Instagram
Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Na co idą moje pieniądze
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
  • Kolej na Pyskowice
Koronawirus
Koronawirus - nowy rok szkolny - ważne informacje dla rodziców
Ważne tematy
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Wykaz numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
System Informacji Przestrzennej
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
infoGZM - portal wiedzy o Metropolii
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

Archiwum: 2016 marzec

"II Bieg o złotą kaczkę" - plakat
2016-03-31

7 maja br. w Toszku odbędzie się „II Bieg o Złotą Kaczkę” organizowany przez Centrum Kultury „Zamek w Toszku”. Zawodnicy rywalizować będą w wielu kategoriach wiekowych w dwóch konkurencjach: bieg oraz nordic walking. Zapisy i regulamin dostępny jest na stronie organizatora www.zamektoszek.eu. Kontakt: bieg@zamektoszek.eu, tel. 798 729 316. Zapraszamy!

"Bez granic... Impresje i abstrakcje" - wystawa
2016-03-31

9 kwietnia br. (sobota) o godz. 17.00 w Galerii Podcień w pyskowickim Ratuszu odbędzie się wernisaż wystawy pn. "Bez granic... Impresje i abstrakcje". Swoje prace zaprezentują: Ursula Uhlenbrock, Joanna Haydukiewicz i Dorothea Jendrossek-Redieck. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy! 

65 lat Zakładów Mechanicznych Bumar Łabędy S.A. - wystawa
2016-03-31

8 kwietnia br. (piątek) o godz. 17.00 w Muzeum Miejskim w pyskowickim Ratuszu odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy historycznej z okazji jubileuszu 65-lecia istnienia Zakładów Mechanicznych "Bumar - Łabędy" S.A., którą przedstawi Roland Skubała. Wstęp wolny. Dodatkowo 9 kwietnia br. (sobota) w godzinach 10.00-17.00 na "placu dożynkowym" odbędzie się pokaz sprzętu pancernego. Serdecznie zapraszamy! 

"Doradcy podatkowi niepełnosprawnym" - plakat
2016-03-30

Do 28 kwietnia br. we wtorki i czwartki w godzinach od 9.00 do 15.00 Doradcy Podatkowi ze Śląskiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych będą prowadzili bezpłatne konsultacje z zakresu ulg i uprawnień podatkowych przysługujących osobom niepełnosprawnym i ich rodzinom. Doradcy podatkowi  będą dyżurować pod telefonem komórkowym 513 152 218, pod którym osoby niepełnosprawne mogą uzyskać informacje o przysługujących im ulgach i uprawnieniach podatkowych. Na życzenie osoby niepełnosprawnej doradca podatkowy będzie oddzwaniał na własny koszt. „Doradcy Podatkowi Niepełnosprawnym" to siódma tego typu wspólna akcja Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego oraz Samorządu Doradców Podatkowych - Oddział Śląski.

2016-03-30

Serdecznie zapraszamy gimnazjalistów, ich rodziców oraz wszystkich zainteresowanych na 12. Pyskowickie Targi Edukacyjne, które odbędą się we wtorek 5 kwietnia br. od godz. 9.00 w hali widowiskowo-sportowej im. H. Wagnera w Pyskowicach przy ul. Strzelców Bytomskich 1a. W czasie trwania targów zaprezentują swoją ofertę edukacyjną zaproszone szkoły ponadgimnazjalne z Pyskowic, Gliwic i powiatu tarnogórskiego. Wstęp wolny!

Świadczenie wychowawcze 500 +
2016-03-24

1 kwietnia br. startuje rządowy program „Rodzina 500+”. W Pyskowicach wnioski można składać osobiście w następujących punktach: Ośrodek Pomocy Społecznej w Pyskowicach, ul. Cicha, pokój nr 7 i 8 tel. kontaktowy: (32) 233 233 55 (przyjmowanie wniosków na pierwsze dziecko, zależne od dochodu, i kolejne dziecko/dzieci); Urząd Miejski w Pyskowicach, ul. Strzelców Bytomskich 3, pokój nr 114, parter (przyjmowanie wniosków na drugie i następne dziecko/dzieci, niezależnie od dochodu rodziny); Miejska Biblioteka Publiczna, Filia nr 1, ul. Traugutta 53 (przyjmowanie wniosków na drugie i następne dziecko/dzieci, niezależnie od dochodu rodziny). Więcej o programie „Rodzina 500+” w Pyskowicach: godziny i dni przyjmowania wniosków w poszczególnych punktach, dokumenty do pobrania dostępne są w zakładce: Jednostki Organizacyjne/Ośrodek Pomocy Społecznej. 

Informacja Rady Miejskiej
2016-03-24

W czwartek 31 marca br. o godzinie 14.30 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego odbędzie się XX sesja Rady Miejskiej w Pyskowicach.

Urząd Statystyczny w Katowicach - logo
2016-03-24

1 kwietnia br. Urząd Statystyczny w Katowicach rozpocznie badania ankietowe: Uczestnictwo mieszkańców Polski (rezydentów) w podróżach; Wykorzystanie Technologii Informacyjno-Telekomunikacyjnych w gospodarstwach domowych. Więcej informacji o tych i pozostałych badaniach ankietowych prowadzonych przez US w Katowicach: katowice.stat.gov.pl.

2016-03-24

Z okazji zbliżających się świąt Wielkiej Nocy

mieszkańcom Pyskowic   

życzymy zdrowia, spokoju, radości,      

spokojnych i pogodnych świąt

spędzonych w świątecznej, rodzinnej atmosferze

wśród najbliższych,

a także powodzenia i sukcesów

w życiu osobistym oraz zawodowym

Marcowy numer "Przeglądu Pyskowickiego"
2016-03-21

Ukazał się nowy, marcowy numer "Przeglądu Pyskowickiego". Można go również znaleźć w naszym serwisie internetowym: MARZEC NR 3 (233).

Urząd Statystyczny w Katowicach - logo
2016-03-17

Urząd Statystyczny w Katowicach aktualnie prowadzi m.in. badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego. Celem badania jest ocena aktualnego stanu pogłowia świń według grup wagowo-użytkowych. Zgromadzone dane służą do analizy zmian zachodzących w produkcji zwierzęcej, a wyniki wykorzystywane są we wszelkiego rodzaju publikacjach wydawanych przez Główny Urząd Statystyczny oraz urzędy statystyczne w poszczególnych województwach. Pytania w formularzu dotyczą stanu pogłowia świń wg stanu na 1 marca 2016 r. oraz cen zakupu, sprzedaży i dzierżawy użytków rolnych przeznaczonych na działalność rolniczą. Badanie realizowane jest w drodze samodzielnego przekazania danych przez Internet, wywiadu telefonicznego przeprowadzonego przez teleankietera z respondentem oraz bezpośredniego wywiadu z respondentem. Więcej informacji o badaniach ankietowych: www. katowice.stat.gov.pl.

Turniej Szachowy Szkół Podstawowych
2016-03-17

1 kwietnia br. (piątek) o godz. 9.00 w Szkole Podstawowej nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi przy ul. Wyzwolenia 4 w Pyskowicach odbędzie się Turniej Szachowy Szkół Podstawowych o Puchar Burmistrza Miasta Pyskowice. W turnieju mogą wziąć udział dzieci ze szkół podstawowych w Pyskowicach. Udział w turnieju oznacza zgodę na zastosowanie się do zasad regulaminu. Każda szkoła ma prawo zgłosić reprezentację do 15 zawodników z różnych klas 1-6. Zgłoszenia przyjmowane są do 23 marca br. (środa) e-mailowo na adres: hetmangliwice@gmail.com.

Informacja Rady Miejskiej
2016-03-16

W poniedziałek 21 marca br. o godzinie 16.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego odbędzie się XIX sesja Rady Miejskiej w Pyskowicach.

Wiosenne Spotkania z Klubem Mam Czas - plakat
2016-03-15

Pyskowicki Klub Mam Czas rozpoczyna nowy projekt pn. „Wiosenne Spotkania”. 16 marca br. o godz. 16.00 w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Pyskowicach odbędzie się pierwsze spotkanie pn. „Kobieca siła", które poprowadzi Magdalena Chwał. 7 kwietnia br. o godz. 16.00 w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Pyskowicach odbędzie się spotkanie pn. "Pierwsza pomoc”, które poprowadzi Adrian Hoinka. Na wszystkie spotkania wstęp jest wolny. Polecamy!

Spotkanie z Antonim Piechniczkiem
2016-03-15

22 marca br. (wtorek) o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pyskowicach (pl. Piłsudskiego 1) odbędzie się spotkanie z Antonim Piechniczkiem oraz z Beatą Żurek i Pawłem Czado – autorami książki pt. „Piechniczek. Tego nie wie nikt”. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Informacja Urzędu Miejskiego
2016-03-15

Ze względu na święto przypadające w sobotę 26 marca br. PSZOK (Punkt Selektywnej Ziórki Odpadów Komunalnych) zlokalizowany w Pyskowicach przy ul. Zaolszany 3 będzie nieczynny. Zainteresowani mieszkańcy mogą oddać odpady do PSZOK-u w sobotę 19 marca br. Więcej o PSZOK można przeczytać w zakładce: Gospodarka Komunalna/Odpady.

Pyskowicki długopis z końcówką do ekranów dotykowych
2016-03-14

W Biurze Promocji i Współpracy Partnerskiej Urzędu Miejskiego w Pyskowicach (pok. 226, I piętro) można nabyć metalowe długopisy typu Touch Writer z wygrawerowanym logiem Pyskowic, z końcówką umożliwiającą pracę na urządzeniach wyposażonych w ekrany dotykowe. Idealnie nadają się one do tabletów czy smartfonów. Długopisy dostępne są w 6 wariantach kolorystycznych: czarnym, pomarańczowym, czerwonym, błękitnym, żółtym i jasnozielonym, w cenie 2,15 zł za sztukę. To kolejny gadżet pyskowicki w ofercie materiałów promocyjnych przeznaczonych do sprzedaży. Informacje o pozostałych materiałach i gadżetach oraz o sposobie ich dystrybucji dostępne są w zakładce: MULTIMEDIA/MATERIAŁY PROMOCYJNE.

Informacja Urzędu Miejskiego
2016-03-14

W dniach roboczych od 27 kwietnia do 2 maja 2016 r. przedstawiciel II Urzędu Skarbowego w Gliwicach będzie przyjmował zeznania podatkowe za 2015 r. w Urzędzie Miejskim w Pyskowicach, pok. 100 (parter-portiernia): 27.04.2016 r. (środa) w godz. 8.00-14.30, 28.04.2016 r. (czwartek) w godz. 8.00-14.30, 29.04.2016 r. (piątek) w godz. 8.00-13.00, 2.05.2016 r. (poniedziałek) w godz. 8.00-14.30.

Konkurs fotograficzny - "Leśna Kraina - tu warto przyjechać"
2016-03-03

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Leśna Kraina Górnego Śląska” ogłasza konkurs fotograficzny „Leśna Kraina – tu warto przyjechać”. Do udziału w konkursie organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców obszaru LGD „Leśna Kraina Górnego Śląska”. Tematyka zdjęć powinna zawierać się w kategoriach: architektura; przyroda; tradycja. Zdjęcia konkursowe można wysyłać do 17 marca br. do godziny 15. Regulamin konkursu, karty zgłoszeniowe oraz dodatkowe informacje dostępne są na stronie internetowej: www.lesnakrainalgd.pl.

Informacja Urzędu Miejskiego
2016-03-03

W związku z koniecznością zachowania w okresie rozliczeniowym (styczeń, luty, marzec 2016 r.) obowiązującego wymiaru czasu pracy Urząd Miejski w Pyskowicach 25 marca 2016 r. będzie czynny w godzinach 7.30-11.30.

Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Unia Europejska - Pozyskane dotacje
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
izi.Travel - Pyskowicki Przewodnik Oczami Mieszkańców
Grobonet - internetowa wyszukiwarka grobów
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę