Instagram
Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Na co idą moje pieniądze
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
  • Kolej na Pyskowice
Koronawirus
Koronawirus - nowy rok szkolny - ważne informacje dla rodziców
Ważne tematy
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Wykaz numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
System Informacji Przestrzennej
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
infoGZM - portal wiedzy o Metropolii
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

Archiwum: 2020 grudzień

ZTM - logo
2020-12-31

Zarząd Transportu Metropolitalnego przypomina o zmianach w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej ZTM w dniach 31 grudnia oraz 1. 31 grudnia obowiązywać będą rozkłady oznaczone jako Wigilia; w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia wybrane kursy linii tramwajowych oraz autobusowych linii nocnych zostaną zawieszone; 1 stycznia na części linii obowiązywać będą rozkłady jazdy oznaczone jako święta szczególne, zaś na pozostałych na niedziele i święta; 1 stycznia wybrane linie zostaną zawieszone. Przed podróżą radzimy sprawdzić rozkład jazdy na stronie internetowej. Szczegółowe informacje o zmianach: https://rj.metropoliaztm.pl/news/i/2024/.

2020-12-30

Miło nam poinformować o zwycięstwie w konkursie Starostwa Powiatowego w Gliwicach "Powiat Przyjazny Środowisku". Dyplom, statuetkę i pierwsze miejsce zdobył projekt "Sadzimy drzewa, oszczędzamy wodę, bo kochamy przyrodę", zrealizowany w Przedszkolu nr 1 przy ul. Oświęcimskiej.

Ferie w sieci - warsztaty i spektakle dla dzieci
2020-12-28

Miejski Ośrodek Kultury i Sportu oraz Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają dzieci i młodzież w dniach 4-15 stycznia 2021 na ferie w wersji on-line.  Spotkania odbywać będą się codziennie w dni powszednie o godzinie 12.00 na stronach MOKiS i MBP na Facebook’u. Od poniedziałku do czwartku polecamy warsztaty, natomiast w piątki spektakle teatralne.

Życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne dla mieszkańców Pyskowic od samorządu. Grafika z choinkę w ozdobach i śnieżne gwiazdki.
2020-12-23

Z okazji świąt Bożego Narodzenia w imieniu samorządu składamy mieszkańcom Pyskowic życzenia zdrowia i spokoju. Jolanta Drozd, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Pyskowicach oraz Adam Wójcik, Brumistrz Miasta Pyskowice.

2020-12-22

Zimą smog daje się szczególnie we znaki. Do „normalnego" zanieczyszczenia spowodowanego ruchem samochodowym dochodzą spaliny z pieców i kotłów, którymi ogrzewamy mieszkania. Powietrze brudzą zwłaszcza te przestarzałe, tzw. kopciuchy. Związek Gmin i Powiatów Subregionu Centralnego Województwa Śląskiego (ZGiPSCWŚ). przypomina, że zgodnie z uchwałą antysmogową te najstarsze z nich, dziesięcioletnie i starsze, muszą być zlikwidowane w ciągu nadchodzących 12 miesięcy.

2020-12-21

Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pyskowicach razem ze szkołami podstawowymi organizują półkolonie „ferie w szkole 2021" w drugim tygodniu ferii zimowych. Zapisy prowadzone będą tylko jutro, 22 grudnia, w każdej ze szkół. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Wizualizacja dworca po remoncie. Na piewszym planie trawnik i bawiąca się na nim rodzina. W tle odnowiony obiekt kolejowy.
2020-12-18

Miło nam poinformować, że projekt rewitalizacji zabytkowego dworca kolejowego w Pyskowicach otrzymał właśnie, 16 grudnia, pozwolenie na budowę. Oznacza to, że prace będą mogły się rozpocząć w pierwej połowie stycznia. A wykonawca już zapowiada, że są szanse by przyspieszyć proces inwestycyjny aż o rok, do końca 2021 r.

Strona tytułowa grudniowego wydania Przeglądu Pyskowickiego. Na pierwszym planie ułożone w stos książki. To nowe wydawnictwo samorządu "Rocznik Miasta Pyskowice". W dolnej części strony życzenia świąteczne od władz samorządowych
2020-12-18

Szanowni Czytelnicy, to już ostatni numer „Przeglądu Pyskowickiego" w 2020 r. Odchodzący rok żegnamy z ulgą, nowy z nadzieją – że będzie zdecydowanie lepszy. Ale w tym szczególnym, świątecznym czasie, niech nic nie psuje nam nastroju. Odetchnijmy od rozwodzenia się nad pandemią, zapomnijmy choć na chwilę co to Covid – 19. W numerze, którym żegnamy rok spod znaku koronawirusa, unikamy tego słowa jak tylko można.

2020-12-17

Od 28 grudnia do 17 stycznia ogłaszamy kwarantannę narodową - ogłosił dzisiaj, 17 grudnia, minister zdrowia Adam Niedzielski. Rząd wprowadza zamknięcie hoteli, stoków narciarskich oraz galerii handlowych. Będą też ograniczenia w przemieszczaniu się podczas Sylwestra.

2020-12-16

31 grudnia 2020 r. obsługa interesantów w Urzędzie Miejskim w Pyskowicach odbywać się będzie w godzinach od 7.30 do 12.00.

Informacje Urzędu Miejskiego
2020-12-16

W czwartek, 14 stycznia, w godzinach 14.30-17.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego odbędzie się dyżur Społecznej Komisji Mieszkaniowej. Wydział Gospodarki Lokalami pod nr telefonu 32 332 61 06 prowadzi zapisy dla mieszkańców zainteresowanych uczestnictwem w ww. dyżurze. Ze względu na obowiązujące zasady sanitarne zostanie przyjętych 10 osób, w 15-minutowych odstępach czasowych (decyduje kolejność zgłoszeń).

2020-12-15

Jak informuje Zarząd Transportu Metropolitalnego w Katowicach związku z przebudową sieci wodociągowej na ul.Powstańców Śląskich w środę, 16 grudnia, nastąpi czasowa zmiana organizacji ruchu autobusów linii nr 71.

2020-12-15

Z powodu pandemii koronawirusa nie będzie w tym roku tradycyjnej wieczerzy wigilijnej dla osób samotnych i w trudnej sytuacji. Mimo trudnego okresu udało znaleźć się pomysł na to, by pokazać ludziom potrzebującym, że ktoś o nich pamięta, że obok jest ktoś życzliwy, że mogą liczyć na wsparcie drugiego człowieka.

2020-12-15

W związku z trudną sytuacją kadrową w dniach 18, 22 i 29 grudnia 2020 r. obsługa interesantów w Urzędzie Stanu Cywilnego będzie ograniczona jedynie do wydawania odpisów z aktów stanu cywilnego.

Kocpące czarnym dymem kominy
2020-12-14

Konieczne jest usprawnienie działań związanych z poprawą jakości powietrza w Polsce – z takim apelem wystąpiło Zgromadzenie Ogólne Śląskiego Związku Gmin i Powiatów do Rządu RP. W przyjętym w tej sprawie stanowisku samorządowcy, w tym gronie również pyskowiccy, podkreślają m.in. potrzebę tworzenia kompleksowej i wielopoziomowej strategii walki ze smogiem. Proponują też konkretne rozwiązania w zakresie instrumentów wsparcia.

2020-12-14

Mijające dwanaście miesięcy kończymy mocnym kulturalnym akcentem. Miło nam poinformować, że światło dzienne ujrzał pierwszy tom wydawnictwa „Rocznik Miasta Pyskowice". Na publikację składają się teksty naszych mieszkańców, pasjonatów lokalnej historii. Przeczytacie Państwo m.in. o początkach Pyskowic, pierwszych drukarniach, handlu w PRL, o dziejach parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i klubu „Czarni" Pyskowice, o herstoriach silnych kobiet i życiu ks.prałata Augusta Duffka. W związku z sytuacją epidemiczną książka będzie do kupienia tylko w określonych terminach.

Na pierwszym planie puste gniazdo po akumulatorze zasilającym lampę hybrydową
2020-12-11

Z przykrością informujemy o kolejnej kradzieży i akcie wandalizmu w naszym mieście. Tym razem chodzi o cztery lampy hybrydowe przy ul. Jaśkowickiej. Ktoś rozkopał ziemię wokół nich, dostał się do pojemników i ukradł akumulatory oraz inny osprzęt potrzebny do tego, by lampy działały. Sprawców już szuka policja.

2020-12-11

Rusza nowy nabór do ministerialnych programów „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej" oraz „Opieka wytchnieniowa". Osoby zainteresowane uzyskaniem z nich pomocy mają czas na zgłoszenie do 16 grudnia  2020.

Ulica Szkolna. Po jednej stronie chodnika pozostałości po wyciętych klonach, po drugiej, za ogrodzeniem Szkoły Podstawowej nr 5, sadzonki nowych - lip
2020-12-09

Trwa porządkowanie drzewostanu pod kątem bezpieczeństwa użytkowników dróg i chodników. Zabiegi objęły m.in. drzewa przy ul. Szkolnej oraz w rejonie ulic Szopena i Wojskowa Polskiego. Wyjaśniamy, że wycinka prowadzona jest oparciu o decyzję Starosty Gliwickiego i w uzgodnieniu z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska w Katowicach. Jednocześnie informujemy, że prowadzone są nasadzenia zastępcze w proporcji jedna sadzonka – jedno usunięte drzewo.

Zdjęcie siedziby frontu Urzędu Miejskiego w Pyskowicach. Nad wejściem powiewające flagi Polski i Unii Europejskiej
2020-12-09

Ważą się losy unijnego budżetu na lata 2021-2027, a także specjalnego funduszu odbudowy zniszczonych epidemią gospodarek. Pyskowicki samorząd symbolicznie przyłącza się do akcji przeciwko ewentualnemu wetu.

2020-12-03

Działalność rozpoczął Ośrodek Wsparcia Cudzoziemców w Katowicach, finansowany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji z Funduszu Azylu, Migracji i Integracji. Ośrodek, prowadzony przez Instytut Pracy i Edukacji z Gliwic, udziela nieodpłatnej pomocy obcokrajowcom zamieszkały na terenie województwa śląskiego.

Plakat informujący o wydarzeniu o którym mowa w treści informacji
2020-12-03

4 grudnia 2020 r. Oddział ZUS w Zabrzu okazji święta górników organizuje konsultacje telefoniczne pod hasłem „Barbórka 2020 w ZUS". W trakcie dyżuru eksperci ZUS będą udzielać porad z zakresu świadczeń i urlopów górniczych.

2020-12-03

Prawie 10,5 mln EUR czeka na organizacje społeczne w II konkursie na projekty tematyczne w programie Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy. O dotacje mogą się starać m.in. stowarzyszenia, fundacje, spółdzielnie socjalne, koła gospodyń wiejskich. Organizatorem jest Fundacja im.Stefana Batorego. Wnioski wstępne można składać do 11 stycznia 2021 r.

2020-12-02

Pod koniec listopada zakończono budowę nawierzchni dróg z płyt betonowych na północ od ul. Wieczorka. Wartość robót to 88 400,00 zł brutto.

Plakat informujący o wydarzeniu będącym treścią informacji
2020-12-01

Niestety w tym roku nie spotkamy się w grudniu na Festynie Świątecznym Świętego Mikołaja. Ale tak zaprosiliśmy świętego Mikołaja do Pyskowic i razem z firmą Dom100.eu oraz Miejskim Ośrodkiem Kultury i Sportu (MOKiS) przygotowaliśmy niespodzianki dla dzieci.

Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Unia Europejska - Pozyskane dotacje
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
izi.Travel - Pyskowicki Przewodnik Oczami Mieszkańców
Grobonet - internetowa wyszukiwarka grobów
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę