Instagram
Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Na co idą moje pieniądze
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
  • Kolej na Pyskowice
Wybory prezydenckie 2020
Koronawirus
Ważne tematy
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Zmiana numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
System Informacji Przestrzennej
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

Archiwum: 2017 marzec

Wystawa plenerowa
2017-03-31

Zapraszamy do obejrzenia wystawy plenerowej pt. „Postać i działalność ks. dr Johannesa Chrząszcza", która ustawiona została na pyskowickim rynku.

Pyskowicki Budżet Obywatelski - spotkanie 28.03.2017
2017-03-29

28 marca br. w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego odbyło się spotkanie z wnioskodawcami i mieszkańcami dotyczące Pyskowickiego Budżetu Obywatelskiego na 2017 rok, podczas którego zaprezentowane zostały wszystkie zakwalifikowane do głosowania zadania oraz przypomniane zostały procedury PBO. Na kolejne takie spotkanie zapraszamy 6 kwietnia br. (czwartek) o godz. 17.00 do Domu Parafialnego przy kościele pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, plac Żwirki i Wigury 2. Przypominamy, że głosowanie odbędzie się w dniach 10-21 kwietnia br. Szczegóły dostępne są w zakładce: www.pyskowice.pl/budzetobywatelski.

I Przegląd Teatrów Tańca "Przenikanie"
2017-03-27

1 kwietnia (sobota) o godz. 14.00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Pyskowicach odbędzie się I Przegląd Teatrów Tańca "PrzeNikanie". Podczas przeglądu zaprezentują się amatorskie zespoły artystyczne oraz tancerze - amatorzy tańczący solo lub w duecie. Wstęp wolny. Zapraszamy! 

Wiosenne dźwierganie - plakat
2017-03-27

Trzy miasta, trzy różne lokalizacje, cztery organizacje i jeden cel - kolor w przestrzeni miejskiej. Stowarzyszenia: Przed Siebie, Ludzie Miasta, Melina oraz „Otwarte Miasto" zapraszają do udziału w inicjatywie pn. „Wiosenne Dźwierganie”. W Pyskowicach akcja odbędzie się 8 kwietnia br. (sobota). Najpierw w godz. 11.00 – 15.00 w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu odbędzie się wspólne „dźwierganie” kolorowych, filcowych zawieszek, następnie o godz. 16.00 będzie miało miejsce wieszanie stworzonych wcześniej zawieszek na drzewach zlokalizowanych na Placu Józefa Piłsudskiego. Zapraszamy! 

Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych - logo
2017-03-27

28 marca br. (wtorek) w godzinach 7.00-19.00 pojawi się w naszym mieście ekipa filmowa, pracująca nad filmem Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie pt. „Justa”, według scenariusza i w reżyserii Beaty Dzianowicz. W związku z tym, zwłaszcza w godzinach 10.00-17.00, w okolicach płyty pyskowickiego Rynku mogą nastąpić chwilowe utrudnienia w ruchu drogowym. Dlatego też prosimy mieszkańców o wyrozumiałość oraz w miarę możliwości o wybranie alternatywnej trasy przejazdu. 

Informacje Rady Miejskiej
2017-03-24

W czwartek 30 marca, w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego o godz. 14.30, odbędzie się XXXII sesja Rady Miejskiej w Pyskowicach. Przypominamy, że w tygodniu, w którym w czwartek odbywa się sesja Rady Miejskiej, Burmistrz Miasta przyjmuje skargi i wnioski w godzinach 10.00-12.00, natomiast wyznaczeni pracownicy w godzinach 15.00-17.00.

Krajowa Izba Doradców Podatkowych Oddział Śląski - logo
2017-03-22

W dniach 21 marca – 27 kwietnia 2017r. dwa razy w tygodniu (wtorek, czwartek) w godzinach 9.00-15.00 pod numerem tel. +48 513-152-218 Doradcy Podatkowi z Krajowej Izby Doradców Podatkowych – Oddział Śląski będą prowadzili bezpłatne konsultacje dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin z zakresu ulg i uprawnień podatkowych. Patronat honorowy nad akcją objął Marszałek Województwa Śląskiego.

Marcowy numer "Przeglądu Pyskowickiego"
2017-03-21

Ukazał się nowy, marcowy numer "Przeglądu Pyskowickiego". Można go również znaleźć w naszym serwisie internetowym: MARZEC NR 3 (245).

Powiatowy Urząd Pracy - logo
2017-03-21

Powiatowy Urząd Pracy w Gliwicach informuje, iż wzorem lat ubiegłych, wspólnie z Gliwickim Ośrodkiem Integracji Niepełnosprawnych (GOIN), organizuje już po raz ósmy „Gliwickie Targi Pracy dla Osób Niepełnosprawnych”. W związku z tym PUP Gliwice zaprasza pracodawców do udziału w ww. wydarzeniu w charakterze wystawcy. Targi odbędą się 17 maja br. W Gliwicach. Zgłoszenia pracodawców przyjmowane będą do 10 kwietnia br. 

Pyskowicki Budżet Obywatelski - logo
2017-03-21

Zakończył się etap zgłaszania oraz weryfikacji wniosków na zadania, które mieszkańcy Pyskowic chcieliby realizować w ramach pierwszego Pyskowickiego Budżetu Obywatelskiego. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Pyskowic, a także wnioskodawców na spotkania promujące i przedstawiające zadania zakwalifikowane do głosowania: 28 marca 2017 r. (wtorek), godzina 17.00 – sala sesyjna Urzędu Miejskiego (parter), ul. Strzelców Bytomskich 3; 6 kwietnia 2017 r. (czwartek), godzina 17.00 – Dom Parafialny przy kościele pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, plac Żwirki i Wigury 2. Głosowanie odbędzie się już w dniach 10-21 kwietnia br. Więcej informacji o PBO można znaleźć w zakładce: www.pyskowice.pl/budzetobywatelski.

GDDKiA - logo
2017-03-21

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Rejon w Zabrzu informuje, że w związku z planowanym wyłączeniem zasilania energii elektrycznej, w dniu 22.03.2017 r. (środa) w godz. 8.00-14.00 nastąpi przerwa w funkcjonowaniu sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Toszeckiej i Mickiewicza (DK94/DK40) w Pyskowicach.

Informacja Urzędu Miejskiego
2017-03-16

Rusza rekrutacja do publicznych przedszkoli prowadzonych przez gminę Pyskowice. W dniach: 13-20 marca 2017 r. – składanie przez rodziców deklaracji o kontynuowaniu przez dziecko wychowania przedszkolnego w danym przedszkolu; 21 marca–4 kwietnia 2017 r. – składanie wniosków o przyjęcie dziecka do przedszkola. Szczegółowych informacji w sprawie rekrutacji  udzielają dyrektorzy poszczególnych przedszkoli. Szczegółowe zasady przyjęć, stosowne obwieszczenie oraz wnioski do pobrania dostępne są w zakładce: Jednostki organizacyjne/Zespół Obsługi Placówek Oświatowych/ Informacje bieżące/Rekrutacja do przedszkoli.

Punkt Pośrednictwa Pracy - logo
2017-03-16

Punkt Pośrednictwa Pracy OHP w Pyskowicach zaprasza na giełdę pracy, która odbędzie się w poniedziałek 20 marca br. o godz. 11.00 w sali sesyjnej (parter) Urzędu Miejskiego w Pyskowicach, ul. Strzelców Bytomskich 3. Poszukiwane są osoby na stanowisko: opiekun/ka osoby starszej. Miejsce pracy: Niemcy/Anglia/Polska. Pracodawca zapewnia pełną organizację wyjazdu i elastyczny system wyjazdów dopasowany do oczekiwań kandydata. Zgłoś się osobiście, zadzwoń tel.: (32) 332 60 05 bądź skontaktuj się mailowo: mbppyskowice@op.pl.

Noc sów - plakat
2017-03-13

W dniach 31 marca – 2 kwietnia br. odbędzie się szósta już edycja ogólnopolskiej akcji pn. Nocy Sów. 31 marca br. (piątek) po raz pierwszy Noc Sów odbędzie się w Pyskowicach - w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu oraz w terenie. W programie m.in.: wycieczki terenowe, prezentacja multimedialna, konkursy, pokaz filmu o sowach. Aby wziąć udział w tej akcji należy się za zarejestrować na stronie internetowej www.nocsow.pl. Zapraszamy!

Informacja Urzędu Miejskiego
2017-03-13

24 marca br. (piątek) o godz. 17.00 w Centrum Wystawienniczym w pyskowickim Ratuszu (II piętro) odbędzie się otwarcie wystawy historycznej, którą przygotowali i przedstawią: Wiesław Szustakowski, Krzysztof Moskwa oraz Roman Wilk pt. „Militaria II wojny światowej w modelarstwie". Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy! 

Zastrzeganie dokumentów tożsamości
2017-03-07

Kradzież albo zgubienie dowodu osobistego, prawa jazdy, paszportu czy innego dokumentu tożsamości to bardzo poważny problem, mogący doprowadzić do szeregu trudnych do wyjaśnienia sytuacji z wykorzystaniem naszych danych do celów przestępczych. Co robić w przypadku utraty dokumentów? Utracone dokumenty należy najpierw zastrzec w banku - to kilkanaście tysięcy placówek w całym kraju (w wielu z nich nie trzeba nawet mieć konta bankowego). Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej www.dokumentyzastrzezone.pl.

2017-03-06

Informujemy o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego fragmentu gminy Pyskowice w rejonie Zaolszan wraz z prognozą oddziaływania na środowisko w dniach od 6 marca do 3 kwietnia 2017 r. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Pyskowicach, ul. Strzelców Bytomskich 3, w Wydziale Planowania Przestrzennego i Inwestycji (pok. 302, II piętro), w godzinach pracy Urzędu. Dyskusja publiczna nad rozwiązaniami przyjętymi w projekcie planu oraz w prognozie oddziaływania na środowisko odbędzie się 23 marca 2017 r. o godz. 14.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Pyskowicach. Projekt dostępny jest w Biuletynie Informacji Publicznej: Projekt MPZP fragmentu Gminy Pyskowice w rejonie Zaolszan

Inauguracja obchodów roku ks. Chrząszcza
2017-03-06

3 marca w pyskowickim Centrum Wystawienniczym, a 4 marca w gliwickiej Willi Caro rozpoczęły się obchody roku ks. dr Johannesa Chrząszcza. Prelekcje na temat życia i twórczości ks. Chrząszcza zaprezentowali: ks. dr Piotr Górecki oraz Maciej Mazur. Dodatkowo w Centrum Wystawienniczym w pyskowickim Ratuszu otwarto wystawę historyczną pt. „Ks. Johannes Chrząszcz – górnośląski pielgrzym i pyskowicki duszpasterz", którą można zwiedzać do 4 maja br. Polecamy! 

"Ginące zawody" - plakat
2017-03-03

Ochotnicze Hufce Pracy prowadzą nabór na bezpłatne szkolenia pn. „Ginące zawody 2017”, w ramach których młodzież może podwyższyć swoje kwalifikacje w wybranych zawodach. Rekrutacja trwa do 13 marca br. Szkolenia realizowane będą w oparciu o zasoby Wioski Zawodów Ginących w ECKiW w Roskoszy w terminie marzec-październik 2017 r. Szczegóły dostępne są w zakładce: Znajdź pracę

2017-03-03

W związku z okresem składania zeznań podatkowych PIT za 2016 r. informujemy, iż obowiązujące przepisy stanowią, że od każdej osoby fizycznej płacącej podatek dochodowy od osób fizycznych, podatek ten wraca w formie udziału do gminy, którą podatnik wskaże, jako miejsce zamieszkania. Zachęcamy i zwracamy się z prośbą do wszystkich zamieszkujących na terenie Pyskowic, aby rozliczyli swój PIT zgodnie z faktycznym miejscem zamieszkania. Konsekwencją takiego działania będzie przekazanie przez Urząd Skarbowy udziałów z podatku dochodowego na konto budżetu naszej gminy. Dochody te zostaną przeznaczone na dalszy rozwój naszego miasta.

Nowy pyskowicki gadżet - brelok
2017-03-02

W Biurze Promocji i Współpracy Partnerskiej Urzędu Miejskiego w Pyskowicach (pok. 226, I piętro) można nabyć metalowe breloki z kolorową krawędzią z logo Pyskowic. Breloki w czterech wariantach kolorystycznych krawędzi: pomarańczowy, różowy, żółty, zielony dostępne są za 3,75 zł za sztukę. Informacje o pozostałych materiałach i gadżetach oraz o sposobie ich dystrybucji dostępne są w zakładce: Multimedia/Materiały Promocyjne. Polecamy!

Otwarcie wystawy „Rotmistrz Witold Pilecki 1901-1948"
2017-03-02

1 marca br., w dniu poświęconym żołnierzom wyklętym, w Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Pyskowicach odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pt. „Rotmistrz Witold Pilecki 1901-1948". Sylwetkę żołnierza, więźnia Auschwitz skazanego przez władze komunistyczne, przedstawiła Monika Bortlik, pracownik IPN. Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających w dniach 2-20 marca br. Zapraszamy. 

2017-03-01

W ramach kontynuacji spotkań szkoleniowych dla organizacji pozarządowych 9 marca (czwartek) br. w godz. 17.00-19.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Pyskowicach odbędzie się szkolenie pod roboczym tytułem ,,Środki dostępne w ramach prywatnych źródeł grantodawczych”. Prowadzącym będzie Tomasz Pawłowski (t.pawlowski@gcop.gliwice.pl, tel. 32 238 81 67), przedstawiciel współorganizatora tj. Inkubatora Społecznej Przedsiębiorczości z Gliwic. W przypadku pytań prosimy o kontakt: tel. (32) 332 60 03 lub e-mail: w.szustakowski@pyskowice.pl. 

Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
izi.Travel - Pyskowicki Przewodnik Oczami Mieszkańców
Grobonet - internetowa wyszukiwarka grobów
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę