Instagram
Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Na co idą moje pieniądze
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
  • Kolej na Pyskowice
Koronawirus
Koronawirus - nowy rok szkolny - ważne informacje dla rodziców
Ważne tematy
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Wykaz numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
System Informacji Przestrzennej
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
infoGZM - portal wiedzy o Metropolii
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

Archiwum: 2017 kwiecień

Obchody 3 maja - plakat
2017-04-28

3 maja br. (środa) odbędą się w Pyskowicach uroczystości upamiętniające 226. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. W programie m.in. msza św. w kościele pw. św. Mikołaja oraz uroczystości pod Pomnikiem Patriotycznym.

Metropolia Silesia - logo
2017-04-28

26 kwietnia br. zakończyły się konsultacje społeczne w sprawie wejścia miasta Pyskowice w skład tworzonego na terenie województwa śląskiego związku metropolitalnego. W wyniku przeprowadzonych konsultacji społecznych w wyznaczonym terminie (od 13 do 26 kwietnia 2017 r.) mieszkańcy miasta Pyskowice przeważającą liczbą głosów wypowiedzieli się za wstąpieniem miasta Pyskowice w skład tworzonego na terenie województwa śląskiego związku metropolitalnego.

Pyskowicki Budżet Obywatelski - logo
2017-04-28

Zakończyło się głosowanie mieszkańców w ramach pierwszego Pyskowickiego Budżetu Obywatelskiego. Pyskowiczanie wybrali do realizacji trzy zadania. W części północnej miasta: „Plac zabaw – modernizacja ogrodu przedszkolnego (Przedszkole nr 3)” oraz „Zakup i instalacja urządzeń do ćwiczeń plenerowych”, natomiast w części południowej miasta: „Plac zabaw dla dzieci w części Pyskowice – Południe”. W sumie oddanych zostało 2463 głosy, z czego 2259 ważnych. Dziękujemy wszystkim głosującym i wnioskodawcom za tak duże zainteresowanie i zaangażowanie w tę ideę. Zwycięzcom, a także wszystkim uczestnikom gratulujemy wspaniałej postawy obywatelskiej i mamy nadzieję, że te place zabaw oraz siłownia plenerowa przyniosą już niedługo wiele radości zarówno małym, jak i tym nieco większym mieszkańcom Pyskowic. Szczegółowe wyniki głosowania dostępne są w zakładce: Pyskowicki Budżet Obywatelski.

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Pyskowicach - inauguracja
2017-04-27

26 kwietnia br. w auli Zespołu Szkół im. Marii Konopnickiej odbyła się uroczysta inauguracja działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pyskowicach, podczas której studenci złożyli oficjalne ślubowanie, odebrali indeksy, a także wysłuchali wykładu dr Aleksandry Aszkiełowicz – prorektor d/s ogólnych Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Brzegu (patrona pyskowickiego UTW). Wszystkim studentom życzymy powodzenia oraz wielu wrażeń podczas wspólnego zdobywania wiedzy i spędzania czasu w ramach UTW, a samemu stowarzyszeniu wielu lat działalności w naszym mieście. 

„Ludowe Wojsko Polskie w czasach PRL-u" - wystawa - plakat
2017-04-25

28 kwietnia br. (piątek) o godz. 17.00 w Centrum Wystawienniczym w pyskowickim Ratuszu (II piętro) odbędzie się otwarcie wystawy historycznej pt. „Ludowe Wojsko Polskie w czasach PRL-u", którą przedstawi lokalny pasjonat historii Roland Skubała. Możliwość zwiedzania wystawy: 28.04.- 30.06. br. od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-18.00. Natomiast 29 kwietnia br. (sobota) w godz. 10.00 - 17.00 na dziedzińcu Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Pyskowicach Muzeum Techniki Wojskowej z Zabrza zaprezentuje sprzęt wojskowy z okresu PRL-u. Na obydwa wydarzenia wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

"Zielono w Pyskowicach" - rewitalizacja - plakat
2017-04-25

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w akcji „Zielono w Pyskowicach”, której celem jest zazielenienie wskazanych lokalizacji w Pyskowicach. Wydarzenie „Zielono w Pyskowicach” rozpocznie się w czwartek 11 maja br., godz. 16.30 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego (parter). Na początku spotkania podsumowane zostaną efekty pracy nad opracowaniem Lokalnego Programu Rewitalizacji, następnie uczestnicy tego wydarzenia zostaną podzieleni na grupy w ramach swojego miejsca zamieszkania. Grupy te poprzez proste konkursy walczyć będą o atrakcyjne pakiety roślin, które później posadzą w swojej okolicy. Serdecznie zapraszamy mieszkańców Pyskowic do przyłączenia się do tej akcji! 

Europejski Tydzień Szczepień - logo
2017-04-24

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gliwicach informuje, że w dniach 24.04.- 30.04.2017r. obchodzony jest po raz kolejny Europejski Tydzień Szczepień pod hasłem „Szczepionki działają!” objęty patronatem Światowej Organizacji Zdrowia. Celem Tygodnia jest stałe podkreślanie znaczenia szczepień obowiązkowych i zalecanych, aby chronić wszystkich przed chorobami, którym można zapobiec właśnie poprzez szczepienia. Jest to kampania zachęcająca do bliższego zapoznania się z tematyką szczepień i podnosząca zaufanie publiczne w społeczeństwie, zwłaszcza w grupach osób kwestionujących konieczność i bezpieczeństwo szczepień.

Fundacja BOŚ - logo
2017-04-24

Fundacja Banku Ochrony Środowiska już po raz III organizuje ogólnopolski projekt grantowy pn. „Zielona Ławeczka”. Celem akcji jest zazielenianie polskich miast poprzez tworzenie dostępnych dla wszystkich osiedlowych ogrodów, w których można przysiąść, odpocząć spotkać się z sąsiadami. Co ważne, ogrody tworzone są z inicjatywy samych mieszkańców, według ich pomysłów i ich własnymi rękami. Biorące udział w projekcie zespoły sąsiedzkie (minimum pięcioosobowe) mają szansę otrzymać od Fundacji Banku Ochrony Środowiska grant pieniężny wraz z nagrodą rzeczową w postaci ławki parkowej, o łącznej wartości do 1200 zł. Rejestracja trwa do 30 kwietnia br. Szczegóły dotyczące projektu dostępne są na stronie internetowej www.zielonalaweczka.pl.

Akcja szczepienia lisów
2017-04-24

Śląski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że w dniach 27 kwietnia – 7 maja br. na terenie całego województwa śląskiego prowadzona będzie akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Wszelkich dodatkowych informacji udzielać będzie przedstawiciel Śląskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii w Katowicach pod nr telefonu: (32) 42 88 611. Więcej o akcji szczepienia lisów można przeczytać na stronie Śląskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii: www.katowice.wiw.gov.pl.

Informacje Rady Miejskiej
2017-04-21

W czwartek 27 kwietnia, w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego o godz. 14.30, odbędzie się XXXIV sesja Rady Miejskiej w Pyskowicach. Przypominamy, że w tygodniu, w którym w czwartek odbywa się sesja Rady Miejskiej, Burmistrz Miasta przyjmuje skargi i wnioski w godzinach 10.00-12.00, natomiast wyznaczeni pracownicy w godzinach 15.00-17.00.

Przegląd Pyskowicki - kwiecień 2017
2017-04-20

Ukazał się nowy, kwietniowy numer "Przeglądu Pyskowickiego". Można go również znaleźć w naszym serwisie internetowym: KWIECIEŃ NR 4 (246.

Nowe mieszkania przy Strzelców Bytomskich 3b
2017-04-19

19 kwietnia br. przy ul. Strzelców Bytomskich 3b w Pyskowicach został oficjalnie oddany do użytku nowy budynek mieszkalny. Inwestycję zrealizowała spółka MTBS z Tarnowskich Gór. Budynek zaprojektowany został przez Autorską Pracownię Architektury „ARC-HIT” z Wrocławia jako obiekt wielorodzinny, będący kontynuacją budowy drugiego budynku mieszkalnego przy ul. Strzelców Bytomskich. Budynek został zaprojektowany i wybudowany jako V kondygnacyjny z częściowym podpiwniczeniem oraz użytkowym poziomem poddasza. W budynku znajdują się 24 mieszkania o różnej powierzchni użytkowej od 35 do 66 m2 mieszczące się w dwóch klatkach po dwanaście mieszkań w jednej. 

Informacje Urzędu Miejskiego
2017-04-19

Informujemy o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego fragmentu Gminy Pyskowice dla terenu położonego przy ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego wraz z prognozą oddziaływania na środowisko w dniach od 19 kwietnia do 12 maja br. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Pyskowicach, ul. Strzelców Bytomskich 3, w Wydziale Planowania Przestrzennego i Inwestycji (pok. 302, II piętro), w godzinach pracy Urzędu. Dyskusja publiczna nad rozwiązaniami przyjętymi w projekcie planu oraz w prognozie oddziaływania na środowisko odbędzie się 11 maja br. o godz. 14.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Pyskowicach. Projekt dostępny jest w Biuletynie Informacji Publicznej: Projekt Planu Miejscowego dla terenu położonego przy ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego.

Zeznania podatkowe (PIT)
2017-04-19

W dniach: 27.04.2017r. (czwartek) w godz. 8.00-14.00; 28.04.2017r. (piątek) w godz. 8.00-13.00; 02.05.2017r. (wtorek) w godz. 8.00-14.00 przedstawiciel II Urzędu Skarbowego w Gliwicach będzie przyjmował zeznania podatkowe za 2016 r. w Urzędzie Miejskim w Pyskowicach, pok. 100 (parter-portiernia).

Stowarzyszenie Błękitna Atmosfera - logo
2017-04-18

21 kwietnia br. (piątek) o godz. 17.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Pyskowicach (ul. Strzelców Bytomskich 3) odbędzie się spotkanie informacyjne dla mieszkańców z przedstawicielami Stowarzyszenia Błękitna Atmosfera dotyczące możliwości pozyskania 70% dofinansowania na odnawialną energię. Ilość instalacji jest ograniczona. Więcej informacji można uzyskać pod numerami telefonów: 500-842-979 oraz 575-428-409 w godzinach 9.00-16.00 od poniedziałku do piątku.

Informacje Urzędu Miejskiego
2017-04-18

W związku z koniecznością zachowania w okresie rozliczeniowym (kwiecień, maj, czerwiec 2017 r.) obowiązującego wymiaru czasu pracy Urząd Miejski w Pyskowicach w piątek 21 kwietnia br. czynny będzie w godzinach 7.30 - 15.30

Metropolia Silesia - logo
2017-04-13

W dniach 13-26 kwietnia br. odbędą się konsultacje społeczne o zasięgu ogólnomiejskim z mieszkańcami w sprawie wejścia miasta Pyskowice w skład tworzonego na terenie województwa śląskiego związku metropolitalnego. Szczegóły dotyczące konsultacji, metropolii, zarządzenie Burmistrza Pyskowic, formularz konsultacyjny dostępne są w zakładce: Metropolia Silesia.

Czujnik pyłów zawieszonych
2017-04-12

11 kwietnia br. w dwóch miejscach tj.: na budynku Urzędu Miejskiego oraz kamienicy przy ul. Sikorskiego 83 (nad apteką) zainstalowano czujniki pyłów zawieszonych PM1.0, PM2.5, PM10 z zewnętrznym wyświetlaczem LED, dzięki któremu dane pomiarowe wyświetlane są na bieżąco. Za sprawą tych czujników mieszkańcy Pyskowic będą mogli monitorować stan i jakość powietrza w naszym mieście. Docelowo dane te wraz z mapą jakości powietrza oraz szczegółowymi wykresami umieszczone będą na tej stronie internetowej.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi - logo
2017-04-11

Wszystkich hodowców zachęcamy do zapoznania się z Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 4 kwietnia 2017 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków. Rozporządzenie dostępne jest na stronie internetowej: www.isip.sejm.gov.pl.

Pyskowicki Budżet Obywatelski - logo
2017-04-10

Do 21 kwietnia br. trwa głosowanie w ramach pierwszego Pyskowickiego Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie odbywa się w formie papierowej lub elektronicznej www.pyskowice.pl/budzetobywatelski. Głos można oddać w Urzędzie Miejskim w Pyskowicach – pok. 107 (parter) oraz pok. 227 (I piętro), w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Wypożyczalnia i Czytelnia dla Dorosłych plac Józefa Piłsudskiego 1 i w Miejskiej Bibliotece Publicznej – filia nr 1 ul. Traugutta 53. Uprawnionymi do głosowania są wszyscy zameldowani mieszkańcy Pyskowic, którzy najpóźniej w dniu głosowania ukończyli 18 lat. Każdy mieszkaniec może oddać tylko jeden głos na jedno wybrane zadanie, w jednej formie.

Informacje Urzędu Miejskiego
2017-04-07

Zgodnie z Uchwałą nr XIII/81/2015 Rady Miejskiej w Pyskowicach z dnia 24 września 2015 r. w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w Gminie Pyskowice oraz ustalenia wysokości stawki tej opłaty od dnia 1 stycznia 2016 roku obowiązują nw. stawki: stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi wynosi 20,00 zł miesięcznie od jednego mieszkańca, jeżeli odpady nie są zbierane i odbierane w sposób selektywny; stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi wynosi 13,00 zł miesięcznie od jednego mieszkańca, jeżeli odpady są zbierane i odbierane w sposób selektywny.

 

Informacje Rady Miejskiej
2017-04-07

We wtorek 11 kwietnia br., w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego o godz. 15.30, odbędzie się XXXIII sesja Rady Miejskiej w Pyskowicach.

Wakacje - zdjęcie
2017-04-06

Choć do wakacji jeszcze daleko, samorząd Pyskowic już teraz planuje organizację letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży z naszego miasta. W związku z tym Wydział Kultury Sportu i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Pyskowicach poszukuje atrakcyjnych, pięknych i ciekawych miejsc w odległości nadającej się na jednodniowy wyjazd. Wszelkie pomysły na jednodniowe wycieczki prosimy zgłaszać pod nr tel. (32) 332 60 77 lub e-mail.: a.kutyla@pyskowice.pl. Na Państwa propozycje czekamy do końca kwietnia br. 

Urząd Statystyczny w Katowicach - logo
2017-04-06

Urząd Statystyczny w Katowicach informuje o trwających aktualnie badaniach ankietowych na terenie województwa śląskiego: Europejskie badanie warunków życia ludności (do 31 maja br.), Uczestnictwo w podróżach krajowych i zagranicznych (do 20 kwietnia br.), Wykorzystanie technologii informacyjno-telekomunikacyjnych w gospodarstwach domowych (do 12 maja br.). Więcej o ww. badaniach i sposobach ich przeprowadzania można się dowiedzieć na stronie internetowej www.katowice.stat.gov.pl.

Ochotnicze Hufce Pracy - logo
2017-04-04

Młodzieżowe Biuro Pracy w Katowicach prowadzi nabór osób do pracy sezonowej w okresie wakacyjnym w Ośrodku Wypoczynkowym w miejscowości nadmorskiej (Rowy, 11.07.2017-01.08.2017) w formie hufca pracy z zakwaterowaniem. Szczegółowe zasady naboru dostępne są w zakładce: Znajdź Pracę.

Informacje Urzędu Miejskiego
2017-04-04

Centrum Wystawiennicze w pyskowickim Ratuszu (ul. Rynek 1) zaprasza na kwietniowe wystawy oraz spotkania z historią. 5 kwietnia (środa) o godz. 10.00 odbędzie się otwarcie wystawy połączonej z rozdaniem nagród laureatom konkursu plastycznego zorganizowanego przez Mariolę Polę z Przedszkola nr 3 pt. „Każdy Ci powie, że sport to zdrowie". 7 kwietnia (piątek) o godz. 17.00 odbędzie się wernisaż malarstwa Ireny Komplikiewicz-Szczepaniak pt. „W kolorach tęczy". 23 kwietnia (niedziela) o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie z historią pt. „Pyskowickie hotele". Temat przygotuje i przedstawi Maciej Mazur. Na wszystkie ww. wydarzenia wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Unia Europejska - Pozyskane dotacje
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
izi.Travel - Pyskowicki Przewodnik Oczami Mieszkańców
Grobonet - internetowa wyszukiwarka grobów
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę