Instagram
Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Na co idą moje pieniądze
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
  • Kolej na Pyskowice
Koronawirus
Koronawirus - nowy rok szkolny - ważne informacje dla rodziców
Ważne tematy
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Wykaz numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
System Informacji Przestrzennej
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
infoGZM - portal wiedzy o Metropolii
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

Archiwum: 2019 marzec

GIEŁDA PRACY - OPERATOR MASZYN / KONTROLER JAKOŚCI, MECHANIK UTRZYMANIA RUCHU, ELEKTRYK UTRZYMANIA RUCHU
2019-03-29

Punkt Pośrednictwa Pracy OHP zaprasza 3 kwietnia (środa) o godz. 11.00 do Urzędu Miejskiego w Pyskowicach (sala sesyjna, parter) na Giełdę Pracy. Poszukiwane są osoby na stanowisko: Operator maszyn/Kontroler jakości, Mechanik utrzymania ruchu, Elektryk utrzymania ruchu (zarówno osoby z doświadczeniem, jak i do przyuczenia). Miejsce pracy: Zimna Wódka (26 min. drogi od Pyskowic – pracodawca zapewnia DARMOWY transport). Więcej informacji pod nr tel. (32) 332 60 05.

PIECE I KOLEKTORY SŁONECZNE - DOFINANSOWANIE
2019-03-29

Informujemy o uruchomieniu naboru uzupełniającego wniosków dla osób fizycznych (mieszkańców domków jednorodzinnych) chcących uzyskać w 2019 roku bezzwrotne dofinansowanie na realizację zadań termomodernizacyjnych w ramach "Programu ograniczenia niskiej emisji dla miasta Pyskowice", polegających na trwałej likwidacji systemu ogrzewania opartego na paliwie stałym i jego zamianie na: ogrzewanie gazowe (kotły gazowe kondensacyjne); ogrzewanie węglowe (kotły retortowe spełniające wymagania min. 5 klasy normy PN-EN-303:5-2012); ogrzewanie na biomasę (kotły retortowe spełniające wymagania min. 5 klasy normy PN-EN-303:5-2012) oraz zakup i montaż kolektorów słonecznych do podgrzewu ciepłej wody użytkowej. Nabór będzie prowadzony do czasu wyczerpania wolnych miejsc - decyduje kolejność składania wniosków. Inwestycje należy zakończyć do końca lipca 2019 r.. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej www.niskaemisja.ekoscan.pl

INFORMACJA NA TEMAT PRZEKSZTAŁCENIA PRAWA UŻYTKOWANIA WIECZYSTEGO W PRAWO WŁASNOŚCI.
2019-03-28

Burmistrz Miasta Pyskowice informuje, że z dniem 21 marca 2019 r. weszła w życie Uchwała nr V/49/2019 Rady Miejskiej w Pyskowicach w sprawie bonifikaty od opłat za przekształcenie prawa użytkowania wieczystego gruntów stanowiących własność Gminy Pyskowice, zabudowanych na cele mieszkaniowe, w prawo własności. 

2019-03-28

W czwartek 28 marca br., w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego (parter) o godz. 14.30, odbędzie się VI sesja Rady Miejskiej w Pyskowicach. Przypominamy, że w tygodniu, w którym w czwartek odbywa się sesja Rady Miejskiej, Burmistrz Miasta przyjmuje skargi i wnioski w godzinach 10.00-12.00, natomiast wyznaczeni pracownicy w godzinach 15.00-17.00.

MARCOWY NUMER "PRZEGLĄDU PYSKOWICKIEGO"
2019-03-27

Ukazał się nowy, marcowy numer "Przeglądu Pyskowickiego". Można go również znaleźć w naszym serwisie internetowym: MARZEC NR 3 (269).

BEZPŁATNY KURS DLA MIESZKAŃCÓW PYSKOWIC I OKOLIC
2019-03-27

W Zespole Szkół im. Marii Konopnickiej w Pyskowicach od maja 2019 r. będzie realizowany kurs, który daje możliwość uzyskania dodatkowych kwalifikacji mi.in do obsługi maszyn drogowych i budowlanych. Kurs jest bezpłatny, kończy się państwowym egzaminem potwierdzającym kwalifikacje.

DORADCY PODATKOWI NIEPEŁNOSPRAWNYM
2019-03-26

Do 25 kwietnia, we wtorki i czwartki, w godzinach od 9.00 do 15.00. Doradcy Podatkowi ze Śląskiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych będą prowadzili bezpłatne konsultacje z zakresu ulg i uprawnień podatkowych przysługujących osobom niepełnosprawnym i ich rodzinom.

LEŚNA KRAINA DOLNEGO ŚLĄSKA ZAPRASZA NA SPOTKANIE INFORMACYJNE DLA BENEFICJENTÓW
2019-03-26

Leśna Kraina Górnego Śląska serdecznie zaprasza 3 kwietnia br. do Centrum Kultury w Toszku, na spotkanie informacyjno-szkoleniowe dla Beneficjentów z zakresu tematycznego: P.1.1.2 Podejmowanie działalności gospodarczej.
Bliższe informacje na temat spotkania zostały zamieszczone na stronie http://lesnakrainalgd.pl.

DEZYNFEKCJA POJEMNIKÓW NA ŚMIECI
2019-03-26

Od 25 marca br. firma odbierająca odpady komunalne rozpocznie dezynfekcję pojemników na śmieci. Dezynfekcja przeprowadzana będzie w dniach wynikających z przyjętego na 2019 rok harmonogramu wywozu odpadów, który zamieszczony jest tutaj. Zwracamy się zatem do mieszkańców domków jednorodzinnych, aby wystawiali swoje pojemniki w dniach i miejscach odbioru odpadów, wskazanych w w/w harmonogramie.

SZCZEPIENIA LISÓW WOLNO ŻYJĄCYCH PRZECIWKO WŚCIEKLIŹNIE
2019-03-22

W celu zwalczania wścieklizny u lisów wolno żyjących, zgodnie z zapisami Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 17 grudnia 2013 r. w sprawie przeprowadzania ochronnych szczepień lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie (Dz. U. z 2013, poz. 1737), dwa razy w roku (na wiosnę i jesień) przeprowadzana jest akcja wykładania przynęt ze szczepionką. Szczepienia ochronne przeprowadza się na obszarach lasów oraz we wszystkich miejscach bytowania lisów wolno żyjących. Na terenach polnych oraz leśnych, a także na terenach niezurbanizowanych szczepionka wykładana jest przy użyciu samolotów. Natomiast na terenach zurbanizowanych szczepionka wykładana jest ręcznie. Śląski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że przewidywany termin wiosennej akcji szczepień lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie na terenie całego województwa śląskiego to: 04.04. – 13.04.2019 r.

Szczegółowe informacje na w/w temat dostepne są na stronie: http://www.katowice.wiw.gov.pl

NABÓR  NA STANOWISKO KIEROWNIKA DZIENNEGO DOMU SENIOR+ W PYSKOWICACH.
2019-03-22

Burmistrz Miasta Pyskowice ogłasza nabór na wolne stanowisko Kierownika Dziennego Domu Senior+ w Pyskowicach w wymiarze pełnego etatu.

OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ POSZUKUJE KOREPETYTORÓW
2019-03-22

Ośrodek Pomocy Społecznej w Pyskowicach poszukuje korepetytorów dla dzieci i młodzieży, z następujących przedmiotów: języka polskiego, języka angielskiego, języka niemieckiego, matematyki, biologii, historii i geografii.

Szczegółowe informacje dotyczące składania ofert można znaleźć: https://opspyskowice.naszbip.pl

CZYSZCZENIE PYSKOWICKICH ULIC
2019-03-20

Dnia 20 i 21 marca br. przeprowadzona zostanie akcja czyszczenia ulic po zimie. W związku z tą akcją prosimy o nie parkowanie w w/w dniach wzdłuż ulic, której listę zamieszczamy w dalszej części tej informacji.

GIEŁDA PRACY - PRACOWNIK PRODUKCJI
2019-03-18

Punkt Pośrednictwa Pracy OHP zaprasza 20 marca (środa) o godz. 10.00 do Urzędu Miejskiego w Pyskowicach (sala sesyjna, parter) na Giełdę Pracy. Poszukiwane są osoby na stanowisko: PRACOWNIK PRODUKCJI. Miejsce pracy: Gliwice. Praca dla kobiet i mężczyzn. Więcej informacji pod nr tel. (32) 332 60 05.

MARCOWE OBOWIĄZKI NGO
2019-03-18

Przypominamy, że do końca marca br. organizacje pozarządowe zobowiązane są przedstawić sprawozdanie finansowe i rozliczenie CIT-8.

INFORMACJA O PLANOWANYM STRAJKU NAUCZYCIELI
2019-03-14

Wzwiązku z planowanym strajkiem nauczycieli w dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie zespołu ds. sytuacji kryzysowej w placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest gmina Pyskowice.
Na następnym spotkaniu, które ma odbyć się 28 marca br., zostaną przedstawione propozycje związane z zabezpieczeniem opieki nad dziećmi w systemie opiekuńczym.

KWALIFIKACJA WOJSKOWA W 2019 ROKU
2019-03-13

W okresie od 4 lutego do 26 kwietnia 2019 roku przeprowadzona zostanie na terenie województwa śląskiego kwalifikacja wojskowa. Termin wyznaczony dla mieszkańców miasta Pyskowice to 18-20 marzec br.

PYSKOWICKI BUDŻET OBYWATELSKI – SPOTKANIA INFORMACYJNE
2019-03-13

13 marca br. o godz. 17.00 w  Domu Parafialnym przy kościele pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Pyskowicach odbędzie się spotkanie informacyjne dla mieszkańców na temat III edycji Pyskowickiego Budżetu Obywatelskiego. Na spotkaniu podsumowany zostanie PBO 2018 oraz zaprezentowane zostaną m.in. nowości w procedurze na 2019 rok, podstawowe zasady, a także najważniejsze terminy. Dodatkowo zapraszamy na dyżury informacyjne, które odbywać się będą w Urzędzie Miejskim w pok. 222 (I piętro) w czwartki w godz. 15.30-17.30: 14 marca i 21 marca br.
Więcej informacji o PBO 2019 można znaleźć w zakładce: www.pyskowice.pl/budzetobywatelski.

DŁUGOPIS Z KOŃCÓWKĄ DO EKRANÓW DOTYKOWYCH
2019-03-12

W Biurze Promocji i Współpracy Partnerskiej Urzędu Miejskiego w Pyskowicach (pok. 226, I piętro) można nabyć metalowe długopisy typu Touch Writer z wygrawerowanym logiem Pyskowic, z końcówką umożliwiającą pracę na urządzeniach wyposażonych w ekrany dotykowe. Idealnie nadają się one do tabletów czy smartfonów. Długopisy dostępne są w 6 wariantach kolorystycznych: czarnym, czerwonym, błękitnym, żółtym, zielonymi i fioletowym, w cenie 2,58 zł za sztukę. To kolejny gadżet pyskowicki w ofercie materiałów promocyjnych przeznaczonych do sprzedaży. Informacje o pozostałych materiałach i gadżetach oraz o sposobie ich dystrybucji dostępne są w zakładce: MULTIMEDIA/MATERIAŁY PROMOCYJNE.

SKUTKI WICHURY, KTÓRA PRZESZŁA NAD PYSKOWICAMI
2019-03-11

Powalone drzewa, pozrywane dachy, poprzesuwane kioski i garaże. Z powodu silnego wiatru, który przeszedł nad Pyskowicami w miniony weekend musimy się zmierzyć z usuwaniem wyrządzonych szkód.
Z obiektów zarządzanych przez Gminę Pyskowice najbardziej ucierpiały: cmentarz komunalny przy ul. Poznańskiej, plac targowy przy ul. Strzelców Bytomskich oraz budynek mieszkalny ul. Wolności 15.

SPOTKANIE INFORMACYJNO-PROMOCYJNE W STAROSTWIE GLIWICKIM
2019-03-07

Starostwo Powiatowe w Gliwicach informuje, że w dn. 11 marca br. o godz. 10.00 w sali sesyjnej Starostwa, odbędzie się spotkanie informacyjno-promocyjne dotyczące kampanii przyjmowania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich na rok 2019, skierowanych do rolników, mieszkańców Poawiatu Gliwickiego.

INFORMACJA MINISTERSTWA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI
2019-03-07

Zapraszamy do zapoznania się z ulotką informacyjną dla rolników, opracowaną w Departamencie Bezpieczeństwa Żywności i Weterynarii Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi pn.: „Praktyczne wskazówki dla rolników w przypadku konieczności uboju zwierząt gospodarskich kopytnych poza rzeźnią".

KSIĄŻECZKI MIESZKANIOWE
2019-03-06

Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urządu Miejskiego w Pyskowicach informuje, że od dnia 6.03.2019 r., książeczki mieszkaniowe będą do pobrania wyłącznie w Urzędzie Miejskim, w pokoju 105 B – parter (Czynsze).

KONKURS NA WYRÓB CUKIERNICZY
2019-03-06

Restauracja "Leśna Perła" w Rudzińcu zaprasza do udziału w konkursie na najlepszy wyrób cukierniczy "I Festiwalu Tortów, Ciast i Ciasteczek Powiatu Gliwickiego". Celem konkursu jest identyfikacja i zgromadzenie wiedzy o oryginalnych wyrobach cukierniczych służących promocji obszaru, regionu, czy miejscowości; promowanie i stymulowanie wykorzystania lokalnych zasobów, walorów obszaru powiatu gliwickiego oraz identyfikacja podmiotów i ich wyrobów, które mogą służyć do budowy produktu turystycznego i marki regionu.

KONKURS FILMOWY
2019-03-05

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Leśna Kraina Górnego Śląska" zaprasza na konkurs filmowy pt.: Z Leśną Krainą po Fundusze Europejskie.

ZŁOTE GODY
2019-03-05

5 marca br. w pyskowickim Ratuszu odbyła się wyjątkowa uroczystość. Burmistrz Pyskowic – Adam Wójcik, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Pyskowicach – Jolanta Drozd oraz kierownik USC - Anna Zieleńska gościli pary małżeńskie obchodzące w roku 2018 imponujące rocznice ślubów, a mianowicie Złote (50 lat) Gody. Pary obchodzące Złote Gody otrzymały pamiątkowe medale za długoletnie pożycie małżeńskie od Prezydenta RP. Wszystkim jubilatom zostały wręczone pamiątkowe dokumenty, bukiety kwiatów i upominki, przygotowane przez pracownice USC.
Serdecznie gratulujemy i życzymy jeszcze wielu wspaniałych chwil spędzonych razem!
Zdjęcia z uroczystości dostępne są w zakładce: Co, gdzie, kiedy? Wydarzenia kulturalne i sportowe/Złote i Diamentowe Gody.

INFORMACJA URZĘDU STANU CYWILNEGO
2019-03-05

Urząd Stanu Cywilnego w Pyskowicach informuje, że w dniu 5 marca (wtorek) nastąpi przerwa organizacyjna w przyjmowaniu klientów w godzinach 9.00-12.00

Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Unia Europejska - Pozyskane dotacje
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
izi.Travel - Pyskowicki Przewodnik Oczami Mieszkańców
Grobonet - internetowa wyszukiwarka grobów
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę