Instagram
Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Na co idą moje pieniądze
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
  • Kolej na Pyskowice
Koronawirus
Koronawirus - nowy rok szkolny - ważne informacje dla rodziców
Ważne tematy
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Wykaz numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
System Informacji Przestrzennej
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
infoGZM - portal wiedzy o Metropolii
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

Archiwum: 2017 marzec

Wystawa plenerowa
2017-03-31

Zapraszamy do obejrzenia wystawy plenerowej pt. „Postać i działalność ks. dr Johannesa Chrząszcza", która ustawiona została na pyskowickim rynku.

Pyskowicki Budżet Obywatelski - spotkanie 28.03.2017
2017-03-29

28 marca br. w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego odbyło się spotkanie z wnioskodawcami i mieszkańcami dotyczące Pyskowickiego Budżetu Obywatelskiego na 2017 rok, podczas którego zaprezentowane zostały wszystkie zakwalifikowane do głosowania zadania oraz przypomniane zostały procedury PBO. Na kolejne takie spotkanie zapraszamy 6 kwietnia br. (czwartek) o godz. 17.00 do Domu Parafialnego przy kościele pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, plac Żwirki i Wigury 2. Przypominamy, że głosowanie odbędzie się w dniach 10-21 kwietnia br. Szczegóły dostępne są w zakładce: www.pyskowice.pl/budzetobywatelski.

I Przegląd Teatrów Tańca "Przenikanie"
2017-03-27

1 kwietnia (sobota) o godz. 14.00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Pyskowicach odbędzie się I Przegląd Teatrów Tańca "PrzeNikanie". Podczas przeglądu zaprezentują się amatorskie zespoły artystyczne oraz tancerze - amatorzy tańczący solo lub w duecie. Wstęp wolny. Zapraszamy! 

Wiosenne dźwierganie - plakat
2017-03-27

Trzy miasta, trzy różne lokalizacje, cztery organizacje i jeden cel - kolor w przestrzeni miejskiej. Stowarzyszenia: Przed Siebie, Ludzie Miasta, Melina oraz „Otwarte Miasto" zapraszają do udziału w inicjatywie pn. „Wiosenne Dźwierganie”. W Pyskowicach akcja odbędzie się 8 kwietnia br. (sobota). Najpierw w godz. 11.00 – 15.00 w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu odbędzie się wspólne „dźwierganie” kolorowych, filcowych zawieszek, następnie o godz. 16.00 będzie miało miejsce wieszanie stworzonych wcześniej zawieszek na drzewach zlokalizowanych na Placu Józefa Piłsudskiego. Zapraszamy! 

Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych - logo
2017-03-27

28 marca br. (wtorek) w godzinach 7.00-19.00 pojawi się w naszym mieście ekipa filmowa, pracująca nad filmem Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie pt. „Justa”, według scenariusza i w reżyserii Beaty Dzianowicz. W związku z tym, zwłaszcza w godzinach 10.00-17.00, w okolicach płyty pyskowickiego Rynku mogą nastąpić chwilowe utrudnienia w ruchu drogowym. Dlatego też prosimy mieszkańców o wyrozumiałość oraz w miarę możliwości o wybranie alternatywnej trasy przejazdu. 

Informacje Rady Miejskiej
2017-03-24

W czwartek 30 marca, w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego o godz. 14.30, odbędzie się XXXII sesja Rady Miejskiej w Pyskowicach. Przypominamy, że w tygodniu, w którym w czwartek odbywa się sesja Rady Miejskiej, Burmistrz Miasta przyjmuje skargi i wnioski w godzinach 10.00-12.00, natomiast wyznaczeni pracownicy w godzinach 15.00-17.00.

Krajowa Izba Doradców Podatkowych Oddział Śląski - logo
2017-03-22

W dniach 21 marca – 27 kwietnia 2017r. dwa razy w tygodniu (wtorek, czwartek) w godzinach 9.00-15.00 pod numerem tel. +48 513-152-218 Doradcy Podatkowi z Krajowej Izby Doradców Podatkowych – Oddział Śląski będą prowadzili bezpłatne konsultacje dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin z zakresu ulg i uprawnień podatkowych. Patronat honorowy nad akcją objął Marszałek Województwa Śląskiego.

Marcowy numer "Przeglądu Pyskowickiego"
2017-03-21

Ukazał się nowy, marcowy numer "Przeglądu Pyskowickiego". Można go również znaleźć w naszym serwisie internetowym: MARZEC NR 3 (245).

Powiatowy Urząd Pracy - logo
2017-03-21

Powiatowy Urząd Pracy w Gliwicach informuje, iż wzorem lat ubiegłych, wspólnie z Gliwickim Ośrodkiem Integracji Niepełnosprawnych (GOIN), organizuje już po raz ósmy „Gliwickie Targi Pracy dla Osób Niepełnosprawnych”. W związku z tym PUP Gliwice zaprasza pracodawców do udziału w ww. wydarzeniu w charakterze wystawcy. Targi odbędą się 17 maja br. W Gliwicach. Zgłoszenia pracodawców przyjmowane będą do 10 kwietnia br. 

Pyskowicki Budżet Obywatelski - logo
2017-03-21

Zakończył się etap zgłaszania oraz weryfikacji wniosków na zadania, które mieszkańcy Pyskowic chcieliby realizować w ramach pierwszego Pyskowickiego Budżetu Obywatelskiego. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Pyskowic, a także wnioskodawców na spotkania promujące i przedstawiające zadania zakwalifikowane do głosowania: 28 marca 2017 r. (wtorek), godzina 17.00 – sala sesyjna Urzędu Miejskiego (parter), ul. Strzelców Bytomskich 3; 6 kwietnia 2017 r. (czwartek), godzina 17.00 – Dom Parafialny przy kościele pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, plac Żwirki i Wigury 2. Głosowanie odbędzie się już w dniach 10-21 kwietnia br. Więcej informacji o PBO można znaleźć w zakładce: www.pyskowice.pl/budzetobywatelski.

GDDKiA - logo
2017-03-21

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Rejon w Zabrzu informuje, że w związku z planowanym wyłączeniem zasilania energii elektrycznej, w dniu 22.03.2017 r. (środa) w godz. 8.00-14.00 nastąpi przerwa w funkcjonowaniu sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Toszeckiej i Mickiewicza (DK94/DK40) w Pyskowicach.

Informacja Urzędu Miejskiego
2017-03-16

Rusza rekrutacja do publicznych przedszkoli prowadzonych przez gminę Pyskowice. W dniach: 13-20 marca 2017 r. – składanie przez rodziców deklaracji o kontynuowaniu przez dziecko wychowania przedszkolnego w danym przedszkolu; 21 marca–4 kwietnia 2017 r. – składanie wniosków o przyjęcie dziecka do przedszkola. Szczegółowych informacji w sprawie rekrutacji  udzielają dyrektorzy poszczególnych przedszkoli. Szczegółowe zasady przyjęć, stosowne obwieszczenie oraz wnioski do pobrania dostępne są w zakładce: Jednostki organizacyjne/Zespół Obsługi Placówek Oświatowych/ Informacje bieżące/Rekrutacja do przedszkoli.

Punkt Pośrednictwa Pracy - logo
2017-03-16

Punkt Pośrednictwa Pracy OHP w Pyskowicach zaprasza na giełdę pracy, która odbędzie się w poniedziałek 20 marca br. o godz. 11.00 w sali sesyjnej (parter) Urzędu Miejskiego w Pyskowicach, ul. Strzelców Bytomskich 3. Poszukiwane są osoby na stanowisko: opiekun/ka osoby starszej. Miejsce pracy: Niemcy/Anglia/Polska. Pracodawca zapewnia pełną organizację wyjazdu i elastyczny system wyjazdów dopasowany do oczekiwań kandydata. Zgłoś się osobiście, zadzwoń tel.: (32) 332 60 05 bądź skontaktuj się mailowo: mbppyskowice@op.pl.

Noc sów - plakat
2017-03-13

W dniach 31 marca – 2 kwietnia br. odbędzie się szósta już edycja ogólnopolskiej akcji pn. Nocy Sów. 31 marca br. (piątek) po raz pierwszy Noc Sów odbędzie się w Pyskowicach - w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu oraz w terenie. W programie m.in.: wycieczki terenowe, prezentacja multimedialna, konkursy, pokaz filmu o sowach. Aby wziąć udział w tej akcji należy się za zarejestrować na stronie internetowej www.nocsow.pl. Zapraszamy!

Informacja Urzędu Miejskiego
2017-03-13

24 marca br. (piątek) o godz. 17.00 w Centrum Wystawienniczym w pyskowickim Ratuszu (II piętro) odbędzie się otwarcie wystawy historycznej, którą przygotowali i przedstawią: Wiesław Szustakowski, Krzysztof Moskwa oraz Roman Wilk pt. „Militaria II wojny światowej w modelarstwie". Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy! 

Zastrzeganie dokumentów tożsamości
2017-03-07

Kradzież albo zgubienie dowodu osobistego, prawa jazdy, paszportu czy innego dokumentu tożsamości to bardzo poważny problem, mogący doprowadzić do szeregu trudnych do wyjaśnienia sytuacji z wykorzystaniem naszych danych do celów przestępczych. Co robić w przypadku utraty dokumentów? Utracone dokumenty należy najpierw zastrzec w banku - to kilkanaście tysięcy placówek w całym kraju (w wielu z nich nie trzeba nawet mieć konta bankowego). Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej www.dokumentyzastrzezone.pl.

2017-03-06

Informujemy o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego fragmentu gminy Pyskowice w rejonie Zaolszan wraz z prognozą oddziaływania na środowisko w dniach od 6 marca do 3 kwietnia 2017 r. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Pyskowicach, ul. Strzelców Bytomskich 3, w Wydziale Planowania Przestrzennego i Inwestycji (pok. 302, II piętro), w godzinach pracy Urzędu. Dyskusja publiczna nad rozwiązaniami przyjętymi w projekcie planu oraz w prognozie oddziaływania na środowisko odbędzie się 23 marca 2017 r. o godz. 14.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Pyskowicach. Projekt dostępny jest w Biuletynie Informacji Publicznej: Projekt MPZP fragmentu Gminy Pyskowice w rejonie Zaolszan

Inauguracja obchodów roku ks. Chrząszcza
2017-03-06

3 marca w pyskowickim Centrum Wystawienniczym, a 4 marca w gliwickiej Willi Caro rozpoczęły się obchody roku ks. dr Johannesa Chrząszcza. Prelekcje na temat życia i twórczości ks. Chrząszcza zaprezentowali: ks. dr Piotr Górecki oraz Maciej Mazur. Dodatkowo w Centrum Wystawienniczym w pyskowickim Ratuszu otwarto wystawę historyczną pt. „Ks. Johannes Chrząszcz – górnośląski pielgrzym i pyskowicki duszpasterz", którą można zwiedzać do 4 maja br. Polecamy! 

"Ginące zawody" - plakat
2017-03-03

Ochotnicze Hufce Pracy prowadzą nabór na bezpłatne szkolenia pn. „Ginące zawody 2017”, w ramach których młodzież może podwyższyć swoje kwalifikacje w wybranych zawodach. Rekrutacja trwa do 13 marca br. Szkolenia realizowane będą w oparciu o zasoby Wioski Zawodów Ginących w ECKiW w Roskoszy w terminie marzec-październik 2017 r. Szczegóły dostępne są w zakładce: Znajdź pracę

2017-03-03

W związku z okresem składania zeznań podatkowych PIT za 2016 r. informujemy, iż obowiązujące przepisy stanowią, że od każdej osoby fizycznej płacącej podatek dochodowy od osób fizycznych, podatek ten wraca w formie udziału do gminy, którą podatnik wskaże, jako miejsce zamieszkania. Zachęcamy i zwracamy się z prośbą do wszystkich zamieszkujących na terenie Pyskowic, aby rozliczyli swój PIT zgodnie z faktycznym miejscem zamieszkania. Konsekwencją takiego działania będzie przekazanie przez Urząd Skarbowy udziałów z podatku dochodowego na konto budżetu naszej gminy. Dochody te zostaną przeznaczone na dalszy rozwój naszego miasta.

Nowy pyskowicki gadżet - brelok
2017-03-02

W Biurze Promocji i Współpracy Partnerskiej Urzędu Miejskiego w Pyskowicach (pok. 226, I piętro) można nabyć metalowe breloki z kolorową krawędzią z logo Pyskowic. Breloki w czterech wariantach kolorystycznych krawędzi: pomarańczowy, różowy, żółty, zielony dostępne są za 3,75 zł za sztukę. Informacje o pozostałych materiałach i gadżetach oraz o sposobie ich dystrybucji dostępne są w zakładce: Multimedia/Materiały Promocyjne. Polecamy!

Otwarcie wystawy „Rotmistrz Witold Pilecki 1901-1948"
2017-03-02

1 marca br., w dniu poświęconym żołnierzom wyklętym, w Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Pyskowicach odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pt. „Rotmistrz Witold Pilecki 1901-1948". Sylwetkę żołnierza, więźnia Auschwitz skazanego przez władze komunistyczne, przedstawiła Monika Bortlik, pracownik IPN. Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających w dniach 2-20 marca br. Zapraszamy. 

2017-03-01

W ramach kontynuacji spotkań szkoleniowych dla organizacji pozarządowych 9 marca (czwartek) br. w godz. 17.00-19.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Pyskowicach odbędzie się szkolenie pod roboczym tytułem ,,Środki dostępne w ramach prywatnych źródeł grantodawczych”. Prowadzącym będzie Tomasz Pawłowski (t.pawlowski@gcop.gliwice.pl, tel. 32 238 81 67), przedstawiciel współorganizatora tj. Inkubatora Społecznej Przedsiębiorczości z Gliwic. W przypadku pytań prosimy o kontakt: tel. (32) 332 60 03 lub e-mail: w.szustakowski@pyskowice.pl. 

Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Unia Europejska - Pozyskane dotacje
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
izi.Travel - Pyskowicki Przewodnik Oczami Mieszkańców
Grobonet - internetowa wyszukiwarka grobów
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę