Instagram
Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
  • Plebiscyt na Pyskowickiego Sportowca 2019 roku
Ważne tematy
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Zmiana numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
Gison - system informacji przestrzennej
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

Archiwum: 2019 wrzesień

XII SESJA RADY MIEJSKIEJ
2019-09-20

W czwartek 26 września br., w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego (parter) o godz. 14.30, odbędzie się XII sesja Rady Miejskiej w Pyskowicach. Przypominamy, że w tygodniu, w którym w czwartek odbywa się sesja Rady Miejskiej, Burmistrz Miasta przyjmuje skargi i wnioski w godzinach 10.00-12.00, natomiast wyznaczeni pracownicy w godzinach 15.00-17.00.

WRZEŚNIOWY PIKNIK RODZINNY W KONOPNICKIEJ
2019-09-18

Zespół Szkół im. M.Konopnickiej w Pyskowicach zaprasza w najbliższą sobotę (21 września br.) uczniów, rodziców oraz wszystkich mieszkańców Pyskowic na Wrześniowy Piknik Rodzinny w Konopnickiej. Rozpoczęcie wydarzenia o godz. 14.00. W programie chrzest uczniów klas pierwszych, różnorodne warsztaty i spotkania. Nie zabraknie też dobrego jedzenia: żołnierska grochówka, kiełbasa z grilla, domowe ciasto, a na deser: eksplozja kolorów i dyskoteka na świeżym powietrzu.

JESIENNA AKCJA SZCZEPIENIA LISÓW WOLNO ŻYJĄCYCH
2019-09-18

Śląski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że w dniach 18-27.09.2016 r. na terenie całego województwa śląskiego prowadzona będzie akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

LEŚNA KRAINA GÓRNEGO ŚLĄSKA ZAPRASZA NA SPOTKANIE INFORMACYJNE DLA BENEFICJENTÓW
2019-09-18

Stowarzyszenie LGD "Leśna Kraina Górnego Śląska" zaprasza 23 września br. o godz. 17:00 do OSP Pławniowice oraz 2 października br. do Centrum Usług Publicznych w Zbrosławicach na spotkania informacyjno-szkoleniowe dla Beneficjentów z zakresu tematycznego: P.1.1.1 Rozwój działalności gospdarczych.

DZIEŃ OTWARTY SKŁADOWISKA ODPADÓW
2019-09-18

Samorząd Pyskowic oraz Zaolszany Sp. z o.o. zapraszają 27 września 2019 r. na Dzień Otwarty Składowiska Odpadów przy ul. Wrzosowej w Pyskowicach. 

2019-09-18

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież z pyskowickich szkół podstawowych (kl. III-VIII) do udziału w Międzyszkolnych Zawodach Rowerowych MTB, które odbędą się w środę 18 września br. o godz. 11.00 w lesie przy ul. Poznańskiej. Weryfikacja zawodników rozpocznie się o godz. 10.00.

BEZPŁATNE BADANIA MAMMOGRAFICZNE
2019-09-16

Firma MEDICA organizuje badania mammograficzne

w dniu 19 września 2019 r. (czwartek) w godzinach od 13:00 do 17:00 w mammobusie zaparkowanym przy Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Pyskowicach - ul. Kardynała Wyszyńskiego 27.

Rejestracja telefoniczna pod nr tel.: 42 254 64 10, 517 544 004

Rejestracja on-line: www.medica.org.pl

PLEBISCYT NA PYSKOWICKIEGO SPORTOWCA 2019 ROKU
2019-09-16

20 września br. upływa termin zgłaszania kandydatur na PYSKOWICKIEGO SPORTOWCA ROKU 2019. Celem Plebiscytu jest promowanie idei sportu wśród mieszkańców Pyskowic oraz uhonorowanie sportowców, drużyn sportowych, którzy odnoszą sukcesy i promują nasze miasto na arenie lokalnej i ogólnopolskiej.

Szczegółowe informacje na temat zgłaszania kandydatur oraz głosowania w Plebiscycie zawarte są w zakładce Co?Gdzie?Kiedy?/Pyskowicki Sportowiec 2019

DZIEŃ SĄSIADA
2019-09-13

15 września o godz. 16.00 zapraszamy na pyskowicki rynek, na wydarzenie pn.: "DZIEŃ SĄSIADA".
W trakcie eventu zaplanowano animacje i gry rodzinne, występ Teatru Niespasowani oraz koncert bluesowy. Będą rozmowy o Pyskowicach, planach projektowych oraz drobny poczestunek. Ponadto od godz. 15.00 do 17.30, Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Pyskowicach wraz z kolektywem "Lufcik na korbke", zapraszają do udziału w grze miejskiej dot. Powstań Śląskich.
Więcej informacji nt. wydarzenia na stronie MOKiSu.
Serdecznie zapraszamy!

DZIENNY DOM „SENIOR+” ZATRUDNI TERAPEUTĘ ZAJĘCIOWEGO
2019-09-12

Dzienny Dom "Senior+" poszukuje osoby do pracy z osobami starszymi. Do osoby zatrudnionej na stanowisku terapeuty zajęciowego będzie należało m.in.: prowadzenie terapii zajęciowej grupowej i indywidualnej, prowadzenie treningu umiejętności praktycznych a także prowadzenie dokumentacji z zajęć i wsparcia udzielanego podopiecznym.

ZARZĄDZENIE W SPRAWIE POWOŁANIA KOMISJI DO LOSOWEGO PRZYDZIELANIA MIEJSC HANDLOWYCH W SĄSIEDZTWIE CMENTARZY W OKRESIE WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
2019-09-11

Informujemy, że 20.09.2019 r. w sali nr 325 Urzędu Miejskiego o godzinie 12:00 odbędzie się jawne losowanie miejsc handlowych w sąsiedztwie cmentarzy w okresie Wszystkich Świętych w pasach drogowych miasta Pyskowice.

DOFINANSOWANIE 3 043 141,00 ZŁ NA BUDOWĘ ULICY LOKALNEJ W PYSKOWICACH
2019-09-10

Wczoraj Burmistrz Miasta Pyskowice Adam Wójcik oraz Sekretarz Miasta Agnieszka Kazubek, odebrali z rąk Wojewody śląskiego Jarosława Wieczorka, jeden z czeków na rządowe realizacje inwestycji drogowych w ramach Funduszu Dróg Samorządowych (FDS).

Kwota dofinansowania: 3 043 141,00 zł

W wyniku zaplanowanej inwestycji powstanie droga gminna klasy zbiorczej "Z". Będzie ona spełniała funkcję północnej obwodnicy miasta oraz będzie dowiązana do istniejącej drogi zlokalizowanej przy terenach inwestycyjnych.

Zdjęcia: http://www.starostwo.gliwice.pl/

KONKURS EKOLOGICZNY - "PYSKOWICE - EKOLOGIA WPISANA W ROZWÓJ"
2019-09-10

Burmistrz Miasta Pyskowice zawiadamia, że w ramach  konkursu „Pyskowice – ekologia wpisana w rozwój” dotacja celowa została przyznana na realizację następującego przedsięwzięcia: „Ekologiczne oświetlenie drogi osiedlowej w Pyskowicach Mikoszowinie, Ptasie Osiedle”.

NADZWYCZAJNA SESJA ZGROMADZENIA OGÓLNEGO ŚLĄSKIEGO ZWIĄZKU GMIN I POWIATÓW
2019-09-05

29 sierpnia 2019 r. w Gliwicach odbyła się nadzwyczajna sesja Zgromadzenia Ogólnego Śląskiego Związku Gmin i Powiatów (regionalnej organizacji samorządu lokalnego województwa śląskiego). W jej trakcie odbyła się dyskusja m.in. na temat 21 tez samorządowych, ujętych w dokumencie pn. Samorządna Rzeczpospolita. Tezy zostały przyjęte w dn. 4 czerwca 2019 r. przez samorządowców uczestniczących w Święcie Wolności i Solidarności w Gdańsku.

DOŻYNKI 2019 - ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU
2019-09-04

W związku z organizacją imprezy plenerowej zaplanowanej w dniach 7 i 8 września 2019 r. pn. XXVI Dożynki w Pyskowicach oraz XXI Dożynki Powiatu Gliwickiego, zostaną wprowadzone zmiany w obowiązującej organizacji ruchu drogowego na ulicach przylegających do placu gminnego położonego w trójkącie ulic: Wojska Polskiego, Dworcowej i Szpitalnej.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W PROJEKCIE: "OKNA OTWARTE NA POLSKĘ"
2019-09-04

Serdecznie zapraszamy do udziału w realizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Pyskowicach projekcie "Okna otwarte na Polskę". W ramach projektu odbędą się warsztaty teatralne, wokalne, choreograficzne, których celem będzie przygotowanie rekonstrukcji historycznych losów śląskich rodzin z okresu Powstań Śląskich.

NARODOWE CZYTANIE
2019-09-04

6 września br. (piatek), o godz. 17.00, w Parku przy Placu Józefa Piłsudskiego zorganizowana zostanie akcja pn.: "NARODWE CZYTANIE", organizowana przez Samorząd Pyskowic i Miejską Bibliotekę Publiczną. Podczas akcji odczytane zostaną fragmenty 8 polskich nowel.
Serdecznie zapraszamy!

XXVI DOŻYNKI W PYSKOWICACH ORAZ XXI DOŻYNKI POWIATU GLIWICKIEGO
2019-09-04

W dniach 7-8 września br. w Pyskowicach odbędą się XXVI Dożynki Miejskie oraz XXI Dożynki Powiatu Gliwickiego.
Podczas dwudniowego wydarzenia na „placu dożynkowym" nie zabraknie atrakcji i dobrej zabawy dla całych rodzin, wszystkich mieszkańców Pyskowic oraz przyjezdnych. Na uczestników czekać będą koncerty i występy artystyczne, uroczysta msza św. dożynkowa, korowód dożynkowy oraz loteria z atrakcyjnymi nagrodami.
Na pyskowickiej scenie zlokalizowanej przy zbiegu ulic: Dworcowej, Szpitalnej, Wojska Polskiego zagrają m.in. BACIARY czy ELEKTRYCZNE GITARY. 
Serdecznie zapraszamy!

NOWY PROMOCYJNY GADŻET – PYSKOWICKI BRELOK
2019-09-03

W Biurze Promocji i Współpracy Partnerskiej Urzędu Miejskiego w Pyskowicach (pok. 226, I piętro) można nabyć metalowy brelok z żetonem do wózków sklepowych. Brelok dostępny jest za 8,30 zł za sztukę. Informacje o pozostałych materiałach i gadżetach oraz o sposobie ich dystrybucji dostępne są w zakładce: Multimedia/Materiały Promocyjne. Polecamy!

Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę