Instagram
Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Na co idą moje pieniądze
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
  • Kolej na Pyskowice
Koronawirus
Koronawirus - nowy rok szkolny - ważne informacje dla rodziców
Ważne tematy
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Wykaz numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
System Informacji Przestrzennej
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
infoGZM - portal wiedzy o Metropolii
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

Archiwum: 2016 listopad

25-lecie Straży Miejskiej w Pyskowicach
2016-11-30

30 listopada br. odbyła się uroczystość z okazji 25-lecia działalności Straży Miejskiej w Pyskowicach. W wydarzeniu udział wzięli komendant i funkcjonariusze pyskowickiej Straży Miejskiej, a także przedstawiciele pyskowickiego samorządu. Burmistrz Wacław Kęska wraz z przewodniczącą Rady Miejskiej Jolantą Drozd wręczyli komendantowi Straży Miejskiej w Pyskowicach Robertowi Rutkowskiemu list gratulacyjny z życzeniami i podziękowaniami za dotychczasową działalność jednostki. Podczas uroczystości zostali też wyróżnieni wieloletni pracownicy pyskowickiej Straży Miejskiej. Galeria zdjęć z tego wydarzenia dostępna jest w zakładce: Bezpieczeństwo Publiczne/Komenda Straży Miejskiej.

„Koniec i początek. Rok 1945 na Górnym Śląsku" - wystawa
2016-11-30

8 grudnia br. (czwartek) o godz. 16.00 w Centrum Wystawienniczym w pyskowickim Ratuszu odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy historycznej pt. „Koniec i początek. Rok 1945 na Górnym Śląsku". Wykład na temat wystawy wygłosi Tomasz Gonet. Wstęp wolny. Zapraszamy!

Informacja Urzędu Miejskiego
2016-11-30

W związku z organizacją imprezy plenerowej zaplanowanej w dniach 3-4 grudnia br. pn. „Festyn Świąteczny Świętego Mikołaja”, zostaną wprowadzone zmiany w obowiązującej organizacji ruchu drogowego na ulicach sąsiadujących z płytą Rynku w Pyskowicach, która jest miejscem ww. imprezy.

Akcja zima
2016-11-29

W związku ze zbliżającą się zimą przypominamy mieszkańcom Pyskowic o trwającej na terenie naszej gminy „Akcji Zima". Prace związane z zimowym utrzymaniem dróg i chodników gminnych prowadzi Urząd Miejski w Pyskowicach. Wykonawcą prac zimowego utrzymania dróg gminnych jest firma Tonsmeier Południe Sp. z o.o. w Rudzie Śląskiej, oddział w Pyskowicach (tel. 32 233 98 10). Umowa z niniejszą firmą obowiązuje do dnia 31.12.2016 r. Informacja o firmie realizującej niniejsze zadania od 01.01.2017 r. zostanie podana do publicznej wiadomości po rozstrzygnięciu przetargu i zawarciu umowy.Wszelkie zgłoszenia dot. akcji zimowej prowadzonej na terenie Gminy Pyskowice należy zgłaszać do Urzędu Miejskiego pod nr tel. (32) 332 60 16.

Spotkanie z przedsiębiorcami i organizacjami pozarządowymi
2016-11-29

O roli przedsiębiorczości w działaniach rewitalizacyjnych rozmawiano podczas warsztatów adresowanych do lokalnych firm działających na terenie Pyskowic, które odbyły się w Urzędzie Miejskim w Pyskowicach w dniu 25 listopada br. Galeria zdjęć.

Informacja Urzędu Miejskiego
2016-11-28

W dniach od 28 listopada br. do 26 stycznia 2017 r. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Pyskowicach, pokój 307, II piętro, w godzinach pracy Urzędu można zapoznać się z projektami Uproszczonego Planu Urządzenia Lasu obrębów ewidencyjnych gminy Pyskowice. Uproszczony Plan Urządzenia Lasu będzie podstawą naliczenia podatku leśnego. W terminie 30 dni od daty wyłożenia projektu Uproszczonego Planu Urządzenia Lasu zainteresowani właściciele lasów mogą składać zastrzeżenia i wnioski w sprawie planu.

Szkolna, Konopnicka, Karola Miarki - remonty
2016-11-28

22 listopada br. rozpoczęła się modernizacja chodników przy parzystych numerach ul. Szkolnej. Remont ten, obejmujący 631 m2 powierzchni, polega na wymianie krawężników oraz płytek betonowych na kostkę betonową o grubości 6 cm, a prowadzony jest od ul. Czyżyków do ul. Sikorskiego. Całkowity koszt wykonywanych robót to 75.000,30 zł. Wykonawcą prac, po wygranym przetargu, jest gliwicka firma COMPLEX-BRUK Robert Jendrysik. Do końca bieżącego roku planuje się zakończyć realizację ww. zadania.

Festyn świąteczny św. Mikołaja
2016-11-28

Serdecznie zapraszamy na Festyn Świąteczny Świętego Mikołaja, który odbędzie się 3 i 4 grudnia br. na pyskowickim Rynku. Podczas wydarzenia na odwiedzających czekać będą m.in. kramy i stragany, koncerty, występy artystyczne dla dzieci, spotkanie ze św. Mikołajem i wiele innych atrakcji.

Organizacje Pozarządowe - logo
2016-11-28

1 grudnia br. (czwartek) o godzinie 17.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Pyskowicach odbędzie się kolejne spotkanie doradcze dla organizacji pozarządowych.

Dzień Otwarty Notariatu - plakat
2016-11-24

26 listopada br. samorząd notarialny organizuje kolejną edycję Dnia Otwartego Notariatu. W tym roku rejenci zapraszają do rozmowy na temat testamentów oraz zasad i mechanizmów dziedziczenia. Krajowa Rada Notarialna zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie z notariuszami we wskazanych miejscach w 21 miastach Polski, gdzie w godzinach 10.00-16.00 rejenci będą udzielać bezpłatnych informacji prawnych. „Porozmawiaj z notariuszem o... testamencie notarialnym” – tak brzmi hasło przewodnie tegorocznej edycji DON. Szczegółowe informacje na temat tegorocznego Dnia Otwartego Notariatu dostępne są na stronie internetowej www.porozmawiajznotariuiszem.pl.

Spotkanie z historią w Centrum Wystawienniczym
2016-11-24

W niedzielę 27 listopada br. o godz. 16.00 w Centrum Wystawienniczym w Ratuszu odbędzie się spotkanie z historią poświęcone schronom z okresu II wojny światowej, z których jeden znajduje się na pyskowickim Rynku. Temat opracował i przedstawi Roland Skubała - lokalny pasjonat historii. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Lokalny Plan Rewitalizacji - Spotkanie z mieszkańcami - plakat
2016-11-23

W środę 30 listopada br. w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Pyskowicach (parter) o godzinie 16.00 odbędzie się spotkanie z mieszkańcami dotyczące Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Pyskowice. Podczas spotkania zostanie wyznaczony obszar rewitalizacji w Pyskowicach. Serdecznie zapraszamy wszystkich pyskowiczan do aktywnego udziału, dyskusji oraz do zgłaszania swoich propozycji. 

Podziękowania dla Pyskowic za Światowe Dni Młodzieży
2016-11-23

Pyskowice otrzymały od biskupa gliwickiego Jana Kopca podziękowania za zaangażowanie w przygotowanie „Dni w Diecezji”, poprzedzających Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016. Biskup gliwicki podziękował burmistrzowi Wacławowi Kęsce oraz pracownikom Urzędu Miejskiego w Pyskowicach m.in. za dobrze zorganizowane wydarzenie i zaangażowanie w nie wielu pyskowiczan, a także za przychylność i gościnność wobec pielgrzymów. 

Kiermasz Świąteczny - plakat
2016-11-23

W niedzielę 27 listopada br. przy kościele pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Pyskowicach (plac księdza J. Chrząszcza) odbędzie się Kiermasz Świąteczny. Początek imprezy o godzinie 16.00. W programie wiele atrakcji i niespodzianek dla całych rodzin m.in. wspólne kolędowanie, programy artystyczne dla dzieci oraz spotkanie ze św. Mikołajem, a także stragany z ozdobami świątecznymi, piernikami czy domowymi przetworami. Serdecznie zapraszamy! 

Listopadowy numer "Przeglądu Pyskowickiego"
2016-11-23

Ukazał się nowy, listopadowy numer "Przeglądu Pyskowickiego". Można go również znaleźć w naszym serwisie internetowym: LISTOPAD NR 11 (241).

Informacja Urzędu Miejskiego
2016-11-22

Miasto Pyskowice przystąpiło do opracowania Lokalnego Programu Rewitalizacji na lata 2016-2023. Skuteczna rewitalizacja terenów zdegradowanych w znacznym stopniu zależy od dobrej współpracy władz samorządowych, mieszkańców, a także przedsiębiorców, organizacji społecznych i innych podmiotów działających w Pyskowicach.  25 listopada br. (piątek) zapraszamy do Urzędu Miejskiego w Pyskowicach (sala sesyjna - parter) na spotkania w ramach projektu LPR. 

Wizualizacja modernizacji Parku Miejskiego
2016-11-22

16 listopada br. w ramach programu pn. „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” realizowanego przez LGD Leśna Kraina Górnego Śląska, Gmina Pyskowice złożyła wniosek o dofinansowanie projektu pn. „Zagospodarowanie terenu Parku w Pyskowicach etap I”. 

Akcja charytatywna "Czas Pomagania" - plakat
2016-11-22

2 grudnia br.  (piątek) w godzinach 15.00-17.00 na pyskowickim rynku odbędzie się finał akcji charytatywnej pn. „Czas pomagania". Podczas wydarzenia przeprowadzona zostanie zbiórka darów dla potrzebujących rodzin, osób starszych i samotnych z Pyskowic. Najbardziej przyda się żywność długoterminowa, środki czystości, odzież, pościel czy ręczniki, a dla najmłodszych zabawki, słodycze i artykuły szkolne. Serdecznie zapraszamy wszystkich pyskowiczan do uczestnictwa w akcji!

Stroik bożonarodzeniowy - konkurs
2016-11-18

Zachęcamy dzieci z pyskowickich przedszkoli, szkół podstawowych, młodzież gimnazjalną, podopiecznych świetlic środowiskowych, ognisk wychowawczych i innych organizacji prowadzących pracę środowiskową na rzecz dzieci i młodzieży na terenie Gminy Pyskowice do udziału w konkursie na najciekawszy stroik bożonarodzeniowy. Prace należy składać w dniach 12-14 grudnia br. w Wydziale Kultury, Sportu i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego, pok. 102. Szczegóły w zakładce: Co? Gdzie? Kiedy?/Wydarzenia kulturalne i sportowe/Wydział Kultury, Sportu i Spraw Społecznych/Aktualne wydarzenia.

Informacja Urzędu Miejskiego
2016-11-18

Do publicznego wglądu wyłożone zostały dwa projekty: 1. miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego fragmentu gminy Pyskowice w rejonie Zaolszan wraz z prognozą oddziaływania na środowisko; Dyskusja publiczna nad przyjętymi w projekcie planu miejscowego rozwiązaniami odbędzie się w dniu 1 grudnia 2016 r. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Pyskowicach, ul. Strzelców Bytomskich 3, sala nr 13 (I piętro), godz. 15.00; 2. miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego fragmentu gminy Pyskowice dla obszaru strefy komercyjnej, położonego po wschodniej stronie ulicy Gliwickiej wraz z prognozą oddziaływania na środowisko; Dyskusja publiczna nad przyjętymi w projekcie planu miejscowego rozwiązaniami odbędzie się w dniu 1 grudnia 2016 r. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Pyskowicach, ul. Strzelców Bytomskich 3, sala nr 13 (I piętro), godz. 14.00.

Samoobrona Kobiet - logo akcji
2016-11-18

Samoobrona Kobiet to projekt bezpłatnych szkoleń, które będą się odbywały w 30 polskich miastach m.in. w Gliwicach. Najlepsi wojskowi instruktorzy będą uczyli i pokazywali Polkom, jak doskonalić umiejętności i techniki samoobrony, po to, aby w razie niespodziewanego ataku czy znalezienia się w sytuacji zagrażającej osobistemu bezpieczeństwu potrafiły sobie z nimi poradzić. Kurs Samoobrony dla kobiet organizowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej skierowany jest do wszystkich kobiet, które chcą zdobyć umiejętności zachowania się w sytuacji niebezpiecznej. Zajęcia prowadzone będą przez instruktorów Wojska Polskiego. Szczegóły dotyczące projektu, miejsca i daty szkoleń dostępne są na stronie internetowej: http://www.mon.gov.pl/samoobrona-kobiet

Informacje Rady Miejskiej
2016-11-18

W czwartek 24 listopada, w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego o godz. 14.30, odbędzie się XXVII sesja Rady Miejskiej w Pyskowicach. Przypominamy, że w tygodniu, w którym w czwartek odbywa się sesja Rady Miejskiej, Burmistrz Miasta przyjmuje skargi i wnioski w godzinach 10.00-12.00, natomiast wyznaczeni pracownicy w godzinach 15.00-17.00.

Pyskowickie magnesy
2016-11-16

W Biurze Promocji i Współpracy Partnerskiej Urzędu Miejskiego w Pyskowicach (pok. 226, I piętro) pojawiły się 3 nowe wzory magnesów pamiątkowych. Przedstawiają one pyskowicki Rynek, jezioro Dzierżno Małe oraz panoramę Pyskowic. Autorem grafik jest pyskowicki artysta – Mirosław Słomski. Magnesy z herbem miasta, o wymiarach 90x65 mm można nabyć za 2,30 zł za sztukę. Informacje o pozostałych materiałach i gadżetach oraz o sposobie ich dystrybucji dostępne są w zakładce: Multimedia/Materiały Promocyjne. Polecamy!

Bankomat Planet Cash przed budynkiem UM w Pyskowicach
2016-11-16

Przed budynkiem Urzędu Miejskiego w Pyskowicach (ul. Strzelców Bytomskich 3) został zamontowany bankomat Planet Cash. Będzie on z pewnością sporym ułatwieniem m.in. dla mieszkańców korzystających z usług tutejszego urzędu, zwłaszcza kasy UM, w której można dokonywać wpłat tylko gotówkowo. Na stronie internetowej www.planetcash.pl można znaleźć informacje m.in. na temat darmowych wypłat.

Otwarcie biura poselsko-senatorskiego
2016-11-16

14 listopada br. w Pyskowicach przy ul. Kopernika 2/5 odbyło się uroczyste otwarcie filii Biura Poselsko – Senatorskiego Posła na Sejm RP Jarosława Gonciarza i Senatora RP Krystiana Probierza. 

Leśna Kraina Górnego Śląska - logo
2016-11-15

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Leśna Kraina Górnego Śląska” ogłasza nabór wniosków o przyznanie pomocy: 01/2016, 02/2016, 03/2016 i 04/2016 w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020”. Ogłoszenia dostępne są w aktualnościach na stronie internetowej www.lesnakrainalgd.pl.

Informacja Urzędu Miejskiego
2016-11-14

W związku z zamiarem powołania komisji konkursowej do oceny ofert składanych na realizację zadań publicznych w 2017 roku, realizowanych w ramach ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie Burmistrz Miasta Pyskowice zaprasza organizacje pozarządowe lub podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do zgłaszania kandydatów do udziału w pracach ww. komisji. Szczegóły oraz Formularz Zgłoszeniowy dostępne są w zakładce: Organizacje pozarządowe/Aktualności.

Uniwersytet Trzeciego Wieku - logo
2016-11-14

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych, Panie i Panów 50+, utworzeniem na terenie naszego miasta Uniwersytetu Trzeciego Wieku na spotkanie sondażowe, które odbędzie się 23 listopada br. (środa), o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pyskowicach (pl. Józefa Piłsudskiego 1).

Powiatowy Przegląd Twórczości Seniorów - plakat
2016-11-10

1 grudnia br. o godzinie 16.00 w Domu Kultury w Knurowie przy ul. Górniczej 1 odbędzie się „Powiatowy Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów z terenu Powiatu Gliwickiego” organizowany przez Powiat Gliwicki. Zgłoszenia przyjmowane są do 18 listopada br. Więcej informacji, regulamin i karta uczestnictwa dostępna jest na stronie internetowej: www.starostwo.gliwice.pl.

Informacja Urzędu Miejskiego
2016-11-09

W związku z planowanym wojewódzkim treningiem sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności informujemy, że 15 listopada br. w godzinach 9.00-14.00 może zostać wyemitowany dźwięk ciągły trwający trzy minuty, oznaczający odwołanie alarmu. Apelujemy do mieszkańców Pyskowic o traktowanie nadawanych sygnałów jako ćwiczenia, a nie rzeczywistego zagrożenia.

Ankietyzacja w sprawie programów ekologicznych
2016-11-07

W okresie od 7 listopada do 15 grudnia br. na terenie Gminy Pyskowice zostanie przeprowadzona ankietyzacja mieszkańców mająca na celu zebranie informacji potrzebnych do opracowania dokumentów strategicznych tj. Program Ochrony Środowiska, Program Ograniczenia Niskiej Emisji, Plan Gospodarki Niskoemisyjnej. Pracownicy Urzędu Miejskiego w osobach: Paweł Baran, Dariusz Kapusta, Michał Kołodziej, Edyta Olender, Joanna Pasak oraz Dorota Pitera będą rozprowadzać ankiety w zabudowie jednorodzinnej. Ankieterzy będą posiadać identyfikatory. W zabudowie wielorodzinnej ankiety zostaną rozprowadzone przez Zarządców. W związku z powyższym uprasza się mieszkańców o przyjęcie osób ankietujących i wypełnienie ankiet. Z ankietą można się zapoznać w zakładce: Gospodarka Komunalna/Ekologia/Ankietyzacja.

Spotkanie z okazji Dnia Seniora
2016-11-04

W Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu odbyło się spotkanie z okazji Dnia Seniora organizowane przez Klub Seniora 50+. Burmistrz Wacław Kęska oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej Jolanta Drozd wyróżnili najstarszą członkinię Klubu oraz wręczyli podziękowania za opiekę sprawowaną nad kapliczkami i krzyżami przydrożnymi. Wszystkim Seniorom życzymy dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności!

Logo stowarzyszenie GTW
2016-11-04

Stowarzyszenie GTW zaprasza rodziców, opiekunów, dziadków, nauczycieli na bezpłatne zajęcia edukacyjno-warsztatowe umiejętności wychowawczych. Celem warsztatu jest podniesienie umiejętności wychowawczych poprzez zwiększenie własnej świadomości na temat wychowania i rodzicielstwa, uporządkowanie wiedzy na temat roli i zadań rodziców w procesie wychowywania dzieci. Odbędą się III edycje zajęć po 6 godzin (2 x po 3 godziny) w Ośrodku Rozwiązywania Problemów Uzależnień w Pyskowicach przy ulicy Paderewskiego 5. Szczegóły i zapisy pod nr tel. 603 065 213. 

OHP w Pyskowicach - logo
2016-11-04

Punkt Pośrednictwa Pracy OHP w Pyskowicach zaprasza na Giełdę Pracy we wtorek 8 listopada br. o godz. 12.00 (sala sesyjna UM w Pyskowicach, ul. Strzelców Bytomskich 3). Poszukiwane są osoby na stanowisko: POMOCNIK MAGAZYNIERA. Miejsce pracy: Pyskowice. Zapisy: pok. 106 w budynku UM w Pyskowicach (parter) lub tel.: (32) 332 60 05. Zapraszamy!

Obwieszczenie Starosty Gliwickiego
2016-11-03

Starosta Gliwicki podaje do publicznej wiadomości informację, iż decyzją z dnia 17 października 2016 roku zn. WOŚ.6222.00003.2016 udzielił pozwolenia zintegrowanego dla instalacji do odzysku odpadów innych niż niebezpieczne o zdolności przetwarzania ponad 75 ton na dobę, z wykorzystaniem obróbki żużlu i popiołów zlokalizowanej na działkach nr 1117/220, 1119/382, 1122/383, 1123/383, 1127/384 w Pyskowicach, eksploatowanej przez EKOPROHUT Sp. z o. o. 

Święto Niepodległości - polska flaga
2016-11-03

Samorząd Pyskowic oraz Miejski Ośrodek Kultury i Sportu zapraszają na uroczyste obchody 98. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, które odbędą się 11 listopada br. w Pyskowicach. W ramach uroczystości odbędzie się m.in. msza św. w intencji ojczyzny oraz uroczystości rocznicowe pod Pomnikiem Patriotycznym. Zapraszamy! 

Afrykański Pomór Świń
2016-11-02

Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach, w związku z prowadzonymi działaniami mającymi na celu zwalczanie choroby afrykańskiego pomoru świń, poleca wszystkim zainteresowanym podmiotom zapoznać się z filmem edukacyjnym pt. „Afrykański pomór świń – zasady ochrony świń przed chorobą”. Film dostępny jest m.in. na stronie internetowej Państwowego Instytutu Weterynaryjnego- Państwowy Instytut Badawczy w Puławach: www.piwet.pulawy.pl.

Pomoc bezdomnym w okresie zimowym - bezpłatna infolinia
2016-11-02

Śląski Urząd Wojewódzki informuje o bezpłatnym numerze telefonu 987 (zarówno z telefonów komórkowych, jak i stacjonarnych), pod którym od 1 listopada br. można uzyskać informację o możliwości pomocy w zakresie noclegu i wyżywienia dla osób bezdomnych na terenie województwa śląskiego. Wykaz jednostek świadczących pomoc osobom bezdomnym z terenu całego województwa znaleźć można na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach: www.katowice.uw.pl.

Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Unia Europejska - Pozyskane dotacje
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
izi.Travel - Pyskowicki Przewodnik Oczami Mieszkańców
Grobonet - internetowa wyszukiwarka grobów
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę