Instagram
Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Na co idą moje pieniądze
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
  • Kolej na Pyskowice
Koronawirus
Koronawirus - nowy rok szkolny - ważne informacje dla rodziców
Ważne tematy
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Wykaz numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
System Informacji Przestrzennej
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
infoGZM - portal wiedzy o Metropolii
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

Archiwum: 2017 październik

Informacje Urzędu Miejskiego
2017-10-30

Zapraszamy do korzystania z bogatej oferty pyskowickiego Centrum Wystawienniczego (ratusz, Rynek 1). W listopadzie odbędą się dwa spotkania z historią oraz otwarcia i wernisaże nowych wystaw artystycznych, a także historycznych. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny. Szczegóły w rozwinięciu. Zapraszamy! 

Przegląd chórów powiatu gliwickiego - plakat
2017-10-30

19 listopada br. w Domu Kultury Knurów-Szczygłowice (ul. Górnicza 1) odbędzie się Międzynarodowy Przegląd Chórów Powiatu Gliwickiego. Początek o godz. 16.00. W przeglądzie udział wezmą: Chór Pevensky Sbor „Dvorak” z Uherskiego Brodu (Czechy), Chór „Słowik” z Przyszowic, Chór „Schola Cantorum” z Zespołu Szkół im. I.J. Paderewskiego w Knurowie, Chór „Tryl” z Toszka, Chór „Skowronek” z Gierałtowic, Chór „Cecylia” z Paniówek, Chór Kameralny „Canto” z Wielowsi, Chór „Veni Cantores” z Wielowsi, Chór „Slavica Musa” z Knurowa. Organizatorzy: Powiat Gliwicki, Miasto Knurów oraz Centrum Kultury w Knurowie. Przegląd odbędzie się w ramach Dni Muzyki Chóralnej w Knurowie.

Koncert smyczkowy - jubileusz reformacji - plakat
2017-10-30

W niedzielę, 5 listopada o godz. 16.00 w kościele ewangelicko-augsburskim pw. Apostołów Piotra i Pawła w Pyskowicach (ul. Sienkiewicza 6) odbędzie się koncert smyczkowy zespołu Crystal String Quartet z okazji 500-lecia reformacji. W programie również rys historyczny nt. reformacji. Wstęp wolny. Organizatorzy: Parafia Ewangelicko-Augsburska w Pyskowicach oraz Miejski Ośrodek Kultury i Sportu. Zapraszamy!

Ochotnicze Hufce Pracy - logo
2017-10-30

Hufiec Pracy w Pyskowicach prowadzi nabór do projektu „Od szkolenia do zatrudnienia”, współfinansowanego ze środków  Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W ramach projektu organizowane będą bezpłatne kursy i szkolenia zawodowe. Zainteresowanych zapraszamy o kontakt - 12-15 Hufiec Pracy w Pyskowicach, ul. Strzelców Bytomskich 14, tel. 32 333 20 73, w godz. 8.00-15.00. 

Otwarcie placu zabaw przy ul Wieczorka
2017-10-27

W związku z panującymi warunkami atmosferycznymi zaplanowane na 27 października oficjalne otwarcie placu zabaw przy ul. Wieczorka zostało przełożone na wiosnę przyszłego roku. Przypominamy, że z placu zabaw można korzystać już od kilku tygodni. Dlatego też zapraszamy do zabawy dzieci wraz z opiekunami, oczywiście przy sprzyjających warunkach pogodowych.

Nowy spektakl Carpe Diem - plakat
2017-10-27

W sobotę 11 listopada o godz. 15.30 (otwarta próba generalna) i o godz. 18.00 oraz w niedzielę 12 listopada o godz. 15.30 i 18.00 w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu pyskowicki teatr Carpe Diem zaprezentuje swój najnowszy spektakl pt.: „Barwy z tamtej strony - Zaduszki artystyczne". Bezpłatne wejściówki na to wydarzenie można odbierać od 7 listopada w sekretariacie MOKiS w Pyskowicach. Serdecznie zapraszamy!

11 listopada - plakat
2017-10-27

Samorząd Pyskowic, Miejski Ośrodek Kultury i Sportu,  Zespół Szkół im. M. Konopnickiej oraz parafia św. Mikołaja zapraszają na uroczyste obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, które odbędą się 11 listopada br. w Pyskowicach. W ramach uroczystości odbędzie się m.in. msza św. w intencji ojczyzny oraz uroczystości rocznicowe pod Pomnikiem Patriotycznym. Zapraszamy!

Nowy Testament po śląski - grafika
2017-10-26

Biblia, w całości lub niektóre z jej ksiąg, została już przetłumaczona na ponad 2500 języków. W tym imponującym zbiorze do tej pory brakowało jednego, jedynego przekładu – na język śląski. Wielopokoleniowy dorobek kulturowy, śląska tradycja, a także pasja były głównymi czynnikami, które skłoniły Gabriela Tobora do przetłumaczenia najważniejszej Księgi Świata na język śląski. Do końca października trwa przedsprzedaż Nowego Testamyntu po ślonsku. Pozycja ta wydawana jest w modelu self-publishing. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie www.bibliaposlasku.pl.

Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym - grafika
2017-10-26

Powiat Gliwicki i Samorząd Pyskowic zapraszają do udziału w XVIII Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu Gliwickiego w Tenisie Stołowym 2017. Mistrzostwa skierowane są do mieszkańców powiatu gliwickiego oraz członków klubów sportowych z jego terenu. Zawody rozegrane zostaną 12 listopada br. w godz. 10.00-17.00 w hali im. Huberta Wagnera w Pyskowicach (ul. Strzelców Bytomskich 1a). Zgłoszenia do udziału przyjmowane będą w dniu zawodów - 30 minut przed rozpoczęciem danej kategorii wiekowej. Organizatorem XVIII Indywidualnych Mistrzostw Powiatu Gliwickiego w Tenisie Stołowym jest Powiat Gliwicki, a współorganizatorzy to: Samorząd Pyskowic i UKS „Feniks” Pyskowice. Szczegóły oraz regulamin turnieju dostępny jest na stronie www.starostwo.gliwice.pl.

Turniej Skata Sportowego - plakat
2017-10-26

4 listopada br. w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Przyszowicach (ul. Szkolna 6) odbędzie się XIV Turniej Skata Sportowego o Puchar Starosty Gliwickiego. Rozpoczęcie zaplanowano na godz. 10.00. Zgłoszenia przyjmowane będą w dniu zawodów do godz. 9.45. Zawody rozegrane zostaną w systemie 2 serie po 48 rozdań. Na zwycięzców czekają puchary, dyplomy i nagrody. Organizatorami turnieju są Powiat Gliwicki i Gmina Gierałtowice. Szczegóły oraz regulamin turnieju dostępny jest na stronie www.starostwo.gliwice.pl.

Aktywna tablica - grafika
2017-10-25

14 września 2017 r. gmina Pyskowice złożyła wniosek do Wojewody Śląskiego o udzielenie wsparcia finansowego na zakup pomocy dydaktycznych w ramach rządowego programu „Aktywna tablica”, obejmującego Szkoły Podstawowe nr: 3,4,5 i 6 z Oddziałami Integracyjnymi. Wszystkie ww. szkoły zostały zakwalifikowane do objęcia wsparciem finansowym, natomiast realizacja zakupu pomocy dydaktycznych nastąpi do końca bieżącego roku. Wnioskowana przez gminę Pyskowice kwota wsparcia: 69.999,00 zł, w tym wkład własny to 14.000,00 zł. „Aktywna tablica” to program rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Otwarcie placu zabaw przy ul Wieczorka - plakat
2017-10-25

Samorząd Pyskowic oraz Spółdzielnia Mieszkaniowa Łabędy zapraszają w piątek 27 października br. o godz. 16.00 na oficjalne otwarcie nowego placu zabaw przy ul. Wieczorka. W programie m.in. uroczyste otwarcie z przecinaniem wstęgi oraz zabawy animacyjne dla dzieci: bańki mydlane, modelowanie balonów, zabawa chustą Klanza. Zapraszamy! Uwaga, w przypadku złych warunków atmosferycznych oficjalne otwarcie zostanie przełożone na wiosnę przyszłego roku.

Październikowy numer "Przeglądu Pyskowickiego"
2017-10-23

Ukazał się nowy, październikowy numer "Przeglądu Pyskowickiego". Można go również znaleźć w naszym serwisie internetowym: PAŹDZIERNIK NR 10 (252).

Informacja Rady Miejskiej
2017-10-20

W czwartek 26 października br., w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego (parter) o godz. 14.30, odbędzie się XL sesja Rady Miejskiej w Pyskowicach.

Badanie wzroku
2017-10-19

Informujemy o możliwości wykonania badania wzroku i pomiaru ciśnienia śródgałkowego (profilaktyka jaskry), które odbędzie się 24 października br. (wtorek) w Praktyce Lekarza Rodzinnego, przy ul. Gen. Władysława Sikorskiego 83 w Pyskowicach w godz. 14:00 - 16:00. Z badania mogą skorzystać mieszkańcy powyżej 16 roku życia. Zapisy przyjmowane są do 24 października telefonicznie pod numerem (32) 233-26-63. Koszt badania komputerowego: 5 zł, koszt pomiaru ciśnienia śródgałkowego: 10 zł (badanie dodatkowe). Podczas badania będzie możliwość zapisania się na konsultację okulistyczną oraz zamówienia okularów korekcyjnych.

Armia Krajowa na Śląsku - plakat
2017-10-18

19 października (czwartek) o godz. 17.00 w Centrum Wystawienniczym w Ratuszu odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy "Armia Krajowa na Śląsku". Możliwość zwiedzania wystawy: do 30 listopada br. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

Tesco - logo akcji
2017-10-18

W imieniu Warsztatów Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Gliwickiej z Zabrza, biorących udział w realizacji projektu społecznego "Decydujesz, pomagamy", który został ogłoszony przez TESCO zwracamy się do Państwa o pomoc. Do 31 października w sklepach TESCO odbywa się głosowanie klientów na poszczególne zakwalifikowane projekty. Zasady głosowania są bardzo proste. W każdym sklepie TESCO, klienci za dokonane zakupy otrzymują specjalny żeton, który mogą wrzucić do urny konkursowej z trzema przegrodami (urny znajdują się za kasami). W ten sposób oddadzą głos na projekt, który ich zdaniem jest najlepszy i to właśnie on powinien otrzymać dofinansowanie na jego realizację. Zwycięży ten pomysł, który otrzyma najwięcej głosów. Na projekt Warsztatów można głosować w sklepie TESCO w Pyskowicach przy ulicy Kard. Stefana Wyszyńskiego 12.

Strategia Rozwoju Miasta - logo
2017-10-18

W ramach prac nad opracowaniem Strategii Rozwoju Miasta Pyskowice do roku 2030 informujemy o rozpoczęciu internetowego forum wymiany pomysłów związanych z ideą budowania współpracy i partnerstwa w procesie rozwoju miasta. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w forum, które potrwa do 23 października br. i podzielenia się z nami pomysłami w zakresie propozycji projektów, partnerstw w projektach i możliwości swojego udziału w ich realizacji. Propozycje te mogą być zgłaszane przez samorząd, przedsiębiorców, mieszkańców, organizacje pozarządowe i inne podmioty np. parafie, jak również przez grupy nieformalne mieszkańców. W ramach forum można dyskutować, doradzać oraz dzielić się swoimi doświadczeniami i pomysłami. Szczegóły znajdują się w zakładce www.pyskowice.pl/strategia-rozwoju/.

Strategia Rozwoju Miasta - logo
2017-10-17

Informujemy o przedłużeniu możliwości składania propozycji projektów strategicznych związanych z opracowaniem Strategii Rozwoju Miasta Pyskowice do roku 2030. Przypominamy, że przedsięwzięcia te mogą być zgłaszane przez m.in. samorząd, przedsiębiorców, mieszkańców, organizacje pozarządowe i inne podmioty np. parafie, jak również przez nieformalne grupy mieszkańców. Wypełnione karty można składać w terminie do 23 października br.: w postaci wydrukowanej w siedzibie Urzędu Miejskiego w Pyskowicach - Biuro Obsługi Interesantów (parter, pok. 107); w postaci zeskanowanej na adres e-mail: ppi@pyskowice.pl. Wszelkie szczegóły oraz karty projektów dostępne są w zakładce: www.pyskowice.pl/strategia-rozwoju/.

Boisko wielkofunkcyjne przy SP 3
2017-10-17

Zakończyła się przebudowa boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 3 w Pyskowicach przy ul. Strzelców Bytomskich 1. Zakres robót obejmował między innymi wykonanie nowej nawierzchni poliuretanowej z wykorzystaniem istniejącej nawierzchni asfaltowej jako podbudowy, wymianę sprzętu sportowego tj. bramek i koszy do koszykówki, naniesienie linii do gry w piłkę ręczną (mini piłkę nożną) i dla dwóch boisk do koszykówki, montaż elementów małej architektury tj. ławek i koszy na śmieci. Od strony wschodniej boiska wykonano piłkochwyty o wysokości 4 m z bramą i furtką oraz nowy chodnik z kostki betonowej od istniejącej furtki w ogrodzeniu przy ul. Strzelców Bytomskich. Inwestycja kosztowała 220 tyś. zł.

Stowarzyszenie GTW - logo
2017-10-12

W ramach zadania związanego z realizacją Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2016-2020 od października 2017 roku Stowarzyszenie GTW rozpoczyna na terenie Pyskowic nowy projekt. Akademia Umiejętności Społecznych to działanie polegające na pracy ulicznej pedagogów, których celem jest dotarcie na te podwórka miasta, gdzie najczęściej przebywają dzieci wymagające nowych form rozwoju, edukacji i spędzania wolnego czasu.

Agnieszka Piotrowska - Prażuch - zdjęcie
2017-10-10

19 września br. podczas 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni odbyła się uroczysta gala wręczenia po raz dziesiąty Nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej - jedynych polskich nagród za znaczące osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji polskiego kina. Laureatem 10. edycji Nagród PISF w kategorii EDUKACJA FILMOWA zostało gliwickie kino Amok, w którym od ponad 15 lat pracuje pyskowiczanka – Agnieszka Piotrowska-Prażuch.

KZK GOP - LOGO
2017-10-10

KZK GOP informuje, że w celu umożliwienia punktualnego dojazdu do pracy w Gliwicach mieszkańcom Pyskowic od 16 października br. w dni robocze zmienia się rozkład jazdy linii nr 677. Kurs z przystanku „Pyskowice Szpitalna" o godzinie 6.14 rozpocznie się o godzinie 6.09. Jednocześnie wprowadzona zostanie korekta czasu przejazdu na odcinku: Przyszówka Skrzyżowanie – Osiedle Kopernika Kąpielisko. W związku z powyższym odjazdy na odcinku: Pyskowice Szpitalna – Przyszówka Skrzyżowanie, zostaną przyspieszone o 1 min. Ponadto, w celu poprawy koordynacji połączeń do Trynku kurs rozpoczynający się obecnie o godz. 5:08 na przystanku „Gliwice Dworcowa" zostanie opóźniony o 6 minut. Aktualny i nowy rozkład jazdy linii nr 677.

Strategia Rozwoju Miasta - logo
2017-10-10

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału we wspólnym opracowaniu Strategii Rozwoju Miasta Pyskowice. 12 października br. o godzinie 17:00  odbędą się warsztaty strategiczne podczas których wspólnie zostaną określone: wizja, cele i kierunki działań strategicznych w Pyskowicach do roku 2030. Natomiast 19 października br. o godz. 16.00 oraz 24 października br. o godz. 18.00 odbędą się spotkania warsztatowe służące ocenie zgłoszonych propozycji projektów i wyłonieniu przedsięwzięć, które ostatecznie znajdą się w Strategii Rozwoju Miasta Pyskowice do roku 2030. Spotkania w dniach 5 i 12 października odbędą się w Urzędzie Miejskim w Pyskowicach (parter, sala sesyjna), spotkanie w dniu 24 października odbędzie się w Domu Parafialnym przy kościele pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Liczymy na Państwa przybycie!

Spotkanie Poznajmy się - plakat
2017-10-10

Stowarzyszenia: Ludzie Miasta oraz Stacja Pyskowice organizują spotkanie integrujące, poznawcze i edukacyjne dla osób aktywnie działających w Pyskowicach, które odbędzie się 13 października o godz. 18.00 w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Pyskowicach. W programie m.in.: współpraca z pyskowickimi instytucjami na podstawie programu współpracy, plusy i minusy działalności w Pyskowicach, wymiana doświadczeń i pomysłów. Wstęp wolny. Zapraszamy!

Przerwa w dostawie ciepła
2017-10-09

W imieniu Spółki Idea 98  informujemy, że w dniu 10 października w godzinach 9.00-17.00 nastąpi przerwa w dostawach ciepła i centralnej ciepłej wody, natomiast ograniczenia mogą wystąpić w dniu 11 października.

Plac zabaw przy ul. Wieczorka
2017-10-06

Uwaga! Ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne i dalsze prognozy pogody oficjalne otwarcie placu zabaw przy ul. Wieczorka zaplanowane na 6 października br. zostało przełożone na inny termin, o którym Państwa niezwłocznie poinformujemy. 

Informacje Urzędu Miejskiego
2017-10-06

W związku z koniecznością zachowania w okresie rozliczeniowym (październik, listopad, grudzień 2017 r.) obowiązującego wymiaru czasu pracy Urząd Miejski w Pyskowicach 31 października 2017 r. (wtorek) będzie nieczynny. 

Bezpłatna mammografia
2017-10-05

16 października br. (poniedziałek) w godz. 9.00-17.00 przy Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Pyskowicach firma SALVE MEDICA z Łodzi będzie wykonywała bezpłatną mammografię dla kobiet w wieku 50-69 lat (roczniki między 1948 a 1967), które ostatnią mammografię wykonały przynajmniej 2 lata temu. Kobiety niekwalifikujące się do programu Narodowego Funduszu Zdrowia będą mogły wykonać mammografię odpłatnie. Zapisy: telefonicznie pod numerami: 42 254 64 10; 517 544 004 lub przez internet na stronie www.salvemedica.pl/mammografia.

Strategia Rozwoju Miasta Pyskowice do roku 2030 - logo
2017-10-05

Rozpoczyna się kolejny etap prac związanych z opracowaniem Strategii Rozwoju Miasta Pyskowice do roku 2030. Ważnym elementem w opracowaniu strategii rozwoju jest sformułowanie odpowiednich projektów strategicznych, które będą także stanowiły odpowiedź na oczekiwania i potrzeby społeczności lokalnej. W związku z powyższym zapraszamy Państwa do wypełnienia karty projektu i włączenia się tym samym w opracowanie dokumentu strategicznego. Przedsięwzięcia te mogą być zgłaszane przez m.in. samorząd, przedsiębiorców, mieszkańców, organizacje pozarządowe i inne podmioty np. parafie, jak również przez nieformalne grupy mieszkańców. Wypełnione karty można składać w terminie do 11 października br.: w postaci wydrukowanej w siedzibie Urzędu Miejskiego w Pyskowicach - Biuro Obsługi Interesantów (parter, pok. 107); w postaci zeskanowanej na adres e-mail: ppi@pyskowice.pl. Wszelkie szczegóły oraz karty projektów dostępne są w zakładce: www.pyskowice.pl/strategia-rozwoju/.

"Na styku" - piknik - plakat
2017-10-03

Stowarzyszenia: Ludzie Miasta i Stacja Pyskowice wraz z pyskowickimi organizacjami pozarządowymi, klubami sportowymi oraz instytucjami organizują 7 października (sobota) o godz. 14.00 w Parku Miejskim piknik "Na styku". W programie m.in. bańki mydlane, animacje, zabawy sportowe i plastyczne, kącik gier planszowych, sadzenie krokusów. Zapraszamy. Uwaga! W przypadku złych warunków atmosferycznych piknik odbędzie się w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Pyskowicach (ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego 27).

Pląsy Dramy 2017 - plakat
2017-10-03

28 października br. (sobota) od godz. 9.00 w hali widowiskowo-sportowej im. Huberta Wagnera (ul. Strzelców Bytomskich 1A) odbędą się V Ogólnopolskie Spotkania Taneczne "Pląsy Dramy". Zespoły będą rywalizować w różnych kategoriach wiekowych oraz tanecznych: 7-11 lat (disco show, hip hop, miniatura taneczna), 12-15 lat (disco show, hip hop, etiuda taneczna, inscenizacja taneczna), pow. 15 lat (show dance, hip hop, etiuda taneczna, inne formy tańca). Szczegóły dotyczące festiwalu, regulamin oraz karta zapisu dostępne na stronie internetowej www.mokis.pyskowice.plZapraszamy! 

Długopisy pyskowickie z końcówką do ekranów dotykowych
2017-10-03

W ofercie pyskowickich gadżetów i materiałów promocyjnych przeznaczonych do sprzedaży znów pojawiły się metalowe długopisy typu Touch Writer z wygrawerowanym logo Pyskowic, z końcówką umożliwiającą pracę na urządzeniach wyposażonych w ekrany dotykowe. Idealnie nadają się one do tabletów czy smartfonów. Długopisy dostępne są w 5 wariantach kolorystycznych: białym, czarnym, grafitowym, srebrnym i złotym. Nabyć je można w cenie 2,45 zł za sztukę w Biurze Promocji i Współpracy Partnerskiej Urzędu Miejskiego w Pyskowicach – pok. 226, I piętro. Informacje o pozostałych materiałach i gadżetach pyskowickich oraz o sposobie ich dystrybucji dostępne są w zakładce: Multimedia/Materiały Promocyjne. Polecamy! 

Otwarcie placu zabaw przy ul Wieczorka
2017-10-02

Samorząd Pyskowic oraz Spółdzielnia Mieszkaniowa Łabędy zapraszają 6 października br. o godz. 16.00 na oficjalne otwarcie nowego placu zabaw przy ul. Wieczorka. W programie m.in. uroczyste otwarcie z przecinaniem wstęgi oraz zabawy animacyjne dla dzieci: bańki mydlane, modelowanie balonów, zabawa chustą Klanza. Uwaga! W przypadku złych warunków atmosferycznych otwarcie placu zabaw odbędzie się w innym terminie. 

Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Unia Europejska - Pozyskane dotacje
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
izi.Travel - Pyskowicki Przewodnik Oczami Mieszkańców
Grobonet - internetowa wyszukiwarka grobów
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę