Instagram
Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Na co idą moje pieniądze
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
  • Kolej na Pyskowice
Koronawirus
Koronawirus - nowy rok szkolny - ważne informacje dla rodziców
Ważne tematy
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Wykaz numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
System Informacji Przestrzennej
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
infoGZM - portal wiedzy o Metropolii
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

Archiwum: 2020 luty

SYTUACJA W PYSKOWICKIM SZPITALU
2020-02-28

W związku z wprowadzeniem zakazu odwiedzin chorych w gliwickich szpitalach, podyktowanego dużą ilością zachorowań na grypę oraz zagrożeniem wystąpienia w Polsce koronawirusa, informujemy, że w Szpitalu w Pyskowicach również wprowadzono ograniczenia odwiedzin. Chorego może odwiedzać 1 osoba w godzinach 15-18. Wszystkie osoby z objawami infekcji górnych dróg odechowych proszone są o powstrzymanie się od odwiedzin. Więcej informacji na temat sytuacji panującej w szpitalu pod nr tel: 32 332 24 24. 

XVIII SESJA RADY MIEJSKIEJ W PYSKOWICACH
2020-02-27

W czwartek 27 lutego br., w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego (parter) o godz. 15.30, odbędzie się XVIII sesja Rady Miejskiej w Pyskowicach. Przypominamy, że w tygodniu, w którym w czwartek odbywa się sesja Rady Miejskiej, Burmistrz Miasta przyjmuje skargi i wnioski w godzinach 10.00-12.00, natomiast wyznaczeni pracownicy w godzinach 15.00-17.00.

KOMUNIKAT GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO
2020-02-26

Informujemy, że pod adresem www.gis.gov.pl Główny Inspektor Sanitarny wydał ważny komunikat dla wszystkich osób powracających z północnych Włoch. W komunikacie zawarta jest również informacja, która mówi, że na chwilę obecną, nie ma uzasadnienia dla podejmowania nadmiernych działań typu kwarantannowanie osób powracających z regionów Północnych Włoch, odmawianie udziału w zajęciach szkolnych oraz zamykanie szkół. Wszystkie bieżące komunikaty GIS zamieszczane są na portalu społecznościowym GIS.

2020-02-26

W dniu 1 marca 2020 r. zacznie obowiązywać nowa taryfa przewozu na liniach organizowanych przez Zarząd Transportu Metropolitalnego. Zmianie ulegną nie tylko ceny biletów ale również wygląd i rodzaje biletów. Nowa taryfa to oferta bardziej elastyczna i wprowadzająca mocniej zróżnicowany system opłat. O wprowadzanych przez ZTM zmianach można  przeczytać na stronie internetowej ZTM: https://www.metropoliaztm.pl/pl/s/nowe-bilety oraz portalach społecznościowych: https://bit.ly/2Hvoa1F.

BUDOWA ULICY LOKALNEJ
2020-02-25

Pod koniec listopada 2019 r. została podpisana umowa na budowę ul. Lokalnej z firmą COLAS Polska Sp. z o. o., w ramach której powstanie nowa droga gminna. Będzie ona spełniała funkcję północnej obwodnicy miasta oraz będzie dowiązana do istniejącej drogi zlokalizowanej przy terenach inwestycyjnych. Na budowę drogi pozyskana została dotacja rządowa w kwocie 2 626 782,00 zł  w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

KOLEJNE DOFINANSOWANIE Z PROGRAMU "MALUCH+"
2020-02-25

W Miejskim Żłobku w Pyskowicach zostanie utworzone jeszcze jedno miejsce, na którego funkcjonowanie nasze miasto otrzymało dofinansowanie w kwocie 25.400,00 zł z rządowego programu „Maluch+”.  Od lutego br. liczba dzieci zwiekszyła się w tej placówce o 24, a we wrześniu do tej grupy dołączy jeszcze jedno dziecko. Obecnie do Miejskiego Żłobka uczęszcza już prawie 100 dzieci. 

LUTOWY NUMER "PRZEGLĄDU PYSKOWICKIEGO"
2020-02-25

Ukazał się nowy, lutowy numer "Przeglądu Pyskowickiego". Można go również znaleźć w naszym serwisie internetowym: LUTY NR 2 (280).

PYSKOWICKI "PRZEWODNIK OCZAMI MIESZKAŃCÓW"
2020-02-25

20 stycznia br. w Centrum Wystawienniczym w Ratuszu miała miejsce prezentacja pyskowickiego "Przewodnika Oczami Mieszkańców", zrealizowanego w ramach dofinansowanego z funduszy unijnych projektu pn.: "Aktywne Pyskowice". Przewodnik, opisujący 9 charakterystycznych punktów naszego miasta dostepny jest w wersji papierowej oraz elektronicznej pod adresem: https://izi.travel/en/a56b-pyskowice-oczami-mieszkancow/pl, a także w bezpłatnej aplikacji mobilnej izi.TRAVEL.
Więcej informacji na temat projektu "Aktywne Pyskowice" w zakładce Pozyskane dotacje/Aktywne Pyskowice.

ZMIANA CZASU WŁĄCZANIA I WYŁĄCZANIA OŚWIETLENIA MIEJSKIEGO
2020-02-20

Informujemy, że na zlecenie gminy, spółka Tauron Dystrybucja SA od dnia dzisiejszego zmienia czas włączania i wyłączania oświetlenia miejskiego w Pyskowicach. Włączanie oświetlenia będzie nastepowało 5 minut po zachodzie słońca, natomiast wyłączanie 5 minut po wschodzie słońca. W razie zauważenia jakichkolwiek odstępst, prosimy o kontakt z Wydziałem Gospodarki Komunalnej UM, tel. 32 332 60 14 (18).

 

Toaleta przy ul. Poniatowskiego
2020-02-20

Zaledwie po 2 dniach działania samoobsługowej, całodobowej, w pełni zautomatyzowanej toalety przy ul. Poniatowskiego, ze względu na pierwsze akty wandalizmu uniemożliwiające jej aktualne funkcjonowanie, została ona czasowo zamknięta.  Poinformujemy Państwa, gdy toaleta będzie znów dostępna, póki co muszą zostać usunięte wszystkie usterki wyrządzone przez wandali.

Informacja Urzędu Miejskiego
2020-02-20

W związku z działaniami dotyczącymi rozwiązania problemów komunikacyjnych na skrzyżowaniach: ul. Powstańców Śląskich z ul. Toszecką oraz ul. Gliwickiej z ul. Toszecką zapraszamy zainteresowanych mieszkańców na spotkanie połączone z prezentacją opracowania dotyczącego badania i analizy przepływu ruchu pojazdów na trzech skrzyżowaniach wlotowych na kierunku Pyskowice – Gliwice – Pyskowice. Przedstawione zostaną również propozycje poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na skrzyżowaniu ul. Gliwickiej (DW901) z ul. Zaolszany. Spotkanie odbędzie się w czwartek 12 marca 2020 r. o godz. 17.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Pyskowicach.

ZAPRASZAMY MIESZKAŃCÓW DO UDZIAŁU W PROJEKCIE "ZIELONA ŁAWECZKA"
2020-02-20

Wraz z Fundacją Banku Ochrony Środowiska zachęcamy mieszkańców Pyskowic do udziału w ogólnopolskim projekcie "Zielona Ławeczka",. Projekt adresowany jest do mieszkańców otwartych osiedli a jego główny cel to  przemiana zaniedbanych terenów osiedlowych w zielone zakątki, mini ogrody z ławeczką. Termin rejestracji do konkursu - 17 maja br.

FUNDUSZE UNIJNE NA TERMOMODERNIZACJĘ BUDYNKU DWORCA PKP
2020-02-19

Decyzją Zarządu Województwa Śląskiego projekt pn.: "Termomodernizacja byłego dworca kolejowego w Pyskowicach" uzyskał dofinansowanie na pierwszy etap inwestycji. W ramach tego etapu wykonana zostanie kompleksowa termomodernizacja budynku dworca wraz z montażem paneli fotowoltaicznych. Wyskość dotacji to kwota 1 887 609,00 zł. Obecnie trwa przetarg w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Z końcem tego roku, po uzyskaniu zezwolenia na budowę, rozpoczną się roboty budowlane, których zakończenie nastąpi w 2022 roku. 

Dwie nowe wiaty autobusowe
2020-02-19

Dwie nowe wiaty autobusowe zostały zamontowane w naszym mieście. Zlokalizowane są one na ulicach: gen. Władysława Sikorskiego oraz Wolności. Wykonawcą prac była firma Budotechnika z Pilchowic. Zadanie zostało wykonane za łączną sumę 9.385,00 zł brutto.

MARSZAŁKOWSKI BUDŻET OBYWATELSKI - 2 EDYCJA
2020-02-17

Dzisiaj (17.02) rusza druga edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego, podczas której mieszkańcy będą decydowali, w jaki sposób rozdysponować 10 milionów złotych z budżetu województwa. W związku z tym w lutym i marcu odbędzie się cykl spotkań z mieszkańcami, podczas których przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego będą przybliżali najważniejsze zasady projektu, informowali o możliwościach, które MBO stwarza oraz dzielili się doświadczeniami z I edycji. Pierwsze z tych spotkań odbędzie się już jutro, 18 lutego br., o godz. 16.30, w Centrum Edukacyjnym im. św. Jana Pawła II w Gliwicach.

SAMOOBSŁUGOWA, CAŁODOBOWA TOALETA PUBLICZNA
2020-02-17

Z myślą o komforcie mieszkańców Pyskowic oraz wszystkich osób korzystających z Centrum Przesiadkowego oraz Rynku uruchomiona została przy ul. Poniatowskiego samoobsługowa, całodobowa toaleta publiczna. Dwie w pełni zautomatyzowane kabiny przystosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych, natomiast jedna z kabin spełni oczekiwania osób z małymi dziećmi, gdyż posiada przewijak dla dzieci i niemowląt. 

PŁOSZENIE PTACTWA NA PLACU JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO
2020-02-17

W związku z licznymi skargami mieszkańców kierowanymi do Burmistrza Miasta informujemy, że zgodnie z decyzją Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska, w parku na placu Józefa Piłsudskiego, w okresie do 24 lutego br.zostanie uruchomiony sytem płoszenia ptaków. Płoszenie ptaków będzie odbywać się w godzinach: 8.00-10.00, 13.00-15.00 oraz 17.00-19.00, przy użyciu dźwiękowych odstraszaczy ptactwa emitujących odgłosy wydawane przez ptaki drapieżne.

IV EDYCJA PYSKOWICKIEGO BUDŻETU OBYWATELSKIEGO
2020-02-16

Startuje IV edycja Pyskowickiego Budżetu Obywatelskiego. Na zadania w ramach PBO zostało przeznaczonych  128 684,00 zł. Środki te zostają podzielone po 64 342,00 zł dla każdej części miasta: południowej i północnej. Wnioski z propozycjami zadań w ramach Pyskowickiego Budżetu Obywatelskiego należy składać w terminie 2 - 20 marca br. Szczegółowe informacje nt. PBO 2020, harmonogram działań, dokumenty do pobrania dostępne są w zakładce: http://www.pyskowice.pl/budzetobywatelski.

Obowiązkowe ubezpieczenie OC dla rolników
2020-02-14

Przypominamy, że każdy rolnik (osoba fizyczna) ma obowiązek zawarcia umowy ubezpieczenia: w zakresie odpowiedzialności cywilnej rolników z tytułu posiadania gospodarstwa rolnego; budynków wchodzących w skład gospodarstwa rolnego od ognia i innych zdarzeń losowych; upraw rolnych.

ZMIANA ZASAD SEGREGACJI ODPADÓW
2020-02-13

Od 1 stycznia 2020 roku każdy z nas, wzorem właścicieli domów jednorodzinnych, musi zadbać o to, aby posegregowane odpady trafiały do właściwych pojemników, oznaczonych kolorami. Niedopełnienie tego obowiązku skutkować będzie sankcjami finansowymi.  

KONKURS GRANTOWY "FIO ŚLĄSKIE LOKALNIE 2020"
2020-02-12

Do 2 marca można składać wnioski w konkursie „FIO Śląskie Lokalnie 2020”, finansowanym z Narodowego Instytutu Wolności i ubiegać się o mikrogranty, nawet do 5 tysięcy złotych.

EUROPEJSKA KARTA UBEZPIECZENIA ZDROWOTNEGO – MOBILNY PUNKT
2020-02-10

Narodowy Fundusz Zdrowia przekazał do Urzędu Miejskiego w Pyskowicach informację, że ze względu na sytuację epidemiologiczną nie uruchomi na terenie Pyskowic specjalnego mobilnego punktu wydawania Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego w terminie zapowiedzianym na 19 marca br. Nie wyklucza, że wróci do sprawy po uspokojeniu sytuacji związanej z koronawirusem.

 

UWAGA - SILNY WIATR!
2020-02-10

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla województwa śląskiego w związku z prognozowanym silnym wiatrem w dniach 10 i 11 lutego br.  Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, z porywami do 85 km/h, z zachodu.
Przypominamy, że wszystkie komunikaty meteorologiczne zamieszczane są na bieżąco w zakładce: Bezpieczeństwo publiczne/Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego/Komunikaty meteorologiczne

REKRUTACJA DO NOWO UTWORZONYCH ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 5
2020-02-04

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Pyskowicach informuje, że w związku z niewystarczającą ilością zgłoszonych wniosków o przyjęcie dziecka do  nowo utworzonych oddziałów przedszkolnych, w ramach projektu: "PYSKOLANDIA", zostanie przeprowadzony dodatkowy nabór w terminie 24-26.02.2020 r.

W projekcie przewidziano miejsca dla 40 dzieci a rozpoczęcie funkcjonowania nowych oddziałów wychowania przedszkolnego zaplanowano na początek marca br.
Więcej informacji o naborze, kryteriach dodatkowych w przypadku większej liczby chętnych, dokumenty do pobrania, harmonogram rekrutacji: Informator/Nauka i edukacja.

SKORZYSTAJ Z PROGRAMU "MÓJ PRĄD"
2020-02-03

Rozpoczął się drugi nabór wniosków w ramach programu „Mój Prąd" Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, o dofinansowanie osobom fizycznym mikroinstalacji fotowoltaicznych. Można starać się o dotacje w wysokości nawet 50 proc. kosztów kwalifikowanych, ale nie więcej niż 5 tys. zł na jedno przedsięwzięcie, czyli zakup i montaż PV od 2 do 10 kW. Dofinansowanie można łączyć z ulgą termomodernizacyjną, o ile koszty przedstawione do rozliczenia zostały pomniejszone o otrzymaną dotację. Nabór wniosków potrwa do 18 grudnia 2020 r.

Czyste powietrze
2020-02-03

Jesteś mieszkańcem Pyskowic, mieszkasz w zabudowie jednorodzinnej i chcesz się ubiegać o dofinansowanie z programu „Czyste Powietrze” Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej? Nic bardziej prostszego. Informujemy, że od lutego br. w Urzędzie Miejskim w Pyskowicach funkcjonuje Punkt Konsultacyjny dotyczący ww. programu.  Punkt czynny jest we wtorki w godzinach 8.00-10.00 oraz w czwartki w godzinach 15.00-17.00 -> UM w Pyskowicach (ul. Strzelców Bytomskich 3, II piętro, pok. 310). Od teraz mieszkańcy Pyskowic nie muszą już jeździć składać wniosków do Katowic.

CIĘCIA PIELĘGNACYJNE DRZEW PRZY UL. WOJSKA POLSKIEGO 4, 6 i 8
2020-02-03

Informujemy, iż na zlecenie Urzędu Miasta w najbliższych dniach tj. od 3.02.2020 do 7.02.2020 roku MZBM-TBS Sp. z o.o. będzie prowadził prace polegające na wykonaniu cięć pielęgnacyjnych i sanitarnych koron drzew gat. wierzba płacząca rosnących przy ul. Wojska Polskiego nr 4, 6 i 8. Cięcia obejmować będą usuwanie starych, suchych i nadłamanych gałęzi znajdujących się nad parkingami w celu zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom oraz ich mienia.
W związku z powyższym prosimy o nie parkowanie w nadchodzącym tygodniu samochodów wzdłuż ul. Wojska Polskiego nr 4, 6 i 8. Z góry dziękujemy i przepraszamy za utrudnienia!

Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Unia Europejska - Pozyskane dotacje
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
izi.Travel - Pyskowicki Przewodnik Oczami Mieszkańców
Grobonet - internetowa wyszukiwarka grobów
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę