzyżowania z DK 94. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Będą korki. Odcinek Wielowieś - Sieroty będzie przebudowywany przy całkowitym zamknięciu drogi, z zachowaniem dojazdu do posesji. Kierowcy będą musieli skorzystać z objazdu przez Toszek: drogami DW 907 i DK 94. W Pyskowicach na remontowanym odcinku ma obowiązywać ruch wahadłowy. Prace mają potrwać do końca września 2016 roku.

2015-08-04

Centrum Onkologii w Gliwicach zaprasza wszystkie ubezpieczone Panie w wieku 50-69 lat (roczniki: 1946-1965) na bezpłatne badanie mammograficzne finansowane przez NFZ (od poprzedniej mammografii muszą upłynąć minimum 2 lata). Bezpłatną mammografię będzie można wykonać w mammobusie na dziedzińcu Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Pyskowicach 7 i 10 sierpnia br. (piątek, poniedziałek) w godz.: 8.30-15.30 oraz 11, 12, 13 sierpnia br. (wtorek, środa, czwartek) w godz.: 10.00-17.00. Bez skierowania i zaproszenia. Bez zapisów. Wybór dnia dowolny. Więcej informacji pod nr tel.: (32) 278 98 96. 

Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
izi.Travel - Pyskowicki Przewodnik Oczami Mieszkańców
Grobonet - internetowa wyszukiwarka grobów
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę