Instagram
Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Na co idą moje pieniądze
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
  • Kolej na Pyskowice
Koronawirus
Koronawirus - nowy rok szkolny - ważne informacje dla rodziców
Ważne tematy
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Wykaz numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
System Informacji Przestrzennej
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
infoGZM - portal wiedzy o Metropolii
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

Archiwum: 2017 grudzień

I Pyskowicka Gala Sportu
2017-12-29

28 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Pyskowicach odbyła się I Pyskowicka Gala Sportu zorganizowana przez Wydział Kultury, Sportu i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Pyskowicach. Gala miała na celu uhonorowanie sportowców oraz propagatorów sportu, którzy działają w Pyskowicach i promują nasze miasto na arenie lokalnej i ogólnopolskiej. Galeria zdjęć z wydarzenia dostępna jest w zakładce: Co?Gdzie?Kiedy?

Informacje Urzędu Miejskiego
2017-12-28

W związku z organizacją sylwestrowej imprezy plenerowej zaplanowanej w dniu 31 grudnia zostaną wprowadzone zmiany w obowiązującej organizacji ruchu drogowego na ulicach sąsiadujących z płytą Rynku w Pyskowicach, która jest miejscem ww. imprezy. 

Nowy radiowóz dla Komisariatu Policji w Pyskowicach
2017-12-28

Komisariat Policji w Pyskowicach ma nowy radiowóz marki Hyundai I20, zakupiony za blisko 50 tysięcy złotych. Samochód w połowie sfinansowano ze środków pyskowickiego samorządu, pozostałą część pokryła policja. Kluczyki mundurowym, 27 grudnia br., oficjalnie przekazał zastępca burmistrza Pyskowic – Adam Wójcik. Przy przekazaniu obecni byli komendant miejski policji w Gliwicach nadkom. Marek Bajcer oraz zastępca komendanta pyskowickiego komisariatu podinsp. Janusz Górka. 

Informacje Urzędu Miejskiego
2017-12-28

W związku z koniecznością zachowania w okresie rozliczeniowym (styczeń, luty, marzec 2018 r.) obowiązującego wymiaru czasu pracy Urząd Miejski w Pyskowicach 2 stycznia 2018 r. będzie nieczynny. 

 

Apel do właścicieli zwierząt - plakat
2017-12-28

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce zwraca się z apelem do wszystkich właścicieli zwierząt, zwłaszcza psów i kotów, o  zabezpieczenie swoich podopiecznych  w noc sylwestrową. Co roku w okresie noworocznym odnotowuje się dziesiątki zaginięć psów oraz kotów z powodu huku wystrzałów petard  i sztucznych ogni. Część z tych zwierząt trafia po jakimś czasie do schronisk dla bezdomnych zwierząt lub ginie na zawsze. Trudno zliczyć ilość cierpienia z tego powodu zwierząt oraz ludzi. Stąd apel o pozostanie podczas nocy sylwestrowej w szczególności około północy ze swoimi pupilami w domu, a w każdym razie pod żadnym względem nie zwalnianie w tym czasie zwierzęcia ze smyczy będąc na spacerze.

Padnięte ptaki
2017-12-27

26 grudnia br. otrzymano informację o kilkunastu martwych ptakach leżących głównie na terenie parku przy placu Józefa Piłsudskiego w Pyskowicach. Na miejsce wezwano pracowników firmy zajmującej się utylizacją padliny z terenu miasta. Ptaki zostały zebrane i zabezpieczone przez lekarza weterynarii w celu przekazania do badań patologicznych mających ustalić przyczynę ich śmierci. W chwili obecnej strażnicy kontrolują teren miasta w celu lokalizacji ewentualnych martwych ptaków i zgłoszenia ich do usunięcia. Prosimy mieszkańców, aby w przypadku napotkania martwych ptaków o ich nie dotykanie oraz zgłoszenie padliny do Straży Miejskiej pod numer tel. 986 lub 32 332 60 06.

Leśna Kraina Górnego Śląska - logo
2017-12-27

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Leśna Kraina Górnego Śląska” ogłasza nabory wniosków o przyznanie pomocy nr: 01/2018 – P. 2.1.1 Budowa lub modernizacja obiektów infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej; 02/2018 – P. 2.1.2 Promocja obszaru jako atrakcyjnego miejsca wypoczynku i rekreacji; 03/2018 – P. 2.2.3 Zachowanie, utrwalenie i promocja dziedzictwa lokalnego w tym lokalnych produktów i usług w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020”. Szczegóły dostępne są na stronie internetowej: http://lesnakrainalgd.pl/.

Sylwester
2017-12-22

W niedzielę 31 grudnia br. od godz. 23.00 na pyskowickim Rynku odbędzie się zabawa sylwestrowa. W programie m.in. muzyczne hity, życzenia noworoczne Burmistrza Pyskowic oraz pokaz sztucznych ogni. Organizatorzy: Samorząd Pyskowic i Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Pyskowicach. Serdecznie zapraszamy! 

Komunikacja z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii
2017-12-21

Od 1 stycznia 2018 roku obowiązywać będzie nowa taryfa przewozu osób i bagażu na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Rozszerzony zostanie zakres obowiązywania biletów jednorazowych (krótkookresowych) na teren MZK Tychy, wydłużony będzie czas ich obowiązywania, wprowadzone zostaną także bezpłatne przejazdy dla uczniów do 16. roku życia. Zmiany dotyczą również zasad korzystania z biletów okresowych KZK GOP. 

Orszak Trzech Króli - grafika
2017-12-21

6 stycznia (sobota) 2018 r. ulicami Pyskowic przejdzie Orszak Trzech Króli. Rozpocznie się on o godz. 14.00 z trzech różnych miejsc na terenie miasta, a zakończy o godz. 16.00 na Rynku. Wyjście i przemarsz poszczególnych grup zaplanowano następująco: Grupa I niebieska Parafia Matki Boskiej Nieustającej Pomocy przejdzie ulicami: księdza Johannesa Chrząszcza, gen. Władysława Sikorskiego, Powstańców Śląskich, Rynek; Grupa II żółta Parafia Nawrócenia św. Pawła przejdzie ulicami: Mieszka I, Wieczorka, Szopena, Strzelców Bytomskich, Nowa, kard. Stefana Wyszyńskiego, Rynek; Grupa III czerwona Parafia św. Mikołaja przejdzie ulicami: Poniatowskiego, Osiedlowa, Strzelców Bytomskich, Wielowiejska, Armii Krajowej, Rynek. Zapraszamy!

Informacje Urzędu Miejskiego
2017-12-20

Informujemy o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu położonego w rejonie ul. Młyńskiej wraz z prognozą oddziaływania na środowisko w dniach od 20 grudnia 2017 r. do 10 stycznia 2018 r. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Pyskowicach, ul. Strzelców Bytomskich 3, w Wydziale Planowania Przestrzennego i Inwestycji (pok. 302, II piętro), w godzinach pracy Urzędu. Projekt dostępny jest również w Biuletynie Informacji Publicznej: http://bip.pyskowice.pl/bipkod/14316979. Dyskusja publiczna nad rozwiązaniami przyjętymi w projekcie planu w prognozie oddziaływania na środowisko odbędzie się dnia 4 stycznia 2018 r. o godz. 14.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Pyskowicach.

Instalacja fotowoltaiczna - spotkania z mieszkańcami
2017-12-19

13 i 15 grudnia br. na terenie naszego miasta odbyły się spotkania informacyjne z mieszkańcami w sprawie projektu na dofinansowanie inwestycji polegającej na montażu instalacji fotowoltaicznych. Obydwa spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców naszego miasta. Na spotkaniach obecni byli Radni Rady Powiatu z ramienia Klastra Energii pn. Przyjazna Energia w Powiecie Gliwickim, którego Gmina Pyskowice jest członkiem. Na spotkaniach poruszone zostały kwestie związane z działalnością Klastra Energii takie jak: ograniczenia niskiej emisji, poprawa efektywności energetycznej, odnawialne źródła energii. Ponadto przedstawione zostały zagadnienia techniczne związane z montażem instalacji fotowoltaicznych oraz korzyści z niego płynące. Więcej informacji o dofinansowaniu można znaleźć w zakładce: GospodarkaKomunalna/InstalacjaFotowoltaiczna. Wszelkich informacji udziela Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Pyskowicach: pokój 313 (II piętro) tel. 32 332 60 16.

Radny Józef Rubin wyróżniony
2017-12-18

13 grudnia br. w katowickim kinoteatrze Rialto odbyła się uroczysta gala konkursu „Ambasador/Ambasadorka Srebrnego Pokolenia Województwa Śląskiego 2017”, którego celem było wyróżnienie osób starszych mogących stanowić godny do naśladowania wzór dla innych seniorów, wyróżniających się wybitną działalnością i postawą. Wśród 38 rekomendacji wybrano Ambasadorkę i Ambasadora Srebrnego Pokolenia Województwa Śląskiego 2017. Zostali nimi: Krystyna Jurczewska-Płońska (m.in. prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gliwicach) oraz Andrzej Sodowski (m.in. inicjator powstania Chorzowskiej Grupy Plastycznej Krajcok’12). Wśród uczestników konkursu znalazł się Radny Rady Miejskiej w Pyskowicach – Józef Rubinwyróżniony za zaangażowanie w działalność społeczną oraz wkład w budowanie wizerunku seniora jako osoby aktywnej. 

Dotacja na zamkniecie składowiska odpadów
2017-12-15

W piątek, 15 grudnia, zastępca burmistrza Adam Wójcik i skarbnik miasta Dorota Zięba reprezentujący Pyskowice oraz zastępca prezesa zarządu Rafał Adamus oraz dyrektor ekonomiczny i pełnomocnik zarządu Andrzej Waliczek  reprezentujący Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podpisali umowę na przekazanie ponad 12 mln złotych dotacji na zamknięcie i rekultywację składowiska odpadów w Pyskowicach. Załatwienie wszystkich formalności wymagało ogromnego zaangażowania i wielomiesięcznej pracy, której zwieńczeniem jest zawarcie tej umowy. Skutkuje to tym, że Gmina Pyskowice ma zapewnione środki finansowe, by zrealizować zamknięcie składowiska odpadów, który to proces już został rozpoczęty.

2017-12-15

Ukazał się nowy, grudniowy numer "Przeglądu Pyskowickiego". Można go również znaleźć w naszym serwisie internetowym: GRUDZIEŃ NR 12 (254).

Informacje Rady Miejskiej
2017-12-15

W czwartek 21 grudnia br., w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego (parter) o godz. 14.30, odbędzie się XLII sesja Rady Miejskiej w Pyskowicach. Przypominamy, że w tygodniu, w którym w czwartek odbywa się sesja Rady Miejskiej, Burmistrz Miasta przyjmuje skargi i wnioski w godzinach 10.00-12.00, natomiast wyznaczeni pracownicy w godzinach 15.00-17.00.

Zimowy problem z uruchomieniem pojazdu?  Straż Miejska pomoże
2017-12-13

Problem często występujący w okresie zimowym wśród użytkowników pojazdów, szczególnie tych  parkujących na parkingach osiedlowych, to uruchomienie auta po dłuższym postoju. Jeżeli jest to związane z rozładowaniem akumulatora, to można zadzwonić z prośbą o pomoc do Straży Miejskiej pod nr tel. 32 332-60-06 lub 986. Od niedawna Straż Miejska w Pyskowicach została wyposażona w urządzenie wspomagające uruchomienie pojazdu  tzw. booster i udziela takiej pomocy na terenie gminy. Pomoc taka jest bezpłatna. Należy jednak pamiętać o tym, że może się zdarzyć, iż strażnicy będą akurat zajęci załatwianiem innej interwencji i dopiero po jej zakończeniu przyjadą na miejsce zgłoszenia.

Podsumowanie roku obchodów ks. dra Chrząszcza
2017-12-13

12 grudnia br. w Centrum Wystawienniczym w pyskowickim Ratuszu odbyło się spotkanie podsumowujące „Rok obchodów księdza dra Johannesa Chrząszcza w Pyskowicach” – wieloletniego proboszcza parafii św. Mikołaja w Pyskowicach, jednego z najbardziej zasłużonych pyskowiczan, współzałożyciela Muzeum Górnośląskiego w Gliwicach, społecznika, a przede wszystkim znakomitego historyka śląskiego. Prelekcję nt. życia i działowości ks. dra Chrząszcza wygłosił Maciej Mazur - pyskowiczanin, lokalny pasjonat historii. Było to również spotkanie autorskie połączone z prezentacją albumu pt. „Ksiądz dr Johannes Chrząszcz – życie, działalność i twórczość wieloletniego proboszcza parafii św. Mikołaja w Pyskowicach” wydanego przez Biuro Promocji i Współpracy Partnerskiej Urzędu Miejskiego w Pyskowicach przy współpracy z Maciejem Mazurem. Zdjęcia z wydarzenia dostępne są w zakładce: Rok Johannesa Chrząszcza, natomiast ww. album można nabyć w cenie 19,99 zł za sztukę w pokoju 226 (I piętro) Urzędu Miejskiego w Pyskowicach.

Najciekawsza ozdoba bożonarodzeniowa - nagrody
2017-12-11

Osoby biorące udział w konkursie na najciekawszą ozdobę bożonarodzeniową, które nie odebrały nagród w sobotę na rynku podczas festynu świątecznego, mogą odebrać nagrody do środy 13 grudnia br. w Urzędzie Miejskim w Pyskowicach, w pok. 102 (parter). 

Informacje Urzędu Miejskiego
2017-12-06

Pojawiła się możliwość wykonania instalacji fotowoltaicznej  w budynkach zabudowy jednorodzinnej z możliwością dofinansowania inwestycji ze środków unijnych, gdzie wkład finansowy właściciela nieruchomości wyniesie nie więcej niż 15% wartości inwestycji powiększonej o należny podatek VAT. W celu przedstawienia zainteresowanym mieszkańcom możliwości wynikających z montażu ogniw fotowoltaicznych, Gmina Pyskowice organizuje spotkania informacyjne z udziałem przedstawicieli Urzędu oraz specjalistów z zakresu energetyki. W czasie spotkań można będzie pobrać wymagane ankiety, a także uzyskać odpowiedzi na szczegółowe pytania dotyczące inwestycji. Na spotkanie zapraszamy również wszystkich mieszkańców zainteresowanych tematyką Odnawialnych Źródeł Energii.

Informacje Urzędu Miejskiego
2017-12-06

W związku z organizacją imprezy plenerowej zaplanowanej w dniach 9 i 10 grudnia br. pn. „Festyn Świąteczny Świętego Mikołaja”, zostaną wprowadzone zmiany w obowiązującej organizacji ruchu drogowego na ulicach sąsiadujących z płytą Rynku w Pyskowicach, która jest miejscem ww. imprezy. 

Akcja Zima
2017-12-06

Przypominamy mieszkańcom Pyskowic o trwającej na terenie naszej gminy „Akcji Zima". Prace związane z zimowym utrzymaniem dróg i chodników gminnych prowadzi Urząd Miejski w Pyskowicach. Wykonawcą prac zimowego utrzymania dróg gminnych jest firma Tönsmeier Południe Sp. z o.o. w Rudzie Śląskiej, oddział w Pyskowicach. Umowa z niniejszą firmą obowiązuje do dnia 31.12.2017 r. Wszelkie zgłoszenia dot. akcji zimowej prowadzonej na terenie Gminy Pyskowice należy zgłaszać do Urzędu Miejskiego pod nr tel. 32 332 60 16 lub bezpośrednio firmie Tönsmeier Południe Sp. z o.o. Oddział w Pyskowicach tel. 32 233 26 01 lub 600 082 790. Pod koniec grudnia po rozstrzygnięciu przetargu na realizację zadania pn. „Całoroczne utrzymanie dróg gminnych w 2018 r.” zostanie zawarta nowa umowa z Wykonawcą prac. Więcej o akcji zima 2017/2018 można się dowiedzieć w zakładce: Gospodarka Komunalna/Akcja Zima.

Złote i Diamentowe Gody 2017
2017-12-06

5 grudnia br. w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Pyskowicach odbyła się wyjątkowa uroczystość. Zastępca Burmistrza Pyskowic – Adam Wójcik oraz Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Pyskowicach – Józef Rubin gościli pary małżeńskie obchodzące w roku 2017 imponujące rocznice ślubów, a mianowicie Diamentowe (60 lat) i Złote (50 lat) Gody. Pary obchodzące Złote Gody otrzymały pamiątkowe Medale Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie od Prezydenta RP. Wszystkim jubilatom zostały wręczone pamiątkowe dokumenty, bukiety kwiatów, upominki, a także pyskowickie materiały promocyjne. Serdecznie gratulujemy i życzymy jeszcze wielu wspaniałych chwil spędzonych razem! Zdjęcia z uroczystości dostępne są w zakładce: Co, gdzie, kiedy? Wydarzenia kulturalne i sportowe/Złote i Diamentowe Gody.

2017-12-04

Samorząd Pyskowic zaprasza we wtorek 12 grudnia br. o godz. 16.00 do Centrum Wystawienniczego w pyskowickim Ratuszu, gdzie odbędzie się spotkanie podsumowujące „Rok obchodów księdza dra Johannesa Chrząszcza w Pyskowicach” – wieloletniego proboszcza parafii św. Mikołaja w Pyskowicach, jednego z najbardziej zasłużonych pyskowiczan, który wspierał mieszkańców, zwłaszcza tych ubogich i działał na rzecz budowy szkoły powszechnej.  Będzie to również spotkanie autorskie połączone z prezentacją albumu pt. „Ksiądz dr Johannes Chrząszcz – życie, działalność i twórczość wieloletniego proboszcza parafii św. Mikołaja w Pyskowicach”. Dodatkowo podczas wydarzenia wszyscy uczestnicy otrzymają prezent-niespodziankę związany z osobą księdza Chrząszcza. Wstęp wolny.

Zastrzeganie dokumentów tożsamości
2017-12-01

Kradzież albo zgubienie dowodu osobistego, prawa jazdy, paszportu czy innego dokumentu tożsamości to bardzo poważny problem, mogący doprowadzić do szeregu trudnych do wyjaśnienia sytuacji z wykorzystaniem naszych danych do celów przestępczych. Co robić w przypadku utraty dokumentów? Utracone dokumenty należy najpierw zastrzec w banku - to kilkanaście tysięcy placówek w całym kraju (w wielu z nich nie trzeba nawet mieć konta bankowego). Kolejne kroki, które należy wykonać: 1. Zastrzeżenie w Systemie Dokumenty Zastrzeżone - w swoim banku lub w dowolnym banku przyjmującym zastrzeżenia także od osób niebędących jego klientami; 2. Powiadomienie Policji - w przypadku, jeżeli dokumenty utracono w wyniku kradzieży; 3. Zawiadomienie najbliższego organu gminy lub placówki konsularnej i wyrobienie nowego dokumentu. Więcej informacji na ten temat można uzyskać na stronie http://www.dokumentyzastrzezone.pl/.

Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Unia Europejska - Pozyskane dotacje
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
izi.Travel - Pyskowicki Przewodnik Oczami Mieszkańców
Grobonet - internetowa wyszukiwarka grobów
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę