Instagram
Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Na co idą moje pieniądze
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
  • Kolej na Pyskowice
Koronawirus
Koronawirus - nowy rok szkolny - ważne informacje dla rodziców
Ważne tematy
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Wykaz numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
System Informacji Przestrzennej
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
infoGZM - portal wiedzy o Metropolii
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

Archiwum: 2019 luty

INFORMACJA DLA PRZEDSIEBIORCÓW
2019-02-26

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii przypomina, że po 30 kwietnia 2019 r. z CEIDG wykreślone zostaną "zdublowane" wpisy przedsiębiorców, które nie zawierają takich danych, jak m. in. numer NIP, REGON, kod PKD działalności, adres do doręczeń.

2019-02-26

Ukazał się nowy, lutowy numer "Przeglądu Pyskowickiego". Można go również znaleźć w naszym serwisie internetowym: LUTY NR 2 (268).

ZAPRASZAMY MIESZKAŃCÓW DO UDZIAŁU W PROJEKCIE "ZIELONA ŁAWECZKA"
2019-02-26

Fundacja Banku Ochrony Środowiska zachęca do udziału w ogólnopolskim projekcie "Zielona Ławeczka", adresowanym do mieszkańców otwartych osiedli. Główny cel przedsięwzięcia to przemiana zaniedbanych terenów osiedlowych w zielone zakątki, mini ogrody z ławeczką. Termin rejestracji do konkursu mija 17 maja br.

KSIĄZKA O PYSKOWICKIM PRAŁACIE AUGUŚCIE DUFFKU PONOWNIE W SPRZEDAŻY!
2019-02-25

Dla wszystkich osób, które nie zdążyły zakupić książki, „wywiadu- rzeki" z pyskowickim prałatem Augustem Duffkiem pn.: „Nigdy nie nadawałem się na świecznik - z ks. prałatem Augustem Duffkiem rozmawia Agnieszka Nalepka", mamy dobra informację. Gmina Pyskowice mając na względzie ogromne zainteresowanie powyższą pozycją książkową, zdecydowała się na jej dodruk
Od 26 lutego br. książkę w cenie 17,00 zł będzie można nabyć w Biurze Promocji i Współpracy Partnerskiej Urzędu Miejskiego w Pyskowicach w pok. 226, a także we wszystkich pyskowickich parafiach.
Serdecznie polecamy.

ANKIETA NA TEMAT POSTRZEGANIA REKLAMY ZEWNĘTRZNEJ W PRZESTRZENI PUBLICZNEJ MIASTA PYSKOWICE
2019-02-22

Zachęcamy mieszkańców Pyskowic, przedsiębiorców, jak i osoby odwiedzające nasze miasto do  wyrażenia swojego zdania na temat reklam umieszczanych w przestrzeni miasta poprzez wypełnienie przygotwanej na ten temat ankiety i odpowiedzi na zawarte w niej pytania typu: gdzie jest najwięcej reklam, czy potrzebne są przepisy regulujące reklamy, małą architekturę, ogrodzenia w przestrzeni publicznej miasta; a także wskazania które z nośników reklamowych należałoby wykluczyć bądź ograniczyć w mieście Pyskowice.

2019-02-21

Zgodnie z Uchwałą nr IV/45/2019 Rady Miejskiej w Pyskowicach z dnia 17 stycznia 2019 r. w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w Gminie Pyskowice oraz ustalenia wysokości stawki tej opłaty od dnia 1 marca 2019 roku obowiązują nowe stawki:

2019-02-20

Informujemy, że ostatnie wnioski w sprawie wydania obecnie obowiązującego dowodu osobistego będzie można składać metodą tradycyjną do piątku, 1 marca br., do godz. 11.30.

Natomiast wtorek 26 lutego br. będzie ostatnim dniem na złożenie wniosku online.

Kolejne wnioski o wydanie dowodu osobistego będą przyjmowane od 4 marca br. i będą to dowody z warstwą elektroniczną, czyli tzw. e-dowody.

2019-02-18

Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Zabrzu zaprasza dzieci na Ferie z ZUS w dniach 20-22 lutego br. przy ul. Szczęść Boże 18 w Zabrzu.
W planie między innymi: odwiedzenie najciekawszych miejsc w Oddziale, przybliżenie wiedzy na temat ubezpieczeń społecznych, a także gry i zabawy dla dzieci.
Przewidywany czas trwania: 2 godziny. 
Zapisy pod numerem telefonu: 32 277 86 78. 

OSTATNIE POŻEGNANIE BYŁEGO PREMIERA JANA OLSZEWSKIEGO
2019-02-15

O północy z czwartku na piątek rozpoczęła się żałoba narodowa po śmierci byłego premiera Jana Olszewskiego, którą zarządził Prezydent RP Andrzej Duda. Będzie obowiązywać do godz. 19 w sobotę. W tym czasie flagi państwowe zostaną opuszczone do połowy masztu.

2019-02-15

Sieć Obywatelska Watchdog Polska, stowarzyszenie działające na rzecz prawa do informacji, rozpoczyna  nabór do Szkoły Inicjatyw Strażniczych dla osób aktywnie działających w swojej lokalnej społeczności.

2019-02-14

Startuje III edycja Pyskowickiego Budżetu Obywatelskiego. Podobnie jak w latach ubiegłych, na zadania w ramach PBO przeznaczonych zostanie 150.000,00 zł. Środki te zostają podzielone po 75.000,00 zł dla każdej części miasta: południowej i północnej. Wnioski z propozycjami zadań w ramach Pyskowickiego Budżetu Obywatelskiego należy składać w terminie 1 - 22 marca br. Szczegółowe informacje nt. PBO 2019, harmonogram działań, dokumenty do pobrania dostępne są w zakładce: http://www.pyskowice.pl/budzetobywatelski.

ZIMOWY KIERMASZ OFERT PRACY
2019-02-08

Punkt Pośrednictwa Pracy OHP zaprasza 12 lutego (wtorek) w godz. 10.00 - 13.30 do Urzędu Miejskiego w Pyskowicach (sala sesyjna, parter), na "Zimowy Kiermasz ofert pracy". Oferta skierowana jest dla młodzieży uczącej się oraz dla wszystkich osób pozostających bez pracy.

SPOTKANIE G-8 W PYSKOWICACH
2019-02-06

Dzisiaj (6 lutego 2019 r.) na zaproszenie burmistrza Pyskowic - Adama Wójcika oraz Starosty Powiatu Gliwickiego - Waldemara Dombka, w ramach cyklicznych spotkań Grupy G8️, gościli włodarze gmin Powiatu Gliwickiego. Podczas wydarzenia omawiane były zagadnienia dotyczące m.in.  gospodarki odpadami oraz budowy i przebudowy dróg powiatowych i gminnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 - 2020.

PRZYJAZNA KOLEJ NA FERIE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY !
2019-02-04

W czasie tegorocznych ferii w województwie śląskim dzieci i młodzież mogą podróżować Kolejami Śląskimi za darmo. Inicjatorem i pomysłodawcą akcji jest marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski.

JUŻ OD 15 LUTEGO CZEKA NA CIEBIE ZEZNANIE PODATKOWE  W "TWÓJ E-PIT"
2019-02-04

Ministerstwo Finansów przygotowało nową usługę "Twój e-PIT". Podatnik nie będzie już musiał wypełniać wniosków, ani składać deklaracji by rozliczyć swój podatek. Na Portalu Podatkowym będzie na niego czekało wypełnione zeznanie podatkowe. 

Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Unia Europejska - Pozyskane dotacje
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
izi.Travel - Pyskowicki Przewodnik Oczami Mieszkańców
Grobonet - internetowa wyszukiwarka grobów
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę