Instagram
Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Na co idą moje pieniądze
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
  • Kolej na Pyskowice
Koronawirus
Koronawirus - nowy rok szkolny - ważne informacje dla rodziców
Ważne tematy
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Wykaz numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
System Informacji Przestrzennej
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
infoGZM - portal wiedzy o Metropolii
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

Archiwum: 2019 kwiecień

OPŁATY NA CMENTARZU KOMUNALNYM
2019-04-30

Urząd Miejski przypomina o ponownym opłacaniu grobów istniejących oraz rezerwacji miejsc na cmentarzu komunalnym w Pyskowicach. 

ZAŚPIEWAJMY WSPÓLNIE "ODĘ DO RADOŚCI"! 1 MAJA 2019 r.
2019-04-29

1 maja obchodzimy 15. rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej. Tego dnia, w samo południe, przed pyskowickim Ratuszem odśpiewaniem "Ody do radości", włączymy się we wspólną samorządową kampanię europejską zorganizowaną przez Związek Miast Polskich.
Serdecznie zapraszamy do udziału w tym przedsięwzięciu.

LEŚNA KRAINA GÓRNEGO ŚLĄSKA ZAPRASZA NA SPOTKANIE INFORMACYJNE DLA BENEFICJENTÓW
2019-04-29

Leśna Kraina Górnego Śląska serdecznie zaprasza 14 maja 2019 r. o godz. 17:00 do Gminnego Ośrodka Kultury w Herbach, na spotkanie informacyjno-szkoleniowe dla Beneficjentów z zakresu tematycznego: P.1.1.2 Podejmowanie działalności gospodarczej.
Bliższe informacje na temat spotkania zostały zamieszczone na stronie http://lesnakrainalgd.pl.

PYSKOWICKI BUDŻET OBYWATELSKI 2019 - GŁOSOWANIE
2019-04-29

Do 10 maja br. potrwa głosowanie w ramach trzeciej edycji Pyskowickiego Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie odbywa się w formie papierowej lub elektronicznej, poprzez formularz elektroniczny dostępny na stronie www.pyskowice.pl/budzetobywatelski. W formie papierowej głos można oddać w Urzędzie Miejskim w Pyskowicach: pok. 107 (parter) oraz pok. 227 (I piętro), w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Wypożyczalnia i Czytelnia dla Dorosłych plac Józefa Piłsudskiego 1 i w Miejskiej Bibliotece Publicznej – filia nr 1 ul. Traugutta 53. Uprawnionymi do głosowania są wszyscy mieszkańcy Pyskowic, którzy ukończyli 13 lat lub ukończą 13 lat w 2019 roku. Każdy mieszkaniec może oddać tylko jeden głos na jedno wybrane zadanie, w jednej formie. Zachęcamy do głosowania na swoich faworytów. To właśnie głosy mieszkańców zadecydują o tym co zostanie zrealizowane jeszcze w tym roku w naszym mieście. Więcej na temat PBO można znaleźć na stronie www.pyskowice.pl/budzetobywatelski.

2019-04-26

Ze względu na święta majowe przypadające w przyszłym tygodniu podajemy szczegółowy plan pracy pyskowickich szkół podstawowych w tygodniu 29.04.-03.05.

ZAWIESZENIE STRAJKU NAUCZYCIELI
2019-04-25

W związku z zawieszeniem strajku nauczycieli informujemy, że od poniedziałku (29.04.) wszystkie szkoły podstawowe oraz przedszkola z terenu Gminy Pyskowice wracają do normalnego trybu zajęć.

NABÓR NA STANOWISKO DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 IM. NOBLISTÓW POLSKICH W PYSKOWICACH
2019-04-25

Burmistrz Miasta Pyskowice ogłasza nabór na stanowisko Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 im. Noblistów Polskich w Pyskowicach. Szczegółowe informacje o naborze dostępne są w zakładce NABORY.

W KOLEJCE DO HISTORII
2019-04-25

Stawarzyszenie "Stacja Pyskowice" zaprasza 19 maja br. na grę terenową w klimacie PRL pn.: "W kolejce do historii" oraz na spacer w przeszłość!
Uczestnikom gry czas wolny umili kuchnia polowa oraz przygotowane atrakcje.

 

KWIETNIOWA SESJA RADY MIEJSKIEJ
2019-04-24

W czwartek 25 kwietnia br., w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego (parter) o godz. 14.30, odbędzie się VII sesja Rady Miejskiej w Pyskowicach. Przypominamy, że w tygodniu, w którym w czwartek odbywa się sesja Rady Miejskiej, Burmistrz Miasta przyjmuje skargi i wnioski w godzinach 10.00-12.00, natomiast wyznaczeni pracownicy w godzinach 15.00-17.00.

"BIAŁA NIEDZIELA" W PYSKOWICKIM SZPITALU
2019-04-23

28 kwietnia 2019 r. w godz. 9.00 – 14.00 w pyskowickim Szpitalu odbędzie się "Biała Niedziela". W ramach akcji będą prowadzone m.in. badania EKG, badania laboratoryjne (m.in.: poziom cukru we krwi, poziom cholesterolu, morfologia krwi) pomiary ciśnienia tętniczego, porady dietetyka, konsultacje internisty – głównie w kwestiach nadciśnienia i cukrzycy, konsultacje dotyczące samobadania i kontroli piersii. Osoby, które zgłoszą się na badania krwi proszone są o przyjście na czczo (12 godzin bez posiłku) a rano zaleca się wypicie szklanki niesłodzonej wody.
Serdecznie zapraszamy!

STRAJK NAUCZYCIELI - INFORMACJA DLA RODZICÓW
2019-04-23

Informujemy, że w związku z tym, że od dnia jutrzejszego (24.04.2019 r.) przedszkola nr 1, 3 i 5 będą działały normalnie, a w przedszkolach nr 2 i 4 będzie działał jeden oddział, w którym będzie przyjmowanych po 25 dzieci, zajęcia w Centrum Wsparcia Rodziny dla dzieci w wieku od 3 lat zostają zawieszone.

SKUP KULTURY W PYSKOWICACH
2019-04-22

Stowarzyszenie „Cała Naprzód" organizuje szósty już raz największy charytatywny kiermasz kulturalny na Śląsku. Skup Kultury to projekt składający się z dwóch etapów. Pierwszy to zbiórka dzieł kultury tj. książek, komiksów, płyt CD, płyt winylowych, filmów DVD, gier na PC i konsole, kaset magnetofonowych, gier planszowych czy rękodzieła. Druga część to Wielki Finał, który odbędzie się 23 czerwca na gliwickim Rynku. Podczas finału można nabyć zebrane dzieła kultury za dowolną, zaproponowaną przez siebie kwotę. W tym roku zbiórka dzieł potrwa do 16 czerwca. Przypominamy, że również w Pyskowicach trwa zbiórka dzieł kultury. Pyskowickim punktem, już po raz szósty, jest Miejska Biblioteka Publiczna przy pl. Józefa Piłsudskiego 1. Zachęcamy wszystkich pyskowiczan do oddawania niepotrzebnych im już rzeczy - niech cieszą się one drugim życiem i przy okazji pomagają potrzebującym. Wszelkie aktualności dotyczące wydarzenia znaleźć można na stronie na Facebook'u: www.facebook.com/SkupKulturyCN.

KWIETNIOWY NUMER "PRZEGLĄDU PYSKOWICKIEGO"
2019-04-18

Ukazał się nowy, marcowy numer "Przeglądu Pyskowickiego". Można go również znaleźć w naszym serwisie internetowym: KWIECIEŃ NR 4 (270).

INFORMACJA  DLA OSÓB HANDLUJĄCYCH NA TARGOWISKU
2019-04-16

Uprzejmie informujemy, że w środę 17.04.2019 r. o godz. 13.30 na górnej płycie targowiska odbędzie się spotkanie organizacyjne dla wszystkich osób handlujących.

DIENNY DOM "SENIOR+" - PRACA
2019-04-15

Kierownik Dziennego Domu „Senior+" w Pyskowicach zaprasza 18 kwietnia br. o godz. 12.00 na spotkanie organizacyjne do siedziby placówki przy ul. Cichej 1, osoby dyspozycyjne i chętne do pracy na stanowiskach: opiekun osób starszych/animator oraz pracownik obsługi (personel sprzątający/kucharz). Prosimy o zabranie ze sobą dokumentów potwierdzających kwalifikacje zawodowe na w.w stanowiska.

UCHWAŁA KRAJOBRAZOWA - PODSUMOWANIE ANKIETY
2019-04-12

Zakończono konsultacje społeczne dotyczące "uchwały krajobrazowej", która określa zasady i warunki sytuowania na terenie miasta Pyskowice obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, ich gabarytów, standardów jakościowych oraz rodzajów materiałów budowlanych, z jakich mogą być wykonane. W terminie przewidzianym Zarządzeniem Burmistrza Pyskowic wpłynęło łącznie 78 ankiet.  Na stronie https://www.pyskowice.pl/planowanie-przestrzenne/uchwala-krajobrazowa.html zamieszczamy protokół z przeprowadzonych konsultacji.

OGÓLNOPOLSKA AKCJA "#SegregujeMy"
2019-04-09

Centrum Rozwoju Lokalnego zaprasza wszystkie przedszkola i szkoły podstawowe do udziału w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "#SegregujeMy". Ochrona środowiska, ekologia to tematy niezwykle ważne. Dlatego też CRL podjęło się organizacji akcji, która łącząc naukę z zabawą przyczyni się do zwiększenia świadomości wśród najmłodszych.

PYSKOWICKI BUDŻET OBYWATELSKI – PREZENTACJA ZADAŃ
2019-04-09

Trwa trzecia edycja Pyskowickiego Budżetu Obywatelskiego. Po etapach składania wniosków i ich weryfikacji przyszła pora na promocję zakwalifikowanych do głosowania zadań, a zaraz po niej, na najważniejszą część procedury, czyli na głosowanie. Dlatego też zapraszamy wszystkich pyskowiczan na stronę www.pyskowice.pl/budzetobywatelski, do zapoznania się z zadaniami, które w tej edycji PBO zostały zakwalifikowane do głosowania.

INFORMACJA DLA RODZICÓW W ZWIĄZKU ZE STRAJKIEM NAUCZYCIELI
2019-04-08

W związku z trwającym strajkiem nauczycieli przekazujemy informację Burmistrza Pyskowic Adama Wójcika.

2019-04-04

Informujemy o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu położonego po północno-wschodniej stronie Gminy Pyskowice wraz z prognozą oddziaływania na środowisko w dniach od 4 kwietnia 2019 r. do 25 kwietnia 2019 r. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Pyskowicach, ul. Strzelców Bytomskich 3, w Wydziale Planowania Przestrzennego i Inwestycji (pok. 334 II piętro), w godzinach pracy Urzędu.

2019-04-04

Szanowni Rodzice,

zakończone referenda w sprawie strajku nauczycieli potwierdziły, że wszystkie publiczne szkoły i placówki oświatowe z terenu Pyskowic przystępują do protestu.

Dyrektorzy miejskich jednostek oświatowych wiedzą już ilu nauczycieli w anonimowej ankiecie zadeklarowało udział w strajku. W przypadku Pyskowic sparaliżowana została możliwość zapewnienia opieki i zajęć edukacyjnych.

DZIENNY DOM "SENIOR+"
2019-04-02

W kwietniu br. w Pyskowicach przy ul. Cichej 1, rozpoczyna swoją działalność Dzienny Dom "SENIOR+".
Serdecznie zapraszamy mieszkańców w wieku 60+ do udziału w zajęciach i usługach oferowanych przez Dzienny Dom „Senior+.

 

Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Unia Europejska - Pozyskane dotacje
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
izi.Travel - Pyskowicki Przewodnik Oczami Mieszkańców
Grobonet - internetowa wyszukiwarka grobów
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę