Instagram
Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Na co idą moje pieniądze
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
  • Kolej na Pyskowice
Koronawirus
Koronawirus - nowy rok szkolny - ważne informacje dla rodziców
Ważne tematy
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Wykaz numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
System Informacji Przestrzennej
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
infoGZM - portal wiedzy o Metropolii
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

Archiwum: 2016 kwiecień

II Powiatowy Turniej Szachowy Szkół Podstawowych
2016-04-29

12 maja br. o godz. 9.30 w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Pyskowicach odbędzie się II Powiatowy Turniej Szachowy Szkół Podstawowych. Zawody zostaną rozegrane w VII rundach w tempie gry 15 minut na zawodnika. Uczestników mogą zgłaszać szkoły, a także rodzice. Każde dziecko otrzyma dyplom oraz upominek. Zgłaszać uczestników można do 7 maja br., hetmangliwice@gmail.com. Szczegóły oraz regulamin dostępny jest na stronie www.ludziemiastapce.hpu.pl.

Warsztaty z animacji czasu wolnego
2016-04-28

12 i 20 maja br. w godzinach 17.00-20.00 w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Pyskowicach odbędą się bezpłatne warsztaty w animacji czasu wolnego organizowane przez stowarzyszenie Ludzie Miasta. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy i dodatkowe informacje: tel. 503 – 649 – 169, ludzie.miastapce@gmail.com. Polecamy!

Spotkanie G-8 w Pyskowicach
2016-04-27

27 kwietnia br. Pyskowice były gospodarzem G-8, cyklicznego spotkania wszystkich włodarzy gmin powiatu gliwickiego. W spotkaniu, które odbyło się w pyskowickim ratuszu wzięli udział także: prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska oraz prezes Szpitala w Pyskowicach Sp. z o.o. Podczas wydarzenia omawiane były zagadnienia dotyczące m.in. modernizacji dróg lokalnych w gminach powiatu gliwickiego, pozyskiwania przez samorządy środków z WFOŚ, a także kwestia funkcjonowania pyskowickiego szpitala.

Zakończenie sezonu grzewczego 2015/2016
2016-04-26

Idea 98 Spółka z o.o. z Tarnowskich Gór informuje: w związku z planowanym remontem instalacji odpylania kotłów WR-5 i WR-8 w miesiącach od maja do września, ostateczne zakończenie sezonu grzewczego nastąpi 12 maja br. Po tym terminie nie będzie możliwości technicznych rozpalenia kotłów, będą całkowicie wyłączone z eksploatacji. Natomiast dostawa ciepła dla potrzeb przygotowania ciepłej wody będzie realizowana poprzez kotłownie gazowe. 

Informacja Rady Miejskiej
2016-04-22

W czwartek 28 kwietnia br. o godzinie 14.30 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego odbędzie się XXI sesja Rady Miejskiej w Pyskowicach.

Informacja Urzędu Miejskiego
2016-04-20

10 maja br. (wtorek) o godz. 17.00 w Galerii PODcień w pyskowickim Ratuszu odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Damiana Wojnowskiego pn. „Pomiędzy światami”. Wstęp wolny. Zapraszamy!

Informacja Urzędu Miejskiego
2016-04-20

6 maja br. (piątek) o godz. 17.00 w Galerii PODcień w pyskowickim Ratuszu odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Dariusza Stepanika pn. "Taniec z gwiazdami". Wstęp wolny. Zapraszamy! 

Uroczystości 3 maja - plakat
2016-04-20

Serdecznie zapraszamy na uroczystości upamiętniające 225. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja, które odbędą się w Pyskowicach. W programie m.in. msza św. za ojczyznę, uroczystości pod Pomnikiem Patriotycznym czy wycieczka historyczna po Pyskowicach.

Nowy numer "Przeglądu Pyskowickiego"
2016-04-20

Ukazał się nowy, kwietniowy numer "Przeglądu Pyskowickiego". Można go również znaleźć w naszym serwisie internetowym: KWIECIEŃ NR 4 (234).

Drugi pyskowicki turniej w wyciskaniu sztangi leżąc
2016-04-18

30 kwietnia br. (sobota) w hali widowiskowo-sportowej im. H. Wagnera w Pyskowicach (ul. Strzelców Bytomskich 1a) o godzinie 9.00 odbędzie się Drugi pyskowicki turniej w wyciskaniu sztangi leżąc. Zapisy i regulamin zawodów dostępny jest na stronie internetowej: http://www.mokis.pyskowice.pl/. Wstęp wolny. Zapraszamy!

Skup Kultury - logo
2016-04-18

Trwa trzecia edycja kulturalno-charytatywnej akcji gliwickich stowarzyszeń: Cała Naprzód i Przed Siebie pn. Skup Kultury. Przez kilka miesięcy w Gliwicach i okolicach trwa zbiórka wszelkich dzieł kultury - głównie książek, komiksów, płyt winylowych, gier planszowych, a także rękodzieła. Podsumowaniem akcji będzie wielki finał, podczas którego już 19 czerwca br. na gliwickim rynku odbędzie się kiermasz, gdzie za dowolne datki będzie można nabyć zgromadzone dary kultury. Podczas tego wydarzenia odbędą się koncerty oraz warsztaty artystyczne, a także zajęcia dla najmłodszych w specjalnej strefie dla dzieci. Całkowity dochód ze Skupu Kultury zostanie przekazany na pomoc niepełnosprawnym podopiecznym stowarzyszenia Cała Naprzód. Przypominamy, że również w Pyskowicach trwa zbiórka książek na tegoroczną edycję Skupu Kultury. Pyskowickim punktem, już po raz trzeci, jest Miejska Biblioteka Publiczna (pl. Piłsudskiego 1). Więcej o akcji i wielkim finale na fanpage’u na Facebook’u: www.facebook.com/SkupKulturyCN.

Spływ kajakowy Kłodnicą i Kanałem Gliwickim
2016-04-15

14-15 maja br. odbędzie się VI Ogólnopolski Spływ Kajakowy dla wszystkich rzeką Kłodnicą i Kanałem Gliwickim organizowany przez Śląskie Stowarzyszenie Kajakowe „Wiking”. To największa impreza wodna tego typu w centrum Śląska i Opolszczyzny. Zgłoszenia i szczegóły dotyczące spływu: Radosław Krawczyk 531-238-750, wiking.ssk@gmail.com lub na stronie wydarzenia na Facebook'u: https://www.facebook.com/events/. Zapraszamy! 

Informacja Urzędu Miejskiego
2016-04-12

Burmistrz Miasta Pyskowice ogłasza przetarg na sprzedaż drewna pozyskanego z wycinki drzew rosnących na terenie Gminy Pyskowice różnych gatunków w łącznej ilości około 11,83 m3. Szczegóły dotyczące ww. przetargu dostępne są w zakładce: Gospodarka Komunalna/Ochrona środowiska.

"Ujarzmić energię" - wystawa w Galerii PODcień
2016-04-07

15 kwietnia br. (piątek) o godz. 17.00 w Galerii PODcień w pyskowickim Ratuszu odbędzie się otwarcie wystawy malarstwa połączone z promocją tomiku wierszy Iwony Pajdiowskiej pt. „Ujarzmić energię”. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy! 

Nestle porusza Polaków - Pyskowice walczą o siłownię
2016-04-04

Z okazji obchodzonego w 2016 roku 150-lecia istnienia, firma Nestlé S.A. zorganizowała konkurs dla gmin, w którym do wygrania jest 16 siłowni terenowych. Miasto Pyskowice zgłosiło się do tego konkursu i przeszło pozytywnie weryfikację lokalizacji, na którą został wybrany plac „dożynkowy”. Ogólnopolskie głosowanie potrwa do 6 lipca br. i odbywa się drogą internetową poprzez oficjalną stronę akcji „Nestlé porusza Polskę”. Wystarczy wejść na stronę www.nestleporusza.pl  i zagłosować na pyskowicką lokalizację. Każdy zainteresowany będzie mógł oddać jeden głos dziennie z jednego adresu e-mail przez cały czas trwania konkursu. Na podstawie ilości głosów wyłonione zostanie 16 gmin – po jednej z każdego województwa, którym ufundowane będą odpowiednie sprzęty sportowe. Dlatego też prosimy wszystkich mieszkańców o regularne oddawanie głosów na Pyskowice. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu może właśnie w naszym mieście powstanie nowoczesna siłownia na świeżym powietrzu, która pomoże dbać o kondycję fizyczną pyskowiczan i będzie dla wszystkich świetną rozrywką.

Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Unia Europejska - Pozyskane dotacje
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
izi.Travel - Pyskowicki Przewodnik Oczami Mieszkańców
Grobonet - internetowa wyszukiwarka grobów
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę