Instagram
Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Na co idą moje pieniądze
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
  • Kolej na Pyskowice
Koronawirus
Koronawirus - nowy rok szkolny - ważne informacje dla rodziców
Ważne tematy
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Wykaz numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
System Informacji Przestrzennej
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
infoGZM - portal wiedzy o Metropolii
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

Archiwum: 2016 luty

Informacja Urzedu Miejskiego
2016-02-26

5 marca o godzinie 17.00 w Galerii Podcień w pyskowickim Ratuszu odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy fotografii artystycznej Bożeny Nitki pn. „Wiosenne nastroje". Możliwość zwiedzania od 5 do 30 marca od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-18.00. Organizator: Samorząd Pyskowic oraz Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Pyskowicach. Wstęp wolny. Zapraszamy!

"Historia browarów miast Pyskowic i Toszka"
2016-02-26

4 marca o godzinie 17.00 w Muzeum Miejskim w pyskowickim Ratuszu odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy historycznej pn. „Historia browarów miast Pyskowic i Toszka", którą przedstawi pasjonat historii Maciej Mazur. Możliwość zwiedzania od 4 marca do 24 maja od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-18.00. Organizator: Samorząd Pyskowic oraz Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Pyskowicach. Wstęp wolny. Zapraszamy!

Lutowy numer "Przeglądu Pyskowickiego"
2016-02-23

Ukazał się nowy, lutowy numer "Przeglądu Pyskowickiego". Można go również znaleźć w naszym serwisie internetowym: LUTY NR 2 (232).

Informacja Rady Miejskiej
2016-02-19

W czwartek 25 lutego br. o godzinie 12.45 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego odbędzie się XVIII sesja Rady Miejskiej w Pyskowicach.

Awaria - grafika
2016-02-17

W związku z powstałą awarią PWiK Sp. z o.o. informuje, że dnia 17 lutego br. do godziny 20 mogą występować problemy komunikacyjne na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Szopena.

Urząd Statystyczny w Katowicach - logo
2016-02-17

Urząd Statystyczny w Katowicach aktualnie prowadzi m.in. Ankietowe badanie rolnicze 2016 oraz Ankietowe badanie w gospodarstwach domowych 2016. Wśród wszystkich badań prowadzonych przez statystykę publiczną, statystyczne badania ankietowe spełniają szczególną rolę w monitorowaniu zjawisk o tematyce społecznej. Badania prowadzone są metodą reprezentacyjną na terenie całego kraju: w wylosowanych mieszkaniach, gospodarstwach domowych, gospodarstwach rolnych, na przejściach granicznych, w wybranych placówkach handlowych. Badania realizowane są przez ankieterów - pracowników Urzędu Statystycznego, którzy pozyskują informacje od respondentów bezpośrednio - w formie wywiadu lub telefonicznie (w niektórych badaniach istnieje możliwość samodzielnego wypełniania formularzy).

Zostaw swój 1% w Pyskowicach
2016-02-12

Przypominamy i informujemy o możliwości przekazania 1% podatku dochodowego za 2015 rok na rzecz wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego. Zachęcamy mieszkańców Pyskowic do wspierania lokalnych organizacji pożytku publicznego oraz  fundacji, instytucji i podmiotów, które działają na rzecz naszego miasta i ich mieszkańców. Wykaz tych podmiotów dostępny jest w zakładce: Organizacje Pozarządowe/1%podatku. Polecamy!

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - logo
2016-02-08

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego ogłasza XIV Konkurs „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”, organizowany we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencją Nieruchomości Rolnych i Państwową Inspekcją Pracy. Celem konkursu jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwach rolnych. Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie gospodarstwa rolnego w Placówkach Terenowych i Oddziałach Regionalnych KRUS do 31 marca 2016 r. Formularze zgłoszeniowe i szczegółowe informacje o warunkach udziału w konkursie dostępne są w Placówce Terenowej KRUS w Gliwicach (tel. 32 302 90 12), a także na stronie internetowej KRUS www.krus.gov.pl.

Konsultacje społeczne - „Krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce”
2016-02-04

9 lutego br. (wtorek) o godz. 12.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Pyskowicach (ul. Strzelców Bytomskich 3) odbędą się konsultacje społeczne w obszarze tworzenia map zagrożeń, które poprowadzi mł. insp. Rafał Grzenia – Komendant Komisariatu Policji w Pyskowicach.

15 lat teatru Carpe Diem - plakat
2016-02-03

26 i 27 lutego br. w ramach obchodów 15-lecia działalności młodzieżowego teatru Carpe Diem w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Pyskowicach odbędą się jubileuszowe spektakle: 26 lutego o godz. 16.00 i 19.00 oraz 27 lutego o godz. 15.00 i 18.00 (spektakl zamknięty dla rodziców i zaproszonych gości). Bezpłatne wejściówki można będzie odbierać w sekretariacie MOKiS od 17 lutego br. Szczegóły oraz wolne miejsca: www.mokis.pyskowice.pl. Serdecznie zapraszamy!

Kwalifikacja wojskowa dla powiatu gliwickiego
2016-02-03

1 lutego br. w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Gliwicach oficjalnie rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa dla powiatu gliwickiego, która trwać będzie do 29 lutego br. Obejmuje przede wszystkim mężczyzn urodzonych w 1997 roku (tzw. rocznik podstawowy), mężczyzn urodzonych w latach 1992-1996 nie posiadających określonej kategorii wojskowej oraz osoby urodzone w latach 1995-1996, które wcześniej zostały uznane za czasowo niezdolne do czynnej służby. Kwalifikacja obejmuje także urodzone w latach 1992-1997 studentki i absolwentki kierunków medycznych, weterynaryjnych oraz psychologicznych. Kwalifikacja dla mieszkańców powiatu gliwickiego przeprowadzana jest w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Gliwicach przy ul. Zawiszy Czarnego 7. Mężczyźni z Pyskowic (81 osób) muszą stawić się do kwalifikacji w dniach 10-12 lutego br. 

Narodowe czytanie 2016
2016-02-01

3 września br. odbędzie się kolejna edycja Narodowego Czytania, podczas którego będzie miało miejsce wspólne czytanie jednego z wielkich polskich utworów literackich. W tym roku to wyjątkowe spotkanie odbędzie się przy autorze dzieła wybranego przez samych Polaków. Do 11 lutego br. można wziąć udział w wyborze książki na Narodowe Czytanie 2016. Aby oddać głos należy dokonać wyboru jednego z podanych poniżej tytułów i umieścić go w temacie e-maila i wysłać na adres: narodowe.czytanie2016@prezydent.pl. W temacie powinien znaleźć się jedynie tytuł (bez cudzysłowu i bez autora dzieła). Tytuły dzieł: Chłopi – Władysław Reymont, Noce i dnie – Maria Dąbrowska, Wesele – Stanisław Wyspiański, Popioły – Stefan Żeromski, Quo Vadis – Henryk Sienkiewicz.

Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Unia Europejska - Pozyskane dotacje
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
izi.Travel - Pyskowicki Przewodnik Oczami Mieszkańców
Grobonet - internetowa wyszukiwarka grobów
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę