Instagram
Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Na co idą moje pieniądze
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
  • Kolej na Pyskowice
Koronawirus
Koronawirus - nowy rok szkolny - ważne informacje dla rodziców
Ważne tematy
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Wykaz numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
System Informacji Przestrzennej
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
infoGZM - portal wiedzy o Metropolii
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

Archiwum: 2019 listopad

PIERWSZY ETAP PRAC ZAKOŃCZONY
2019-11-28

Zakończono pierwszy etap realizacji projektu dotyczącego modernizacji podwórka pomiędzy blokami: Paderewskiego 16 / Szopena 5 / Szopena 7/ Wojska Polskiego 13. W ramach inwestycji przebudowano drogę wewnętrzną oraz uporządkowano miejsca parkingowe.

W URZĘDZIE MOZNA JUŻ PŁACIĆ KARTĄ
2019-11-26

Informujemy, że dokonując opłat w kasie Urzędu Miejskiego można już płacić kartą albo przy użyciu aplikacji na smartfona. Terminale za pomocą których chcemy dokonać opłaty przeznaczone są wyłącznie do realizacji zobowiązań wobec gminy, takich jak: opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, podatki czy opłaty za czynności administracyjne. Za dokonanie transakcji w sposób bezgotówkowy nie jest pobierana żadna opłata.

ROK PRACY NOWEGO SAMORZĄDU
2019-11-26

Mija rok kadencji samorządu Pyskowicburmistrza miasta Adama Wójcika oraz Rady Miejskiej. Nową kadencję Pyskowice rozpoczęły z wielkim rozmachem. Rekordowe pozyskanie funduszy zewnętrznych, duże inwestycje oraz ciekawe projekty i przedsięwzięcia sprawiły, że miasto pięknieje i zmienia swoje oblicze. W zakładce WAŻNE TEMATY przedstawiamy krótkie podsumowanie dotychczasowych działań.

KOMUNIKAT BURMISTRZA MIASTA PYSKOWICE - SZEFA OBRONY CYWILNEJ MIASTA
2019-11-25

W związku z planowanym wojewódzkim treningiem sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności informuje, że w dniu 26 listopada 2019 r. pomiędzy godziną 9ºº a 13ºº na terenie miasta zostaną włączone syreny, które emitować będą dźwięk ciągły trwający trzy minuty, oznaczający odwołanie alarmu.

Apelujemy do mieszkańców Pyskowic o traktowanie nadawanych sygnałów jako ćwiczenia, a nie rzeczywiste zagrożenie.

LISTOPADOWY NUMER "PRZEGLĄDU PYSKOWICKIEGO"
2019-11-25

Ukazał się nowy, listopadowy numer "Przeglądu Pyskowickiego". Można go również znaleźć w naszym serwisie internetowym: LISTOPAD NR 11 (277).

XV SESJA RADY MIEJSKIEJ
2019-11-25

W czwartek 28 listopada br., w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego (parter) o godz. 14.30, odbędzie się XV sesja Rady Miejskiej w Pyskowicach. Przypominamy, że w tygodniu, w którym w czwartek odbywa się sesja Rady Miejskiej, Burmistrz Miasta przyjmuje skargi i wnioski w godzinach 10.00-12.00, natomiast wyznaczeni pracownicy w godzinach 15.00-17.00.

BEZPŁATNE BADANIA MAMOGRAFICZNE+
2019-11-19

26 listopada br. (wtorek) od godz. 9.00 na parkingu przy Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Pyskowicach prowadzone będą bezpłatne badania mammograficzne realizowane przez firmę MEDICA z Łodzi. Bezpłatne badanie mammograficzne przysługuje kobietom w wieku od 50 do 69 lat, które przez dwa ostatnie lata nie miały wykonywanego refundowanego badania. 

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONFERENCJI PN. „ROLA I ZADANIA KÓŁ ŁOWIECKICH W ZARZĄDZANIU ŚRODOWISKIEM PRZYRODNICZYM”
2019-11-18

Zapraszamy do udziału w III międzynarodowej konferencji pn. „Rola i zadania kół łowieckich w zarządzaniu środowiskiem przyrodniczym”, która odbędzie się w dniu 26 listopada 2019 r. (wtorek) w Gminnym Ośrodku Kultury w Suszcu (ul. Ogrodowa 22). Konferencja rozpocznie się o godz. 9.00. 

 

ANALIZA GOSPODARKI ODPADAMI KOMUNALNYMI
2019-11-18

Gospodarka odpadami komunalnymi to jedno z najtrudniejszych wyzwań jakie przed nami stoi. Ceny za odbiór i zagospodarowanie odpadów niestety rosną i będą rosły, ponieważ brak jest sprawnie funkcjonującego rynku surowców wtórnych. Wzrastają koszty odbioru odpadów oraz ich zagospodarowania, jak również ceny w Regionalnych Instalacjach Przetwarzania Odpadów Komunalnych (RIPOK). W PREZENTACJI przedstawiamy Państwu wynik wnikliwej analizy przeprowadzonej na zlecenie Zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii dotyczącej tego tematu oraz kierunków jakie powinniśmy przyjąć na drodze rozwiązania tego problemu.

UTRUDNIENIA W RUCHU NA UL. WIEJSKIEJ
2019-11-15

Informujemy, że w związku z przeprowadzanymi pracami na kanalizacji deszczowej, w dniach 18.11.2019 do 22.11.2019 nastąpią utrudnienia w ruchu na ul. Wiejskiej od numeru 6-14.
Przepraszamy za niedogodności.

V POWIATOWY PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ SENIORÓW I CHÓRÓW POWIATU GLIWICKIEGO
2019-11-14

Starosta Gliwicki serdecznie zaprasza 16 listopada br. od  godz. 10.00 - 14.00 do Domu Kultury w Knurowie przy ul. Górniczej 1, gdzie odbędzie się „Powiatowy Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów z terenu Powiatu Gliwickiego” organizowany przez Powiat Gliwicki. Więcej informacji na stronie internetowej www.starostwo.gliwice.pl.

REKONSTRUKCJA HISTORYCZNYCH LOSÓW ŚLĄSKICH RODZIN Z OKRESU POWSTAŃ ŚLĄSKICH
2019-11-13

15 listopada o godz. 18.00 serdecznie zapraszamy , na pyskowicki rynek, gdzie przed Ratuszem osoby biorące udział w projekcie pn.: "Okna otwarte na Polskę", realizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Pyskowicach, zaprezentują

X EDYCJA KONKURSU "FUNDUSZ NATURALNEJ ENERGII"
2019-11-12

31 października wystartowała jubileuszowa X edycja konkursu grantowego Fundusz Naturalnej Energii na projekty ekologiczne pod Patronatem Honorowym Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, Białymstoku, Rzeszowie, Szczecinie i Katowicach. Mogą brać w niej udział samorządy, placówki edukacyjne oraz organizacje pozarządowe z terenu pięciu województw: mazowieckiego, podkarpackiego, podlaskiego, śląskiego i zachodniopomorskiego. Łączna pula dofinansowania wynosi 250 tys. zł.

AKCJA INFORMACYJNA NT. AFRYKAŃSKIEGO POMORU ŚWIŃ ASF
2019-11-07

W związku z podjętą przez MRiRW Uchwałą nr 1/2019 w dnia 12 marca 2019 r. oraz zapisami Rekomendacji Międzyresortowego Zespołu ds. łagodzenia skutków związanych z wystąpieniem przypadków afrykańskiego pomoru świń, prosimy o zapoznanie się z zasadami, których należy przestrzegać w celu ochrony gospodarstw przed wirusem.

Więcej szczegółów:

w zakładce GOSPODARKA KOMUNALNA/ZWIERZĘTA oraz na stronie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi

FESTIWAL PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
2019-11-06

Stowrzyszenie Lokalna Grupa Działania "Lesna Kraina Górnego Śląska" zaprasza na konferencję pn.: "Festiwal PRzedsiębiorczości". Konferencja odzbędzie się 19 listopada 2019 r., o godz. 11.00 w Karczmie "Koszwice" przy ul Polnej 1 w Koszwicach.

OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
2019-11-06

Samorząd Pyskowic oraz Miejski Ośrodek Kultury i Sportu zapraszają na uroczyste obchody  rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, które odbędą się 11 listopada w Pyskowicach. W ramach uroczystości odbędzie się m.in. msza św. w intencji ojczyzny, uroczystości rocznicowe pod Pomnikiem Patriotycznym.
W samo południe wspólnie odśpiewany zostanie Mazurek Dąbrowskiego. ZAPRASZAMY!

SPOTKANIA PODRÓZNICZE "TU I TAM"
2019-11-05

W imieniu Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Pyskowicach serdecznie zapraszamy na spotkania podróżnicze pn.: "Tu i Tam". Tu - ponieważ będzie o Polsce, jej nieznanych i pięknych miejscach. Tam - bo nie zabraknie opowieści z dalekich zakątków świata.
Szczegóły na plakacie i pod adresem: Tu i Tam - Spotkania Podróżnicze w Pyskowicach.

SMYCZ Z LOGO MIASTA - NOWY PYSKOWICKI GADŻET
2019-11-05

W Biurze Promocji i Współpracy Partnerskiej Urzędu Miejskiego w Pyskowicach (pok.226, I piętro) można nabyć nowy pyskowicki gadżet. Tym razem asortyment materiałów promocyjnych przeznaczonych do sprzedaży powiększył się o smycz z logo naszego miasta oraz adresem miejskiej strony internetowej i naszym sloganem. Cena: 1,39 zł brutto za sztukę. Wymiary: szerokość 15 mm.
Informacje o pozostałych materiałach i gadżetach promocyjnych oraz o sposobie ich dystrybucji dostępne są w zakładce: Multimedia/Materiały Promocyjne. Polecamy!

USUWANIE FOLII ROLNICZYCH I INNYCH ODPADÓW POCHODZĄCYCH Z DZIAŁALNOŚCI ROLNICZEJ
2019-11-05

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu priorytetowego „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”. Szczegółowe informacje dotyczące ww. naboru znajdują się na stronie NFOŚiGW.

Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Unia Europejska - Pozyskane dotacje
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
izi.Travel - Pyskowicki Przewodnik Oczami Mieszkańców
Grobonet - internetowa wyszukiwarka grobów
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę