Instagram
Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Na co idą moje pieniądze
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
  • Kolej na Pyskowice
Koronawirus
Koronawirus - nowy rok szkolny - ważne informacje dla rodziców
Ważne tematy
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Wykaz numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
System Informacji Przestrzennej
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
infoGZM - portal wiedzy o Metropolii
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

Archiwum: 2018 styczeń

Ochotnicze Hufce Pracy - logo
2018-01-30

Punkt Pośrednictwa Pracy OHP zaprasza 1 lutego (czwartek) o godz. 10.00 do Urzędu Miejskiego w Pyskowicach (sala sesyjna, parter) na Giełdę Pracy. Poszukiwane są osoby na stanowiska: MAGAZYNIER, OPERATOR MASZYN. Miejsce pracy: Gliwice. Pracodawca zapewnia bezpłatny dojazd oraz umowę o pracę. Zgłoszenia przyjmowane są osobiście lub telefonicznie pod nr tel. 32 332 60 05.

Wybory samorządowe - rejestr wyborców
2018-01-30

Przeprowadzałeś się lub wyjeżdżałeś z Polski? Wyjechałeś ze swojej miejscowości na studia lub do pracy? Zmieniałeś adres zamieszkania albo zameldowania?  Upewnij się, że jesteś wpisany do rejestru wyborców tam, gdzie teraz mieszkasz! Jeśli Twojego nazwiska nie ma w rejestrze wyborców, to nie będziesz mógł głosować w nadchodzących wyborach samorządowych. Rejestr wyborców to lista osób z prawem do głosowania w danej gminie. Jeżeli masz stałe zameldowanie, to znaczy, że twoje nazwisko jest w rejestrze wyborców w gminie, w której jesteś zameldowany. Będziesz mógł oddać głos. Jeśli jednak jesteś zameldowany na pobyt czasowy albo w ogóle nie masz meldunku, to nie ma cię w rejestrze wyborców i nie będziesz mógł głosować w wyborach.

Mały Klub Podróżnika - spotkanie
2018-01-29

18 lutego br. (niedziela) o godz. 15.00 w Centrum Wystawienniczym w pyskowickim Ratuszu odbędzie spotkanie w ramach Małego Klubu Podróżnika, podczas którego Anna Zieleńska przedstawi prelekcję pn. „Kresy – podróż sentymentalna. Lwów – śladami Przodków, Wilno – śladami Romantyków i Przyjaciół”. Wstęp wolny. Zapraszamy! 

"Jedwab malowany" - wystawa
2018-01-29

2 lutego br. (piątek) o godz. 17.00 w Centrum Wystawienniczym w pyskowickim Ratuszu odbędzie się wernisaż wystawy Agaty Okrzesik i Anny Kasprów-Szabli pt. „Jedwab malowany”. Wstęp wolny. Zapraszamy! 

Powietrze bez śmieci - logo
2018-01-24

Nasze miasto bierze udział w konkursie „Powietrze bez  śmieci”, w którym do wygrania jest Naukowa Stacja Zabaw PGNiG. Wystarczy wejść na stronę internetową www.powietrzebezsmieci.pl, wybrać pyskowicką lokalizację, podać swój adres e-mail, zobaczyć krótki materiał edukacyjny i odpowiedzieć na proste pytanie. Codziennie można oddać 1 głos. Głosowanie podzielone jest na 5 etapów. Lokalizacja, która będzie pierwsza w rankingu na koniec danego etapu wygrywa Naukową Stację Zabaw PGNiG. Głosy obliczane są na podstawie stosunku pomiędzy liczbą mieszkańców w danej gminie, a liczbą oddanych głosów. Głosowanie trwa od 24 stycznia br. do 28 lutego br. Zachęcamy do udziału. Może właśnie, dzięki mobilizacji wszystkich pyskowiczan, Naukowa Stacja Zabaw PGNiG powstanie w naszym mieście!

Martwe ptaki
2018-01-23

Na dzień 23 stycznia 2018 roku odebrano z terenu Gminy Pyskowice i zutylizowano 152 sztuki martwych ptaków (145 kawek, 7 gołębi). Jak już wcześniej informowaliśmy bezpośrednią przyczyną ich śmierci była niewydolność wielonarządowa, do której doszło w wyniku posocznicy wywołanej przez pałeczki Salmonella z grupy 0:4 (BO).  Apelujemy do pyskowiczan o zachowanie szczególnej ostrożności. W takiej sytuacji najlepiej ptaków nie dokarmiać, nie dotykać ich, ani ich odchodów. Prosimy pod tym kątem zwracać szczególną uwagę na dzieci i czworonogi. Apelujemy również o wyrzucanie śmieci w zawiązanych workach i zamykanie klap kontenerów śmietnikowych. W przypadku napotkania martwych ptaków prosimy mieszkańców o zgłaszanie takiego faktu Straży Miejskiej pod numer tel. 986 lub 32 332 60 06.

Pyskowicki Budżet Obywatelski - logo
2018-01-22

31 stycznia br. o godz. 17.00 w Domu Parafialnym przy kościele pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Pyskowicach oraz 5 lutego br. o godz. 17.00  w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy placu Józefa Piłsudskiego 1 odbędą się spotkania informacyjne dla mieszkańców i organizacji pozarządowych na temat II edycji Pyskowickiego Budżetu Obywatelskiego. Na spotkaniach podsumowany zostanie PBO 2017 oraz zaprezentowane zostaną m.in. nowości w procedurze na 2018 rok, podstawowe zasady, a także najważniejsze terminy. Dodatkowo zapraszamy na dyżury informacyjne, które odbywać się będą w Urzędzie Miejskim w pok. 217 (I piętro) w czwartki w godz. 15.30-17.30: 1 lutego, 8 lutego, 15 lutego br. Więcej informacji o PBO 2018 można znaleźć w zakładce: www.pyskowice.pl/budzetobywatelski.

Rekonstrukcja walk o Miechowice
2018-01-22

Stowarzyszenie na rzecz zabytków fortyfikacji „Pro Fortalicium” zaprasza na II edycję Rekonstrukcji walk o Miechowice (tragedia miechowicka – wkroczenie armii czerwonej do Miechowic w dniach 25-27.01.1945 r.), która odbędzie się 27 stycznia br. o godz. 14.00 – podwórko byłego Gimnazjum nr 13 – Miechowice, ul. Stolarzowicka. W wydarzeniu, jako rekonstruktorzy, wezmą udział również mieszkańcy naszego miasta. 

"Śląscy Teksańczycy wczoraj i dziś" - wystawa
2018-01-22

26 stycznia br. o godz. 17.00 w Galerii PODcień w Centrum Wystawienniczym (Ratusz, Rynek 1) odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy pt. „ Śląscy Teksańczycy wczoraj i dziś”. Możliwość zwiedzania wystawy do 31 marca br. w godzinach pracy Centrum Wystawienniczego. Wstęp wolny. Zapraszamy. 

Styczniowy numer "Przeglądu Pyskowickiego"
2018-01-22

Ukazał się nowy, styczniowy numer "Przeglądu Pyskowickiego". Można go również znaleźć w naszym serwisie internetowym: STYCZEŃ NR 1 (255). 

Ostrzeżenie meteorologiczne
2018-01-18

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla województwa śląskiego w związku z prognozowanym silnym wiatrem od 18 stycznia br. od godz. 15.00 do 19 stycznia br. do godz. 9.00. Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, z porywami do 80 km/h, z południowego zachodu. Miejscami mogą wystąpić zawieje i zamiecie śnieżne. W związku z tym ostrzeżeniem apelujemy również o niewchodzenie na powierzchnie zamarzniętych akwenów. Oddział Miejski WOPR Katowice alarmuje, że powstająca w najbliższych dniach pokrywa lodowa przy strefie brzegowej będzie sprawiała wrażenie stałej i grubej, natomiast w odległości już kilku metrów od brzegu jej trwałość będzie się drastycznie zmniejszać. 

Informacje Rady Miejskiej
2018-01-18

W czwartek 25 stycznia br., w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego (parter) o godz. 14.30, odbędzie się XLIII sesja Rady Miejskiej w Pyskowicach. Przypominamy, że w tygodniu, w którym w czwartek odbywa się sesja Rady Miejskiej, Burmistrz Miasta przyjmuje skargi i wnioski w godzinach 10.00-12.00, natomiast wyznaczeni pracownicy w godzinach 15.00-17.00.

Urząd Statystyczny w Katowicach - logo
2018-01-18

Urząd Statystyczny w Katowicach informuje o prowadzonych badaniach ankietowych: Badanie aktywności ekonomicznej ludności, Badanie Budżetów gospodarstw domowych, Badanie kondycji gospodarstw domowych. Są to badania reprezentacyjne stałe przeprowadzane w każdym miesiącu 2018 roku, realizowane przez sieć ankieterską, techniką bezpośredniego wywiadu. Badania realizują ankieterzy statystyki publicznej – pracownicy Urzędu Statystycznego w Katowicach. Każdy ankieter posiada legitymację służbową oraz upoważnienie do przeprowadzenia badań ankietowych. Więcej na temat ww. badań można przeczytać na stronie www.katowice.stat.gov.pl.

Główny Inspektorat Weterynarii - logo
2018-01-16

3 stycznia 2018 r. w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach odbyła się narada koordynacyjna w sprawie afrykańskiego pomoru świń (ASF). To groźna choroba wirusowa, na którą chorują wyłącznie świnie i dziki. W ocenie Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii w Katowicach głównym wektorem przemieszczenia choroby na teren województwa może być czynnik ludzki. Może się to zdarzyć poprzez przewożenie mięsa zarażonych dzików ze wschodniej części kraju lub poprzez przewóz żywności zza wschodniej granicy. Szczególnie narażone są parkingi położone w pobliżu obszarów leśnych, gdzie mogą przebywać dziki poszukujące pozostałości żywności. W związku z powyższym Główny Inspektorat Weterynarii przygotował materiały informacyjne jak postępować np. w przypadku znalezienia padłego dzika. Szczegóły dostępne są na stronie internetowej: www.wetgiw.gov.pl.

Urząd Statystyczny w Katowicach - logo
2018-01-16

Urząd Statystyczny w Katowicach informuje, że w dniach 15-31 stycznia br. na terenie całego kraju zostanie przeprowadzona Ankieta koniunktury w gospodarstwie rolnym. Badanie to ma charakter obowiązkowy i realizowane jest na drodze samodzielnego przekazania danych przez internet oraz wywiadu telefonicznego przeprowadzonego przez teleankietera z respondentem. Badanie realizują ankieterzy statystyki publicznej – pracownicy Urzędu Statystycznego w Katowicach. Każdy Ankieter posiada legitymację służbową oraz upoważnienie do przeprowadzania badań ankietowych. Więcej informacji na temat ww. badania można uzyskać na stronie www. katowice.stat.gov.pl.

PWiK Sp. z o.o. w Gliwicach - logo
2018-01-15

PWiK Sp. z o.o. w Gliwicach informuje, że w dniu 17 stycznia br. od godz. 21.00 do godziny 6.00 dnia 18 stycznia br. nastąpi przerwa w dostawie wody lub obniżenie ciśnienia dla odbiorców zamieszkałych w: północnej części Pyskowic oraz na osiedlu domków jednorodzinnych przy ul. Wieczorka w związku z koniecznością przeprowadzenia prac remontowych na sieci wodociągowej.

MSWiA - logo
2018-01-12

W ubiegłym roku ponad czterem milionom osób skończył się okres ważności dowodu osobistego. W pierwszym kwartale 2018 r. upływa termin ważności dowodów kolejnego miliona osób np. w samym styczniu to prawie 55 tys. osób na Śląsku. Nieważny dowód osobisty nie spełnia swoich funkcji, czyli nie potwierdza naszej tożsamości i obywatelstwa m.in. w kontaktach z urzędem, taki dokument jest bezużyteczny w obrocie prawnym, ponieważ nie można się nim dłużej posługiwać. Nie załatwimy żadnych spraw w urzędzie czy na poczcie. W kwestiach wymagających weryfikacji tożsamości, możemy mieć problem z uzyskaniem kredytu bankowego, czy z dokonaniem zakupu ratalnego. Dlatego już teraz warto sprawdzić ważność swojego dowodu osobistego. Jeśli jest nieważny lub wkrótce upływa termin jego ważności trzeba złożyć wniosek o nowy dowód. Więcej informacji na ten temat znaleźć można na stronie internetowej www.mswia.gov.pl.

Padnięte ptaki - grafika
2018-01-11

Znane są już końcowe wyniki badań laboratoryjnych martwych ptaków, które w ostatnim czasie znajdowane były na terenie naszego miasta. Bezpośrednią przyczyną ich śmierci była niewydolność wielonarządowa, do której doszło w wyniku posocznicy wywołanej przez pałeczki Salmonella z grupy 0:4 (BO). Źródło zakażenia ptaków tą bakterią nie jest znane. Niewykluczone jest celowe podtruwanie. Zarazić salmonellozą można się poprzez układ pokarmowy, nie ma możliwości zarażenia drogą kropelkową. W ostatnich kilku miesiącach w naszym mieście nie stwierdzono przypadków salmonellozy u ludzi. Aby tak pozostało apelujemy do pyskowiczan o zachowanie szczególnej ostrożności. Nie wolno ptaków dokarmiać, dotykać ich, ani ich odchodów. Prosimy pod tym kątem zwracać szczególną uwagę na dzieci i czworonogi. Apelujemy również o wyrzucanie śmieci w zawiązanych workach i zamykanie klap kontenerów śmietnikowych. Niezwykle ważne jest zachowanie podstawowych zasad higieny osobistej, gdyż salmonelloza nazywana jest chorobą brudnych rąk.

Ferie zimowe 2018 - grafika
2018-01-11

Uczniowie województwa śląskiego, w tym roku szkolnym, cieszyć się będą feriami zimowymi od 29 stycznia do 11 lutego br. Podczas przerwy w nauce zachęcamy wszystkie dzieci i młodzież do korzystania z bogatej oferty przygotowanej przez Urząd Miejski oraz jednostki organizacyjne gminy. Szczegółowe informacje, programy, karty zapisów dostępne są w zakładce: Co?Gdzie?Kiedy?/Ferie w mieście.

Główny Urząd Statystyczny - logo
2018-01-11

Główny Urząd Statystyczny informuje, że w dniach 2 - 20 stycznia 2018 r. na terenie całego kraju w wylosowanych mieszkaniach zostanie przeprowadzone badanie reprezentacyjne dotyczące uczestnictwa mieszkańców Polski w podróżach. Celem tego badania jest zebranie danych o krajowych i zagranicznych wyjazdach członków gospodarstw domowych w IV kwartale 2017 roku. Badanie dostarczy kompleksowej wiedzy o skali uczestnictwa mieszkańców Polski w podróżach, rodzajach wykorzystywanych usług turystycznych, poziomie wydatków związanych z podróżami. 

ZUS - logo
2018-01-11

Od 1 stycznia 2016 roku lekarze mają możliwość wystawiania zaświadczeń lekarskich w formie dokumentu elektronicznego, natomiast od 1 lipca 2018 roku wystawianie zaświadczeń lekarskich w formie elektronicznej będzie obowiązkowe. W celu sprawnego wprowadzenia obowiązku wystawiania zaświadczeń lekarskich w formie elektronicznej Zakład Ubezpieczeń Społecznych organizuje nieodpłatne szkolenia oraz prowadzi kampanię informacyjną na temat e-ZLA. 

Informacje Urzędu Miejskiego
2018-01-10

Od poniedziałku 15 stycznia br. pracownicy firmy DMP Sp. z o.o., w zespołach 2-osobowych w godzinach popołudniowych, będą przeprowadzać wizje w nieruchomościach u mieszkańców, którzy złożyli ankiety dotyczące budowy instalacji fotowoltaicznych. 

WOŚP - plakat
2018-01-10

W niedzielę, 14 stycznia br. obędzie się 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku celem będzie pozyskanie środków dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. Po raz 25. WOŚP zagra w Pyskowicach. W naszym mieście orkiestra grać będzie aż trzy dni. Nie zabraknie koncertów i występów artystycznych, a także „światełka do nieba”. W imieniu pyskowickiego sztabu WOŚP serdecznie zapraszamy do udziału w tej szczytnej akcji.

Wystawa grupy plastycznej "Gan Grota"
2018-01-10

W piętek, 12 stycznia o godz. 17.00 w Galerii Podcień w pyskowickim Centrum Wystawienniczym (Ratusz, ul. Rynek 1) odbędzie się wernisaż wystawy świętochłowickiej grupy plastycznej "Gan Grota". Wstęp wolny. Zapraszamy!

Pyskowicki Budżet Obywatelski - logo
2018-01-09

Startuje druga edycja Pyskowickiego Budżetu Obywatelskiego. W ręce mieszkańców Pyskowic, tak jak w roku ubiegłym, oddajemy 150.000,00 zł. Środki te zostają podzielone po 75.000,00 zł dla każdej części miasta: południowej i północnej. Biorąc pod uwagę sugestie i uwagi pyskowiczan przedstawione w ankiecie ewaluacyjnej, jak i w bezpośrednim kontakcie podczas licznych spotkań nt. PBO, wprowadziliśmy w obecnej procedurze kilka istotnych zmian. Oto kilka najważniejszych: udział w procedurze PBO (składanie wniosków, popieranie zadań na listach poparcia, głosowanie) od 16. roku życia; uczestnictwo w procedurze PBO mieszkańców zameldowanych na pobyt stały lub czasowy na terenie Gminy Pyskowice; wnioskowane zadania muszą spełniać warunek ogólnodostępności; organizacje pozarządowe również muszą załączyć listę poparcia dla swojego wniosku; mniej danych osobowych na listach poparcia i podczas głosowania. Wnioski z propozycjami zadań w ramach Pyskowickiego Budżetu Obywatelskiego należy składać w terminie 29 stycznia - 16 lutego br. Szczegółowe informacje nt. PBO 2018, harmonogram działań, dokumenty do pobrania dostępne są w zakładce: http://www.pyskowice.pl/budzetobywatelski.

Wystawa prac Anny Zwiorek-Rotkegel
2018-01-05

W piątek 19 stycznia o godz. 17.00 w Centrum Wystawienniczym w pyskowickim Ratuszu odbędzie się wernisaż wystawy prac Anny Zwiorek-Rotkegel. Wstęp wolny. Zapraszamy! 

Informacje Urzędu Miejskiego
2018-01-04

Przedsiębiorcy posiadający ważne zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych wnoszą opłaty na rachunek gminy w każdym roku kalendarzowym objętym zezwoleniem w trzech równych ratach w terminach do dnia 31 stycznia, 31 maja i 30 września danego roku kalendarzowego. W przypadku niezłożenia oświadczenia w terminie do dnia 31 stycznia, przedsiębiorca może jeszcze dopełnić tego obowiązku w terminie 30 kolejnych dni wraz z jednoczesnym dokonaniem dodatkowej opłaty. Jej wysokość to 30% rocznej podstawowej opłaty za korzystanie z zezwoleń. W przypadku posiadania zezwoleń na sprzedaż całego asortymentu napojów alkoholowych dodatkowa opłata wynosi 945 zł.

Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Unia Europejska - Pozyskane dotacje
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
izi.Travel - Pyskowicki Przewodnik Oczami Mieszkańców
Grobonet - internetowa wyszukiwarka grobów
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę