Instagram
Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Na co idą moje pieniądze
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
  • Kolej na Pyskowice
Koronawirus
Koronawirus - nowy rok szkolny - ważne informacje dla rodziców
Ważne tematy
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Wykaz numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
System Informacji Przestrzennej
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
infoGZM - portal wiedzy o Metropolii
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

Archiwum: 2017 maj

2017-05-29

29 maja w sali Sejmu Śląskiego odbyła się sesja Rady Miasta Katowic w sprawie powołania Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Uroczysty Akt w imieniu Pyskowic podpisali Burmistrz Wacław Kęska oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej Jolanta Drozd.

Informacja Urzędu Miejskiego
2017-05-29

Informujemy, że w najbliższych dniach między 29 maja a 3 czerwca na składowisku odpadów przy ul. Wrzosowej prowadzone będą ćwiczenia jednostek Straży Pożarnej w zakresie gaszenia pożarów. Ćwiczenia prowadzone będą przez 3 dni na utwardzonym terenie (uprzednio planowanej budowy kompostowni) i nie będą stanowić zagrożenia ani też uciążliwości dla mieszkańców Pyskowic i okolicznych terenów.

LOKALNY PROGRAM REWITALIZACJI UCHWALONY
2017-05-29

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Pyskowice do roku 2023 został uchwalony przez Radę Miejską w Pyskowicach i wpisany do wykazu programów rewitalizacji Województwa Śląskiego. Dokument dostępny jest na stronie www.bip.pyskowice.pl.

II Turniej o Puchar Mamuta - plakat
2017-05-24

28 maja br. (niedziela) od godz. 9.00 w hali widowiskowo-sportowej im. Huberta Wagnera w Pyskowicach odbędzie się II Turniej o Puchar Mamuta, w którym udział weźmie 12 drużyn z Pyskowic i okolic. Szczegółowa rozpiska i terminarz rozgrywek dostępny jest w zakładce: Co? Gdzie? Kiedy?. Zapraszamy do wspólnego kibicowania! 

Drużyna MKSR Pyskowice
2017-05-24

Drużyna MKSR Pyskowice w składzie: Niemczynowski, Bernyś, Cebula, Madejek P., Grzegoszczyk (K), Dejnaka, Rotkegel (L) - Kowalczuk (L), Bryła, Madejek M., Prokopiuk, Świderski  wygrała turniej o mistrzostwo 4 ligi siatkówki mężczyzn i tym samym uzyskała bezpośredni awans do 3 ligi śląskiej na sezon 2017/2018. Natomiast drużyna Klubu Sympatyków Siatkówki GUMISIE Pyskowice w składzie: Marek Bernyś, Michał Bernyś, Dariusz Bryła, Paweł Bryła, Marcin Grzegoszczyk, Dawid Jaskółka, Marcin Madejek, Paweł Madejek, Jacek Nocon, Michał Pordzik, Tadeusz Szafrański, Krzysztof Urbańczyk, Robert Wende w sezonie 2016-2017 wygrała 19 z 20 rozegranych spotkań  i zdobyła mistrzostwo Gliwickiej Ligi Siatkówki. Obu drużynom, ich trenerom oraz sympatykom serdecznie gratulujemy i życzymy jeszcze wielu równie wspaniałych sukcesów sportowych. 

XII Festiwal Śląskie Smaki
2017-05-22

11 czerwca br. w Koszęcinie (ul. Zamkowa 3 – siedziba Zespołu „Śląsk”) odbędzie się XII Festiwal Śląskie Smaki. Wśród atrakcji m.in. konkurs kulinarny w trzech kategoriach: amatorów, profesjonalistów, uczniów szkół gastronomicznych; pokaz kulinarny w wykonaniu Remigiusza Rączki oraz występ Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk". Szczegóły dotyczące festiwalu dostępne są na stronie: www.slaskiesmaki.pl.

Powiatowy Rajd Rowerowy
2017-05-22

10 czerwca br. odbędzie się Rajd Rowerowy po Powiecie Gliwickim organizowany przez Gminę Sośnicowice oraz Starostwo Powiatowe w Gliwicach. Start o godz. 10.30 spod Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sośnicowicach. Przewidywana długość trasy to ok. 20 km. Szczegóły dotyczące rajdu, zapisy, regulamin: www.sosnicowice.pl.

Bieg Uliczny im. Konstantego Damrota w Pilchowicach
2017-05-22

24 czerwca br. w Pilchowicach odbędzie się VII Bieg Uliczny im. ks. Konstantego Damrota organizowany przez Starostwo Powiatowe w Gliwicach oraz Gminę Pilchowice. Biegacze będą mieli możliwość startu w dwóch biegach: Biegu Głównym: start godzina 9.50, Park ks. Damrota, trasa 5 km ulicą Trześniówka oraz odcinkiem trasy rowerowej nr 295 oraz w Mini Biegu dla dzieci i młodzieży do 15 lat: dystans 100 m, start godzina 9.00. Szczegóły dotyczące biegu dostępne są na stronie internetowej: www.starostwo.gliwice.pl.

Majowy numer "Przeglądu Pyskowickiego"
2017-05-19

Ukazał się nowy, majowy numer "Przeglądu Pyskowickiego". Można go również znaleźć w naszym serwisie internetowym: MAJ NR 5 (247).

Park Miejski - dofinansowanie
2017-05-19

Gmina Pyskowice uzyskała dofinansowanie w wysokości 258.141,00 zł w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Dzięki przyznanym środkom w Parku Miejskim powstanie m.in. plac zabaw, linarium oraz pergola. Pierwsze efekty będą widoczne jeszcze w tym roku. 

Złote Gody 2017
2017-05-19

18 maja br. w sali ślubów w pyskowickim Ratuszu odbyła się wyjątkowa uroczystość. Burmistrz Pyskowic Wacław Kęska gościł pary małżeńskie obchodzące w roku 2017 Złote Gody, czyli 50. rocznicę ślubu. Pary te otrzymały "Medale Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie" od Prezydenta RP. Wszystkim jubilatom zostały wręczone pamiątkowe dokumenty, bukiety kwiatów, upominki, a także pyskowickie materiały promocyjne. Serdecznie gratulujemy i życzymy jeszcze wielu wspaniałych chwil spędzonych razem! Galeria zdjęć.

Pyskowicka Noc Muzeów
2017-05-16

W ramach ogólnopolskiej akcji "Noc Muzeów" w sobotę 20 maja br. w godz. 17.00-24.00 w pyskowickim Centrum Wystawienniczym odbędą się m.in. wystawy, prelekcje i wycieczki historyczne. Wstęp wolny. Zapraszamy! 

Turniej o mistrzostwo 4 ligi siatkówki mężczyzn - plakat
2017-05-16

W dniach 19-21 maja br. w hali widowiskowo-sportowej im. Huberta Wagnera w Pyskowicach (ul. Strzelców Bytomskich 1a) odbędzie się turniej o mistrzostwo 4 ligi siatkówki mężczyzn o awans do 3 ligi. Zapraszamy do wspólnego kibicowania drużynie MKSR Pyskowice! 

Leśna Kraina Górnego Śląska - logo
2017-05-16

10 czerwca br. w Kochanowicach odbędzie się wydarzenie pn. ,,Święto Lasu” organizowane przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Leśna Kraina Górnego Śląska” oraz  Gminę Kochanowice. Grupy artystyczne zainteresowane reprezentacją swojej gminy oraz rękodzielnicy, którzy chcą zaprezentować się podczas „,Święta Lasu” mogą zgłaszać swój udział do 25 maja br. Szczegóły dostępne są na stronie: www.lesnakrainalgd.pl.

Policja - logo
2017-05-16

18 kwietnia br. przy ul. Armii Krajowej 39 w Pyskowicach znaleziony został telefon komórkowy marki LG K3 K100DS koloru czarno-granatowego. Właściciela telefonu wraz z dowodem zakupu prosi się o kontakt z Komisariatem Policji w Pyskowicach, nr tel. 727-032-414 lub (32) 300-85-50.

Program Smog Stop - logo
2017-05-16

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach ogłosił Program SMOG STOP, w ramach którego mieszkańcy województwa śląskiego mogą uzyskać dofinansowanie zadań realizowanych na rzecz ograniczenia niskiej emisji. Program skierowany jest do właścicieli domków jednorodzinnych. Regulamin naboru wniosków, jak i wzór wniosku znajduje się na stronie internetowej: www.wfosigw.katowice.pl/smog-stop.html. Nabór wniosków odbywać się będzie w dniach 15-26 maja br. 

Bieg Wiosny 2017
2017-05-16

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Pyskowic i okolic do udziału w Biegu Wiosny 2017, który odbędzie się w piątek 2 czerwca br. o godz. 15.00. Zawodnicy biec będą po obwodzie placu „dożynkowego" wokół ulic: Wojska Polskiego, Szpitalnej i Dworcowej. Uczestnicy rywalizować będą w dwudziestu dwóch kategoriach wiekowych. Zapraszamy również zwolenników marszu Nordic Walking. Każdy zawodnik otrzyma pakiet startowy oraz certyfikat uczestnictwa, a dla zwycięzców przewidziane są medale i puchary. Zapisywać można się do 26 maja br. w Urzędzie Miejskim w Pyskowicach pok. 102, telefonicznie pod nr tel. (32) 332 60 77 lub pod adresem e-mail: a.kutyla@pyskowice.pl. Regulamin, harmonogram oraz oświadczenia do pobrania dostępne są w zakładce: „Co gdzie kiedy”/Wydarzenia kulturalne i sportowe/Wydział Kultury, Sportu i Spraw Społecznych.

"Zielono w Pyskowicach" - rewitalizacja
2017-05-15

11 maja br. w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Pyskowicach odbyło się spotkanie podsumowujące efekty prac nad opracowaniem Lokalnego Planu Rewitalizacji dla Miasta Pyskowice do roku 2023. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Miejskiego, reprezentanci pyskowickich organizacji pozarządowych oraz mieszkańcy. Zaprezentowano dwa podobszary, które zostaną objęte działaniami rewitalizacyjnymi. Omówiono także działania, które mają zostać podjęte w procesie rewitalizacji w celu pozytywnego wdrożenia Lokalnego Planu Rewitalizacji. W drugiej części uczestnicy spotkania wzięli udział w akcji „Zielono w Pyskowicach”, której celem jest zazielenienie przestrzeni publicznych w mieście. Mieszkańcy wraz z ekspertami wspólnie dokonali wyboru miejsc i pakietów roślin, którymi upiększą przestrzeń publiczną w Pyskowicach. Więcej informacji o LPR: Rewitalizacja.

Skup Kultury - logo
2017-05-12

Skup Kultury to projekt stowarzyszenia "Cała Naprzód" składający się z dwóch etapów. Pierwszy to zbiórka dzieł kultury tj. książek, płyt CD, płyt winylowych, DVD, gier na PC i konsole, kaset magnetofonowych, gier planszowych czy rękodzieła. Druga część to Wielki Finał, który odbędzie się 25 czerwca na gliwickim Rynku. Podczas finału można nabyć zebrane dzieła kultury za dowolną, zaproponowaną przez siebie kwotę. Towarzyszą temu również inne atrakcje, takie jak występy lokalnych zespołów, warsztaty artystyczne i rękodzieła oraz spotkanie autorskie ze znanym pisarzem. Przypominamy, że również w Pyskowicach do 15 czerwca br. trwa zbiórka dzieł kultury. Pyskowickim punktem, już po raz czwarty, jest Miejska Biblioteka Publiczna przy pl. Piłsudskiego 1. Zachęcamy wszystkich pyskowiczan do oddawania niepotrzebnych im już rzeczy - niech cieszą się one drugim życiem i przy okazji pomagają potrzebującym. Wszelkie aktualności dotyczące wydarzenia znaleźć można na stronie www.facebook.com/SkupKulturyCN.

Informacje Rady Miejskiej
2017-05-12

W czwartek 18 maja br., w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego o godz. 14.30, odbędzie się XXXV sesja Rady Miejskiej w Pyskowicach. Przypominamy, że w tygodniu, w którym w czwartek odbywa się sesja Rady Miejskiej, Burmistrz Miasta przyjmuje skargi i wnioski w godzinach 10.00-12.00, natomiast wyznaczeni pracownicy w godzinach 15.00-17.00.

Policja szuka gwałciciela - portret pamięciowy
2017-05-11

19 marca br. ok. godz. 21.00 kobieta biegająca po Parku Miejskim w Pyskowicach została siłą zaciągnięta w krzaki i zgwałcona. Komenda Miejska Policji w Gliwicach opublikowała portret pamięciowy sprawcy. Na jego twarzy mogły być widoczne zadrapania. Osoby, które rozpoznają podejrzanego lub przypuszczają, kogo przedstawia portret pamięciowy, proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym KMP Gliwice przy ul. Powstańców Warszawy 12. Informacje można przekazywać osobiście, telefonicznie lub mailowo. Telefon całodobowy: 32 33 69 255, e mail: kryminalny@gliwice.ka.policja.gov.pl. Wszystkim informującym Policja gwarantuje anonimowość.

Powiatowy Urząd Pracy - logo
2017-05-11

17 maja br. w hali widowiskowo – sportowej przy ul. Górnych Wałów 29 w Gliwicach w godz. 10.00 – 13.00 odbędą się VIII Gliwickie Targi Pracy dla Osób Niepełnosprawnych. W imieniu organizatorów – Powiatowego Urzędu Pracy oraz Gliwickiego Ośrodka Integracji Niepełnosprawnych zapraszamy wszystkich zainteresowanych. 

Centrum Wystawiennicze - logo
2017-05-09

19 maja br. (piątek) o godz. 17.00 odbędzie się otwarcie wystawy historycznej pt. "Wojsko Polskie na przestrzeni dziejów w rekonstrukcji z ołowianych żołnierzyków", którą przygotuje i przedstawi w oparciu o własne zbiory Grzegorz Kamiński. Natomiast w ramach ogólnopolskiej akcji „Noc Muzeów" 20 maja br. (sobota) w godz. 17.00-24.00 odbędą się spotkania z przewodnikiem oraz lokalnymi sympatykami historii. Serdecznie zapraszamy!

Nestle porusza Polskę - plakat
2017-05-09

Nasze miasto zgłosiło się do konkursu pn. „Nestlé porusza Polskę”, w którym do wygrania jest 16 siłowni terenowych. Przeszliśmy już pozytywnie weryfikację lokalizacji, na którą wybrany został „plac dożynkowy” przy zbiegu ulic: Szpitalnej, Dworcowej i Wojska Polskiego. Ogólnopolskie głosowanie rozpocznie się już 10 maja br. (środa) i potrwa do 30 czerwca br. Głosowanie odbywać się będzie wyłącznie drogą internetową poprzez oficjalną stronę akcji „Nestlé porusza Polskę”: www.nestleporusza.pl/glosowanie. Głosować można codziennie. Na podstawie ilości głosów wyłonione zostanie 16 gmin - po jednej z każdego województwa, którym ufundowane zostaną plenerowe sprzęty sportowe. Dlatego prosimy wszystkich mieszkańców o regularne oddawanie głosów na Pyskowice. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu może właśnie w naszym mieście powstanie nowoczesna siłownia na świeżym powietrzu, która pomoże dbać o kondycję fizyczną pyskowiczan i będzie dla wszystkich świetną rozrywką.

WOPR - logo
2017-05-08

W nocy z 6/7 września 2016 roku skradziono silnik Yamaha 75 KM dwusuwowy, seria Nr 692-1044037. Do zdarzenia doszło w stanicy WOPR Gliwice w Pławniowicach. Sprzęt ten wykorzystywany był do ratowania zdrowia i życia ludzkiego. W związku ze zbliżającym się sezonem WOPR Gliwice zwraca się z prośbą o pomoc w zakupie nowego silnika. W zamian możliwa jest współpraca z firmami-darczyńcami (np. zabezpieczenie imprezy firmowej, szkolenie z pierwszej pomocy, reklama itp.) Kontakt: WOPR Gliwice ul. Grottgera, tel. 509 971 719. 

Przebudowa ul. 1-go Maja
2017-05-08

W dniach 9-31 maja br. prowadzona będzie przebudowa alei 1-go Maja wraz z modernizacją chodników. W związku z tym na ten czas zamknięty zostanie jeden pas ruchu, a w ostatnim tygodniu prac - cała ulica. W celu sprawnego przeprowadzenia remontu prosimy mieszkańców o nieparkowanie pojazdów wzdłuż alei 1-go Maja oraz o wyrozumiałość. Z góry przepraszamy za utrudnienia.

2017-05-05

Od 5 maja br. wprowadzone zostały stałe zmiany w organizacji ruchu przy ul. Karola Miarki, Księdza Bończyka oraz Kard. Stefana Wyszyńskiego.

Kradzież żywności dla potrzebujących
2017-05-02

W nocy z 1 na 2 maja br. doszło do niezwykle bulwersującej sytuacji w naszym mieście. Nieznani sprawcy włamali się do Punktu Caritas przy ulicy Oświęcimskiej 2, skradli część zgromadzonej tam żywności, głównie mleko, sery, fasolę w puszce, cukier i herbatniki. Żywność ta przeznaczona była dla osób najbardziej potrzebujących. Wszystkie produkty zakupione zostały z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym, którego partnerem jest Gmina Pyskowice. Każdy produkt na opakowaniu ma logo Caritasu. Kategorycznie przestrzegamy przez zakupem takich produktów z nielegalnych źródeł oraz apelujemy do osób, które mogą posiadać jakiekolwiek informacje w tej sprawie i pomóc w ujawnieniu sprawców o kontakt z Komisariatem Policji w Pyskowicach, który w tej sprawie prowadzi dochodzenie.

Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Unia Europejska - Pozyskane dotacje
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
izi.Travel - Pyskowicki Przewodnik Oczami Mieszkańców
Grobonet - internetowa wyszukiwarka grobów
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę