Instagram
Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Na co idą moje pieniądze
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
  • Kolej na Pyskowice
Koronawirus
Koronawirus - nowy rok szkolny - ważne informacje dla rodziców
Ważne tematy
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Wykaz numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
System Informacji Przestrzennej
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
infoGZM - portal wiedzy o Metropolii
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

Archiwum: 2020 listopad

Rynek w świątecznych ozdobach. Na pierwszym planie fontanna z tańczącymi dziećmi w świetlnej iluminacji, za nią choinka w girlandach lampek.
2020-11-30

Najpierw były gwiazdki na ul.Traugutta, choinka przy skrzyżowaniu ulic Powstańców Śląskich i Gen.Wł.Sikorskiego, anioły ze skrzypcami przy tężni. Potem ozdób przybywało. Nasze miasto nabrało już odświętnego wyglądu. Samorząd zadbał, by, jakby na przekór sytuacji wywołanej koronawirusem, Pyskowice zaprezentowały się w tym szczególnym dla wszystkich czasie, wyjątkowo odświętnie.

Zdjęcie wyremontowanych przęseł mostu
2020-11-30

Zakończył się remont elementów nośnych w ramach modernizacji mostu w ciągu drogi wewnętrznej od ul. Mickiewicza w kierunku przepompowni ścieków. Prace wykonała firma AGAL sp. z o.o., a koszt zadania wyniósł 66 429,23 zł brutto.

2020-11-30

Starostwo Powiatowe w Gliwicach zaprasza do udziału w pierwszej edycji Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „MELODIA ONLINE". Organizatorem festiwalu jest starostwo we współpracy z Powiatem Mittelsachsen, Powiatem Calw oraz Powiatem Puckim. Zgłoszenia przyjmowane są do 16 grudnia.

2020-11-27

W związku koniecznością wykonania dodatkowych prac dotyczących przebudowy sieci wodociągowej na ul.Powstańców Śląskich oraz spowodowanym tym utrudnionym przejazdem autobusów przez skrzyżowanie ulic Traugutta i Gen.Władysława Sikorskiego Zarząd Transportu Metropolitalnego przedłużył termin obowiązywania objazdu dla linii nr 71 z 2 (środa) do 3 grudnia (czwartek) br. Objazd będzie również występował 1 grudnia. Część przystanków zostanie wyłączona z obsługi.

2020-11-27

W ostatnich miesiącach Szpital Sp. z o.o. w Pyskowicach przeszedł dużą metamorfozę. W lecznicy utworzono oddział dla chorych na COVID-19, gruntownie zmodernizowano oddziały porodowy, pojawił się wysokiej klasy sprzęt dezynfekcyjny, który przyda się również wtedy, kiedy epidemia już minie. A z ciekawostek – w szpitalu jest jedyny czynny „bufet” w mieście. Bufet specjalny – tylko pacjentów „covidowych”, którym kawę i herbatę przygotowaną z darów mieszkańców serwują pielęgniarki.

2020-11-26

Zarząd Transportu Metropolitalnego poinformował, że na wniosek Urzędu Gminy Zbrosławice z dniem 1 grudnia dokonuje zmian w rozkładzie autobusów nr 153. W nowym w dni robocze bez nauki szkolnej pojawi się nowa para połączeń: o godz. 13.03 z Tarnowskich Gór do Pyskowic,o godz.14.10 z Placu Kard.Wyszyńskiego w Pyskowicach w przeciwną stronę. Jednocześnie ZTM spełnia oczekiwania pasażerów i przyspiesza kurs z Pyskowic w dni powszednie z godz. 6.11 na godz. 6.08.

2020-11-25

Miło nam poinformować, że projekt rewitalizacji połączenia kolejowego Pyskowice – Pyskowice Miasto, podobnie jak wszystkie wnioski Górnośląsko – Zaglębiowskiej Metropolii (GZM) w ramach budowy Kolei Metropolitalnej, przeszedł do drugiego etapu Programu „Kolej +”.  Dla naszego miasta oznacza to, że przybliżyła się szansa na uruchomienie szybkiego pociągu na trasie Pyskowice Miasto – Gliwice. Co więcej, są spore możliwości, że inwestycja powstanie bez  finansowego wkładu gminy, albo przy minimalnym udziale jej środków.   

Zdjęcie 13 łóżek covidowych przekazanych szpitalowi w Pyskowicach przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
2020-11-25

W naszym mieście, w Szpitalu Sp. z o.o. w Pyskowicach, otwarto oddział dla chorych na COVID-19. Z pomocy i opieki lekarskiej mogą korzystać również nasi mieszkańcy.  Są „covidowe” łóżka, instalacje do podawania tlenu przy każdym z nich,  śluzy dezynfekcyjne, respiratory, urządzenia do podtrzymania oddychania. Niektórych rzeczy jednak brakuje. Potrzeba nowych, fabrycznie zapakowanych, ręczników i pościeli, pieluchomajtek oraz kosmetyków nawilżających. Wszyscy, którzy chcą pomóc, mogą przynosić dary do końca grudnia do Urzędu Miejskiego w Pyskowicach.  A my przekażemy je we właściwe ręce.   

UWAGA! ZMIANY W FUNKCJONOWANIU URZĘDU MIEJSKIEGO W PYSKOWICACH
2020-11-24

Informujemy, że od 1 grudnia 2020 r. do odwołania, w związku ze znacznym wzrostem zachorowań na COVID-19, w trosce o bezpieczeństwo i dobro mieszkańców, ulega zmianie organizacja pracy Urzędu.

Strona tytułowa Przeglądu Pyskowickiego - listopad 2020
2020-11-20

Szanowni Czytelnicy, niestety spełnia się czarny scenariusz. Epidemia przybiera na sile, mnożą się rekordy zakażeń, wyłączane są kolejne obszary gospodarki i życia społecznego. Z naturalnych względów część najnowszego, listopadowego „Przeglądu Pyskowickiego” poświęcona jest obecnej sytuacji epidemicznej.  Obok tego  znalazły się informacje o bieżących wydarzaniach z życia miasta.

2020-11-20

Burmistrz Miasta Pyskowice, szef Obrony Cywilnej Miasta, informuje, że 24 listopada, we wtorek, pomiędzy godzinami 9.00 a 13.00 zostanie przeprowadzony wojewódzki trening sprawności syren (dźwięk ciągły, trwający trzy minuty – oznaczający odwołanie alarmu) wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności. Zwracamy uwagę mieszkańców Pyskowic, że sygnały nadawane będą w ramach ćwiczeń i nie należy ich traktować jako ostrzeżenia przed rzeczywistym zagrożeniem.  

Plakat o treści zbieżnej z informacją
2020-11-16

Podobnie jak w roku ubiegłym w okresie przed Bożym Narodzeniem rusza Świąteczna  Paczka – lokalna akcja charytatywna na rzecz samotnych, potrzebujących mieszkańców naszego miasta. Inicjatywa wyszła ze strony Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej, Przedszkola nr 1 oraz radnego Roberta Bonka, zaangażowani są pyskowiccy policjanci, strażnicy miejscy i strażacy. Oczywiście do zbiórki dołączyć może każdy i przyczynić do tego, by Wigilia i święta były wyjątkowym czasem dla wszystkich.

Plakat o treści opisanej w ifnormacji
2020-11-16

Pilnuj swoich spraw. Chroń majątek. Porozmawiaj o tym z notariuszem – to temat przewodni 11. edycji Dnia Otwartego Notariatu. W sobotę 28 listopada br. w godzinach 10-16 notariusze będą udzielać bezpłatnych informacji prawnych pozwalających lepiej chronić majątek – zarówno telefonicznie, mailowo, jak i za pośrednictwem mediów społecznościowych. Zachęcamy do skorzystania. 

Bukiet kwiatów
2020-11-13

Z okazji przypadającego 14 listopada Światowego Dnia Seniora Jolanta Drozd, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Pyskowicach oraz Adam Wójcik, Burmistrz Miasta Pyskowice w imieniu samorządu naszego miasta składają wszystkim Drogim Seniorom najszczersze i najserdeczniejsze życzenia.

PUNKT WYMAZOWY PYSKOWICKIEGO SZPITALA - NOWE NUMERY TELEFONÓW DO REJESTRACJI
2020-11-13

Zarząd Szpitala Sp. z o.o. w Pyskowicach informuje, że od dnia 13.11.2020 r. zostają uruchomione nowe numery telefonu do rejestracji  do punktu wymazowego:
518 680 753, 511 934 248.
Stary numer zostanie wyłączony.

Zdjęcie wjazdu do punktu pobrań przy Szpitalu sp. z o.o. w Pyskowicach, na pierwszym planie brama, na dalszym - punkt drive thru
2020-11-12

W związku z dużym obłożeniem punktu wymazowego zlokalizowanego przy Szpitalu sp. z o.o. w Pyskowicach w godzinach jego pracy w pobliżu placówki, zwłaszcza na ulicy Strzelców Bytomskich,  tworzy się korek. Dlatego prosimy osoby udające się na badania pod kątem zarażania COVID-19 o ustawianie swoich samochodów zgodnie z wyznaczoną kolejką, wzdłuż ul. Strzelców Bytomskich od strony placu Józefa Piłsudskiego.

Program konferencji, o którym mowa w artykule
2020-11-10

Jakub Chełstowski, Marszałek Województwa Śląskiego, zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz wszystkich zainteresowanych problematyką III sektora na regionalną konferencję „SPOŁECZEŃSTWO OBYWATELSKIE – aktywizacja, inicjatywa, rozwój, wsparcie dla organizacji pozarządowych”, która odbędzie się online 23 listopada 2020r. w godz. od 10:00 do 13:00.

Logotyp Wody Polskie
2020-11-09

W związku z pracami ziemnymi zaplanowanymi w dniach 03.11 – 11.12 br. w rejonie rzeki Dramy przy posesjach na ul. A. Mickiewicza od nr 23 do 53, związanymi z przebudową koryta, Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie zwracają się z prośbą o usunięcie wszystkich ogrodzeń wykonanych przez mieszkańców na skarpie lub przy krawędzi brzegu, które kolidują z realizacją tych robót.

Afisz z programem obchodów opisanych w tekście
2020-11-06

11 listopada, w najbliższą środę, obchodzić będziemy 102. rocznicę powrotu państwa polskiego na mapę świata. W tym roku Narodowe Święto Niepodległości wypadło w niecodziennej sytuacji. Uroczystości upamiętniające będą miały ograniczony charakter ze względu na reżim antyepidemiczny.

Logo PWiK
2020-11-06

Przedsiębiorstwo PWiK Sp. z o.o. z Gliwic rozpoczyna budowę sieci kanalizacji sanitarnej w obrębie  ul. Sikorskiego od numeru 21A do numeru 50. Prace zaplanowano w terminie 12.11 – 02.12.2020. Jak informuje inwestor, w tym okresie mogą wystąpić utrudnienia komunikacyjne w rejonie robót.

Ulotka - chroń osoby starsze. To dla nich koronawirus jest najgroźniejszy. Wspieraj seniora!
2020-11-06

Sytuacja pandemiczna to bardzo trudny czas dla wszystkich, ale szczególnie dla seniorów. Mając na względzie ich dobro pracownicy Dziennego Domu „Senior+” w Pyskowicach codziennie odwiedzają swoich podopiecznych, dostarczając im m.in. ciepłe posiłki. Dbają również o ich dobry nastój i formę.

Ulotka ilustrująca treść informacji
2020-11-06

Zima to zawsze trudny czas dla osób bez własnego dachu nad głową. W tym roku ich sytuacja jest jeszcze cięższa ze względu na stan epidemii. Jeżeli więc znasz kogoś dotkniętego problemem bezdomności, spotykasz go w  drodze do pracy lub stykasz się z nim pod domem czy sklepem, zachęcamy i prosimy - przekaż mu informację o numerze 987.

Ulotka streszczająca treść informacji z tekstu
2020-11-04

Rząd RP wprowadza kolejne zasady bezpieczeństwa. Od 9 listopada klasy 1-3 szkół podstawowych przejdą na naukę zdalną. Wszyscy uczniowie i studenci będą uczyć się w domu co najmniej do 29 listopada. Placówki kultury, m.in. kina i muzea, będą niedostępne dla publiczności. Zmniejszeniu ulega limit osób w sklepach oraz kościołach. Ograniczenia dotycząc także działalności galerii handlowych.

Ulica Lokalna z lotu ptaka
2020-11-03

W poniedziałek, 2 listopada, dokonano ostatnich odbiorów technicznych ulicy Lokalnej. Ulica stanowi nowe połączenie między drogą wojewódzką nr 901 (ul. Poznańska) i drogą powiatową nr 2905S (ul. Wyzwolenia).

Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Unia Europejska - Pozyskane dotacje
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
izi.Travel - Pyskowicki Przewodnik Oczami Mieszkańców
Grobonet - internetowa wyszukiwarka grobów
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę