Instagram
Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Na co idą moje pieniądze
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
  • Kolej na Pyskowice
Koronawirus
Koronawirus - nowy rok szkolny - ważne informacje dla rodziców
Ważne tematy
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Wykaz numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
System Informacji Przestrzennej
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
infoGZM - portal wiedzy o Metropolii
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

Archiwum: 2019 styczeń

OSTRZEŻENIE - PRZEKROCZENIE WARTOŚCI DOBOWEJ DLA PYŁU ZAWIESZONEGO PM10 W POWIETRZU
2019-01-31

W związku z otrzymaniem powiadomienia z Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Informatyki Starostwa Powiatowego w Gliwicach, informujemy o ryzyku przekroczenia wartości dobowej 150 µg/m3 dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu.

Więcej informacji na ten temat znajdziecie Państwo tutaj.

UCHWAŁA KRAJOBRAZOWA
2019-01-29

Informujemy, że trwają prace nad uchwałą, która w znaczącym stopniu poprawi estetkę naszego miasta. Zapisy zawarte w tzw. "uchwale krajobrazowej" wprowa-dzą jednolite zasady i warunki sytuowania na terenie miasta obiektów małej archi-tektury, tablic i urządzeń reklamowych, ogrodzeń, ich gabarytów, standardów jako-ściowych oraz rodzajów materiałów budowlanych z jakich mogą być wykonane. Uchwała określi także termin dostosowania istniejących reklam i ogrodzeń do no-wych przepisów.
Informacje na temat aktualnie prowadzonych prac nad projektem wskazanej wyżej uchwały będą dostępne na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Pyskowicach, pod adresem: https://bip.pyskowice.pl

INFORMACJA DLA WŁAŚCICIELI OBIEKTÓW ZABYTKOWYCH
2019-01-29

Właściciele obiektów zabytkowych mających istotne znaczenie historyczne, artystyczne lub naukowe dla mieszkańców Powiatu Gliwickiego oraz dostępnych publicznie, mogą składać w terminie do 31 stycznia 2019 roku wnioski o udzielenie dotacji z budżetu Powiatu Gliwickiego.

2019-01-25

Przedsiębiorco! Do Twojej dyspozycji udostępniona została nowa wersja programu Płatnik (wersja 10.02.002). Z tej wersji programu wszyscy użytkownicy powinni zacząć korzystać 26 stycznia 2019 r. Zachęcamy już teraz do zapoznania się ze zmianami w Płatniku i pobrania nowej wersji programu. Program Płatnik został uaktualniony w związku z projektem e-akta i małą działalnością gospodarczą (MDG).

2019-01-25

Uczniowie oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 4 w Pyskowicach zapraszają w najbliższą niedzielę 27 stycznia o godz. 17.15, do Kościoła św. Mikołaj  na jasełka.
Wystąpią uczniowie klasy 5b, którzy zdobyli nagrodę na XIX Przeglądzie Inscenizacji Bożonarodzeniowych oraz wyróżnienie na XX Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Szopkowych.

2019-01-24

Ukazał się nowy, styczniowy numer "Przeglądu Pyskowickiego". Można go również znaleźć w naszym serwisie internetowym: STYCZEŃ NR 1 (267).

2019-01-24

18 lutego (poniedziałek) na placu Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Pyskowicach w specjalnym MAMMOBUSIE, kobiety w wieku 50-69 lat będą mogły wykonać sobie bezpłatną mammografię w technologii cyfrowej. Zapisy na badanie pod nr tel.: 422 546 410 lub 517 544 004, online: www.medica.org.pl.
Organizatorem badań jest firma MEDICA sp. z o.o. sp.k. z Brzezin.

FERIE ZIMOWE 2019
2019-01-18

Uczniowie województwa śląskiego, w tym roku szkolnym, cieszyć się będą feriami zimowymi od 11 lutego do 24 lutego br. Podczas przerwy w nauce zachęcamy wszystkie dzieci i młodzież do korzystania z bogatej oferty przygotowanej przez Urząd Miejski oraz jednostki organizacyjne gminy. Programy i regulaminy wycieczek dostępne są na stronie internetowej https://www.pyskowice.pl/co-gdzie-kiedy/ferie-w-miescie.html.

STYCZNIOWA SESJA RADY MIEJSKIEJ
2019-01-16

W czwartek 17 stycznia br., w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego (parter) o godz. 14.30, odbędzie się IV sesja Rady Miejskiej w Pyskowicach. Przypominamy, że w tygodniu, w którym w czwartek odbywa się sesja Rady Miejskiej, Burmistrz Miasta przyjmuje skargi i wnioski w godzinach 10.00-12.00, natomiast wyznaczeni pracownicy w godzinach 15.00-17.00.

SOLIDARNI Z GDAŃSKIEM
2019-01-15

W geście solidarności wobec tragicznych wydarzeń jakie miały miejsce w niedzielę, w Gdańsku, w dniu dzisiejszym, na budynku Urzędu Miejskiego wywieszone zostały flagi z kirem. Zostaną one tam do dnia pogrzebu Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Łączymy się w bólu z najbliższymi Pawła Adamowicza, a także z mieszkańcami Gdańska.
W imieniu samorządu: Burmistrz Miasta Pyskowice - Adam Wójcik oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej - Jolanta Drozd.

DYŻURY PRACOWNIKÓW  ŚLĄSKIEGO ODDZIAŁU PFRON
2019-01-14

Osoby niepełnosprawne, pracodawcy zatrudniający osoby niepełnosprawne, a także przedstawiciele organizacji pozarządowych będą mogli korzystać z porad pracowników Śląskiego Oddziału PFRON w Katowicach. Dyżury ekspertów będą odbywać się w zabrzańskiej siedzibie ZUS – u. Pierwszy dyżur już dziś - 14 stycznia.

 

27 FINAŁ WOŚP GRA DLA MAŁYCH DZIECI
2019-01-12

W niedzielę, 13 stycznia br. obędzie się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku celem będzie pozyskanie środków  na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. W naszym mieście orkiestra grać będzie aż trzy dni. 11 stycznia, w związku z obchodzonym w tym roku XXV-leciem SZTABU MIEJSKIEGO WOŚP, w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu odbędzie sie uroczysta gala. Nie zabraknie koncertów i występów artystycznych, a także „światełka do nieba". W imieniu pyskowickiego sztabu WOŚP serdecznie zapraszamy do udziału w tej szczytnej akcji.

INFORMACJA DLA PRZEDSIĘBIORCÓW
2019-01-11

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii informuje o stworzeniu nowoczesnego serwisu informacyjno-usługowego dla firm, dostępnego pod adresem www.Biznes.gov.pl.

 

SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ PYSKOWIC
2019-01-11

Udostępniamy nowy portal mapowy pod nazwą: „System Informacji Przestrzennej”, dzieki któremu mieszkańcy, inwestorzy oraz turyści w prosty sposób będą mogli uzyskać ważne informacje na temat danych przestrzennych w Pyskowicach. Zapraszamy do wypróbowania powyższego narzędzia pod bezpośrednim adresem: http://sip.gison.pl/pyskowice lub klikając na baner, dostępny na naszej stronie internetowej.

ZAPRASZAMY DO CENTRUM WYSTAWIENNICZEGO W RATUSZU
2019-01-10

Informujemy, że w związku z kończącymi się pracami remontowymi Ratusza, wszystkie wystawy w Centrum Wystawienniczym są już dostępne dla zwiedzających.

2019-01-07

Podwyżki opłat to niestety rzeczywistość, która dotknie nas w 2019 r. w tym również z tytułu wywozu i zagospodarowania odpadów komunalnych w Pyskowicach.

BEZPŁATNE SZKOLENIE "OD SZKOLENIA DO ZATRUDNIENIA"
2019-01-07

Ochotnicze Hufce Pracy zapraszają bezrobotną młodzież w wieku od 18 do 24 lat, do uczestnictwa w projekcie pn. „Od szkolenia do zatrudnienia" współfinansowanego ze środków EFS. W w ramach tego projektu będzie można skorzystać ze specjalistycznych kursów zawodowych, staży zawodowych, kursu językowego, prawa jazdy kat. „B", kursu komputerowego o standardzie ECDL oraz wszelkiej pomocy specjalistów m.in. od kreowania wizerunku, doradcy zawodowego i pośrednika pracy. Rekrutacja trwa do końca stycznia br.

PYSKOWICKI ORSZAK TRZECH KRÓLI
2019-01-06

6 stycznia (niedziela) 2019 r. ulicami Pyskowic przejdzie Orszak Trzech Króli. Rozpocznie się on o godz. 14.00 z trzech różnych miejsc na terenie miasta, a zakończy o godz. 16.00 na Rynku. Wyjście i przemarsz poszczególnych grup zaplanowano następująco: Grupa I niebieska: Parafia Matki Boskiej Nieustającej Pomocy przejdzie ulicami: księdza Johannesa Chrząszcza, gen. Władysława Sikorskiego, Powstańców Śląskich, Rynek; Grupa II żółta: Parafia Nawrócenia św. Pawła przejdzie ulicami: Mieszka I, Wieczorka, Szopena, Strzelców Bytomskich, Nowa, kard. Stefana Wyszyńskiego, Rynek; Grupa III czerwona: Parafia św. Mikołaja przejdzie ulicami: Poniatowskiego, Osiedlowa, Strzelców Bytomskich, Wielowiejska, Armii Krajowej, Rynek. Zapraszamy!

2019-01-03

Od 2019 roku obowiązuje nowy wzór wniosku oraz nowe zasady dotyczące zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej.
Zmiany wynikające z ustawy, a wchodzące w życie 1 stycznia 2019 roku, przewidują zwiększenie limitu zużywanego oleju napędowego na 1 ha upraw rolnych z 86 do 100 litrów. Dodatkowe środki otrzymają także hodowcy bydła, którzy będą mogli zwiększyć limit o dodatkowe 30 litrów do średniej rocznej liczby dużych jednostek przeliczeniowych (DJP) bydła, które producent rolny posiadał w roku poprzedzającym złożenie wniosku.

2019-01-01

Informujemy, że ulegają zmianie godziny pracy kasy Urzędu Miejskiego w okresie świątecznym. 24 grudnia  br. kasa będzie czynna od 7.30 do godziny 12.00, natomiast 31 grudnia br. od 7.30 do godziny 10.00.

Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Unia Europejska - Pozyskane dotacje
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
izi.Travel - Pyskowicki Przewodnik Oczami Mieszkańców
Grobonet - internetowa wyszukiwarka grobów
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę