Instagram
Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Na co idą moje pieniądze
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
  • Kolej na Pyskowice
Wybory prezydenckie 2020
Koronawirus
Ważne tematy
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Zmiana numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
System Informacji Przestrzennej
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

Archiwum: 2016 luty

Informacja Urzedu Miejskiego
2016-02-26

5 marca o godzinie 17.00 w Galerii Podcień w pyskowickim Ratuszu odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy fotografii artystycznej Bożeny Nitki pn. „Wiosenne nastroje". Możliwość zwiedzania od 5 do 30 marca od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-18.00. Organizator: Samorząd Pyskowic oraz Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Pyskowicach. Wstęp wolny. Zapraszamy!

"Historia browarów miast Pyskowic i Toszka"
2016-02-26

4 marca o godzinie 17.00 w Muzeum Miejskim w pyskowickim Ratuszu odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy historycznej pn. „Historia browarów miast Pyskowic i Toszka", którą przedstawi pasjonat historii Maciej Mazur. Możliwość zwiedzania od 4 marca do 24 maja od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-18.00. Organizator: Samorząd Pyskowic oraz Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Pyskowicach. Wstęp wolny. Zapraszamy!

Lutowy numer "Przeglądu Pyskowickiego"
2016-02-23

Ukazał się nowy, lutowy numer "Przeglądu Pyskowickiego". Można go również znaleźć w naszym serwisie internetowym: LUTY NR 2 (232).

Informacja Rady Miejskiej
2016-02-19

W czwartek 25 lutego br. o godzinie 12.45 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego odbędzie się XVIII sesja Rady Miejskiej w Pyskowicach.

Awaria - grafika
2016-02-17

W związku z powstałą awarią PWiK Sp. z o.o. informuje, że dnia 17 lutego br. do godziny 20 mogą występować problemy komunikacyjne na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Szopena.

Urząd Statystyczny w Katowicach - logo
2016-02-17

Urząd Statystyczny w Katowicach aktualnie prowadzi m.in. Ankietowe badanie rolnicze 2016 oraz Ankietowe badanie w gospodarstwach domowych 2016. Wśród wszystkich badań prowadzonych przez statystykę publiczną, statystyczne badania ankietowe spełniają szczególną rolę w monitorowaniu zjawisk o tematyce społecznej. Badania prowadzone są metodą reprezentacyjną na terenie całego kraju: w wylosowanych mieszkaniach, gospodarstwach domowych, gospodarstwach rolnych, na przejściach granicznych, w wybranych placówkach handlowych. Badania realizowane są przez ankieterów - pracowników Urzędu Statystycznego, którzy pozyskują informacje od respondentów bezpośrednio - w formie wywiadu lub telefonicznie (w niektórych badaniach istnieje możliwość samodzielnego wypełniania formularzy).

Zostaw swój 1% w Pyskowicach
2016-02-12

Przypominamy i informujemy o możliwości przekazania 1% podatku dochodowego za 2015 rok na rzecz wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego. Zachęcamy mieszkańców Pyskowic do wspierania lokalnych organizacji pożytku publicznego oraz  fundacji, instytucji i podmiotów, które działają na rzecz naszego miasta i ich mieszkańców. Wykaz tych podmiotów dostępny jest w zakładce: Organizacje Pozarządowe/1%podatku. Polecamy!

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - logo
2016-02-08

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego ogłasza XIV Konkurs „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”, organizowany we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencją Nieruchomości Rolnych i Państwową Inspekcją Pracy. Celem konkursu jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwach rolnych. Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie gospodarstwa rolnego w Placówkach Terenowych i Oddziałach Regionalnych KRUS do 31 marca 2016 r. Formularze zgłoszeniowe i szczegółowe informacje o warunkach udziału w konkursie dostępne są w Placówce Terenowej KRUS w Gliwicach (tel. 32 302 90 12), a także na stronie internetowej KRUS www.krus.gov.pl.

Konsultacje społeczne - „Krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce”
2016-02-04

9 lutego br. (wtorek) o godz. 12.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Pyskowicach (ul. Strzelców Bytomskich 3) odbędą się konsultacje społeczne w obszarze tworzenia map zagrożeń, które poprowadzi mł. insp. Rafał Grzenia – Komendant Komisariatu Policji w Pyskowicach.

15 lat teatru Carpe Diem - plakat
2016-02-03

26 i 27 lutego br. w ramach obchodów 15-lecia działalności młodzieżowego teatru Carpe Diem w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Pyskowicach odbędą się jubileuszowe spektakle: 26 lutego o godz. 16.00 i 19.00 oraz 27 lutego o godz. 15.00 i 18.00 (spektakl zamknięty dla rodziców i zaproszonych gości). Bezpłatne wejściówki można będzie odbierać w sekretariacie MOKiS od 17 lutego br. Szczegóły oraz wolne miejsca: www.mokis.pyskowice.pl. Serdecznie zapraszamy!

Kwalifikacja wojskowa dla powiatu gliwickiego
2016-02-03

1 lutego br. w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Gliwicach oficjalnie rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa dla powiatu gliwickiego, która trwać będzie do 29 lutego br. Obejmuje przede wszystkim mężczyzn urodzonych w 1997 roku (tzw. rocznik podstawowy), mężczyzn urodzonych w latach 1992-1996 nie posiadających określonej kategorii wojskowej oraz osoby urodzone w latach 1995-1996, które wcześniej zostały uznane za czasowo niezdolne do czynnej służby. Kwalifikacja obejmuje także urodzone w latach 1992-1997 studentki i absolwentki kierunków medycznych, weterynaryjnych oraz psychologicznych. Kwalifikacja dla mieszkańców powiatu gliwickiego przeprowadzana jest w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Gliwicach przy ul. Zawiszy Czarnego 7. Mężczyźni z Pyskowic (81 osób) muszą stawić się do kwalifikacji w dniach 10-12 lutego br. 

Narodowe czytanie 2016
2016-02-01

3 września br. odbędzie się kolejna edycja Narodowego Czytania, podczas którego będzie miało miejsce wspólne czytanie jednego z wielkich polskich utworów literackich. W tym roku to wyjątkowe spotkanie odbędzie się przy autorze dzieła wybranego przez samych Polaków. Do 11 lutego br. można wziąć udział w wyborze książki na Narodowe Czytanie 2016. Aby oddać głos należy dokonać wyboru jednego z podanych poniżej tytułów i umieścić go w temacie e-maila i wysłać na adres: narodowe.czytanie2016@prezydent.pl. W temacie powinien znaleźć się jedynie tytuł (bez cudzysłowu i bez autora dzieła). Tytuły dzieł: Chłopi – Władysław Reymont, Noce i dnie – Maria Dąbrowska, Wesele – Stanisław Wyspiański, Popioły – Stefan Żeromski, Quo Vadis – Henryk Sienkiewicz.

Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
izi.Travel - Pyskowicki Przewodnik Oczami Mieszkańców
Grobonet - internetowa wyszukiwarka grobów
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę