Instagram
Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Na co idą moje pieniądze
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
  • Kolej na Pyskowice
Wybory prezydenckie 2020
Koronawirus
Ważne tematy
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Zmiana numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
System Informacji Przestrzennej
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

Archiwum: 2020 czerwiec

Czasowy brak ciepłej wody
2020-06-30

IDEA 98 Spółka z o.o. informuje swoich odbiorców w Pyskowicach, że w związku z planowanym postojem technicznym ciepłowni, gruntownym przeglądem wymiennikowni SWC-1, SWC-2, SWC-3 oraz zaplanowanymi pracami na głównej magistrali sieci ciepłowniczej w środę 1 lipca br., na ok. 3 dni robocze, nastąpi wstrzymanie dostaw ciepła na cele ciepłej wody użytkowej. W trosce o odbiorów końcowych czas niezbędny do przeprowadzenia prac wykonawca postara się skrócić do minimum. W związku z ww. pracami od jutra tj. 1 lipca nastąpi także czasowa zmiana organizacji ruchu. Zamknięty będzie fragment ul. Dworcowej, wprowadzony zostanie objazd. Prosimy o zachowanie ostrożności i stosowanie się do wprowadzonych zmian. Za zaistniałe utrudnienia IDEA 98 Spółka z o.o. z góry przeprasza.

UTRUDNIENIA W ZWIĄZKU Z BUDOWĄ ULICY LOKALNEJ
2020-06-27

W związku z rozpoczęciem prac związanych z usuwaniem kolizji sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej od poniedziałku, 29 czerwca, wystąpią utrudnienia na skrzyżowaniu ulic Lokalna i Poziomkowa - informuje firma COLAS Polska sp. z o.o., wykonawca budowy ul.Lokalnej, Przez około dwa tygodnie wyjazd będzie możliwy jedynie ulicą Poziomkową w kierunku Łubia. Za niedogodności przepraszamy.

STOWARZYSZENIE „LEŚNA KRAINA GÓRNEGO ŚLĄSKA” ZAPRASZA DO WYPEŁNIENIA ANKIET
2020-06-26

Stowarzyszenie LGD „Leśna Kraina Górnego Śląska" planuje publikację (najprawdopodobniej w formie e-booka) o lokalnych NGO-s. Jednocześnie wraz z partnerami pracuje nad projektem związanym z rozwojem oraz promocją ścieżek i tras rowerowych na obszarze m.in. powiatu gliwickiego. Chcąc rozeznać potrzeby w obu zakresach zaprasza do wypowiedzenia się na te tematy poprzez wypełnienie specjalnych ankiet.

UWAGA! DOTYCZY ŚWIADCZENIA 500 + I DOBRY START
2020-06-26

Ośrodek Pomocy Społecznej w Pyskowicach informuje, że w tym roku nie trzeba składać kolejnego wniosku o przyznanie świadczenia wychowawczego w ramach programu „Rodzina 500+”. Wniosek złożony w ubiegłym roku, czyli w terminie od 1 lipca 2019 r., to świadczenie przyznane do końca maja 2021 r.

Absolutorium dla burmistrza
2020-06-26

Radni Pyskowic jednogłośnie (13 za, zero przeciw, zero wstrzymujących się) udzielili absolutorium burmistrzowi miasta Adamowi Wójcikowi. Identyczny wynik przyniosło głosowanie w sprawie wotum zaufania, poprzedzonym debatą nad „Raportem o stanie gminy za 2019”.

JUŻ W NIEDZIELĘ WYBORY PREZYDENCKIE. TO WARTO WIEDZIEĆ W ZWIĄZKU Z GŁOSOWANIEM
2020-06-26

Wybory prezydenckie 2020 odbędą się 28 czerwca. Lokalizacje siedzib komisji wyborczych  na terenie Pyskowic pozostają bez zmian, lokale będą czynne od 7 do 21. Otrzymamy kartę z nazwiskami jedenastu kandydatów, a aby oddać ważny głos należy postawić znak „X” w kratce przy nazwisku tylko jednego z nich kandydata. Obowiązywać będą specjalne zasady sanitarne. Co jeszcze trzeba wiedzieć?

POSZUKUJEMY OSOBY DO KIEROWANIA DZIENNYM DOMEM SENIOR +
2020-06-26

Posiadasz wyższe wykształcenie? Możesz pochwalić się co najmniej trzyletnim stażem pracy w pomocy społecznej, znajomością potrzebnych do tego aktów prawnych  i nieposzlakowaną opinią? Masz szansę na stanowisko kierownika  Dziennego Domu Senior +. Zgłoszenia przyjmowane są tylko do 6 lipca br.

WAKACYJNE SPOTKANIA Z HISTORIĄ I LEGENDAMI PYSKOWIC
2020-06-26

Przed nami czas wakacyjnego wypoczynku, również spędzanego na chwilach relaksu w parkach i wśród zieleni. To również dobry moment na poznawanie nowości i odkrywanie na powrót czegoś, co wydaje się dobrze znane. A gdyby tak połączyć jedno z drugim? Projekt  Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu  ”Pyskowickie legendy i historie ku pokrzepieniu serc” to propozycja spotkań z kulturą również w otoczeniu przyrody. Bo wszystko będzie można zobaczyć na ekranie smartfonu czy tabletu.

PYSKOWICE W CZOŁÓWCE FINANSOWEJ SAMORZĄDÓW
2020-06-25

Miło nam poinformować, że Pyskowice awansowały do czołówki miast ze względu na kondycję ekonomiczną i inwestycje. Nasze miasto zajęło wysokie, 19 miejsce w Polsce i 5. na Śląsku w prestiżowym Rankingu Finansowym Samorządu Terytorialnego za 2019 r. w kategorii gmin miejskich. Na tak dobry wynik składa się przemyślana polityka samorządu, jak również przedsiębiorczość mieszkańców.

PYSKOWICE NA WSPÓLNEJ PLATFORMIE PRZETARGOWEJ METROPOLII
2020-06-25

Odnośniki do bieżących zamówień publicznych i planów postępowań swoich 41 miast i gmin członkowskich zebrała w jednym miejscu Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia. Baza ta jest nową częścią metropolitalnego portalu InfoGZM. Na platformie, stanowiącej ułatwienie dla przedsiębiorców, są również Pyskowice.

CO TAM SŁYCHAĆ W PYSKOWICACH? DOWIECIE SIĘ Z NAJNOWSZEGO "PRZEGLĄDU PYSKOWICKIEGO"
2020-06-24

Szanowni Czytelnicy, miło jest nam już po raz drugi w tym miesiącu przywitać się z Państwem. Jak wszyscy i my nadrabiamy zaległości. I jak Wy - cieszymy się wiosną. Choć wirus  wciąż jest obecny, na szczęście możemy znów spacerować i cieszyć się świeżym powietrzem. Do tego, żeby wyjść z domu w słoneczne dni, zaprasza kwitnąca wokół zieleń. Przystrojone w kwiaty Pyskowice to jeden z tematów czerwcowego „Przeglądu Pyskowickiego”.   

WAKACJE Z MOKIS - TEATR W PLENERZE I KOLOROWE PODWÓRKA
2020-06-23

Na tegoroczne wakacje Miejski Ośrodek Kultury i Sportu przygotował moc atrakcji. 1 lipca startują „Kolorowe Podwórka”, a parę dni później swoją premierę będzie miał „Letni teatr pod chmurką”. Już teraz warto  zarezerwować sobie środowe i poniedziałkowe popołudnia.

TRWAJĄ MATURY W „KONOPNICKIEJ”
2020-06-23

Pandemia odciska piętno na niemal każdym aspekcie naszego życia. Nie inaczej stało się z maturami. Rozpoczęły się 8 czerwca, czyli z przeszło miesięcznym przesunięciem. Na egzaminach obowiązuje reżim sanitarno – epidemiczny. Wszystko po to, by chronić przed koronawirusem młodzież, członków komisji nadzorujących i personel szkół. Jak wygląda przebieg matur w Zespole Szkół im.M.Konopnickiej w Pyskowicach?

DODATEK DLA OSÓB BEZ PRACY Z POWODU KORONAWIRUSA. JAK GO OTRZYMAĆ?
2020-06-22

Dodatek solidarnościowy w wysokości 1400 zł miesięcznie mogą otrzymać osoby, które po 15 marca 2020 roku, w następstwie epidemii koronawirusa, straciły pracę lub po tym terminie ich umowa o pracę na czas określony zakończyła się. Świadczenie to przysługuje od 1 czerwca maksymalnie przez 3 miesiące.

DOTACJE NA KULTURĘ I ORGANIZACJE POZARZĄDOWE. NABORY RUSZYŁY
2020-06-22

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania ogłosiło dwa nabory pod kątem dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Środki przeznaczone są na wzmocnienie potencjału i współpracy organizacji pozarządowych oraz zwiększenie ilości miejsc integracji społeczno-kulturalnych lub poprawy stanu wyposażenia obiektów już istniejących.

ŚWIĘTO METROPOLITALNEJ RODZINY - I KONKURS LITERACKI METROPOLII
2020-06-19

Koronawirus zamknął nas w domach, ale sytuacja ma też – paradoksalnie – swoje jaśniejsze strony. Mamy więcej czasu dla siebie, bliskich i rodziny. To okazja do promowania tego, co w życiu człowieka  najważniejsze – miłości i radości czerpanej z życia rodzinnego i lokalnej historii. Dlatego, aby wzmocnić rodzinne wspólnoty, Górnośląsko - Zagłębiowska Metropolia nie rezygnuje z obchodów 13. Metropolitalnego Święta Rodziny. W miejsce imprez kulturalnych i sportowych proponuje rodzinną wycieczkę w przeszłość - Metropolitalny Konkurs Literacki pod hasłem „Rodzina przestrzenią spotkania”.

XXII SESJA RADY MIEJSKIEJ W PYSKOWICACH
2020-06-18

W czwartek, 25 czerwca br., w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego (parter) o godz. 15.30, odbędzie się XXII sesja Rady Miejskiej w Pyskowicach. W związku z przeciwdziałaniem epidemii koronawirusa obowiązywać będą  szczególne środki ostrożności.

POWSTAJE PROGRAM WSPÓŁPRACY GMINY Z NGO. CZEKAMY NA OPINIE
2020-06-18

Wydział Kultury, Sportu i Spraw Społecznych rozpoczął prace nad „Programem współpracy Gminy Pyskowice z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2021 rok”. W związku z tym zwracamy się do organizacji o zgłaszanie priorytetowych zadań publicznych, które chcą realizować.

ZAMIAST NUDY - WAKACJE Z MOKIS!
2020-06-18

Lato w mieście nie musi być nudne, nawet w dobie koronawirusa. Atrakcyjną propozycją na spędzenie wolnego czasu są „Artystyczne wakacje z MOKiS”. Na najmłodszych czekają sport, muzyka oraz gry. Nie zabraknie też animacji, zabawy i plastyki. Z decyzją nie ma co zwlekać, zapisy już ruszyły, a liczba miejsc jest ograniczona.

JAK BAWIĆ SIĘ BEZPIECZNIE W CZASACH KORONAWIRUSA? WRESZCIE SĄ WYTYCZNE GIS DLA PLACÓW ZABAW
2020-06-17

Oczekiwane od dłuższego czasu wytyczne Głównego Inspektoratu Sanitarnego dla funkcjonowania placów zabaw na otwartym powietrzu w sytuacji epidemii pojawiły się dopiero wczoraj na stronie instytucji. Warto podkreślić, że wytyczne GIS pokrywają się z zaleceniami wprowadzonymi już wcześniej na tego typu obiektach przez samorząd Pyskowic. Ich celem jest zwiększenie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia dzieci korzystających z placów zabaw, jak również opiekunów, poprzez minimalizowanie ryzyka zakażenia wirusem.  Więcej o zasadach GIS w zakładce „KORONAWIRUS – WAŻNE INFORMACJE”.

JUŻ JEST! RAPORT O STANIE GMINY ZA 2019 R.
2020-06-17

Zgodnie z art. 28aa ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym (tj. Dz.U. z 2019 r. poz. 506) został przygotowany "RAPORT O STANIE GMINY ZA 2019 r.". Dokument dostępny jest na stronie www.pyskowice.pl w zakładce WAŻNE TEMATY. Debatę nad raportem zaplanowano na najbliższą sesję Rady Miejskiej, 25 czerwca 2020. Na tym samym posiedzeniu rozpatrywany będzie również projekt uchwały w sprawie absolutorium dla burmistrza miasta.


II EDYCJA KONKURSU „PYSKOWICE – EKOLOGIA WPISANA W ROZWÓJ” ROZSTRZYGNIĘTA
2020-06-17

Burmistrz Miasta Pyskowice zawiadamia, że w ramach II edycji konkursu „Pyskowice – ekologia wpisana w rozwój” dotację celową  przyznano na zakup i montaż kolektorów słonecznych – lamp solarnych na potrzeby oświetlenia alei  oraz parkingów na terenie ogródków działkowych WITAMINKA w Pyskowicach przy ul. Działkowej. Projekt Polskiego Związku Działkowców ROD WITAMINKA uzyskał największą liczbę punktów spośród czterech zgłoszonych. Wsparcie finansowe w kwocie 49.593,60 zł pozwoli na zainstalowanie 21 hybrydowych punktów świetlnych. 

SZYBKI POCIĄG Z PYSKOWIC DO GLIWIC? GŁOS MAJĄ MIESZKAŃCY
2020-06-17

Pojawiła się możliwość reaktywacji połączenia kolejowego do Gliwic. Możemy liczyć na wsparcie z rządowego programu „Kolej+” oraz  z budżetu Górnośląsko – Zagłębiowskiej Metropolii. Przywrócenie komunikacji kolejowej  Pyskowic z Gliwicami to olbrzymia szansa na rozwój. Drodzy Mieszkańcy, zanim jednak zapadną ostateczne decyzje zależy nam na poznaniu Waszej opinii. Jak zwykle wysłuchamy Was z całą uwagą.

PRZEDSZKOLA W WAKACJE TEŻ PRACUJĄ. ZAPISY DZIECI DO 24 CZERWCA
2020-06-16

Trwają zapisy na zajęcia przedszkolne w czasie wakacji. Wszystkie placówki pozostaną czynne, ale konieczność zapewnienia urlopu przysługującego kadrze wychowawczo – opiekuńczej spowoduje przerwy w ich funkcjonowaniu. Szczegółowych informacji o pracy konkretnych przedszkoli udzielają dyrektorzy jednostek. Rodzice mają czas na  zaplanowanie pobytu dziecka w wakacje do 24 czerwca. Jednocześnie informujemy, że epidemia i wymuszone nią rygory sanitarne niestety nie dopuszczają możliwości funkcjonowania przedszkoli zbiorczych.

RUSZA NABÓR NA RACHMISTRZÓW SPISU ROLNEGO 2020
2020-06-15

Burmistrz Miasta Pyskowice - Gminny Komisarz Spisowy ogłasza otwarty i konkurencyjny nabór kandydatów na rachmistrzów terenowych do przeprowadzenia powszechnego spisu rolnego 2020 r.

TĘŻNIA ZNÓW CZYNNA. ALE UWAGA – WIRUS KRĄŻY W POWIETRZU
2020-06-15

Informujemy, że dzisiaj, 15 czerwca, planowane jest ponowne uruchomienie tężni solankowej na placu Józefa Piłsudskiego. Podobnie jak w przypadku innych plenerowych obiektów rekreacyjnych wobec braku wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego jak korzystać z takich miejsc, w mocy pozostają ogólne zasady reżimu antyepidemicznego. Obowiązują wszystkie rygory – prosimy o niezajmowanie miejsc na ławkach w bezpośredniej bliskości innych, zachowywanie dystansu 2 metrów, przysłanianie, np. maseczką, ust i nosa. O zasadach sanitarnych obowiązujących w obrębie tężni przypominać będą tabliczki.

ÓSMOKLASIŚCI, REKRUTACJA DO SZKÓŁ ŚREDNICH ROZPOCZĘTA
2020-06-15

Dzisiejszy poniedziałek, 15 czerwca, rozpoczyna dla ósmoklasistów czas rekrutacji do szkoły średniej. Już można logować się do systemu elektronicznego i wskazać szkołę, w której od września uczeń chciałby   kontynuować naukę.  Ale jaką szkołę wybrać? Czym kierować się w wyborze? Pytań wiele, więc  podpowiadamy. Przecież mieszkańcy Pyskowic mają swoją „rodzimą” szkołę średnią, czyli Zespół Szkół im. Marii Konopnickiej.

DODATKOWE DOFINANSOWANIE Z METROPOLII NA MODERNIZACJĘ SYSTEMU CIEPŁOWNICZEGO PYSKOWIC
2020-06-12

Miło nam poinformować, że w wyniku decyzji Zarządu Górnośląsko - Zagłębiowskiej Metropolii z 4 czerwca w sprawie zmian w regulaminie udzielania dotacji celowych dla programu ograniczenia niskiej emisji w roku 2020, nasze miasto otrzyma 100 proc.dofinansowania do przeprowadzenia I etapu modernizacji systemu ciepłowniczego.

  JAK POZYSKAĆ DOFINANSOWANIE – WARSZTATY W MOKIS
2020-06-10

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Leśna Kraina Górnego Śląska” zaprasza zainteresowanych dofinansowaniem z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na spotkanie informacyjno – szkoleniowe. Warsztaty odbędą się 24 czerwca br. w Miejskim Ośrodku Kultury w Pyskowicach o godz.11.00. Wymagane jest wcześniejsze zgłoszenie.

ROK 2020 ROKIEM JANA KOWALEWSKIEGO
2020-06-09

Biuro Projektu „Niepodległa” przypomina postać Jana Kowalewskiego, niezwykłego człowieka,  bohatera wojny z bolszewikami w 1920 r. Ten kryptolog-samouk łamał szyfry przeciwnika i dostarczał cennych informacji polskim dowódcom. Decyzją Senatu rok 2020 został ustanowiony Rokiem Jana Kowalewskiego.

NASZE PRZEDSZKOLE I SZKOŁA NAGRODZONE W KONKURSIE POWIATU. BĘDĄ DRZEWA TLENOWE I EKO - SPŁUCZKI
2020-06-09

Przedszkole nr 1 i Szkoła Podstawowa nr 5 z Pyskowic to tegoroczni laureaci w konkursie powiatu gliwickiego „Powiat Przyjazny Środowisku”. Za środki z nagród w łącznej sumie 3 970 zł w pierwszej z nich pojawią się m.in.nowoczesne spłuczki do WC, a w drugiej aleja drzew. 

Siłownia na hali sportowej - obiekty MOKiS wznawiają działalność
2020-06-05

Powoli, z zachowaniem ostrożności i licznych środków bezpieczeństwa odmrażane są kolejne miejsca sportowo-rekreacyjne oraz kulturalne prowadzone przez Miejski Ośrodek Kultury i Sportu. 8 czerwca wznawia działalność siłownia w budynku hali sportowej, zwiększone zostają limity osób mogących jednocześnie korzystać z miejskiej infrastruktury sportowej, a od lipca znów funkcjonować będzie Centrum Wystawiennicze w Ratuszu.

MEN: DYREKTORZY ZADECYDUJĄ, CZY UCZNIOWIE BĘDĄ MOGLI ODEBRAĆ ŚWIADECTWA
2020-06-05

Do 26 czerwca br. przedłużono przerwę w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty. Ponadto z 8 czerwca przywrócona zostanie działalność domów wczasów dziecięcych, przedszkoli oraz szkół specjalnych zorganizowanych w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych - informuje minister edukacji narodowej w swoim komunikacie. Wznowiona zostanie też możliwość zakwaterowania uczniów w internacie zorganizowanym w centrum kształcenia zawodowego. Zmiany to efekt najnowszego rozporządzenia resortu.

Jubileusz 30 lat samorządu Pyskowic
2020-06-05

Dokładnie 30 lat temu - 5 czerwca 1990 roku – odbyło się pierwsze posiedzenie pyskowickiej Rady Miejskiej po przywróceniu samorządu terytorialnego.

OD SOBOTY CZYNNE PLACE ZABAW. ALE UWAGA – Z KORONAWIRUSEM NIE MA ŻARTÓW
2020-06-05

Informujemy, że od soboty, 6 czerwca, czynne będą znów place zabaw, siłownie plenerowe i skatepark. Wobec  braku  wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego jak korzystać z takich miejsc, w mocy pozostają ogólne zasady reżimu antyepidemicznego. Szczególna odpowiedzialność spoczywa na rodzicach. Apelujemy do nich o zwrócenie uwagi na zachowanie dzieci i przypilnowanie, by przy zabawie zachowały ostrożność w kontaktach z rówieśnikami.

KWTINĄCE PYSKOWICE
2020-06-05

Wprowadzone w marcu ograniczenia epidemiczne nie pozwoliły nam w pełni cieszyć się początkiem wiosny. Na szczęście teraz możemy stopniowo nadrabiać zaległości, korzystać z pięknej pogody i spędzać aktywnie czas na świeżym powietrzu. Aura i otaczająca nas zieleń tylko do tego zachęcają. Pyskowice  dosłownie zakwitły. Jak co roku pojawiły się kompozycje roślinne na rynku  i placach: Piłsudskiego (wieże kwiatowe) oraz Żwirki i Wigury.  Można podziwiać kosze z klombami w kształcie serwet i wieże kwiatowe. Do tego barwna palisada z kwiatów przy Urzędzie Miejskim. A jakby tego było w Parku Miejskim zachwyca pierwsza na terenie miasta łąka kwiatowa. Nic, tylko spacerować!

TRZY W JEDNYM, CZYLI UKAZAŁ SIĘ „PRZEGLĄD PYSKOWICKI” MARZEC – MAJ
2020-06-04

Znów jesteśmy z naszą samorządową gazetą! Po trzymiesięcznej przerwie spowodowanej ograniczeniami epidemicznymi ukazał się nowy numer "Przeglądu Pyskowickiego". Bieżące wydanie stanowi podsumowanie działań samorządu w walce z koronawirusem i kronikę wydarzeń w okresie marzec – maj.

AŻ 11 FIRM W PRZETARGU NA MODERNIZACJĘ SIECI CIEPŁOWNICZEJ
2020-06-03

Kwota niecałych 1,1 mln zł to najtańsza z 11 cen ofertowych złożonych w przetargu na I etap modernizacji systemu ciepłowniczego miasta Pyskowice. Jest spora szansa, że postępowanie zakończy się oszczędnościami . Wstępnie na zadanie przeznaczono bowiem sumę 1,42 mln zł. Środki w całości pochodzić będą z dofinansowania Górnośląsko – Zagłębiowskiej Metropolii. 

PLAC PONIATOWSKIEGO W NOWYM BLASKU. DOSŁOWNIE
2020-06-02

Na odnowiony plac Poniatowskiego warto wybrać się nie tylko za dnia, ale i po zmroku.  Wczoraj wieczorem, 1 czerwca, skwer Flörsheim nad Menem po raz pierwszy błysnął nową iluminacją. W świetle lampionów inaczej niż za dnia wyglądają alejki i rozciągająca się za nimi zieleń, a punktowe reflektorki wydobywają z mroku bryły kamiennego obelisku oraz postumentu z pamiątkową tablicą. Całość tworzy intrygującą grę czerni i jasności, którą w pełni docenić można po zachodzie słońca.

NIE MUSISZ CZEKAĆ NA WYMAZOBUS. BADANIA ZROBISZ W PUNKCIE PRZY SZPITALU W PYSKOWICACH
2020-06-02

Jesteś na kwarantannie i chcesz wiedzieć, czy jesteś zakażony koronawirusem? 12. dnia możesz zrobić test w punkcie pobrań. Jeżeli jesteś mieszkańcem Pyskowic lub okolicznych miejscowości nie musisz już czekać na wymazobus albo szukać pomocy daleko od domu. Od ubiegłego tygodnia taki punkt działa w Szpitalu sp. z o.o. w Pyskowicach.

MEN: NAUKA ZDALNA DO WAKACJI
2020-06-01

Nauczanie zdalne potrwa do końca roku szkolnego 2019/2020 - poinformował w poniedziałek (1.06) Dariusz Piontkowski, minister edukacji narodowej.

OŚRODEK POMOCY UZALEŻNIONYM CZEKA PRZY UL. KOŚCIELNEJ
2020-06-01

Ośrodek  Rozwiązywania Problemów Uzależnień wznawia działalność w pełnym zakresie i w nowym miejscu. Po przerwie spowodowanej epidemią bezpośrednie konsultacje z terapeutami odbywać się będą w poniedziałki (w godz. 14.00 – 21.00), wtorki  (14.00 – 19.00), czwartki  (17.45 – 20.15). Wtorki przewidziano na porady prawne (14.00 – 18.00),  poniedziałki na spotkania AA (od godz.18.00), a czwartki dla stowarzyszenia „Drugie życie” (od godz.18.00). Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych pełni dyżur co najmniej raz w miesiącu według harmonogramu.  Przypominamy również, że nastąpiła zmiana lokalizacji punktu konsultacyjnego – obecnie działa przy ul. Kościelnej 13.

2020-06-01

Jaka powinna być Metropolia dla młodych? Jakie są oczekiwania i potrzeby młodzieży? W jakim kierunku należy rozwijać obszary edukacji, transportu, rynku pracy czy kultury? Na te pytania odpowiedzą mieszkańcy, którzy zgłoszą się do projektu „Młodzi robią Metropolię”. Rekrutacja trwa do końca czerwca br. - informuje Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia.

Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
izi.Travel - Pyskowicki Przewodnik Oczami Mieszkańców
Grobonet - internetowa wyszukiwarka grobów
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę