Instagram
Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Na co idą moje pieniądze
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
  • Kolej na Pyskowice
Koronawirus
Koronawirus - nowy rok szkolny - ważne informacje dla rodziców
Ważne tematy
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Wykaz numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
System Informacji Przestrzennej
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
infoGZM - portal wiedzy o Metropolii
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

Archiwum: 2019 listopad

PIERWSZY ETAP PRAC ZAKOŃCZONY
2019-11-28

Zakończono pierwszy etap realizacji projektu dotyczącego modernizacji podwórka pomiędzy blokami: Paderewskiego 16 / Szopena 5 / Szopena 7/ Wojska Polskiego 13. W ramach inwestycji przebudowano drogę wewnętrzną oraz uporządkowano miejsca parkingowe.

W URZĘDZIE MOZNA JUŻ PŁACIĆ KARTĄ
2019-11-26

Informujemy, że dokonując opłat w kasie Urzędu Miejskiego można już płacić kartą albo przy użyciu aplikacji na smartfona. Terminale za pomocą których chcemy dokonać opłaty przeznaczone są wyłącznie do realizacji zobowiązań wobec gminy, takich jak: opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, podatki czy opłaty za czynności administracyjne. Za dokonanie transakcji w sposób bezgotówkowy nie jest pobierana żadna opłata.

ROK PRACY NOWEGO SAMORZĄDU
2019-11-26

Mija rok kadencji samorządu Pyskowicburmistrza miasta Adama Wójcika oraz Rady Miejskiej. Nową kadencję Pyskowice rozpoczęły z wielkim rozmachem. Rekordowe pozyskanie funduszy zewnętrznych, duże inwestycje oraz ciekawe projekty i przedsięwzięcia sprawiły, że miasto pięknieje i zmienia swoje oblicze. W zakładce WAŻNE TEMATY przedstawiamy krótkie podsumowanie dotychczasowych działań.

KOMUNIKAT BURMISTRZA MIASTA PYSKOWICE - SZEFA OBRONY CYWILNEJ MIASTA
2019-11-25

W związku z planowanym wojewódzkim treningiem sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności informuje, że w dniu 26 listopada 2019 r. pomiędzy godziną 9ºº a 13ºº na terenie miasta zostaną włączone syreny, które emitować będą dźwięk ciągły trwający trzy minuty, oznaczający odwołanie alarmu.

Apelujemy do mieszkańców Pyskowic o traktowanie nadawanych sygnałów jako ćwiczenia, a nie rzeczywiste zagrożenie.

LISTOPADOWY NUMER "PRZEGLĄDU PYSKOWICKIEGO"
2019-11-25

Ukazał się nowy, listopadowy numer "Przeglądu Pyskowickiego". Można go również znaleźć w naszym serwisie internetowym: LISTOPAD NR 11 (277).

XV SESJA RADY MIEJSKIEJ
2019-11-25

W czwartek 28 listopada br., w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego (parter) o godz. 14.30, odbędzie się XV sesja Rady Miejskiej w Pyskowicach. Przypominamy, że w tygodniu, w którym w czwartek odbywa się sesja Rady Miejskiej, Burmistrz Miasta przyjmuje skargi i wnioski w godzinach 10.00-12.00, natomiast wyznaczeni pracownicy w godzinach 15.00-17.00.

BEZPŁATNE BADANIA MAMOGRAFICZNE+
2019-11-19

26 listopada br. (wtorek) od godz. 9.00 na parkingu przy Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Pyskowicach prowadzone będą bezpłatne badania mammograficzne realizowane przez firmę MEDICA z Łodzi. Bezpłatne badanie mammograficzne przysługuje kobietom w wieku od 50 do 69 lat, które przez dwa ostatnie lata nie miały wykonywanego refundowanego badania. 

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONFERENCJI PN. „ROLA I ZADANIA KÓŁ ŁOWIECKICH W ZARZĄDZANIU ŚRODOWISKIEM PRZYRODNICZYM”
2019-11-18

Zapraszamy do udziału w III międzynarodowej konferencji pn. „Rola i zadania kół łowieckich w zarządzaniu środowiskiem przyrodniczym”, która odbędzie się w dniu 26 listopada 2019 r. (wtorek) w Gminnym Ośrodku Kultury w Suszcu (ul. Ogrodowa 22). Konferencja rozpocznie się o godz. 9.00. 

 

ANALIZA GOSPODARKI ODPADAMI KOMUNALNYMI
2019-11-18

Gospodarka odpadami komunalnymi to jedno z najtrudniejszych wyzwań jakie przed nami stoi. Ceny za odbiór i zagospodarowanie odpadów niestety rosną i będą rosły, ponieważ brak jest sprawnie funkcjonującego rynku surowców wtórnych. Wzrastają koszty odbioru odpadów oraz ich zagospodarowania, jak również ceny w Regionalnych Instalacjach Przetwarzania Odpadów Komunalnych (RIPOK). W PREZENTACJI przedstawiamy Państwu wynik wnikliwej analizy przeprowadzonej na zlecenie Zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii dotyczącej tego tematu oraz kierunków jakie powinniśmy przyjąć na drodze rozwiązania tego problemu.

UTRUDNIENIA W RUCHU NA UL. WIEJSKIEJ
2019-11-15

Informujemy, że w związku z przeprowadzanymi pracami na kanalizacji deszczowej, w dniach 18.11.2019 do 22.11.2019 nastąpią utrudnienia w ruchu na ul. Wiejskiej od numeru 6-14.
Przepraszamy za niedogodności.

V POWIATOWY PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ SENIORÓW I CHÓRÓW POWIATU GLIWICKIEGO
2019-11-14

Starosta Gliwicki serdecznie zaprasza 16 listopada br. od  godz. 10.00 - 14.00 do Domu Kultury w Knurowie przy ul. Górniczej 1, gdzie odbędzie się „Powiatowy Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów z terenu Powiatu Gliwickiego” organizowany przez Powiat Gliwicki. Więcej informacji na stronie internetowej www.starostwo.gliwice.pl.

REKONSTRUKCJA HISTORYCZNYCH LOSÓW ŚLĄSKICH RODZIN Z OKRESU POWSTAŃ ŚLĄSKICH
2019-11-13

15 listopada o godz. 18.00 serdecznie zapraszamy , na pyskowicki rynek, gdzie przed Ratuszem osoby biorące udział w projekcie pn.: "Okna otwarte na Polskę", realizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Pyskowicach, zaprezentują

X EDYCJA KONKURSU "FUNDUSZ NATURALNEJ ENERGII"
2019-11-12

31 października wystartowała jubileuszowa X edycja konkursu grantowego Fundusz Naturalnej Energii na projekty ekologiczne pod Patronatem Honorowym Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, Białymstoku, Rzeszowie, Szczecinie i Katowicach. Mogą brać w niej udział samorządy, placówki edukacyjne oraz organizacje pozarządowe z terenu pięciu województw: mazowieckiego, podkarpackiego, podlaskiego, śląskiego i zachodniopomorskiego. Łączna pula dofinansowania wynosi 250 tys. zł.

AKCJA INFORMACYJNA NT. AFRYKAŃSKIEGO POMORU ŚWIŃ ASF
2019-11-07

W związku z podjętą przez MRiRW Uchwałą nr 1/2019 w dnia 12 marca 2019 r. oraz zapisami Rekomendacji Międzyresortowego Zespołu ds. łagodzenia skutków związanych z wystąpieniem przypadków afrykańskiego pomoru świń, prosimy o zapoznanie się z zasadami, których należy przestrzegać w celu ochrony gospodarstw przed wirusem.

Więcej szczegółów:

w zakładce GOSPODARKA KOMUNALNA/ZWIERZĘTA oraz na stronie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi

FESTIWAL PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
2019-11-06

Stowrzyszenie Lokalna Grupa Działania "Lesna Kraina Górnego Śląska" zaprasza na konferencję pn.: "Festiwal PRzedsiębiorczości". Konferencja odzbędzie się 19 listopada 2019 r., o godz. 11.00 w Karczmie "Koszwice" przy ul Polnej 1 w Koszwicach.

OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
2019-11-06

Samorząd Pyskowic oraz Miejski Ośrodek Kultury i Sportu zapraszają na uroczyste obchody  rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, które odbędą się 11 listopada w Pyskowicach. W ramach uroczystości odbędzie się m.in. msza św. w intencji ojczyzny, uroczystości rocznicowe pod Pomnikiem Patriotycznym.
W samo południe wspólnie odśpiewany zostanie Mazurek Dąbrowskiego. ZAPRASZAMY!

SPOTKANIA PODRÓZNICZE "TU I TAM"
2019-11-05

W imieniu Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Pyskowicach serdecznie zapraszamy na spotkania podróżnicze pn.: "Tu i Tam". Tu - ponieważ będzie o Polsce, jej nieznanych i pięknych miejscach. Tam - bo nie zabraknie opowieści z dalekich zakątków świata.
Szczegóły na plakacie i pod adresem: Tu i Tam - Spotkania Podróżnicze w Pyskowicach.

SMYCZ Z LOGO MIASTA - NOWY PYSKOWICKI GADŻET
2019-11-05

W Biurze Promocji i Współpracy Partnerskiej Urzędu Miejskiego w Pyskowicach (pok.226, I piętro) można nabyć nowy pyskowicki gadżet. Tym razem asortyment materiałów promocyjnych przeznaczonych do sprzedaży powiększył się o smycz z logo naszego miasta oraz adresem miejskiej strony internetowej i naszym sloganem. Cena: 1,39 zł brutto za sztukę. Wymiary: szerokość 15 mm.
Informacje o pozostałych materiałach i gadżetach promocyjnych oraz o sposobie ich dystrybucji dostępne są w zakładce: Multimedia/Materiały Promocyjne. Polecamy!

USUWANIE FOLII ROLNICZYCH I INNYCH ODPADÓW POCHODZĄCYCH Z DZIAŁALNOŚCI ROLNICZEJ
2019-11-05

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu priorytetowego „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”. Szczegółowe informacje dotyczące ww. naboru znajdują się na stronie NFOŚiGW.

Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
izi.Travel - Pyskowicki Przewodnik Oczami Mieszkańców
Grobonet - internetowa wyszukiwarka grobów
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę