Instagram
Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Na co idą moje pieniądze
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
  • Kolej na Pyskowice
Koronawirus
Koronawirus - nowy rok szkolny - ważne informacje dla rodziców
Ważne tematy
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Wykaz numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
System Informacji Przestrzennej
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
infoGZM - portal wiedzy o Metropolii
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

Archiwum: 2020 czerwiec

UTRUDNIENIA W ZWIĄZKU Z BUDOWĄ ULICY LOKALNEJ
2020-06-27

W związku z rozpoczęciem prac związanych z usuwaniem kolizji sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej od poniedziałku, 29 czerwca, wystąpią utrudnienia na skrzyżowaniu ulic Lokalna i Poziomkowa - informuje firma COLAS Polska sp. z o.o., wykonawca budowy ul.Lokalnej, Przez około dwa tygodnie wyjazd będzie możliwy jedynie ulicą Poziomkową w kierunku Łubia. Za niedogodności przepraszamy.

STOWARZYSZENIE „LEŚNA KRAINA GÓRNEGO ŚLĄSKA” ZAPRASZA DO WYPEŁNIENIA ANKIET
2020-06-26

Stowarzyszenie LGD „Leśna Kraina Górnego Śląska" planuje publikację (najprawdopodobniej w formie e-booka) o lokalnych NGO-s. Jednocześnie wraz z partnerami pracuje nad projektem związanym z rozwojem oraz promocją ścieżek i tras rowerowych na obszarze m.in. powiatu gliwickiego. Chcąc rozeznać potrzeby w obu zakresach zaprasza do wypowiedzenia się na te tematy poprzez wypełnienie specjalnych ankiet.

UWAGA! DOTYCZY ŚWIADCZENIA 500 + I DOBRY START
2020-06-26

Ośrodek Pomocy Społecznej w Pyskowicach informuje, że w tym roku nie trzeba składać kolejnego wniosku o przyznanie świadczenia wychowawczego w ramach programu „Rodzina 500+”. Wniosek złożony w ubiegłym roku, czyli w terminie od 1 lipca 2019 r., to świadczenie przyznane do końca maja 2021 r.

Absolutorium dla burmistrza
2020-06-26

Radni Pyskowic jednogłośnie (13 za, zero przeciw, zero wstrzymujących się) udzielili absolutorium burmistrzowi miasta Adamowi Wójcikowi. Identyczny wynik przyniosło głosowanie w sprawie wotum zaufania, poprzedzonym debatą nad „Raportem o stanie gminy za 2019”.

JUŻ W NIEDZIELĘ WYBORY PREZYDENCKIE. TO WARTO WIEDZIEĆ W ZWIĄZKU Z GŁOSOWANIEM
2020-06-26

Wybory prezydenckie 2020 odbędą się 28 czerwca. Lokalizacje siedzib komisji wyborczych  na terenie Pyskowic pozostają bez zmian, lokale będą czynne od 7 do 21. Otrzymamy kartę z nazwiskami jedenastu kandydatów, a aby oddać ważny głos należy postawić znak „X” w kratce przy nazwisku tylko jednego z nich kandydata. Obowiązywać będą specjalne zasady sanitarne. Co jeszcze trzeba wiedzieć?

POSZUKUJEMY OSOBY DO KIEROWANIA DZIENNYM DOMEM SENIOR +
2020-06-26

Posiadasz wyższe wykształcenie? Możesz pochwalić się co najmniej trzyletnim stażem pracy w pomocy społecznej, znajomością potrzebnych do tego aktów prawnych  i nieposzlakowaną opinią? Masz szansę na stanowisko kierownika  Dziennego Domu Senior +. Zgłoszenia przyjmowane są tylko do 6 lipca br.

WAKACYJNE SPOTKANIA Z HISTORIĄ I LEGENDAMI PYSKOWIC
2020-06-26

Przed nami czas wakacyjnego wypoczynku, również spędzanego na chwilach relaksu w parkach i wśród zieleni. To również dobry moment na poznawanie nowości i odkrywanie na powrót czegoś, co wydaje się dobrze znane. A gdyby tak połączyć jedno z drugim? Projekt  Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu  ”Pyskowickie legendy i historie ku pokrzepieniu serc” to propozycja spotkań z kulturą również w otoczeniu przyrody. Bo wszystko będzie można zobaczyć na ekranie smartfonu czy tabletu.

PYSKOWICE W CZOŁÓWCE FINANSOWEJ SAMORZĄDÓW
2020-06-25

Miło nam poinformować, że Pyskowice awansowały do czołówki miast ze względu na kondycję ekonomiczną i inwestycje. Nasze miasto zajęło wysokie, 19 miejsce w Polsce i 5. na Śląsku w prestiżowym Rankingu Finansowym Samorządu Terytorialnego za 2019 r. w kategorii gmin miejskich. Na tak dobry wynik składa się przemyślana polityka samorządu, jak również przedsiębiorczość mieszkańców.

PYSKOWICE NA WSPÓLNEJ PLATFORMIE PRZETARGOWEJ METROPOLII
2020-06-25

Odnośniki do bieżących zamówień publicznych i planów postępowań swoich 41 miast i gmin członkowskich zebrała w jednym miejscu Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia. Baza ta jest nową częścią metropolitalnego portalu InfoGZM. Na platformie, stanowiącej ułatwienie dla przedsiębiorców, są również Pyskowice.

CO TAM SŁYCHAĆ W PYSKOWICACH? DOWIECIE SIĘ Z NAJNOWSZEGO "PRZEGLĄDU PYSKOWICKIEGO"
2020-06-24

Szanowni Czytelnicy, miło jest nam już po raz drugi w tym miesiącu przywitać się z Państwem. Jak wszyscy i my nadrabiamy zaległości. I jak Wy - cieszymy się wiosną. Choć wirus  wciąż jest obecny, na szczęście możemy znów spacerować i cieszyć się świeżym powietrzem. Do tego, żeby wyjść z domu w słoneczne dni, zaprasza kwitnąca wokół zieleń. Przystrojone w kwiaty Pyskowice to jeden z tematów czerwcowego „Przeglądu Pyskowickiego”.   

WAKACJE Z MOKIS - TEATR W PLENERZE I KOLOROWE PODWÓRKA
2020-06-23

Na tegoroczne wakacje Miejski Ośrodek Kultury i Sportu przygotował moc atrakcji. 1 lipca startują „Kolorowe Podwórka”, a parę dni później swoją premierę będzie miał „Letni teatr pod chmurką”. Już teraz warto  zarezerwować sobie środowe i poniedziałkowe popołudnia.

TRWAJĄ MATURY W „KONOPNICKIEJ”
2020-06-23

Pandemia odciska piętno na niemal każdym aspekcie naszego życia. Nie inaczej stało się z maturami. Rozpoczęły się 8 czerwca, czyli z przeszło miesięcznym przesunięciem. Na egzaminach obowiązuje reżim sanitarno – epidemiczny. Wszystko po to, by chronić przed koronawirusem młodzież, członków komisji nadzorujących i personel szkół. Jak wygląda przebieg matur w Zespole Szkół im.M.Konopnickiej w Pyskowicach?

DODATEK DLA OSÓB BEZ PRACY Z POWODU KORONAWIRUSA. JAK GO OTRZYMAĆ?
2020-06-22

Dodatek solidarnościowy w wysokości 1400 zł miesięcznie mogą otrzymać osoby, które po 15 marca 2020 roku, w następstwie epidemii koronawirusa, straciły pracę lub po tym terminie ich umowa o pracę na czas określony zakończyła się. Świadczenie to przysługuje od 1 czerwca maksymalnie przez 3 miesiące.

DOTACJE NA KULTURĘ I ORGANIZACJE POZARZĄDOWE. NABORY RUSZYŁY
2020-06-22

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania ogłosiło dwa nabory pod kątem dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Środki przeznaczone są na wzmocnienie potencjału i współpracy organizacji pozarządowych oraz zwiększenie ilości miejsc integracji społeczno-kulturalnych lub poprawy stanu wyposażenia obiektów już istniejących.

ŚWIĘTO METROPOLITALNEJ RODZINY - I KONKURS LITERACKI METROPOLII
2020-06-19

Koronawirus zamknął nas w domach, ale sytuacja ma też – paradoksalnie – swoje jaśniejsze strony. Mamy więcej czasu dla siebie, bliskich i rodziny. To okazja do promowania tego, co w życiu człowieka  najważniejsze – miłości i radości czerpanej z życia rodzinnego i lokalnej historii. Dlatego, aby wzmocnić rodzinne wspólnoty, Górnośląsko - Zagłębiowska Metropolia nie rezygnuje z obchodów 13. Metropolitalnego Święta Rodziny. W miejsce imprez kulturalnych i sportowych proponuje rodzinną wycieczkę w przeszłość - Metropolitalny Konkurs Literacki pod hasłem „Rodzina przestrzenią spotkania”.

XXII SESJA RADY MIEJSKIEJ W PYSKOWICACH
2020-06-18

W czwartek, 25 czerwca br., w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego (parter) o godz. 15.30, odbędzie się XXII sesja Rady Miejskiej w Pyskowicach. W związku z przeciwdziałaniem epidemii koronawirusa obowiązywać będą  szczególne środki ostrożności.

POWSTAJE PROGRAM WSPÓŁPRACY GMINY Z NGO. CZEKAMY NA OPINIE
2020-06-18

Wydział Kultury, Sportu i Spraw Społecznych rozpoczął prace nad „Programem współpracy Gminy Pyskowice z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2021 rok”. W związku z tym zwracamy się do organizacji o zgłaszanie priorytetowych zadań publicznych, które chcą realizować.

ZAMIAST NUDY - WAKACJE Z MOKIS!
2020-06-18

Lato w mieście nie musi być nudne, nawet w dobie koronawirusa. Atrakcyjną propozycją na spędzenie wolnego czasu są „Artystyczne wakacje z MOKiS”. Na najmłodszych czekają sport, muzyka oraz gry. Nie zabraknie też animacji, zabawy i plastyki. Z decyzją nie ma co zwlekać, zapisy już ruszyły, a liczba miejsc jest ograniczona.

JAK BAWIĆ SIĘ BEZPIECZNIE W CZASACH KORONAWIRUSA? WRESZCIE SĄ WYTYCZNE GIS DLA PLACÓW ZABAW
2020-06-17

Oczekiwane od dłuższego czasu wytyczne Głównego Inspektoratu Sanitarnego dla funkcjonowania placów zabaw na otwartym powietrzu w sytuacji epidemii pojawiły się dopiero wczoraj na stronie instytucji. Warto podkreślić, że wytyczne GIS pokrywają się z zaleceniami wprowadzonymi już wcześniej na tego typu obiektach przez samorząd Pyskowic. Ich celem jest zwiększenie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia dzieci korzystających z placów zabaw, jak również opiekunów, poprzez minimalizowanie ryzyka zakażenia wirusem.  Więcej o zasadach GIS w zakładce „KORONAWIRUS – WAŻNE INFORMACJE”.

JUŻ JEST! RAPORT O STANIE GMINY ZA 2019 R.
2020-06-17

Zgodnie z art. 28aa ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym (tj. Dz.U. z 2019 r. poz. 506) został przygotowany "RAPORT O STANIE GMINY ZA 2019 r.". Dokument dostępny jest na stronie www.pyskowice.pl w zakładce WAŻNE TEMATY. Debatę nad raportem zaplanowano na najbliższą sesję Rady Miejskiej, 25 czerwca 2020. Na tym samym posiedzeniu rozpatrywany będzie również projekt uchwały w sprawie absolutorium dla burmistrza miasta.


II EDYCJA KONKURSU „PYSKOWICE – EKOLOGIA WPISANA W ROZWÓJ” ROZSTRZYGNIĘTA
2020-06-17

Burmistrz Miasta Pyskowice zawiadamia, że w ramach II edycji konkursu „Pyskowice – ekologia wpisana w rozwój” dotację celową  przyznano na zakup i montaż kolektorów słonecznych – lamp solarnych na potrzeby oświetlenia alei  oraz parkingów na terenie ogródków działkowych WITAMINKA w Pyskowicach przy ul. Działkowej. Projekt Polskiego Związku Działkowców ROD WITAMINKA uzyskał największą liczbę punktów spośród czterech zgłoszonych. Wsparcie finansowe w kwocie 49.593,60 zł pozwoli na zainstalowanie 21 hybrydowych punktów świetlnych. 

SZYBKI POCIĄG Z PYSKOWIC DO GLIWIC? GŁOS MAJĄ MIESZKAŃCY
2020-06-17

Pojawiła się możliwość reaktywacji połączenia kolejowego do Gliwic. Możemy liczyć na wsparcie z rządowego programu „Kolej+” oraz  z budżetu Górnośląsko – Zagłębiowskiej Metropolii. Przywrócenie komunikacji kolejowej  Pyskowic z Gliwicami to olbrzymia szansa na rozwój. Drodzy Mieszkańcy, zanim jednak zapadną ostateczne decyzje zależy nam na poznaniu Waszej opinii. Jak zwykle wysłuchamy Was z całą uwagą.

PRZEDSZKOLA W WAKACJE TEŻ PRACUJĄ. ZAPISY DZIECI DO 24 CZERWCA
2020-06-16

Trwają zapisy na zajęcia przedszkolne w czasie wakacji. Wszystkie placówki pozostaną czynne, ale konieczność zapewnienia urlopu przysługującego kadrze wychowawczo – opiekuńczej spowoduje przerwy w ich funkcjonowaniu. Szczegółowych informacji o pracy konkretnych przedszkoli udzielają dyrektorzy jednostek. Rodzice mają czas na  zaplanowanie pobytu dziecka w wakacje do 24 czerwca. Jednocześnie informujemy, że epidemia i wymuszone nią rygory sanitarne niestety nie dopuszczają możliwości funkcjonowania przedszkoli zbiorczych.

RUSZA NABÓR NA RACHMISTRZÓW SPISU ROLNEGO 2020
2020-06-15

Burmistrz Miasta Pyskowice - Gminny Komisarz Spisowy ogłasza otwarty i konkurencyjny nabór kandydatów na rachmistrzów terenowych do przeprowadzenia powszechnego spisu rolnego 2020 r.

TĘŻNIA ZNÓW CZYNNA. ALE UWAGA – WIRUS KRĄŻY W POWIETRZU
2020-06-15

Informujemy, że dzisiaj, 15 czerwca, planowane jest ponowne uruchomienie tężni solankowej na placu Józefa Piłsudskiego. Podobnie jak w przypadku innych plenerowych obiektów rekreacyjnych wobec braku wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego jak korzystać z takich miejsc, w mocy pozostają ogólne zasady reżimu antyepidemicznego. Obowiązują wszystkie rygory – prosimy o niezajmowanie miejsc na ławkach w bezpośredniej bliskości innych, zachowywanie dystansu 2 metrów, przysłanianie, np. maseczką, ust i nosa. O zasadach sanitarnych obowiązujących w obrębie tężni przypominać będą tabliczki.

ÓSMOKLASIŚCI, REKRUTACJA DO SZKÓŁ ŚREDNICH ROZPOCZĘTA
2020-06-15

Dzisiejszy poniedziałek, 15 czerwca, rozpoczyna dla ósmoklasistów czas rekrutacji do szkoły średniej. Już można logować się do systemu elektronicznego i wskazać szkołę, w której od września uczeń chciałby   kontynuować naukę.  Ale jaką szkołę wybrać? Czym kierować się w wyborze? Pytań wiele, więc  podpowiadamy. Przecież mieszkańcy Pyskowic mają swoją „rodzimą” szkołę średnią, czyli Zespół Szkół im. Marii Konopnickiej.

DODATKOWE DOFINANSOWANIE Z METROPOLII NA MODERNIZACJĘ SYSTEMU CIEPŁOWNICZEGO PYSKOWIC
2020-06-12

Miło nam poinformować, że w wyniku decyzji Zarządu Górnośląsko - Zagłębiowskiej Metropolii z 4 czerwca w sprawie zmian w regulaminie udzielania dotacji celowych dla programu ograniczenia niskiej emisji w roku 2020, nasze miasto otrzyma 100 proc.dofinansowania do przeprowadzenia I etapu modernizacji systemu ciepłowniczego.

  JAK POZYSKAĆ DOFINANSOWANIE – WARSZTATY W MOKIS
2020-06-10

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Leśna Kraina Górnego Śląska” zaprasza zainteresowanych dofinansowaniem z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na spotkanie informacyjno – szkoleniowe. Warsztaty odbędą się 24 czerwca br. w Miejskim Ośrodku Kultury w Pyskowicach o godz.11.00. Wymagane jest wcześniejsze zgłoszenie.

ROK 2020 ROKIEM JANA KOWALEWSKIEGO
2020-06-09

Biuro Projektu „Niepodległa” przypomina postać Jana Kowalewskiego, niezwykłego człowieka,  bohatera wojny z bolszewikami w 1920 r. Ten kryptolog-samouk łamał szyfry przeciwnika i dostarczał cennych informacji polskim dowódcom. Decyzją Senatu rok 2020 został ustanowiony Rokiem Jana Kowalewskiego.

NASZE PRZEDSZKOLE I SZKOŁA NAGRODZONE W KONKURSIE POWIATU. BĘDĄ DRZEWA TLENOWE I EKO - SPŁUCZKI
2020-06-09

Przedszkole nr 1 i Szkoła Podstawowa nr 5 z Pyskowic to tegoroczni laureaci w konkursie powiatu gliwickiego „Powiat Przyjazny Środowisku”. Za środki z nagród w łącznej sumie 3 970 zł w pierwszej z nich pojawią się m.in.nowoczesne spłuczki do WC, a w drugiej aleja drzew. 

Siłownia na hali sportowej - obiekty MOKiS wznawiają działalność
2020-06-05

Powoli, z zachowaniem ostrożności i licznych środków bezpieczeństwa odmrażane są kolejne miejsca sportowo-rekreacyjne oraz kulturalne prowadzone przez Miejski Ośrodek Kultury i Sportu. 8 czerwca wznawia działalność siłownia w budynku hali sportowej, zwiększone zostają limity osób mogących jednocześnie korzystać z miejskiej infrastruktury sportowej, a od lipca znów funkcjonować będzie Centrum Wystawiennicze w Ratuszu.

MEN: DYREKTORZY ZADECYDUJĄ, CZY UCZNIOWIE BĘDĄ MOGLI ODEBRAĆ ŚWIADECTWA
2020-06-05

Do 26 czerwca br. przedłużono przerwę w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty. Ponadto z 8 czerwca przywrócona zostanie działalność domów wczasów dziecięcych, przedszkoli oraz szkół specjalnych zorganizowanych w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych - informuje minister edukacji narodowej w swoim komunikacie. Wznowiona zostanie też możliwość zakwaterowania uczniów w internacie zorganizowanym w centrum kształcenia zawodowego. Zmiany to efekt najnowszego rozporządzenia resortu.

Jubileusz 30 lat samorządu Pyskowic
2020-06-05

Dokładnie 30 lat temu - 5 czerwca 1990 roku – odbyło się pierwsze posiedzenie pyskowickiej Rady Miejskiej po przywróceniu samorządu terytorialnego.

OD SOBOTY CZYNNE PLACE ZABAW. ALE UWAGA – Z KORONAWIRUSEM NIE MA ŻARTÓW
2020-06-05

Informujemy, że od soboty, 6 czerwca, czynne będą znów place zabaw, siłownie plenerowe i skatepark. Wobec  braku  wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego jak korzystać z takich miejsc, w mocy pozostają ogólne zasady reżimu antyepidemicznego. Szczególna odpowiedzialność spoczywa na rodzicach. Apelujemy do nich o zwrócenie uwagi na zachowanie dzieci i przypilnowanie, by przy zabawie zachowały ostrożność w kontaktach z rówieśnikami.

KWTINĄCE PYSKOWICE
2020-06-05

Wprowadzone w marcu ograniczenia epidemiczne nie pozwoliły nam w pełni cieszyć się początkiem wiosny. Na szczęście teraz możemy stopniowo nadrabiać zaległości, korzystać z pięknej pogody i spędzać aktywnie czas na świeżym powietrzu. Aura i otaczająca nas zieleń tylko do tego zachęcają. Pyskowice  dosłownie zakwitły. Jak co roku pojawiły się kompozycje roślinne na rynku  i placach: Piłsudskiego (wieże kwiatowe) oraz Żwirki i Wigury.  Można podziwiać kosze z klombami w kształcie serwet i wieże kwiatowe. Do tego barwna palisada z kwiatów przy Urzędzie Miejskim. A jakby tego było w Parku Miejskim zachwyca pierwsza na terenie miasta łąka kwiatowa. Nic, tylko spacerować!

TRZY W JEDNYM, CZYLI UKAZAŁ SIĘ „PRZEGLĄD PYSKOWICKI” MARZEC – MAJ
2020-06-04

Znów jesteśmy z naszą samorządową gazetą! Po trzymiesięcznej przerwie spowodowanej ograniczeniami epidemicznymi ukazał się nowy numer "Przeglądu Pyskowickiego". Bieżące wydanie stanowi podsumowanie działań samorządu w walce z koronawirusem i kronikę wydarzeń w okresie marzec – maj.

AŻ 11 FIRM W PRZETARGU NA MODERNIZACJĘ SIECI CIEPŁOWNICZEJ
2020-06-03

Kwota niecałych 1,1 mln zł to najtańsza z 11 cen ofertowych złożonych w przetargu na I etap modernizacji systemu ciepłowniczego miasta Pyskowice. Jest spora szansa, że postępowanie zakończy się oszczędnościami . Wstępnie na zadanie przeznaczono bowiem sumę 1,42 mln zł. Środki w całości pochodzić będą z dofinansowania Górnośląsko – Zagłębiowskiej Metropolii. 

PLAC PONIATOWSKIEGO W NOWYM BLASKU. DOSŁOWNIE
2020-06-02

Na odnowiony plac Poniatowskiego warto wybrać się nie tylko za dnia, ale i po zmroku.  Wczoraj wieczorem, 1 czerwca, skwer Flörsheim nad Menem po raz pierwszy błysnął nową iluminacją. W świetle lampionów inaczej niż za dnia wyglądają alejki i rozciągająca się za nimi zieleń, a punktowe reflektorki wydobywają z mroku bryły kamiennego obelisku oraz postumentu z pamiątkową tablicą. Całość tworzy intrygującą grę czerni i jasności, którą w pełni docenić można po zachodzie słońca.

NIE MUSISZ CZEKAĆ NA WYMAZOBUS. BADANIA ZROBISZ W PUNKCIE PRZY SZPITALU W PYSKOWICACH
2020-06-02

Jesteś na kwarantannie i chcesz wiedzieć, czy jesteś zakażony koronawirusem? 12. dnia możesz zrobić test w punkcie pobrań. Jeżeli jesteś mieszkańcem Pyskowic lub okolicznych miejscowości nie musisz już czekać na wymazobus albo szukać pomocy daleko od domu. Od ubiegłego tygodnia taki punkt działa w Szpitalu sp. z o.o. w Pyskowicach.

MEN: NAUKA ZDALNA DO WAKACJI
2020-06-01

Nauczanie zdalne potrwa do końca roku szkolnego 2019/2020 - poinformował w poniedziałek (1.06) Dariusz Piontkowski, minister edukacji narodowej.

OŚRODEK POMOCY UZALEŻNIONYM CZEKA PRZY UL. KOŚCIELNEJ
2020-06-01

Ośrodek  Rozwiązywania Problemów Uzależnień wznawia działalność w pełnym zakresie i w nowym miejscu. Po przerwie spowodowanej epidemią bezpośrednie konsultacje z terapeutami odbywać się będą w poniedziałki (w godz. 14.00 – 21.00), wtorki  (14.00 – 19.00), czwartki  (17.45 – 20.15). Wtorki przewidziano na porady prawne (14.00 – 18.00),  poniedziałki na spotkania AA (od godz.18.00), a czwartki dla stowarzyszenia „Drugie życie” (od godz.18.00). Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych pełni dyżur co najmniej raz w miesiącu według harmonogramu.  Przypominamy również, że nastąpiła zmiana lokalizacji punktu konsultacyjnego – obecnie działa przy ul. Kościelnej 13.

2020-06-01

Jaka powinna być Metropolia dla młodych? Jakie są oczekiwania i potrzeby młodzieży? W jakim kierunku należy rozwijać obszary edukacji, transportu, rynku pracy czy kultury? Na te pytania odpowiedzą mieszkańcy, którzy zgłoszą się do projektu „Młodzi robią Metropolię”. Rekrutacja trwa do końca czerwca br. - informuje Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia.

Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Unia Europejska - Pozyskane dotacje
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
izi.Travel - Pyskowicki Przewodnik Oczami Mieszkańców
Grobonet - internetowa wyszukiwarka grobów
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę