Instagram
Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Na co idą moje pieniądze
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
  • Kolej na Pyskowice
Koronawirus
Koronawirus - nowy rok szkolny - ważne informacje dla rodziców
Ważne tematy
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Wykaz numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
System Informacji Przestrzennej
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
infoGZM - portal wiedzy o Metropolii
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

Archiwum: 2015 sierpień

Informacje Urzędu Miejskiego w Pyskowicach
2015-08-31

Z dniem 28 sierpnia 2015 r. weszły w życie długo wyczekiwane zmiany ustawy o ochronie przyrody, które wymusił wyrok Trybunału Konstytucyjnego dotyczący zbyt wysokich i nieproporcjonalnych kar za usunięcie drzew lub krzewów bez wymaganego zezwolenia. Ustawodawca dokonał również obniżenia wysokości opłat za usunięcie drzew lub krzewów oraz kar administracyjnych z tym związanych, zróżnicował wysokości kar w zależności od okoliczności sprawy, uregulował kwestię usuwania drzew w stanie wyższej konieczności oraz usprawnił procedury związane z wydawaniem zezwoleń na usunięcie drzew.

Znaleziono suczkę
2015-08-28

Dzisiaj tj. 28 sierpnia w rejonie ulic Chopina/Paderewskiego została znaleziona suczka. Właściciela prosi się o kontakt ze Strażą Miejską pod numerem telefonu 986.

Rocznica wybuchu II wojny światowej - plakat
2015-08-26

1 września br. (wtorek) o godz. 17.00 pod Pomnikiem Patriotycznym w Pyskowicach odbędą się uroczystości upamiętniające 76. rocznicę wybuchu II wojny światowej - "W hołdzie poległym, pomordowanym i zamęczonym Polakom - obrońcom Ojczyzny". W programie m.in.: rys historyczny, złożenie kwiatów, minuta ciszy, modlitwa pod przewodnictwem ks. proboszcza Jana Podstawki. W imieniu organizatorów: Samorządu Pyskowic oraz Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu serdecznie zapraszamy!

Informacja Urzędu Miejskiego
2015-08-25

W piątek, 28 sierpnia br. o godz. 17.00 w Galerii Podcień w pyskowickim Ratuszu odbędzie się II edycja wystawy pyskowickich pasjonatów: Barbary Guziakiewicz, Zofii Bortel, Krystyny Sokołowskiej, Leopolda Krochmalskiego, Romana Wilka, Marcina Guziakiewicza, Krzyszfof Leji, Jakuba Kazanców pt. "Pozytywnie zakręceni". Wstęp wolny! Serdecznie zapraszamy! 

Etui na karty zbliżeniowe
2015-08-24

W Biurze Promocji i Współpracy Partnerskiej Urzędu Miejskiego w Pyskowicach (pok. 226, I piętro) można nabyć nowy pyskowicki gadżet. Tym razem asortyment materiałów promocyjnych przeznaczonych do sprzedaży powiększył się o etui na karty zbliżeniowe z logiem naszego miasta oraz adresem strony internetowej. Etui oprócz walorów estetycznych, chroni kartę przed uszkodzeniami mechanicznymi, a co najważniejsze zabezpiecza zgromadzone na niej środki uniemożliwiając kopiowanie danych. Cena: 2,44 zł brutto za sztukę. Wymiary: 87/57 mm. Informacje o pozostałych materiałach i gadżetach promocyjnych oraz o sposobie ich dystrybucji dostępne są w zakładce: Multimedia/Materiały Promocyjne. Polecamy! 

Informacje Urzędu Miejskiego w Pyskowicach
2015-08-24

W zakładce Jednostki Organizacyjne / Zespół Obsługi Placówek Oświatowych / Informacje bieżące można znaleźć wszelkie informacje, wnioski, dokumenty do pobrania dotyczące udzielanej pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie gminy Pyskowice (stypendium szkolne, zasiłek szkolny) oraz dofinansowania zakupu podręczników szkolnych (wyprawka szkolna) na rok szkolny 2015/2016. 

Rada Miejska - Informacja
2015-08-21

W czwartek 27 sierpnia br. o godzinie 14.30 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego odbędzie się XII sesja Rady Miejskiej w Pyskowicach.

Logo - Leśna Kraina
2015-08-20

Co najmniej 16 milionów złotych w formie dotacji zostanie przekazanych za pośrednictwem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Leśna Kraina Górnego Śląska” (LGD). Szanse na dotacje w ramach nowego budżetu 2014-2020 mają przedsiębiorcy, urzędy gmin, organizacje pozarządowe oraz osoby prywatne z 16 gmin, w tym z Pyskowic, które przystąpiły do Stowarzyszenia. Jak ubiegać się o dofinansowanie? Szczegóły można poznać na stronie internetowej www.lesnakrainalgd.pl oraz na warsztatach poprzedzonych prezentacją o programie, które w Pyskowicach odbędą się 3 września br. w godzinach 10.00 – 16.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego, ul. Strzelców Bytomskich 3. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców, organizacje pozarządowe oraz przedsiębiorców, najlepiej z dobrymi pomysłami, którym zależy na rozwoju naszego miasta.  

XXII Dożynki Miejskie w Pyskowicach - plakat
2015-08-19

W dniach 5-6 września br. w Pyskowicach odbędą się XXII Dożynki Miejskie. Podczas dwudniowego wydarzenia na „placu dożynkowym" nie zabraknie atrakcji i dobrej zabawy dla całych rodzin, wszystkich mieszkańców Pyskowic oraz przyjezdnych. Na uczestników czekać będą koncerty i występy artystyczne, uroczysta msza św. dożynkowa, korowód dożynkowy oraz loteria z atrakcyjnymi nagrodami. Na pyskowickiej scenie zlokalizowanej przy zbiegu ulic: Dworcowej, Szpitalnej, Wojska Polskiego zagrają m.in.: FEEL, Formacja Nieżywych Schabuff, C-BOOL. Serdecznie zapraszamy!

Informacje Urzędu Miejskiego
2015-08-17

W zakładce Gospodarka Komunalna/Odpady/Harmonogramy znajduje się zaktualizowany harmonogram wywozu odpadów komunalnych oraz odpadów ulegających biodegradacji dla mieszkańców zabudowy jednorodzinnej w poszczególnych rejonach. 

Logo Punktu Pośrednictwa Pracy
2015-08-11

Punkt Pośrednictwa Pracy w Pyskowicach zaprasza na Giełdę Pracy, która odbędzie się w środę 12 sierpnia br. o godz. 10.00 w budynku Urzędu Miejskiego w Pyskowicach, parter, pok. 106, ul. Strzelców Bytomskich 3. Poszukiwane są osoby na stanowisko opiekun/opiekunka osoby starszej. Więcej informacji można uzyskać pod nr tel. (32) 332 60 05.

Bezpłatna mammografia - plakat
2015-08-11

18 sierpnia br. w godzinach 9.00-17.00 grupa LUX MED Diagnostyka w ramach akcji profilaktycznych przeprowadzi w Pyskowicach, przy Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu, bezpłatne badania mammograficzne finansowane przez NFZ dla pań w wieku 50-69 lat. Bez skierowania, bez zapisów – wystarczy dowód osobisty. W celu sprawnego przeprowadzenia badania oraz uniknięcia kolejek można dokonać wcześniejszej rejestracji pod nr tel. 58 666 24 44. Szczegóły na stronie internetowej www.mammo.pl

Uwaga, upał!
2015-08-07

W związku z trwającymi w Polsce upałami prosimy pyskowiczan o zachowanie szczególnej ostrożności. Pamiętajmy o piciu wody i noszeniu nakryć głowy. Zwracajmy szczególną uwagę na osoby starsze oraz dzieci. Pamiętajmy również o zwierzętach. Jeśli to możliwe zostańmy w domu bądź udajmy się nad wodę. Prosimy również o zapoznanie się z aktualnym ostrzeżeniem meteorologicznym nr 65 dostępnym w zakładce: Bezpieczeństwo Publiczne/Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego/Komunikaty Meteorologiczne.

Plakat zapowiadający Festyn w Dzierżnie
2015-08-06

W dniach 15-16 sierpnia br. na boisku w Dzierżnie przy ul. Piaskowej odbędzie się festyn rodzinny, na który zaprasza Samorząd Pyskowic oraz Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Pyskowicach. W programie koncerty, zawody strzeleckie, śląskie jadło, mini wesołe miasteczko. Serdecznie zapraszamy!

Logo Otwartego Regionalnego Systemu Informacji Przestrzennej
2015-08-06

W Otwartym Regionalnym Systemie Informacji Przestrzennej (ORSIP), oficjalnym portalu mapowym Województwa Śląskiego, zostały udostępnione historyczne mapy z lat 1958-61, 1901 oraz 1883, obejmujące znaczną część obszaru województwa śląskiego. Dane znajdują się w module: Archiwum Państwowe w Katowicach i są podpięte do paska czasu, dzięki czemu można prześledzić zmiany zachodzące na przestrzenni 100 lat. Więcej o systemie można przeczytać na stronie internetowej www.orsip.pl, gdzie można się zapoznać z historią województwa śląskiego na mapach. 

2015-08-05

Wydział Kultury, Sportu i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Pyskowicach informuje, że zostały ostatnie miejsca na jednodniową wycieczkę dzieci do Kudowy Zdroju, która odbędzie się 6 sierpnia (czwartek) br. Rodziców lub opiekunów zainteresowanych zapisaniem dziecka na tę wycieczkę zapraszamy do ww. wydziału (UM w Pyskowicach, parter, pok. 102) dzisiaj tj. 5 sierpnia br. do godziny 15.30, tel. (32) 332 60 77.

2015-08-05

Stowarzyszenie GTW w ramach Śląskiej Akademii Futbolu ogłasza nabór dziewczyn do sekcji piłki nożnej, futsalu i beach soccera. Roczniki 2003 i młodsze oraz 2000 i młodsze. Zajęcia w Pyskowicach w sierpniu br. będą się odbywały w dniach 17 sierpnia, 24 sierpnia oraz 31 sierpnia o godzinie 12.00 w hali widowiskowo-sportowej im. Huberta Wagnera. Szczegółowe informacje i zapisy: trener Dariusz Opoka, tel. 500 170 516, e-mail d.opoka@gtwgliwice.pl. Więcej informacji o Śląskiej Akademii Futbolu: www.saf.org.pl

2015-08-05

Punkt Pośrednictwa Pracy w Pyskowicach dysponuje następującymi ofertami pracy dla osób uczących się m.in. na okres wakacji i nie tylko: kolportaż ulotek, praca w magazynie, pomoc w drukarni, kontrola jakości, tajemniczy klient, pomocnik budowlańca, obsługa imprez plenerowych, kelner. Szczegółowych informacji nt. powyższych ofert pracy można uzyskać w Punkcie Pośrednictwa Pracy w Pyskowicach przy ul. Strzelców Bytomskich 3 lub pod nr. tel. (32) 332 60 05. Biuro dysponuje również ofertami pracy stałej i krótkoterminowej dla absolwentów szkół oraz osób bezrobotnych. Korzystanie z usług biura jest całkowicie bezpłatne. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy. 

2015-08-04

3 sierpnia br. rozpoczął się remont drogi wojewódzkiej nr 901 w Wielowsi i Pyskowicach. Trasa będzie przebudowana na odcinkach: Wielowieś -Sieroty (ok. 3,5 km), a w Pyskowicach (ok. 2 km) od ronda przy firmie Schenker do skrzyżowania z DK 94. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Będą korki. Odcinek Wielowieś - Sieroty będzie przebudowywany przy całkowitym zamknięciu drogi, z zachowaniem dojazdu do posesji. Kierowcy będą musieli skorzystać z objazdu przez Toszek: drogami DW 907 i DK 94. W Pyskowicach na remontowanym odcinku ma obowiązywać ruch wahadłowy. Prace mają potrwać do końca września 2016 roku.

2015-08-04

Centrum Onkologii w Gliwicach zaprasza wszystkie ubezpieczone Panie w wieku 50-69 lat (roczniki: 1946-1965) na bezpłatne badanie mammograficzne finansowane przez NFZ (od poprzedniej mammografii muszą upłynąć minimum 2 lata). Bezpłatną mammografię będzie można wykonać w mammobusie na dziedzińcu Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Pyskowicach 7 i 10 sierpnia br. (piątek, poniedziałek) w godz.: 8.30-15.30 oraz 11, 12, 13 sierpnia br. (wtorek, środa, czwartek) w godz.: 10.00-17.00. Bez skierowania i zaproszenia. Bez zapisów. Wybór dnia dowolny. Więcej informacji pod nr tel.: (32) 278 98 96. 

Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Unia Europejska - Pozyskane dotacje
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
izi.Travel - Pyskowicki Przewodnik Oczami Mieszkańców
Grobonet - internetowa wyszukiwarka grobów
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę