Instagram
Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Na co idą moje pieniądze
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
  • Kolej na Pyskowice
Koronawirus
Koronawirus - nowy rok szkolny - ważne informacje dla rodziców
Ważne tematy
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Wykaz numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
System Informacji Przestrzennej
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
infoGZM - portal wiedzy o Metropolii
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

Archiwum: 2018 lipiec

Straż Miejska z dronem
2018-07-31

Pyskowicka Straż Miejska ma kolejne narzędzie, które wspomoże i poprawi efektywność oraz skuteczność podejmowanych przez strażników miejskich działań. Od kilku dni bowiem nasza Straż Miejska jest w posiadaniu nowoczesnego drona, który pomocny będzie między innymi w akcjach takich jak monitorowanie terenów zalesionych pod kątem powstawania dzikich wysypisk czy kontrole terenów trudno dostępnych. Dron ten będzie również przydatny m.in. podczas imprez masowych oraz do wykonywania dokumentacji foto/video. Liczymy na to, że dzięki wykorzystywaniu tego typu nowych technologii wzrastać będzie poziom bezpieczeństwa i komfortu naszych mieszkańców oraz można będzie jeszcze skuteczniej zadbać o porządek i estetykę w mieście.

Uwaga na upały
2018-07-30

W związku z obecną i prognozowaną falą upałów, gdy temperatura powietrza osiąga 30ºC i więcej, nasila się ryzyko udaru cieplnego i przegrzania organizmu. W tym czasie należy otoczyć szczególną troską dzieci, osoby starsze i chore. Jeśli nie ma konieczności lepiej nie wychodzić z domu, pić dużo wody i stosować nakrycia głowy oraz nie zostawiać nawet na chwilę dzieci oraz zwierząt w nagrzanych autach! Stosowanie poniższych zasad pozwoli uniknąć udaru cieplnego lub przegrzania organizmu: https://www.pyskowice.pl/files/pl/bezpieczenstwo-publiczne/.

Sierpniowe dyżury aptek
2018-07-30

W związku z zamknięciem Apteki Centralnej przy ul. Armii Krajowej 20 w Pyskowicach nocne dyżury w dniach 16, 22, 28 sierpnia br. pełnić będzie Apteka Cito przy ul. Górnych Wałów 26 w Gliwicach. Sytuacja ta może się jeszcze zmienić dlatego też zachęcamy mieszkańców do regularnego sprawdzania dyżurów pyskowickich aptek w sierpniu, jak i w kolejnych miesiącach, które są na bieżąco aktualizowane i znajdują się w zakładce: Informator/Apteki, dyżury aptek.

74. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego
2018-07-30

Stowarzyszenie Pamięci Armii Krajowej oddział Pyskowice oraz Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Pyskowicach zapraszają na pyskowickie obchody 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, które odbędą się 1 sierpnia (środa) o godz. 16.45 pod pomnikiem Patriotycznym w Pyskowicach. 

Informacje Urzędu Miejskiego
2018-07-30

W związku z planowanym krajowym treningiem sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności informujemy, że w dniu 1  sierpnia br. o godzinie 17.00 na terenie miasta zostaną włączone syreny, które emitować będą dźwięk ciągły trwający trzy minuty, oznaczający odwołanie alarmu. Uruchamiane syreny mają jednocześnie upamiętnić obchody 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Apelujemy do mieszkańców Pyskowic o traktowanie nadawanych sygnałów jako ćwiczenia, a nie jako rzeczywiste zagrożenie.

Informacje Urzędu Miejskiego
2018-07-26

W dniach 1-14 sierpnia br., zgodnie z ustalonymi harmonogramami wywozów odpadów, realizowane będzie zadanie mające na celu dezynfekcję pojemników na odpady. Pojazd odbierający śmieci w jednym cyklu pracy będzie opróżniać i myć pojemniki. W związku z powyższym zwracamy się do mieszkańców o wystawienie pojemników celem realizacji zaplanowanych działań.

Oświetlenie solarne
2018-07-26

24 lipca br. wykonane zostało nowe oświetlenie w postaci lamp solarnych przy dwóch obiektach rekreacyjnych w naszym mieście, a mianowicie przy Ogródku Jordanowskim (4 lampy) oraz przy siłowni plenerowej na placu „dożynkowym” (1 lampa podwójna). Zabudowane lampy są nowoczesnymi lampami solarnymi, w których energia promieniowania słonecznego jest przekształcana na energię elektryczną dzięki ogniwom fotowoltaicznym. To innowacyjne i ekologiczne oświetlenie z pewnością poprawi bezpieczeństwo oraz komfort użytkowania tych atrakcji, a także umożliwi korzystanie z urządzeń zabawowych czy siłowych w godzinach wieczornych.

Spotkanie w ramach klubu podróżnika "Obieżyświat"
2018-07-26

Serdecznie zapraszamy 12 sierpnia o godz. 15.00 do Centrum Wystawienniczego w Ratuszu na kolejną propozycję klubu podróżnika "Obieżyświat" - "Plaże", którą przedstawi Danuta Turkiewicz. Wstęp wolny!

"Wrażliwością malowane" - wystawa
2018-07-26

Serdecznie zapraszamy 3 sierpnia (piątek) o godz. 17.00 do Centrum Wystawienniczego w Ratuszu na wernisaż wystawy twórczości Rybnickiej Grupy Plastycznej "Oblicza" pt. "Wrażliwością malowane". Wstęp wolny!

Park Miejski - zakończenie I etapu zagospodarowania
2018-07-25

Zakończył się I etap zagospodarowania Parku Miejskiego, w ramach którego powstał ogrodzony plac zabaw z nawierzchnią poliuretanową i tyrolką, pergola oraz linarium, a także dwa stanowiska do gry w „chińczyka” i warcaby/szachy. Dodatkowo zamontowano nowe ławki oraz kosze na śmieci. Zachęcamy wszystkich mieszkańców, tych najmłodszych oraz nieco starszych, do korzystania z wszystkich tych atrakcji. Przed nami jeszcze dwa etapy prac w Parku Miejskim, w ramach których planowany jest m.in. montaż monitoringu wizyjnego. Dlatego też póki co apelujemy do wszystkich pyskowiczan o dbanie o to nasze wspólne miejsce do rekreacji oraz o zgłaszanie wszelkich aktów wandalizmu czy nieprawidłowego użytkowania Straży Miejskiej tel. 986, (32) 332-60-06, która będzie w tym rejonie prowadzić wzmożone partole, tak by miejsce to mogło nam wszystkim służyć jak najdłużej. Na oficjalne otwarcie wraz z animacjami oraz atrakcjami dla najmłodszych zapraszamy już w poniedziałek 30 lipca o godzinie 17.00

Pyskowickie puzzle
2018-07-17

Z przyjemnością prezentujemy najnowszy promocyjny gadżet, z którego mamy nadzieję ucieszą się nie tylko najmłodsi. Pyskowickie puzzle, bo o nich tu mowa, to obrazek składający się z 63 elementów, po złożeniu o wymiarach 30x20 cm, przedstawiający nasz Rynek w grafice pyskowickiego artysty Mirosława Słomskiego. Całość zapakowana jest w estetyczne i praktyczne kartonowe pudełeczko więc gadżet ten sprawdzi się również doskonale jako upominek. Nabyć takie puzzle, w cenie 6,52 zł za komplet, można w Biurze Promocji i Współpracy Partnerskiej Urzędu Miejskiego w Pyskowicach, pok. 226 (I piętro). Informacje o pozostałych materiałach i gadżetach pyskowickich oraz o sposobie ich dystrybucji dostępne są w zakładce: Multimedia/MateriałyPromocyjne. Polecamy!

Dni Pyskowic 2018 - informacje praktyczne
2018-07-17

W związku z organizacją imprezy plenerowej zaplanowanej w dniach 21 i 22 lipca 2018 r. pn. „XIX Dni Rodziny i XXXIII Dni Pyskowic” zostaną wprowadzone zmiany w obowiązującej organizacji ruchu drogowego na ulicach przylegających do placu gminnego położonego w trójkącie ulic: Wojska Polskiego, Dworcowej i Szpitalnej. Zapraszamy też do zapoznania się z informacją na temat dodatkowych miejsc parkingowych oraz dodatkowego autobusu linii 677 w stronę Gliwic po sobotnich koncertach.

Informacje Urzędu Miejskiego
2018-07-09

Informujemy o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego fragmentu gminy Pyskowice dla terenów pokolejowych przy ul. Wolności wraz z prognozą oddziaływania na środowisko w dniach od 9 do 30 lipca br. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Pyskowicach, ul. Strzelców Bytomskich 3, w Wydziale Planowania Przestrzennego i Inwestycji (pok. 302, II piętro), w godzinach pracy Urzędu. Projekt dostępny jest również w Biuletynie Informacji Publicznej: http://bip.pyskowice.pl/. Dyskusja publiczna nad rozwiązaniami przyjętymi w projekcie planu oraz w prognozie oddziaływania na środowisko odbędzie się 19 lipca br. o godz. 16.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Pyskowicach.

Modernizacja nawierzchni dróg asfaltowych
2018-07-09

Rozpoczęły się prace modernizacyjne na ul. Wojska Polskiego 25-42 oraz na ul. Kwiatowej w Pyskowicach, w ramach których zostaną wykonane nowe nawierzchnie asfaltowe. Wykonawcą tych prac jest firma Centrum Budowy Dróg Śląska Anna Smorońska z siedzibą w Rudzie Śląskiej wyłoniona w drodze przetargu. Zadanie zostanie zrealizowane za kwotę 171.531,22 zł, a jego zakończenie planowane jest na koniec lipca br. Warto dodać, że w pierwszej edycji Pyskowickiego Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy z ul. Kwiatowej złożyli wniosek na budowę drogi właśnie przy tej ulicy. Zadanie nie zostało wybrane w głosowaniu mieszkańców do realizacji, ale projekt zdobył duże poparcie społeczne, co było sygnałem dla władz samorządowych, że taka inwestycja jest ważna.

Ochotnicze Hufce Pracy - logo
2018-07-04

Punkt Pośrednictwa Pracy OHP zaprasza 5 lipca (czwartek) o godz. 14.00 do Urzędu Miejskiego w Pyskowicach (sala sesyjna, parter) na Giełdę Pracy. Poszukiwane są osoby na stanowisko: PRACOWNIK PRODUKCJI. Miejsce pracy: Zimna Wódka (26 min. drogi od Pyskowic – pracodawca zapewnia bezpłatny transport). Zapraszamy osoby pełnoletnie poszukujące pracy stałej lub krótkoterminowej np. na okres wakacji letnich. Praca dla kobiet i mężczyzn. Firma oferuje bezpłatny transport oraz stabilne zatrudnienie i atrakcyjne warunki wynagrodzenia. Zgłoszenia przyjmowane są osobiście: PPP OHP ul. Strzelców Bytomskich 3 pok. 106 lub telefonicznie pod nr tel. (32) 332 60 05.

Rządowy Program "Dobry start" - logo
2018-07-03

Wnioski o świadczenie "Dobry Start" można składać online już od 1 lipca przez stronę internetową empatia.mpips.gov.pl lub przez bankowość elektroniczną oraz od 1 sierpnia drogą tradycyjną (w formie papierowej). Wniosek należy złożyć do 30 listopada 2018! Świadczenie „Dobry Start" przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20 roku życia. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, otrzymują świadczenia do ukończenia przez nie 24 roku życia.

Informacje Urzędu Miejskiego
2018-07-02

Informujemy o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego fragmentu gminy Pyskowice dla obszaru położonego w rejonie ul. Nowej wraz z prognozą oddziaływania na środowisko w dniach od 2 do 23 lipca 2018 r. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Pyskowicach, ul. Strzelców Bytomskich 3, w Wydziale Planowania Przestrzennego i Inwestycji (pok. 302, II piętro), w godzinach pracy Urzędu. Projekt dostępny jest również w Biuletynie Informacji Publicznej: http://bip.pyskowice.pl/. Dyskusja publiczna nad rozwiązaniami przyjętymi w projekcie planu oraz w prognozie oddziaływania na środowisko odbędzie się 19 lipca 2018 r. o godz. 14.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Pyskowicach.

OPS Pyskowice - nowa siedziba
2018-07-02

Przypominamy, że od dzisiaj tj. poniedziałku 2 lipca Ośrodek Pomocy Społecznej w Pyskowicach zmienia swoją siedzibę i przenosi się do budynku Urzędu Miejskiego w Pyskowicach (wejście do ośrodka znajduje się przy ulicy Nowej). W związku z tym wszystkich klientów OPS w Pyskowicach celem załatwienia sprawy zapraszamy już od 2 lipca do nowej siedziby placówki, a także do śledzenia strony internetowej ośrodka https://ops.pyskowice.pl/, gdzie znajdują się wszystkie niezbędne informacje na temat jego działalności.

Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Unia Europejska - Pozyskane dotacje
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
izi.Travel - Pyskowicki Przewodnik Oczami Mieszkańców
Grobonet - internetowa wyszukiwarka grobów
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę