Instagram
Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
Ważne tematy
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Zmiana numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
Gison - system informacji przestrzennej
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

Archiwum: 2019 marzec

PIECE I KOLEKTORY SŁONECZNE - DOFINANSOWANIE
2019-03-20

Informujemy o uruchomieniu naboru uzupełniającego wniosków dla osób fizycznych (mieszkańców domków jednorodzinnych) chcących uzyskać w 2019 roku bezzwrotne dofinansowanie na realizację zadań termomodernizacyjnych w ramach "Programu ograniczenia niskiej emisji dla miasta Pyskowice", polegających na trwałej likwidacji systemu ogrzewania opartego na paliwie stałym i jego zamianie na: ogrzewanie gazowe (kotły gazowe kondensacyjne); ogrzewanie węglowe (kotły retortowe spełniające wymagania min. 5 klasy normy PN-EN-303:5-2012); ogrzewanie na biomasę (kotły retortowe spełniające wymagania min. 5 klasy normy PN-EN-303:5-2012) oraz zakup i montaż kolektorów słonecznych do podgrzewu ciepłej wody użytkowej. Nabór będzie prowadzony do czasu wyczerpania wolnych miejsc - decyduje kolejność składania wniosków. Inwestycje należy zakończyć do końca lipca 2019 r.. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej www.niskaemisja.ekoscan.pl

CZYSZCZENIE PYSKOWICKICH ULIC
2019-03-20

Dnia 20 i 21 marca br. przeprowadzona zostanie akcja czyszczenia ulic po zimie. W związku z tą akcją prosimy o nie parkowanie w w/w dniach wzdłuż ulic, której listę zamieszczamy w dalszej części tej informacji.

I PYSKOWICKI BIEG MAMUTA
2019-03-19

Samorząd Miasta Pyskowice oraz Miejski Ośrodek Kultury i Sportu, zapraszają mieszkańców Pyskowic i okolic do udziału w I Pyskowickim Biegu Mamuta.

GIEŁDA PRACY - PRACOWNIK PRODUKCJI
2019-03-18

Punkt Pośrednictwa Pracy OHP zaprasza 20 marca (środa) o godz. 10.00 do Urzędu Miejskiego w Pyskowicach (sala sesyjna, parter) na Giełdę Pracy. Poszukiwane są osoby na stanowisko: PRACOWNIK PRODUKCJI. Miejsce pracy: Gliwice. Praca dla kobiet i mężczyzn. Więcej informacji pod nr tel. (32) 332 60 05.

MARCOWE OBOWIĄZKI NGO
2019-03-18

Przypominamy, że do końca marca br. organizacje pozarządowe zobowiązane są przedstawić sprawozdanie finansowe i rozliczenie CIT-8.

INFORMACJA O PLANOWANYM STRAJKU NAUCZYCIELI
2019-03-14

Wzwiązku z planowanym strajkiem nauczycieli w dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie zespołu ds. sytuacji kryzysowej w placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest gmina Pyskowice.
Na następnym spotkaniu, które ma odbyć się 28 marca br., zostaną przedstawione propozycje związane z zabezpieczeniem opieki nad dziećmi w systemie opiekuńczym.

KWALIFIKACJA WOJSKOWA W 2019 ROKU
2019-03-13

W okresie od 4 lutego do 26 kwietnia 2019 roku przeprowadzona zostanie na terenie województwa śląskiego kwalifikacja wojskowa. Termin wyznaczony dla mieszkańców miasta Pyskowice to 18-20 marzec br.

PYSKOWICKI BUDŻET OBYWATELSKI – SPOTKANIA INFORMACYJNE
2019-03-13

13 marca br. o godz. 17.00 w  Domu Parafialnym przy kościele pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Pyskowicach odbędzie się spotkanie informacyjne dla mieszkańców na temat III edycji Pyskowickiego Budżetu Obywatelskiego. Na spotkaniu podsumowany zostanie PBO 2018 oraz zaprezentowane zostaną m.in. nowości w procedurze na 2019 rok, podstawowe zasady, a także najważniejsze terminy. Dodatkowo zapraszamy na dyżury informacyjne, które odbywać się będą w Urzędzie Miejskim w pok. 222 (I piętro) w czwartki w godz. 15.30-17.30: 14 marca i 21 marca br.
Więcej informacji o PBO 2019 można znaleźć w zakładce: www.pyskowice.pl/budzetobywatelski.

DŁUGOPIS Z KOŃCÓWKĄ DO EKRANÓW DOTYKOWYCH
2019-03-12

W Biurze Promocji i Współpracy Partnerskiej Urzędu Miejskiego w Pyskowicach (pok. 226, I piętro) można nabyć metalowe długopisy typu Touch Writer z wygrawerowanym logiem Pyskowic, z końcówką umożliwiającą pracę na urządzeniach wyposażonych w ekrany dotykowe. Idealnie nadają się one do tabletów czy smartfonów. Długopisy dostępne są w 6 wariantach kolorystycznych: czarnym, czerwonym, błękitnym, żółtym, zielonymi i fioletowym, w cenie 2,58 zł za sztukę. To kolejny gadżet pyskowicki w ofercie materiałów promocyjnych przeznaczonych do sprzedaży. Informacje o pozostałych materiałach i gadżetach oraz o sposobie ich dystrybucji dostępne są w zakładce: MULTIMEDIA/MATERIAŁY PROMOCYJNE.

SKUTKI WICHURY, KTÓRA PRZESZŁA NAD PYSKOWICAMI
2019-03-11

Powalone drzewa, pozrywane dachy, poprzesuwane kioski i garaże. Z powodu silnego wiatru, który przeszedł nad Pyskowicami w miniony weekend musimy się zmierzyć z usuwaniem wyrządzonych szkód.
Z obiektów zarządzanych przez Gminę Pyskowice najbardziej ucierpiały: cmentarz komunalny przy ul. Poznańskiej, plac targowy przy ul. Strzelców Bytomskich oraz budynek mieszkalny ul. Wolności 15.

SPOTKANIE INFORMACYJNO-PROMOCYJNE W STAROSTWIE GLIWICKIM
2019-03-07

Starostwo Powiatowe w Gliwicach informuje, że w dn. 11 marca br. o godz. 10.00 w sali sesyjnej Starostwa, odbędzie się spotkanie informacyjno-promocyjne dotyczące kampanii przyjmowania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich na rok 2019, skierowanych do rolników, mieszkańców Poawiatu Gliwickiego.

INFORMACJA MINISTERSTWA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI
2019-03-07

Zapraszamy do zapoznania się z ulotką informacyjną dla rolników, opracowaną w Departamencie Bezpieczeństwa Żywności i Weterynarii Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi pn.: „Praktyczne wskazówki dla rolników w przypadku konieczności uboju zwierząt gospodarskich kopytnych poza rzeźnią".

KSIĄŻECZKI MIESZKANIOWE
2019-03-06

Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urządu Miejskiego w Pyskowicach informuje, że od dnia 6.03.2019 r., książeczki mieszkaniowe będą do pobrania wyłącznie w Urzędzie Miejskim, w pokoju 105 B – parter (Czynsze).

KONKURS NA WYRÓB CUKIERNICZY
2019-03-06

Restauracja "Leśna Perła" w Rudzińcu zaprasza do udziału w konkursie na najlepszy wyrób cukierniczy "I Festiwalu Tortów, Ciast i Ciasteczek Powiatu Gliwickiego". Celem konkursu jest identyfikacja i zgromadzenie wiedzy o oryginalnych wyrobach cukierniczych służących promocji obszaru, regionu, czy miejscowości; promowanie i stymulowanie wykorzystania lokalnych zasobów, walorów obszaru powiatu gliwickiego oraz identyfikacja podmiotów i ich wyrobów, które mogą służyć do budowy produktu turystycznego i marki regionu.

DZIENNY DOM "SENIOR+"
2019-03-06

1 kwietnia br. w Pyskowicach przy ul. Cichej 1, rozpocznie swoją działalność Dzienny Dom "SENIOR+".
Z tej okazji serdecznie zapraszamy na DNI OTWARTE DZIENNEGO DOMU "SENIOR+", które odbędą się 6 i 7 marca br., w godz. od 10.00 - 13.00, w siedzibie Domu przy ul. Cichej 1.

 

KONKURS FILMOWY
2019-03-05

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Leśna Kraina Górnego Śląska" zaprasza na konkurs filmowy pt.: Z Leśną Krainą po Fundusze Europejskie.

ZŁOTE GODY
2019-03-05

5 marca br. w pyskowickim Ratuszu odbyła się wyjątkowa uroczystość. Burmistrz Pyskowic – Adam Wójcik, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Pyskowicach – Jolanta Drozd oraz kierownik USC - Anna Zieleńska gościli pary małżeńskie obchodzące w roku 2018 imponujące rocznice ślubów, a mianowicie Złote (50 lat) Gody. Pary obchodzące Złote Gody otrzymały pamiątkowe medale za długoletnie pożycie małżeńskie od Prezydenta RP. Wszystkim jubilatom zostały wręczone pamiątkowe dokumenty, bukiety kwiatów i upominki, przygotowane przez pracownice USC.
Serdecznie gratulujemy i życzymy jeszcze wielu wspaniałych chwil spędzonych razem!
Zdjęcia z uroczystości dostępne są w zakładce: Co, gdzie, kiedy? Wydarzenia kulturalne i sportowe/Złote i Diamentowe Gody.

INFORMACJA URZĘDU STANU CYWILNEGO
2019-03-05

Urząd Stanu Cywilnego w Pyskowicach informuje, że w dniu 5 marca (wtorek) nastąpi przerwa organizacyjna w przyjmowaniu klientów w godzinach 9.00-12.00

Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę